Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Green ghosting, phosphor lag... Je plazma, kde není vidět?

kocurstvo (20)|27.8.2009 01:06
Plazmy za svou éru udělaly velký pokrok a dnes, kdy je vypalování minulostí (tím tady nechci rozvést dementní diskuzi, jestli je, nebo není...!!!!), nás štve další "plazmovská nemoc"... Green ghosting. Vlastním Paňáca TH-37PX80 a bohužel je toto svinstvo v některých pasážích (rychlé bílé title na černém podkladu, zelené stíny hráčů na ledě (NHL 08), některé scény v MGS4 (Metal Gear Solid 4)) patrné.

Můj dotaz je následující... Máte někdo OPRAVDOVOU zkušenost s plazmou, kde tento fenomén není viditelný?

Slyšel jsem, že Pioneer je v pohodě, ale 60 litrů za telku nedám...

Uvažuji o TX-P46G10E, ale nechci dát přes 30 litrů za telku, která dělá zelené stíny... 20 litrů za loňský model stačilo.
calgaryboy (294)|27.8.2009 06:50
[quote=kocurstvo;238274]Plazmy za svou éru udělaly velký pokrok a dnes, kdy je vypalování minulostí (tím tady nechci rozvést dementní diskuzi, jestli je, nebo není...!!!!), nás štve další "plazmovská nemoc"... Green ghosting. Vlastním Paňáca TH-37PX80 a bohužel je toto svinstvo v některých pasážích (rychlé bílé title na černém podkladu, zelené stíny hráčů na ledě (NHL 08), některé scény v MGS4 (Metal Gear Solid 4)) patrné.

Můj dotaz je následující... Máte někdo OPRAVDOVOU zkušenost s plazmou, kde tento fenomén není viditelný?

Slyšel jsem, že Pioneer je v pohodě, ale 60 litrů za telku nedám...

Uvažuji o TX-P46G10E, ale nechci dát přes 30 litrů za telku, která dělá zelené stíny... 20 litrů za loňský model stačilo.[/quote]
50g10, nevidím nic, NHLku hraju často. BTW jak jsem tu už někde psal, dnes by mělo vyjít demo NHL10 na psn.
axicom (626)|27.8.2009 07:22
Jasne ze ano, jen to nekdo vidi a nekdo ne. Sice Te budou presvedcovat ze je to kamerou atd., ale je to dane technologii plasmy. Pokud si to na nejake plazme uz osobne videl, uvidis to i na G10, pokud ne, nevidis to a nehledej to.

calgaryboy (294)|27.8.2009 07:44
[quote=axicom;238283]Jasne ze ano, jen to nekdo vidi a nekdo ne. Sice Te budou presvedcovat ze je to kamerou atd., ale je to dane technologii plasmy. Pokud si to na nejake plazme uz osobne videl, uvidis to i na G10, pokud ne, nevidis to a nehledej to.

YouTube - Call Of Duty on 50" G10[/quote]

V reálu nevidím nic, asi jsem slepý :-)
PaJaSoft (827)|27.8.2009 08:11
V dnesni dobe se spise bavme o input lagu a ten i dle syntetickych mereni maji letosni rady znacky Panasonicu extremne nizky...
motorex (37)|27.8.2009 09:23
[quote=calgaryboy;238290]V reálu nevidím nic, asi jsem slepý :-)[/quote]

Já jsem to nikdy neviděl a ani jsem o tom nevěděl až do chvíle ,co jsem si to tady na fóru přečetl. Vadilo mi jenom to lehké pocukávání v obraze. A nyní vidím snad všechny +-vlastnosti plazmy,protože se na ně zaměřuji. (někdy je lepší nevědět) . Naštěstí nevidím to tady propírané blikání. Mě osobně připadal ten Green ghosting (TV stály vedle sebe) viditelnější na 50V10 než na 50G10,ale to je jenom moje osobní vnímání, mám V10 objednanou a nevadí mi to
dv07 (569)|27.8.2009 09:43
Tak ja na sve plazme od sama (A756) tyto zelene duchy nevidim (hraji pres X360 i NHL09 a GoW, kde by to melo byt vyrazne), ale mozna je to tim, ze se na to prilis nezameruji (i kdyz u GoW jsem to chvilku hledal a nic). Ovsem samsungy zase maji svoje jine mouchy...
911 (260)|27.8.2009 10:10
[quote=motorex;238304]Já jsem to nikdy neviděl a ani jsem o tom nevěděl až do chvíle ,co jsem si to tady na fóru přečetl. Vadilo mi jenom to lehké pocukávání v obraze. A nyní vidím snad všechny +-vlastnosti plazmy,protože se na ně zaměřuji. (někdy je lepší nevědět) . Naštěstí nevidím to tady propírané blikání. Mě osobně připadal ten Green ghosting (TV stály vedle sebe) viditelnější na 50V10 než na 50G10,ale to je jenom moje osobní vnímání, mám V10 objednanou a nevadí mi to[/quote]

