Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tak kto uz vsetko sledujete HDTV ??

miskol (39)|14.1.2005 21:36
Tak kto uz vsetko sledujete HDTV ??
A zajimalo by ma, ktore vysielaju interlace
napr taka HD1 vysiela 1080i (i-interlace)
Anonymous (825)|15.1.2005 18:34
Mno napriklad ja :)
tuna nieco o tom
miskol (39)|16.1.2005 17:35
multicast rulez :-D
dbart (16)|16.1.2005 18:33
dost materialu sa da stiahnut z Usenetu, konkretne informacie je mozno najst na : http://www.altbinarieshdtv.com/

ja som si zatial stiahol len nejake babulky a film "Sirens", kde su tiez pekne babulky. Uz toto mi stacilo, aby som "... uveril, lebo som videl ...".

Vacsinou je ten material v MPEG2. Ja to prezeram na AMD 2000+ (1666) pretocenom na 1900, Radeon 9550 SE, Win2k. V POWERDVD6 zataz procesora nie je velka, ale nevie si obcas poradit s nejakym streamom, takze vcelku ho na toto nepouzivam. Velmi dobre mi vsak idu tie materialy v Moonlight-Elecard Mpeg playery. nepouziva vsak hw akceleraciu z radeona, tak je zataz procesora 100% a prehrava 25 fps streamy rychlostou okolo 24 fps, ale to staci, aby to vyzeralo vynikajuco. Rozliesenie mam 1152x862. Skusal som to pustat aj na trosku starsom DLP projektore (ASK M3) a bolo to vynikajuce.

Spravil som aj nejku vlastnu nahravku zo satu cez SS2 (posledny Jarre-ov koncert z pekingu ) z kanalu HD1. islo to bezproblemov, len problemy mal ten kanal HD1, celkovo sa im to nepodarilo, bolo tam vela vypadkov zvuku aj obrazu. Prenosovy kanal tohto eventu, vsak bezal v pohode a manikovi sa podarilo nahrat asi 8 kompletnych skladieb v bitrate 20 Mb a zvuk DD 5.1. Bolo to postnute do uz vyzsie spomenuteho Usenetu.

Ak si to chce niekto vyskusat doporucujem mu teda nech si nieco stiahne (4-8 GB ;-) ) a potom bude vidiet. Nemusi hned kupovat "plazmu" a nejaky HDTV sat prijimac.

dbart

PS: ak som sa tymto prispevkom previnil voci pravidlam tohoto fora, tak sa vopred ospravedlnujem a mrzi ma to :(
stayman (12393)|16.1.2005 19:35
LCD si uz mozes kludne kupit v porovnani s lepsou TV100Hz 16:9 (aj ked TV sa nikdy tomu nevyrovna :-D )!!! U nas uz stoja 82cm, 16:9 s rozlisenim 1366x768 (co je pre 480p, 720p, 750p idealne, ale samoze zobrazi aj 1080i, 1150i), a kontrastom 1000:1 atd. nieco cez 50.000,-sk vratane DPH !!!!!
ODSakEda (2278)|16.1.2005 21:17
dbart:
-spomenul jsi plasmu?

Jenže dle mě se nejen TV (a nezachrání to ani jiný poměr stran než 4:3) ale ani ledajaká plasma se s HDTV, diskutujeme li o něm zde, neslučuje!

-HDTV přeci není jen o opravdové širokoúhlosti-16:9, kterou PAL systém ani nezná (ani nejde předělat včetně DV a i proto MPEG-2 a dle mě nastoupí dokonce kvůli ohromnému množství dat ke slovu i MPEG-4!) a používá jen pseudo 16:9..., ani o velikosti co se rozměrů (úhlopříčky) obrazovky v cm týče, HDTV je především o vysokém rozlišení!

