Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domaci kino.

daniel.mel (6)|25.8.2009 11:31
Dobry den. Uvazuju o koupi 5.1 reproduktoru a projektoru k vybudovani domaciho kina.Proto se potrebuju poradit jaky bych mel projektor koupit nejsem zrovna nejbohatsi "student" takze bych chtel nejakej projektor do 13 tisic aby se na nem dalo prehrat HD video.Dekuji
911 (260)|25.8.2009 14:26
[quote=daniel.mel;238012]Dobry den. Uvazuju o koupi 5.1 reproduktoru a projektoru k vybudovani domaciho kina.Proto se potrebuju poradit jaky bych mel projektor koupit nejsem zrovna nejbohatsi "student" takze bych chtel nejakej projektor do 13 tisic aby se na nem dalo prehrat HD video.Dekuji[/quote]

Nic ve zlém Danieli,ale pokud myslíš domácí kino vážně,tak začít projektorem a ještě v HD za 13000kč sice můžeš,ale pokud to má nějak vypadat,tak podle mne je začátek i s muzikou někde na 100000kč a to bude mizernej začátek.V každem případě se poraď u znalců co to staví ,ať nevyhodíš kačky zbytečně,obzvláště pokud jich nemáš nazbyt.Jeden čas jsem se touto myšlenkou také zabýval a pokud to má mít obraz a zvuk,tak stále platí za málo peněz,málo muziky.Možná zde bude mít někdo jiný názor,já to vidím skepticky.
emkaa (105)|25.8.2009 16:03
[quote=911;238039]Nic ve zlém Danieli,ale pokud myslíš domácí kino vážně,tak začít projektorem a ještě v HD za 13000kč sice můžeš,ale pokud to má nějak vypadat,tak podle mne je začátek i s muzikou někde na 100000kč a to bude mizernej začátek.V každem případě se poraď u znalců co to staví ,ať nevyhodíš kačky zbytečně,obzvláště pokud jich nemáš nazbyt.Jeden čas jsem se touto myšlenkou také zabýval a pokud to má mít obraz a zvuk,tak stále platí za málo peněz,málo muziky.Možná zde bude mít někdo jiný názor,já to vidím skepticky.[/quote]
No ja doposud provozuju 1280x720 projektor Hitachi PJ-TX100 a myslim, ze o neco lepsi soucasne ekvivalenty (Panasonic AX200 apod., Epson) ted koupis za 20-30 tisic. Dnes se sice daj koupit HD ready DLP treba za 15 tisic., ale bacha na kvalitu a duhovy efekt. Podle me to co mam ja bylo minimum co melo smysl kupovat a i tak byla cerna barva kompromis.
Dulezity veci: zivotnost lampy, lens shift, zoom, poradne propocitat v kalkulacce na projectorcentral.com z jaky vzdalenosti se da danym projektorem promitat a jak ho budes muset umistit. Ber v uvahu ze provoz projektoru taky neco stoji (lampa), navic tam je i spousta negativ, jako treba LCD rady nasavaj do optiky prach, a to muze byt potom videt. Dal ber v uvahu hluk ventilatoru. Aboslutni zatemneni mistnosti je nutnost.
Ja jsem trochu vetsi optimista, za 100 tis. uz se da poridit docela dost muziky, ale pokud mas predstavy treba kolem 50ti se zvukem tak to bude tezky.
Jinak pokud cekas ze ti nekdo z fleku poradi pro tebe idealni projektor, tak to asi budes zklamanej. Je to hodne individualni a je potreba to trochu prostudovat, prece jen to neni televize kterou vybalis z krabice a placnes na stolek. Jinak ja mam pocit ze trh s projektorama trochu skomira, protoze prece jen celkem velky plazmy uz nestojej moc, neni kolem toho zadna prace a kazdej nepotrebuje dvoumetrovej obraz z projektoru.
Nicmene kdyz uz to jednou funguje, tak je to nadhera, velky platno proste nenahradis.
daniel.mel (6)|25.8.2009 16:38
No muj pokoj ma 5 metru na delku kazda strana tudiz by byl projektor nejakych 4,9metru od zdi na ktere by se promitalo .. Asi jsem to trosku prehnal s pojmem "kino".Ja mel predstavu neco jako repro k pc 5.1 logitech za 8k presne je to model z-5500.A projektor neco takoveho Acer P1270.. Bylo by to sem tam na filmy ne ze by to jelo celej den... Zivotnost lapy se pohybuje kolem 2000-3000 hodin to vim.Proste si chci splnit takovej mensi sen.V mistnosti je dost tma mam tam hrube zavesy pozdeji prijdou zaluzie.Dejme tomu nejakej slusnej projektor do 15K. Potrebuji ale vedet jen jestli to udela aspon nejakej slusnej obraz kdyz projektory v teto cene maj rozliseni 1024x768 nebo 1280x1024.Aspon aby mel tak kolem 2,5-3 metru na sirku.Jo a bude se sedet od platna zhruba 3 metry.Nevim nesjem tak skusenej v projektorech.Ale uz mi jich par v ruce proslo "ve skole" meli tam nejake Benq cca za 12k a nebyl to nejak spatnej obraz a jak se uplne zastrelo tak to bylo pekny...Nechci kino jak maj borci na youtube za desitky tisic jen takove mensi na sem tam slusnejsi koukani.Za rady dekuju.
vivid.sk (11472)|25.8.2009 16:59
Z 5500 je mozno tak na filmy, pre nenarocneho posluchaca, pokial to myslis trosku vazne, treba zalovit do inych vod.

