Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Virtual DUB polarizační filtr

Molex (39)|28.8.2009 11:03
Zdravím,
mám celkem levnou kameru Samsung VP MX20. A video z ní je relativně přijatelné ale podání barev je trošku mdlé (asi jako u levných fotoaparátů v porovnání se zrcadlovkou nebo po použití polarizačního filtru).

Existuje nějaký filtr pro Virtual Dub, který by video vylepšil - asi trosku ztmavit odstíny něco jako Levels, contrast... ale tím pořád nedosahuji výsledku jaký bych si přál... a když dám automatické filtry tak ty zase problikávají příliš častými změnami. - Existuje něco jako např. u fotoaparatu polarizační filtr, který zvýrazňuje barvy, atd... ovšem nemyslím dát fyzický filtr na objektiv :) chcí mít živě zelené krajinky atd... :)

Předem děkuji za odpověď
MIHI (940)|28.8.2009 12:30
Tak jako nevím, ale Virtual DUB rozhodně není to pravé na dělání barevných korekcí... Myslím, že prakticky jakýkoliv sw na střih videa bude lepší.
Molex (39)|28.8.2009 13:18
tak já dělám tohle: kamera dela prokladany MP4 > to v PC prevedu na AVI > Virtual Dub odstranit prokladani, zmenit pomer stran a export do avi...
pak upravuju v ULEAD VideoStudio... jenze tam jsou tyhle filtry (Levels,...) uz rovnou automaticky a prave to problikava jak to různě mění nastavení....
MIHI (940)|28.8.2009 14:17
A to nejde tam dát manuálně? ULEAD neznám, ale když koukám ne jejich stránky, tak mi to nepřijde, že ty barevné korekce musí být nutně automatické...
Molex (39)|28.8.2009 14:19
právě že mi to přijde jen automaticky :/
MIHI (940)|28.8.2009 14:52
Aha, tak to mě překvepuje, tak to ti můžu leda tak doporučit, změnit program...
Koukám že třeba ten jejich VideoStudio se už chová normálně http://www.ulead.com/learning/msp/msp8_13_1.htm
ai (2993)|28.8.2009 17:31
jednoduse tam do Virtual Dubu nacti Avisynth soubor, kde udelas jak deinterlace a pak hned upravu saturace a treba i kontrast :

[code]AVISource("F:\tvuj soubor avi zrejme uncompressed.avi")
#deinterlace
edeintted = last.AssumeTFF().SeparateFields().SelectEven().EEDI2(field=-1)
TDeint(order=0,edeint=edeintted)
ConvertToYV12()
#zmena saturace a contrast
TWEAK(0,1.3,0,0.9) # default hodnoty ..0=hue, 1=saturace, 0=brightnes , 1=contrast[/code]


1. proc se zbavujes prokladani
2. chtelo by to jiny postup, ale zrejme kvuli AVCHD a tvym softem delas to co delas, m.j. proc uz dneska nemaji ty levne softy moznost strihat s proxy nebo aspon akceleraci grafickou kartou
Molex (39)|29.8.2009 09:06
jelikož potřebuju progresivní video - jde mi o video do PC, internetovy streamy atd... nechci to exportovat na DVD... a na net prokladany video... mno nic moc hezkyho :)
ai (2993)|29.8.2009 14:13
deinterlace se da nastavit v PC prehravacich