No a divím se tvojí zmínce (nic ve zlém!) o pořízování plasmy v souvislosti s HDTV proto, neb plasmy maj rozlišení běžně cca 800x600 což není omoc lepší než PAL systém, nanejvejš tak 1024xněco a kvalit HDTV nevyužije naplno ani zobrazovadlo s rozlišením 1280xněco.
Něco jiného je to u datavideoprojektorů (zatím běžně dostupné do rozlišení 1280xněco a především poslední modely LCD, které dosahují fyzického rozlišení dokonce přesně HDTV-tedy 1920x1080! (a narozdíl od TV obrazovky i plasmy zobrazují projektory i LCD progresivně!)
stayman (12393)|17.1.2005 00:41
Progresivne to vie aj plazma, predsa tam sa body len zapinaju/vypinaju podobne ako u LCD, kde je rozdiel iba v technologii (plyn vs. krystaliky :-) ) a navyse aj klasicka obrazovka vie "vykreslovat" progresivne, zober si taky monitor a to NEprogresivne mu udavaju len a len obvody (v tomto pripade podla normy PAL) na to nehovorim o spockovych TV, ktore to robia bezne, aj z prekladaneho zaznamu.
Krtek (1279)|17.1.2005 00:55
Staymane, už mám konečně kameru...se musím pochlubit :-) Zatím jsem z toho ale pěkně 9-) Prozatím študuju návod \/
distortion (76)|17.1.2005 01:02
sis koupil fxko? ja ho vosahaval minulej tejden, jako zajimava strojovna ale pockam si asi na neco vyspelejsiho, zakoliks ji koupil? tady u nas vyjde na necelejch 100tacu (ceskejch)
stayman (12393)|17.1.2005 01:06
distortion
neprovokuj ked ju uz ma \/ :-E

Krtek
Parada, dufam ze nebudes nadavat, potom by som musel uz naozaj niekam zaliest :-E , tak daj si :BB:
dbart (16)|17.1.2005 08:10
Spomenul som "plazmu" ako vseludovy ekvivalent pre tenku zobrazovaciu jednotku z technologiou Plazma alebo LCD, primarne urcenu na prehravanie videa.

Kam svet speje v oblasti plazma/LCD tusim na zaklade citania tohto fora ( ... verim, aj ked som nevidel ...) Ale HDTV som na kompe uz videl a to mi bohate staci, aby som uveril.

dbart
stayman (12393)|17.1.2005 08:38
Ja sa na HD (nie HDTV) pozeram denne... obrazky.. :-D
ODSakEda (2278)|17.1.2005 13:32
Však také, StayMane, si já myslím, že katalizátorem touhy lidí po rozilšení videa větším než DV (720x576) byo právě masové(! a to přitom skeptikama ještě nedávno zavrhované!...) rozšíření dig. fotografie!

Tyto se jsou dnes běžně v rozlišení 2 4 a 5Mpixelů a tedyjiž i ty nejmenší-2Mpixelové jsou vlastně v rozlišení podobné HDTV!

Zhlédnutí videa v PAL systému po předchozím prohlížení i když statických fotek, tím spíše to je zajímavé a realistické od 4Mpixelů!, nedá nikomu spát! Kdyby se to tak ještě hejbalo! :-!!! To by bylo něco! A ten PAL, mno nevím je nějakej divnej, začne mnohým svítat!

A byla zrozena obecná myšlenka HDV a formován konkrétní systém od kamer přes vysílání až po reprodukci: HDTV!

Dnes je možné vidět reálně i HDV (tedy samo i na výstupu-tedy videoreproduktoru) a kdo viděl ten zatouží!
Krtek (1279)|17.1.2005 22:49
Stayman a Distortion.
Asi Vás zklamu, ale FX jsem si nekoupil. Měl jsem možnost se s ní seznámit a ta kamera má dost nedostatků, hlavně v DV režimu. Uznala to dokonce i Sony Czech. Asi to zatím není to pravé.
Mám VX 2100 za 89 990 kč. To jde, ne?
distortion (76)|17.1.2005 23:20
to je jak navrat mezi vopice dyt v dv rezimu je fxko lepsi nez bezna dv chlapi ze studia maj 170ku a 150ku a tahle je nastejny urovni hd nic moc je to cely mazly ale rozdil na velkym skreenu je teda poznat
Krtek (1279)|18.1.2005 00:31
FX má DV režim podstatně horší než VX 2100 nebo PD 170. V šeru je to znát docela dost. Je tam sice vyšší rozlyšení čipů, ale bohužel to zvyšuje i obrazový šum. Porovnával jsem to přímo v Sony. Dle mého názoru je FX 1 pouze začátek něčeho, co se možná chytí, a možná taky ne. A jako každý začátek je těžký a problematický, stejně problematická je i tahle kamera. A to už vůbec nepíšu o mizerném ovládání a různých nedokonalostech. VX je zaběhlá kamera. FX mě nepřesvědčila a nebudu si ji kupovat jen proto, že umí HDV. To je mi k ničemu, když to lidi doma nemají.
Pitomec (10211)|18.1.2005 08:40
A dobře děláš :-!!!
pavelz (74)|18.1.2005 10:32
dbart


