Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CT1+CT2+Nova+Prima z DVB-S na PC

Radeq (277)|23.8.2009 00:08
Mam problem. Potrebuju resit soubezne nahravani vsech 4 hlavnich ceskych stanic (CT1, CT2, Nova, Prima) ze satelitu na PC, a to pokud mozno legalne. Pokud jsem si vsiml, SkyLink ma CT, Novu a Primu rozhazene na 3 ruzne transpondery, coz by vyzadovalo 3 PCI karty a 3 CI sloty, coz je docela prusvih, protoze vetsina MB uz ani 3 PCI sloty nema. A umi vubec nejaky soft, treba DVBViewer pouzit tri DVB-S karty?

O neco lip to vypada s UPC Direct, tam by analogova ctyrka mela byt na jednom transponderu. UPC se ma ale stehovat na jinou pozici a kdovi jak to bude potom. Uz se to vi?

Dalsi moznosti je DigiTV s emulaci (to uz moc legalni neni, ale legalneji to bohuzel nejde). Jak je to tam? Na kolika transponderech je tam ceska analogova ctyrka? A nejsou s tim problemy (pokud se pravidelne aktualizuji klice, samozrejme)?

Pokud nekdo bude kritizovat kvalitu, rovnou rikam, ze je mi to uplne jedno. Stejne se to bude downscalovat. Podstatne je, aby slo nahravat vsechny 4 stanice soucasne s co nejmensimi technickymi problemy. Klicova je spolehlivost toho reseni. Diky za tipy.
Radeq (277)|28.8.2009 15:04
Fakt nikdo neporadi? Jeste me napadlo vyuzit nejaky Dreambox nebo AB IPBox a nahravat na disk v PC nasdileny pres LAN. To by asi slo, ne? Mate nekdo zkusenost aspon s timhle resenim? Diky.
TV77 (265)|28.8.2009 17:22
Téma nahrávání/streamování většího počtu kanálů se probíralo zde http://www.cssf.cz/showthread.php?t=34860.

Ve zkratce.
- DVBViewer (RecordingService) je navržen tak aby byl schopen obsloužit >1 DVB tuner/kartu. Alternativně možno nasadit Linuxové řešení.
- Dokonce existuje vícetunerová karta.
- 3 CI sloty s 3 Smart kartami je zbytečná komplikace. Postačí jedna karta v kombinaci s vhodným SW (card sharing server+client).

Pokud je mi známo, Dreamboxy/AZBoxy,... zvládnou max. 2 tunery, čili dva transpondéry. Jinak by s nahráváním na interní HDD či sítový HDD neměl být problém. Opět stačí jedna Smart karta.
peco (772)|28.8.2009 21:00
V PC:
3x PCI karta + jedna citacka phoenix(v nej SkyLink alebo gital karta) + newcs server

Problem bude v tom, ze v jednom PC by to chcelo tri nezavisle DVB playere alebo jeden, ktory dokaze obsluzit tri DVB-S zariadenia.

Tuto otazku treba polozit na skystar2.info, alebo na cssf.cz. Tam to urcite uz niekto riesil.
Radeq (277)|28.8.2009 23:05
Diky. DVBViewer by mel umet obslouzit vic DVB-S karet. Sam mam vyzkouseny dve DVB-T, neni problem, jen nemam zkusenost s tim vicenasobnym (sdilenym) desifrovanim. 3xSkyStar HD2 + Phoenix v TechniSat CI slotu + Gital karta teda jako hardware na to staci?

A jeste je tu ten problem s omezenym poctem PCI slotu. Mate nekdo zkusenost s tou 2xDVB-S kartou Pinnacle? Daji se do PC narvat dve instance teto PCI karty + jeden sdileny dekodovaci modul a umi pak DVBViewer jeste vsechny ctyri tunery nezavisle vyuzit?
peco (772)|29.8.2009 06:33
Ten technisat CI nepotrebujes Phoenix nie je cam modul. Pripaja sa k PC cez RS232, alebo cet USB (verzia USB2Phoenix)
Radeq (277)|29.8.2009 11:17
Prima, tim lip. Takze mi na to s tim Phoenixem a sdilecim serverem staci i karty SkyStar2? HDTV nepotrebuju a SS HD2 je pak zbytecne drazsi. Komunikace DVBVieweru s tim sdilecim servrem (resp. Phoenixem) je bezproblemova? Nepada to?
peco (772)|29.8.2009 20:59
Mam doma dve PC a jeden dreambox (stolny DVB player) v jednej LAN sieti. V jednom PC mam DVBDream, v duhom DVBViewer. V routeri mam usb2phoenix s kartou Gital a kartou Skylink s cardserverom newcs. Na ten newcs server sa nezavisle pripajam doma tromi klientami:
- cccam v Dreamboxe
- wincsc, alebo cardserverklient(csc) v PC s DVBDream
- Acamd v PC s DVBViewer

