Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield TF6000CR se samovolně restartuje při nastavených titulcích

lkfreak (46)|26.8.2009 10:40
Ahoj,
jsem v satelitním příjmu začátečník, mám asi 3/4 roku 80tku parabolu s monoblokem (astra 19 a 23,5) a výše zmíněný nejlevnější přijímač, a už mě začíná vytáčet následující vlastnost přijímače:

Když si na TV5MONDE Europe nastavím u filmu teletextové titulky na stránce 891, tak cca po 10 minutách se trochu začnou mrvit znaky (např. interpunkce je i tam kde nemá být), dále s časem pak např. místo "e" se začnou dávat grafické znaky, no a asi po 20 minutách se přijímač restartuje (komplet, jako kdybych ho vytáhl ze zásuvky).

Tohle se opakuje cca každých 20-30 minut.

Přijímač je dost teplý až horký.

Naopak když nezapnu titulky, tak se žádné restartování nekoná.

Představuju si, že těma titulkama dost zatěžuji procesor a celé se to přehřeje a restartuje.

Co s tím? Je to vlastnost tohohle levného přijímače nebo mám vadný kus? Dá se to reklamovat?

P.S. Zajímavé je, že takhle to s titulkama zlobí jen na zmíněném TV5MONDE, např. na ARTE se mi při vysílání s titulkama nikdy přijímač nerestartoval (je fakt, že na ARTE jsou titulky vždycky na straně 888, což nevím jestli může mít na něco vliv, ale prostě má)
losos (2977)|26.8.2009 22:01
Neuvedl jsi, jaký máš v přijímači firmware - možná existuje nějaký novější, který již tuhle chybku nemá ???
lkfreak (46)|27.8.2009 13:43
[quote=losos;238253]Neuvedl jsi, jaký máš v přijímači firmware - možná existuje nějaký novější, který již tuhle chybku nemá ???[/quote]

přijímač je koupený před vánocema, firmware teď z hlavy nevím.

Potřeboval bych spíš zkušenosti někoho, kdo tenhle přijímač má.

Jak je to, když si sám přehraju firmware za novější, záruka platí, nebo jsem porušil záruční podmínky - nevíte někdo?

Včera večer např. se na "TVMONDE France Belgique Swiss" nerestartovalo, ale titulky byly tentokrát na str.888 (Madame la proviseur) - ve shodě s prvním příspěvkem - problém je hlavně se "standardníma" titulkama na str.891 !
lkfreak (46)|3.9.2009 09:30
Tak jsem to nevydržel, a nahrál jsem nové firmware odtud:

[url]http://www.antenex.cz/[url] menu download, receivery, topfield , Ostatní programy

v něm se nalistuje (Find) správný firmware podle verze přijímače, který se zjistí (napřed než začnu propojovat kabely) v menu přijímače "IRD stav" první řádek "systémové ID" - já tam mám 50102 Czech republic.

Potom tlačítko Download, pak zapnout přijímač do zásuvky, a začne přenos. Na počítač nesahat dokud na displeji přijímače se neobjeví END (pozor teploměr už předtím doběhl), potom teprve zase vytáhnout přijímač ze zásuvky a znovu zapnout. (návod v angličtině je taky tady :
[url]http://www.antenex.cz/[url] menu download, receivery, topfield , Ostatní programy


Na zapnutém přijímači provést obnovu továrního nastavení, i když se zdá že všechno funguje! viz: [url]http://www.upc.cz/XML/topfield_tf6000cr.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.antenex.cz/[url] menu download, receivery,topfield, TF6000CR

šlo to kupodivu bez problémů, obával jsem se zbytečně. Stačí sériový kabel (dřív jsme mu říkali "Laplinkový", prodává se se širokým i úzkým konektorem na obou stranách(přijímač má úzký). A starý notebook se sériovým portem. Oba se propojí při vypnutém přijímači ze zásuvky. Na noťáku se pustí program TFD_Down.exe odtud:

[url]http://www.antenex.cz/[url] menu download, receivery, topfield , Ostatní programy

v něm se nalistuje (Find) správný firmware podle verze přijímače, který se zjistí (napřed než začnu propojovat kabely) v menu přijímače "IRD stav" první řádek "systémové ID" - já tam mám 50102 Czech republic.