kde jsi to tam prosímtě našel. nikde tam nic nemůžu najít
stayman (12393)|18.1.2005 15:23
Krtek
V tom SONY ta ale pekne oj*bali !!! :-E :-E :-E
dbart (16)|18.1.2005 16:24
[quote=pavelz]dbart


kde jsi to tam prosímtě našel. nikde tam nic nemůžu najít[/quote]

ja som napisal, ze je to v usenete. to slovo neoznacuje presne tu vec, ale jedna sa o siet serverov, ktore pouzivaju protokol NNTP. Da sa povedat, ze je to jedna z tych "prastarych" sluzieb internetu. Velmi nevyskakuje do popredia, ale stale funguje. Ked sa chcete s nou stretnut, tak chodte na google a chodte do menu skupiny - newsgroups. Jedna z takychto newsgroups je aj alt.binaries.hdtv. V binarnych grupach je dost velky traffic, preto nebyvaju na kazdom servery, ale za peniaze sa k nim dostanete = komercne riesenie. Takze mrknite na : http://www.easynews.com alebo http://www.giganews.com.

inak newsgrupy su dost zaujimavym zdrojom informacii. google spravuje najvacsi archiv a daju sa tam vyhladat naozaj pikosky. Napr. nedavno ktosi "vyoral" prvu spravu Linusa Torvaldsa, ktorou daval najavo vo svojej grupe, ze zacal pracovat na nejakej novej veci a tak sa narodil LINUX. Da sa to prirovnat ( v tomto uponahlanom svete !!! ) k vystaveniu originalu evanjelia, ktore si napisal Jezis sam. Berte to prosim obrazne.

Samozrejme sa da najst HDTV material aj na vymennych sietach, ale tu nemozem posluzit ziadnou informaciou, lebo taketo veci neprevadzkujem. Stacia mi "newsy". Zo skusenosti z newsou, ale mozem dat tip, aby ste hladali subory .ts a v nazve sa moze vyskytovat 1080i alebo 720p.

Howgh.

dbart
distortion (76)|18.1.2005 16:30
na newsgroupech vyrostla cela warez scena este v zacatcich na nekolika jakobytajnejch serverech
Krtek (1279)|19.1.2005 01:32
[quote=StayMan by €RikŁ€]Krtek
V tom SONY ta ale pekne oj*bali !!! :-E :-E :-E[/quote]

Myslím, že neojebali. Ty prostě pořád jen čteš někde na webech jak je FX dobrá, ale zkutečnost je jiná! Vem si svoji kazetu a zajdi si někam do obchodu a sám si to otestuj! FX 1 je snahou Sony být zase v něčem první. Já to testoval přímo v Sony a taky v jejich skladě, kde byla dost tma. FX měla dost šumu, a to jsem ani nepoužil volbu zisku. To by bylo úplně k ničemu. Co se týče exteriéru, tam jsem žádný rozdíl nepoznal.
A navíc ta VX 2100 mě vyšla přímo od Sony Czech na 89 990 kč, což je velice slušný nato, že maloobchodka je 140 tis.
stayman (12393)|19.1.2005 01:40
Boze moj zlaty, a to si na com skusal ten sum?? Na tom LCD ?? Inak to budu mat z teba radost tí co si ta objednaju, ked im budes natacat v tme :-E
stayman (12393)|19.1.2005 01:48
Jooo a teraz pozeram na ceny, tak u nas je FX drahsia od VX o 2.000,-sk \/ A zajtra ti mozem zistit aj cenu, inak za tu (na nase 113.400,-sk) ti tu VX zozeniem kedykolvek, no som zvedavy aka cena bude za FX, ale ako pozeram, isla pekne dolu :-E
Krtek (1279)|19.1.2005 02:08
[quote=StayMan by €RikŁ€]Boze moj zlaty, a to si na com skusal ten sum?? Na tom LCD ?? Inak to budu mat z teba radost tí co si ta objednaju, ked im budes natacat v tme :-E[/quote]