Dokonca keby som bol na chalupe, kde mam druhy dreambox s cccam , mozem sa pomocou Internetu pripojit na cccam v tom dreamboxe doma, CCCAm totiz dokaze pracovat zaroven ako server aj klient. CCCam v Dreamboxe doma je totiz klientom newcs z routeru, no zaroven to moze servrovat dalsiemu cccam na chalupe. Tu by islo o zdielanie zdielania.
Ziaden problem s tym nie je. Spadne to len vtedy ked je nefunkcna siet.

Kedysi som mal klasicky RS232 phoenix pripojeny k jednemu PC, v nom kartu gital a spusteny newcs. V tom istom PC som mal DVBDream s winCSC klientom a dekodovanie programov z karty islo ako vino. Dokonca na druhom PC (pripojenom cez LAN) som sa pripajal na ten isty newcs tiez a nebol problem. Mylsim, ze newcs server utiahne mnozstvo klientov.

U teba bude len treba vyriesit problem ako v jednom PC obsluzis dve ci tri SS2 karty.
Radeq (277)|29.8.2009 21:20
[quote=peco;238639]U teba bude len treba vyriesit problem ako v jednom PC obsluzis dve ci tri SS2 karty.[/quote]

Tak to je v pohode. S tim DVBViewer urcite nema problem. To mam overene u 2xAirStar2 v jednom PC (provozuju uz nekolik let, nahravam na nem cokoli v ramci dvou DVB-T muxu, treba 9 programu najednou).
Radeq (277)|5.1.2010 15:09
[quote=peco;238639]Mam doma dve PC a jeden dreambox (stolny DVB player) v jednej LAN sieti. V jednom PC mam DVBDream, v duhom DVBViewer. V routeri mam usb2phoenix s kartou Gital a kartou Skylink s cardserverom newcs. Na ten newcs server sa nezavisle pripajam doma tromi klientami:
- cccam v Dreamboxe
- wincsc, alebo cardserverklient(csc) v PC s DVBDream
- Acamd v PC s DVBViewer
[/quote]
Zdravim, takze jsem prikrocil k realizaci. Aktualne mam:

1.) Parabolu na 23,5E, LNB Quad
2.) PC se 3 PCI kartami SkyStar 2 (XP)
3.) DVBViewer Pro 4.0.0.0 (FTA chodi)
4.) Kartu CS link bez casoveho omezeni (aktivovana, v receiveru chodi)
5.) USB Ctecku karet typu Phoenix s ovladaci (http://www.argolis.com)
6.) NewCS 1.65 (pro Windows)
7.) ACamd 6.15

Muzu pozadat o podrobnejsi popis jak zprovoznit to dekodovani v DVBVieweru? Mozna uz to bylo nekde popsane, takze by stacil i link. Potrebuju rozchodit Cryptoworks (CS link) a jen lokalne (pro to jedno PC). Sdileni po LAN nepotrebuju vubec. Diky.
peco (772)|7.1.2010 10:09
1. nainstaluj pspad pre editaciu newcs.xml a cardclient.conf
2. zisti aky COM port obsadi ten USB phoenix po vlozeni do usb slotu
3. newcs pre windows nakopiruj niekde, kde ho vzdy najdes, napr. do korena c:\ . Odkaz na newcs.exe si daj na plochu, pre buduce spustanie.
4. v newcs.xml si nastav spravny COM (podla toho, na ktorom pracuje ten phoenix) a zapamataj newcamd_port (15000):

[quote]
phoenix
Phoenix
COM1
normal
1
1
No
No
No
0000000000
Yes
no
15000
[/quote]

5. Vloz kartu do phoenixu, ten zasun do usb slotu a spusti newcs.exe. V ciernom debug okne ti vypise ze bezi na porte 15000 a ak nacita kartu, zobrazi info aj o providerovi (CAID 0d0f). Ak ti to nacita kartu, si na dobrej ceste. :)

6. aby si sa mohol v DVBViewri pripajat na newcs server, musis si v newcs.xml doplnit usera:
[quote]
1
newcs
00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
/tmp/users.txt
[COLOR=red][/COLOR]
[COLOR=red]dummy[/COLOR]
[COLOR=red]dummy[/COLOR]
[COLOR=red]on[/COLOR]
[COLOR=red]
[/COLOR][/quote]

7. teraz mozes pristupit ku konfiguracii acamd clienta. Acamd treba nakopirovat do adresara plugins v instalacnom adresari DVBViewer. Acamd obsahuje subor cardclient.conf, kde treba doplnit udaje na pripojenie k newcs serveru. Znak # znamena, ze dany riadok sa nebude vykonavat, cize pre funknost daneho riadku tam ten znak nesmie byt.

