Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stabilní duální TV tuner

pulcik (3)|27.8.2009 00:18
Zdravím vás lidičky,
předem se musím omluvit za znovu-založení tohoto tématu, ale zdá se mi že poslední diskuze na toto téma proběhla zhruba před rokem. Mám jednu otázku pro ty co mají již nějaké zkušenosti s duálním TV tunerem. Jsem totiž majitelem hned tří kousků. A to AverTv Twinstar PCI-E, AverTV Duo Hybrid PCI-E, a TerreTec 2400i DT.
Má otázka zní. Máte někdo zkušenost, nebo vlastníte někdo duální kartu která bez problémů běží ve Vista MCE (VMC).
Já totiž mám problémy se všema. Hybrid se celkem slušně přehřívá, Twinstar se také přehřívá, ale méně, dal jsem na ně heatsinky a ofukuji ji chladičem, ale přesto se (nepravidelně) škube. Někdy to dojde až k modré obrazovce, kde je zmíněn ovladač této karty. A TerraTec je všeobecně dobrá karta, ale jak je známo, VMC jí nedělá dobře.
U mě je podmínkou VMC (Vista home premium x64 - jen 2 GB RAM).
Díky za vaše názory a zkušenosti.
JirkaH (123)|13.10.2009 15:53
Můžeš prosím napsat, jaké problémy má TerraTec Cinergy 2400i DT ve WinVista64b Home Premium s WMC?
Kdysi jsem tuto kartu testoval pod tímto OS a WMC fungoval bez problémů, pravda nepoužíval jsem dálkové ovládání.
Zkus použít poslední beta drivery z ftp výrobce, i tak už jsou dost staré.
Malá diskuze k této kartě je zde http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53435
scrat777 (49)|18.10.2009 17:50
Zdravím,

pokud nevadí, že je tuner pro PCI sběrnici a ne pro PCI express, tak mohu doporučit Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38382 ), kterou používám již déle než rok a nezaznamenal jsem žádné problémy :-) Kartu používám výhadně v programu Windows Media Center nejprve v OS MS Vista x64 (4 GB RAM) a nyní ve Windows 7 (8GB RAM). Původně jsem měl v PC tyto karty dvě, takže celkem 4 DVB-T tunery, a s Windows 7 jsem dokonce bez problémů přijímal HD vysílání stanic ČT1 a Nova z testovácího vysílání na čtvrtém multiplexu - možnost příjmu HD v MPEG4 ve WMC byl u mě hlavní důvod přechodu na Windows 7. Satelitní vysílání však nabízí znatelně vyšší datový tok (a tím i kvalitu obrazu, což se na velké uhlopříčce pozná ...) pro SD i HD kanály a tak jsem jednu Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI dal kamarádovi a pořídil dva DVB-S2 tunery do PC připojené přes FireWire a vše šlape jak má. Jinak mám objednanou TerraTec Cinergy 2400i DT, protože potřebuji tuner do PCI express slotu, a tak by mě zajímalo proč WMC nedělá této kartě dobře ? Mnozí ji naopak do WMC doporučují - nebo její o dálkové ovládání jednodušší MCE variantu.
Norman (17)|20.11.2009 14:27
[quote=scrat777;244622]mohu doporučit Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI[/quote]

Tak já mám zase s touto kartou špatnou zkušenost. Na mém slabším PC (Celeron 2,4 GHz) zatěžovala CPU mnohem více než AirStar2 nebo AverTV DVB-T 007 až se mi cukal obraz při sledování TV.
Zřejmě ovladače nebudou nic moc. Já osobně jsem ji tedy vrátil prodejci :-|

[quote=pulcik]
Jsem totiž majitelem hned tří kousků. A to AverTv Twinstar PCI-E, AverTV Duo Hybrid PCI-E, a TerreTec 2400i DT[/quote]

Díky za varování před Twinstar. Zrovna jsem ji objevil a líbila se mi. Volné PCIe mám jen blízko grafické karty, takže chlazení bez větráku by asi nebylo moc dobré.

Můžu se zeptat, jak se hřeje TerraTec 2400i DT v porovnání s AverTV?
Teď mám v PC AirStar2 a AverTV DVB-T 007, které obě hřejí na můj vkus docela hodně a jednu z nich bych rád vyměnil za duální tuner. A vypadá to, že jediným kandidátem je TerraTec.