Měl jsem sebou svoji kazetu a zkoužel jsem dokonce i HDV. To jsme pouštěli na plasmě. Myslel jsem, že obraz bude oproti DV mnohem lepší. Byl sice trocu ostřejší, ale celkově nic moc.
Jinak ve tmě natáčím docela často. Tady je morava hochu. Všude samé vinné sklepy, a tam je tma. No a od toho máme větla... :-E
stayman (12393)|19.1.2005 02:13
Sice neviem co je "větla" ale na tmu potrebujes svetlá :-E :-E :-E

Jo, a tie tvoje "zrovnavacky" ala plazma a este aj s tym "volbu zisku" (ktory pri zvyseni urovne pridava sum) si nas nijak nepresvedcil, vidis, mozno stacia len silnejsie svetlá :-)
Pitomec (10211)|19.1.2005 06:29
Takže shrnuto - SONY zase přišla na trh s nějakým shitem a teď čeká, který naivka si to koupí. No a za pár let po nějakým HD z FX1 už samozřejmě neštěkne ani pes (na trhu se prostě uchytí vždycky jenom to, co je podporováno ze strany většiny výrobců, třeba právě DV, a všechno ostatní nezadržitelně míří do... hnědky :-) ).
stayman (12393)|19.1.2005 12:58
[quote=Pitomec]Takže shrnuto - SONY zase přišla na trh s nějakým shitem a teď čeká, který naivka si to koupí. No a za pár let po nějakým HD z FX1 už samozřejmě neštěkne ani pes (na trhu se prostě uchytí vždycky jenom to, co je podporováno ze strany většiny výrobců, třeba právě DV, a všechno ostatní nezadržitelně míří do... hnědky :-) ).[/quote]

Jak tak citam tvoje spiatocnicke nazory (CRT vs. LCD, 50Hz TV vs. 100Hz, VHS vs. DVD, DV vs. HDV, PAL vs. HDTV ..., teda preferujes vsetko z toho to horsie atd) tak ty mas tiez asi uroven "krtka", ked ani nevies, podla toho co pises, ze ta kamera je DV a sucasne HDV \/ Byt takych ako ty, chodime doteraz na koňoch štvornohých :-E :-E :-E
Krtek (1279)|20.1.2005 00:16
[quote=StayMan by €RikŁ€]Sice neviem co je "větla" ale na tmu potrebujes svetlá :-E :-E :-E

Jo, a tie tvoje "zrovnavacky" ala plazma a este aj s tym "volbu zisku" (ktory pri zvyseni urovne pridava sum) si nas nijak nepresvedcil, vidis, mozno stacia len silnejsie svetlá :-)[/quote]

Volby zisku sice přidává šum, ale u FX daleko víc než u VX 2100. Při 12 db už se na to skoro nedá koukat, a VX je ještě relativně v pohodě.

Staymane, je vidět, že se s Tebou lépe chlastá, než diskutuje :BB:
stayman (12393)|20.1.2005 04:40
Krtek
A tak rad som si s tebou kecal.. :-E :-E :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|20.1.2005 17:48
[quote=Krtek][quote=StayMan by €RikŁ€]Boze moj zlaty, a to si na com skusal ten sum?? Na tom LCD ?? Inak to budu mat z teba radost tí co si ta objednaju, ked im budes natacat v tme :-E[/quote]

Měl jsem sebou svoji kazetu a zkoužel jsem dokonce i HDV. To jsme pouštěli na plasmě. Myslel jsem, že obraz bude oproti DV mnohem lepší. Byl sice trocu ostřejší, ale celkově nic moc.
Jinak ve tmě natáčím docela často. Tady je morava hochu. Všude samé vinné sklepy, a tam je tma. No a od toho máme větla... :-E[/quote]

Ach jo! Výše jsem již psal toto: Jenže dle mě se nejen TV (a nezachrání to ani jiný poměr stran než 4:3) ale ani ledajaká plasma se s HDTV, diskutujeme li o něm zde, neslučuje!!! Ani Scart ani S-video OUT, natož Composit!...

A Krtek to opět nejen napíše, ale podobně hloupě testuje na plasmě(...) jako v USA na výstavě předváděli HDTV kaery filmařům také na plasmě!............