Už to tu zase jede,už to tu frčí.Tento jev byl na netu propíraný i s věhlasným Kuro,já měl vedle sebe G10 i V10 několik dní,ale při normálním sledování kvalitního signálu jsem si tohoto jevu také nevšiml.Jsou to dle mého extrémy,se kterými se někteří setkají,vidí jej a někteří ne.Takže neřešit kraviny,kolegové,pokud máte dobrý zdroj signálu,máte i krásný obraz,jako já.Hezký den.
emkaa (105)|27.8.2009 12:16
[quote=911;238310]Už to tu zase jede,už to tu frčí.Tento jev byl na netu propíraný i s věhlasným Kuro,já měl vedle sebe G10 i V10 několik dní,ale při normálním sledování kvalitního signálu jsem si tohoto jevu také nevšiml.Jsou to dle mého extrémy,se kterými se někteří setkají,vidí jej a někteří ne.Takže neřešit kraviny,kolegové,pokud máte dobrý zdroj signálu,máte i krásný obraz,jako já.Hezký den.[/quote]
Kvalita signalu s tim nema co delat.
kocurstvo (20)|27.8.2009 12:26
[quote=911;238310]Už to tu zase jede,už to tu frčí.Tento jev byl na netu propíraný i s věhlasným Kuro,já měl vedle sebe G10 i V10 několik dní,ale při normálním sledování kvalitního signálu jsem si tohoto jevu také nevšiml.Jsou to dle mého extrémy,se kterými se někteří setkají,vidí jej a někteří ne.Takže neřešit kraviny,kolegové,pokud máte dobrý zdroj signálu,máte i krásný obraz,jako já.Hezký den.[/quote]


No, jenže ono to není zas tak jednoduché. To, že to jde vidět u titulků bych ještě kašlal, na černobílé filmy už se dneska také moc nedíváme, ale v hrách mě to docela štve. Když jsem hrál MGS4, tak mě docela sralo, že mi tak špičkovou hru kazí nějaká zelená pitomost. Zkusím teda zajít do sámošky a vezmu tam černobílé DVD a testnu tu G10. A běda, jestli to bude vidět :)

Mimochodem, když jsem o tomhle fenoménu ještě nevěděl, tak jsem volal do Paňácu, co to má jako být a ti mi řekli, že nic takového nikdy nezaznamenali a že jsem první, kdo má takový problém :) :) :) :) (bylo to v listopadu 2008)
calgaryboy (294)|27.8.2009 12:34
[quote=kocurstvo;238329]No, jenže ono to není zas tak jednoduché. To, že to jde vidět u titulků bych ještě kašlal, na černobílé filmy už se dneska také moc nedíváme, ale v hrách mě to docela štve. Když jsem hrál MGS4, tak mě docela sralo, že mi tak špičkovou hru kazí nějaká zelená pitomost. Zkusím teda zajít do sámošky a vezmu tam černobílé DVD a testnu tu G10. A běda, jestli to bude vidět :)

Mimochodem, když jsem o tomhle fenoménu ještě nevěděl, tak jsem volal do Paňácu, co to má jako být a ti mi řekli, že nic takového nikdy nezaznamenali a že jsem první, kdo má takový problém :) :) :) :) (bylo to v listopadu 2008)[/quote]

Otestuj G10 a uvidíš.
jarino1978 (8045)|27.8.2009 12:57
aj tohtoročné plazmy trpia green ghostingom, ktokoľvek sa na to upriamy, tak to musí zbadať. Aj spomínané G a V-čko. A modelmi to nie je, je to PDP panelom. Chce to len troška pozornosti.

@kocurstvo : najlepší bude vlastný test, najlepšie si zober NHL 08 do obchodu.
911 (260)|27.8.2009 13:06
[quote=emkaa;238324]Kvalita signalu s tim nema co delat.[/quote]

Jo,máš pravdu,myslel jsem to tak,že dobrý signál = dobrý obraz.Tento jev je u současných modelů natolik potlačený,že není téměř vidět při normálním sledování televize.Tak nějak v tomto duchu to komentují na HD Guru při hodnocení modelu V10.Takže se tím nezabývám.Proto ani nic nevidím.
kocurstvo (20)|27.8.2009 13:27
[quote=911;238337]Jo,máš pravdu,myslel jsem to tak,že dobrý signál = dobrý obraz.Tento jev je u současných modelů natolik potlačený,že není téměř vidět při normálním sledování televize.Tak nějak v tomto duchu to komentují na HD Guru při hodnocení modelu V10.Takže se tím nezabývám.Proto ani nic nevidím.[/quote]

Měli by to potlačit úplně, hergot. Ale chápu tě, to je něco jake death pixely na PSP, nebo jiných velkých LCD... dokud to nenajdeš, nic nevivíš :D :D :D :D
axicom (626)|28.8.2009 06:27
[quote=jarino1978;238333]aj tohtoročné plazmy trpia green ghostingom, ktokoľvek sa na to upriamy, tak to musí zbadať. Aj spomínané G a V-čko. A modelmi to nie je, je to PDP panelom. Chce to len troška pozornosti.

@kocurstvo : najlepší bude vlastný test, najlepšie si zober NHL 08 do obchodu.[/quote]

No konecne take nekdo vidi "duchy", a potvrdil to co tu rikam, neni to cenovou kategorii TV, ale technologii obrazovky. Kdyz jsem to videl poprve, tak jsem se primo zdesil.