Potom tlačítko Download, pak zapnout přijímač do zásuvky, a začne přenos. Na počítač nesahat dokud na displeji přijímače se neobjeví END (pozor teploměr už předtím doběhl), potom teprve zase vytáhnout přijímač ze zásuvky a znovu zapnout. (návod v angličtině je taky tady :
[url]http://www.antenex.cz/[url] menu download, receivery, topfield , Ostatní programy


Na zapnutém přijímači provést obnovu továrního nastavení, i když se zdá že všechno funguje! viz: [url]http://www.upc.cz/XML/topfield_tf6000cr.html

! Po téhle obnově se samozřejmě všechno smaže, je nutno znovu naladit a setřídit všechny programy, postavit oblíbené skupiny, případně nastavit správně audio video výstup !

Odezva přijímače na povely dálkového ovladače viditelně zrychlila (dřív se přijímač dost často zadýchával a nestíhal povely od dálkového), menu má trochu přidaných okének.

Co se týče titulků a restartu, tak zatím nevím, ale dám vědět cca po týdnu zkoušení.
I seznam družic vypadá jinak, je zřejmě aktualizovaný.

Doufal jsem že nové firware bude méně zatěžovat procesor a přijímač bude chladnější, ale přijímač je přibližně stejně teplý až horký - ovšem měřeno rukou :-) .

Alespoň se vcelku zdá, že se nic nezkazilo.
hajcus (31)|27.12.2009 01:26
TF6000CR mam po trech mesicich pouzivani chut vyhodit z okna. Topi to jak prase a obcas se stava ze dost pozde reaguje dalkove ovladani az v radu 10ti sekund po stisknuti ovladace. V tomto "zpomalenem" stavu je take hnute audio oproti obrazu, coz je dosti neprijemne. Mam to ze sady dvou prijimacu s kartama SKYLINK. Na tom druhem zacal sam od sebe blikat displej.

Co me ale nejvic ukrutne vadi, jsou titulky u nedabovanych kanalu. Titulky po ukonceni dialogu stale zustavaji na obrazovce, dokud nekdo nezacne mluvit. U vetsiny poradu se mluvi tak ze je jeden titulek na dve radky. Pokud se mluvi vic, titulek je na tri radky a jakmile se mluvi zase mene, treti, vrchni radek zustava a meni se pouse dva pod nim.
Dalsi vada titulku je ta, ze nejsou orientovane na stred ale doleva

Otazka zni: Pomuze novejsi firmware? A podotazka: Na pristroji neni USB, v PC nemam COM a pristroj neumi aktualizaci z druzice - jak mam novy firmware nainstalovat? Podle me jedine reseni jit s tim do prodejny.
vrsovsky (10)|7.6.2010 11:39
Nemáte někdo zkušenosti s odemčením všech programů na tomto přístroji s kartou CSlink - tchán má jen něco a má to na dvou televizích. Nevíte něco o nějakem patchnutém firmware a jiných úpravách. Díky.
karlita25 (47)|23.2.2014 11:11
Pred nejakou dobou nam pri spusteni topfieldu zacal blikat display (opravdu jen pri spusteni). Dnes se nam objevilo hlaseni neco jako obracene A. Nemam navod, abych si zjistila, co to znamena a vygooglit se mi jej zatim nepodarilo, narazim je na reklamy a navody na naladeni, vysvetleni chyboveho hlaseni jsem zatim nenasla. Je treba s nim zajit do opravy, nebo je problem nekde jinde? Diky.
KamilZ (10277)|23.2.2014 13:06
Z tak vágního popisu těžko něco poznáme. Alespoň ten symbol nakresli. Ale bude to asi nějaký chybový kód, takže servis, resp. v případě tak starého přijímače spíš popelnice.
karlita25 (47)|23.2.2014 21:11
[QUOTE=KamilZ;482864]Z tak vágního popisu těžko něco poznáme. Alespoň ten symbol nakresli. Ale bude to asi nějaký chybový kód, takže servis, resp. v případě tak starého přijímače spíš popelnice.[/QUOTE]

Tak aktualne nenapisu, pro jistotu jsme to rano vytahli ze site, a jen tak z hecu pred odnosem do servisu hned v pondeli jsem to zase do site zandala - a on naskocil a ani neblika ... uvidime, jak dlouho mu to vydrzi.