Z kamery nejde !!!!! pustit přímo HDV!!!!!!!!! (ani HDTV) Nebo snat má VGA nebo dokonce DVI video OUT????!!!... To je ten problém a možná důvod zklamání!

Musíš to stáhnout na HDD a pak koukat a ne na plasmu a ne po Scartu ani po S-Video OUT natož Compositu...

Já viděl HDV video z HDV kamery pouštěné z PC po DVI rozhraní na veliké DLP zpětné projekci s XGA (HDV) rozlišením fyzicky (1280x768) a kontrastem 2000:1 a také na LCD a panečku, padla mi brada! I pozemní vysílání bylo nebývale lepší než na okolních TV a plasmách!

Snat jen jednočip HDV kamera JVC HD1 má jakýsi mini VGA konektor, pro prezentaci na mistě s vyšším rozlišením, jeli po ruce např. datavideoprojektor, který také umí fyzicky rozlišit více jak PAL-HDV (1280x768) a má i patřičné DVI nebo alespon VGA rozhraní!

Neviděl jsem však na vlastní oči video v HDTV rozlišení (1920x1080) neb není běžně dostupný ani zdroj videa ani výstupní zobrazovací reproduktor (LCD, projektor)!

Oprava výše udávaných rozlišení HDV: 1280x768 na 720!!! Omlouvám se!
A tak přece jen se dělaj LCD i s fyzickým rozlišením 1280x768 to sem už z teho jelen...
stayman (12393)|20.1.2005 18:04
Vidis, to ma ani nenapadlo, urcite to tak nezapojili :-E ale ta FX ma konektor = vystup komponentny !!!! \/

http://www.docs.sony.com/release/HDRFX1.pdf
distortion (76)|20.1.2005 21:54
odsackej teoretik:))))))))))))))))))))))))))
stayman (12393)|20.1.2005 22:18
Ale ved vravel ze to uz videl :-)
ODSakEda (2278)|20.1.2005 23:40
Myslíš, distortion? A v čem?

Např. píšu: -Já viděl HDV video ........

-Pracuji s DV kamerou a střižnou Vegas
-pracuji s DVD kamerou
-točím na zakázky
-instaluji KINA (KINO není syninimum ozvučení kina, jak se mnohde často uvádí..., ale především velkoplošné projekce!)v restauracích s vysokými nároky na kvalitu zobrazení především sportovních pořadů
-realizuji např. videoshow s projektorem a live přenosem i po TV po více místnostech restaurací a náměstích na silvestry a pod. akce...
-radím svým bohatším (sám jsu z dědiny a nic moc zazobanej...-vše utratím za aparaturu pro rockovou kapelu, PC a video a baby..., tatu nemám vůbec, jen pro rýpaly, že mi to vše řeší fotřík) známím aby nekupovali plasmy s malým rozlišením a bez VGA vstupů a široké TV16:9 neb se vysílá v PAL...
-dělám různé testíky s videem (vozím s sebou CD a DVD s testovacím videem, fotkami a testovacími monoscopy nejen pro TV a PAL, ale i PC) a jezdím fyzicky shlédnout, porovnat, popřípadě vybrat známým nějaký to zobrazovadlo-např. v DATARTU mě "maj strašně rádi"...
-mnoho let děláf foto na zakázku a od r. 98 digitálně četně grafiky-lidem fotomontáže s dětmi, živnostníkům propagaci a pod.

a zatím docela spokojenost mého okolí!

To je fakt velmi teoretické žití že?
distortion (76)|20.1.2005 23:45
a co je todle: Neviděl jsem však na vlastní oči video v HDTV rozlišení (1920x1080) neb není běžně dostupný ani zdroj videa ani výstupní zobrazovací reproduktor (LCD, projektor)!

sou pekny kraviny dyt pro7 vysila hd a v usa toho vysila jak s*acek mam tam par znamejch ve statech v detroitu a prej uz docela standart
ODSakEda (2278)|20.1.2005 23:56
A na čem pak to prohlížíš?!