Tu je taky starsi testik troch lacnych zostav 5.1 zostav
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=46643
feronr (11)|25.8.2009 20:29
jo a ja som si zaobstaral onkyo htx-22hd a sk11, hadam je to dobra volba na filmy z blu ray este si plazmu hladam 50 palcovu
garb7 (1189)|25.8.2009 20:40
Asi tak Bedny který budou mít rozumný zvuk počítej aspon 12000,- zesík to samý za 14000,- se spínaným zdrojem a pak zjistíš že solidní je za 22000,- a má 22kg bude to umět vše co je dnes běžně dostupný , pracovat s HDMI připojení na net a podobně.
Pokud bych neměl nic tak bych se mrknul po starším solidním dom.kinu 5+1 a i slušný levný poctivý bedny se daj sehnat aby to dobře hrálo a i ta TV se dá sehnat levně na Aukru byly Plasmy Samsung 42" za 8500,- se zárukou jinak cca 11000,- a pak za rok,dva (až budou zkušenosti s tím co jak hraje) si koupit něco fakt slušnýho. nebo zjistíš že máš zájmi úplně někde jinde a budeš rád, že se nezadlužil a podobně.
-=Ice=- (414)|25.8.2009 23:38
já taky vybíral "adekvátní dom.kino s 5.1 a taky jsem vzal Onkyo HTX-22HD + SKS-11 a max spokojenost. o projektoru jsem taky uvažoval i místo na něho je cca 2.5 x 2 m a vše k tomu připravené ale zatím není takový který by mi vyhovoval a nebo za přijatelnou cenu. takže nakonec na tu vzdálenost 5.60m místnost a kokání cca 4.5 - 5m volím LCD s LED Philips 52 PFL 9704 H /12.
SlavoF (834)|26.8.2009 09:03
Ono sa vraví /odborníci v audio/, že cena bedien by mala byť 2násobná ako je cena zesíku aby to malo správny efekt. Darmo bude kvalitný zosík, keď samotný zvuk robí nakoniec to repro, čo ak je to posledné hrdlo úzke, tak tá kvalita dalej jednoducho neprejde.
dv07 (569)|26.8.2009 09:17
[quote=garb7;238073]...
Pokud bych neměl nic tak bych se mrknul po starším solidním dom.kinu 5+1 a i slušný levný poctivý bedny se daj sehnat aby to dobře hrálo a i ta TV se dá sehnat levně na Aukru byly Plasmy Samsung 42" za 8500,- se zárukou jinak cca 11000,- a pak za rok,dva (až budou zkušenosti s tím co jak hraje) si koupit něco fakt slušnýho. nebo zjistíš že máš zájmi úplně někde jinde a budeš rád, že se nezadlužil a podobně.[/quote]

Naprosto souhlasim!!! Jednu dobu jsem myslel, ze nepreziju bez poradneho hvezdarskeho dalekohledu - proste velky oci - uz jsem mel vybraneho slusneho Dobsona za cca 15.000 Kc, poe to bylo brano jako jedine rozumne minimum (rady od zkusenejsich pozorovatelu na jednom astronomickem foru), ale nastesti jsem si nejdriv koupil na zkousku obstojny pouzity hvezdarsky dalekohled za zlomek ceny toho dobsona a stejne jsem za par mesicu zjistil, ze to uplne staci na obcasne skouknuti oblohy a me zajmy uz jsou ted stejne nekde jinde. A nemusim si ted rvat vlasy, ze jsem vyhodil tolik penez zbytecne...