(a nepsal jsem není dostupný, ale není běžně dostupný!, kolika % lidí je DHTV dostupný v čR?... a ne TAM na Měsíci (Detroit je pro mě Měsíc!)
Krtek (1279)|21.1.2005 01:37
OdSakEda: Tady jsem to špatně napsal. Nezkoušel jsem na svoji kazetu HDV režim, ale DV režim. Zkoušeli jsme v Brněnském Sony Centru. Tam jsem testoval VX 2100 a FX 1 hlavně za špatných světelných podmínek. Pouštěli jsme to pak na plasmě a tu kazetku jsem pak pouštěl a srovnával i doma. Od samého začátku zde uvádím, že mě HDV u FX 1 nezajímá. Na FX 1 mě zajímá pouze DV režim! Vy si tady diskutujete a hrajete s čísly, jenže já stál před rozhodnutím jakou kameru koupit. A dost to spěchalo, neboť natáčím i několikrát týdně. Na Grafice byla poměrně rozsáhlá diskuze o tom, jak se FX chová v šeru. I když jsou tam lidi kterým se snad dá věřit, měl jsem možnost si to v Sony sám ověřit. Tak proč toho nevyužít. Výsledek byl takový, že FX 1 měla oproti VX zašumělej obraz a nic se s ní nedalo dělat. Optika a rozlyšení čipů jako kráva a ho*no z toho. Viděl jsem na monitoru dva téměř shodné záznamy natočené s FX 1 jak v HDV, tak v DV. Budoucnost HDV vidím spíše v tom co píšeš. Až se pořádně vyřeší střih, pak po tomto formátu zcela jistě skočí nezávislí filmaři, kteří teď musí točit na MiniDV nebo DVCam a pak to přepisují na 35 mm film do kin, protože na celuloid nemají prachy. Ale to je asi tak vše. Drtivá většina lidí nemá doma ani klasický televizor 16:9, natož aby přemýšleli o vyšším rozlyšení.
Pro mě je kapitola HDV už uzavřená, neboť co jsem se chtěl dozvědět jsem se dozvěděl a vůbec mě to nepřesvědčilo. Navíc kameru VX už mám doma.
Takže si můžeme dál hrát s čísílkama a snít o tom, jaké by to bylo kdyby už teď jelo všechno v HD :-!!!
distortion (76)|21.1.2005 04:16
na nicem:))))))))) hd foxe v evrope nechytim a kuli uprdeny pro7 si velkej screen kupovat nebudu 350000 za hd plazmu je trochu naklad ale az to tady rozjede jako ve velkym kupuju hnedka a sem si myslel ze odsaci sou svetu otevreny do detroitu to mas s jednim prestupem v nyc za minn jak 12hodin to je jak prd za morem prodavaj normos hd plazmy vod deviti tisic dolares koukal sem na na rozliseni a teda plnejch 1080 to nedosahne ale treba prave ten fox vysila 720 ale raci zejtra zavolam a zjistim jesli nekecam:))))))))
Pitomec (10211)|21.1.2005 05:59
[quote=distortion]ale az to tady rozjede jako ve velkym[/quote]
V ČR/SR nefunguje ani pozemní digitální vysílání, ta bída na satelitu (=Czechlink/Slovlink/UPC) nezná 16/9, všechno je podřízeno jenom minimalizaci nákladů při vysílání... Tady se nikdy nerozjede nic (nejvýš tak obraz se zvukem...) :-I
distortion (76)|21.1.2005 06:09
tady sou 4 provideri myslim ale hlavne kabel a satelit da se to celkem nebejt nemcu tak je to uplne na prd
Krtek (1279)|23.1.2005 00:12
Dokud nebude podpora televizních stanic, tak se to nikdy nerozjede. Je to stejný jako s TV 16:9. Většinu lidí odradí právě to, že se vysílá 4:3 a radši si koupí normální TV.
stayman (12393)|23.1.2005 00:46
16:9 su uplne bezne a maju predaj tak ako 4:3 a posledne vyssi ako 4:3 ja neviem, ale co ma spolocne TV vysielanie (ako HDTV) so zaznamom s HD rozlisenim! Z toho vyplyva, ze nemusis cakat na vysielanie HDTV a stacilo si kupit kameru HDV :-E :-E :-E :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|23.1.2005 02:21
Krtek má pravdu s tím 4:3 vysíláním a nesmyslností 16:9 TV, ale StayMan má zase pravdu s tou HDV kamerou!

Proč nemít své video v supr kvalitě (rozlišení, prograsivní.skoro jak fotečky včetně barevné hloubky! a pod.) bez ohledu na nějaký vysílání či starý telky v domácnostech?!

Vždy to přerenderuješ níž, tedy do horšího rozlišení a "kvality", nebo pustíš z PC, nebo zamaskovaným PC playeru (jako např. Matrix od Asuse) i na zastaralé a nedokonalé TV.
Ale opačně na vyšší ne!- tedy např. z DV v rozlišení jen podobné jako PAL (720x576) včetně prokládání, nemá smysl přepočítat na vyšší a pouštět jej ani přes VGA do projektoru či velkého LCD příliš valný smysl a je to spíše hrůza, oporoti již HDV např 1280x720 či také x768, což není až tak závazné u digitálních AVI souborů určených stejně jen pro PC, což stejně budou i všechny "stolní" playery a HDTV, 1920x1080, je skoro až moc přehnaný(tím spíše že jen přehrávání potřebuje skoro 3GHz cpu!) a je spíše na KINA nad 3-4m úhlopříčky!

HDV 1280x720 progresívně v MPEG-4 a to již, což jsem skoro nechápal, od dat. toku 4.000kb/s, je boží a tedy dokonalé pro domácnosti i do malých sálů, řekněme do 3-4m úhlopříčky! :-D

Nevěříte? Stahujte DivX HD! (doporučuji MeetTheFockers-70MB!) http://www.divx.com/hd/

Kdo má navíc dobré CLD s fyzickým rozlišením právě 1280x... a nejlépe větší než 17" ten nebude chápat tu hloubku ostrosti! :-D Zastavený to působý lépe než 2Mpix fotka, spíše jako 3-4Mpixelová!

Pozn: VirtualDub to nezobrazí, ale ustřihne!
Pitomec (10211)|23.1.2005 03:21
[quote=ODSakEda]Proč nemít své video v supr kvalitě (rozlišení, prograsivní.skoro jak fotečky včetně barevné hloubky! a pod.)[/quote]
O čem to tady proboha svatýho píšeš??? Ta "supr kvalita" to má být jako záznam v MPEGu...? To snad ani nemůžeš myslet vážně... :-I
ODSakEda (2278)|23.1.2005 15:01
Jasně že a v MPEG-u!!! A to v MPEG-4 DivX! Tedy přesněji v AVI! A přitom jen cca 4Mb/s!

Nevěříte?

Stáhněte si kousek HDV v MPEG-4 kodek DivXHDzde: http://www.divx.com/hd/
(doporučuji MeetTheFockers a přes noc! Nebo pošlu na výzvu mailem 4,5MB neb VD to umí "ukrojit" tak mám vzorek co de poslat)

Toto je nekvalita???!!!

Je toto nekvalita v MPEGu jak odsuzuje konzervativní Pitomec?!

Co kdo na to říkáte?!
stayman (12393)|23.1.2005 15:34
Nerozculuj sa !!!! To skodi!!! Inak si prepocitaj ten bitrate na rozmer obrazku voci takemu napr. DV, alebo aj Mpeg2 pre DVD, zistis sam kde je problem :-D
ODSakEda (2278)|23.1.2005 17:14
Já su v pohodě :-)

Spíše důraně podivuji nad názory některých, jak 70-ti letejch mrzutejch dědků, co nechaj odstranit ze svýho kanclu PC (jako předchozí min. školství(!) za čSSD...)! i když před tím poznali jen PC Sinclar Spectrum a myslí si PC jako PC dyk to je jedno... a nepřipouští dokonce zrychlujícíse(!) vývoj) a tvrdí, že mejlepší je tesat informace do kamene!

-------------------------------------------------------------------------------------
Mno snat jen z hlediska trvanlivosti maj svou jistou pravdu, ale víte co je z toho prachu tesat do kamene v kanclu a jak bolí ruka, než vytesáte pity co obsahuje např. jen jedna fotografie? 9-)
A kolik bylo třeba mnichů, co dělali kopírku? Tedy ručně přepisovali šíleně obsáhlé knihy! (asi i bibli?...)
Krtek (1279)|24.1.2005 01:35
Staymane, vrať se už konečně do reality.
stayman (12393)|24.1.2005 01:51
Ved ale..., ved ale FX je realna nie ??? :-? :-E