[quote]
newcamd:127.0.0.1 :15000:1/0000/0000:dummy:dummy:0000000000000000000000000000
vysvetlenie:
typ_servera:vnutorna_IP_PC:newcs_port:emm/CAIDprovidera/maska:meno:heslo:deskey
[/quote]

8. prichadzas do finale, vzdy pred spustenim DVBViewer treba najskor spustit newcs.exe, skontrolovat, ci nacital kartu a potom spustit DVBViewer. Naladit konkretny kanal a zobrazit okno acamd. Acamd treba povolit a ak nenabehne dekodovanie kanalu, treba skusat rescan(v okne acamd), alebo zapnut/vypnut multiecm a znovu rescan(v okne acamd)

9. aby si nemusel vzdy pred spustenim DVBV spustat rucne newcs, daj si ho do ponuky start po spusteni
Radeq (277)|8.1.2010 09:33
Diky za obsahle info. Takze jsem dosahl zatim tohoto:
[quote][ 09:15:28 ] [ Box detect ] Windows XP Build 2600
[ 09:15:28 ] [ Config ] Option for device 0 (phoenix) not present, defaulting to NO
[ 09:15:28 ] [ Config ] Option for device 0 (phoenix) not present, defaulting to NO
[ 09:15:28 ] [ Config ] Option for device 0 (phoenix) not present, defaulting to NO
[ 09:15:28 ] [ Config ] Option for device 0 (phoenix) not present, defaulting to 357
[ 09:15:28 ] [ Newcamd ] Server name : newcs
[ 09:15:28 ] [ Newcamd ] Des key : 0000000000000000000000000000
[ 09:15:28 ] [ Newcamd ] User 2: digi, Pass: grabber, Host none, Port: 0, Au: On, Spider allowed: No, Sidoverride: No, level: 0
[ 09:15:28 ] [ EMM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 09:15:28 ] [ ECM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 09:15:28 ] Calibrating delay loops
[ 09:15:28 ] usleep(5) takes: 0 s 15000 us
[ 09:15:28 ] usleep(10) takes: 0 s 16000 us
[ 09:15:28 ] usleep(100) takes: 0 s 15000 us
[ 09:15:28 ] usleep(500) takes: 0 s 16000 us
[ 09:15:28 ] Allocation memory for 200 regular users
[ 09:15:28 ] [ Loader ] Starting Telnet on port 0
[ 09:15:28 ] [ SockSrv ] Server thread started
[ 09:15:28 ] [ Loader ] Reader type 2 on node COM3
[ 09:15:28 ] [ Phoenix ] Opening device COM3
[ 09:15:28 ] [ Phoenix ] Setting parity to ODD on node COM3
[ 09:15:28 ] [ Phoenix ] Setting 1 Stop bit on node COM3
[ 09:15:28 ] [ Phoenix ] Setting baud to 9600
[ 09:15:30 ] [ ATR ] T=0 1etu=52.08us Guardtime:12etu WWT:19200etu
[ 09:15:30 ] [ ATR ] Historical bytes: D [06] [07] [8F] [F1] [90] [00]
[ 09:15:30 ] [ Loader ] Init Cryptoworks card
[ 09:15:30 ] [ Phoenix ] Setting parity to EVEN on node COM3
[ 09:15:30 ] [ Phoenix ] Setting 2 Stop bits on node COM3
[ 09:15:30 ] [ Phoenix ] Setting baud to 9600
[ 09:15:31 ] [ CryptoWorks ] master file: 3F20
[ 09:15:31 ] [ CryptoWorks ] failed to set parental rating.
[ 09:15:31 ] [ CryptoWorks ] failed to disable pincode.
[ 09:15:31 ] [ KeymaN ] Adding key 6404052D9B type 0 on Provider 000000 for caid 0D0F ID=0
[ 09:15:32 ] [ KeymaN ] Adding key 6404052D9B type 1 on Provider 000004 for caid 0D0F ID=0
[ 09:15:32 ] [ KeymaN ] Adding key 6404052D9B type 1 on Provider 000008 for caid 0D0F ID=0
[ 09:15:32 ] [ KeymaN ] Adding key 6404052D9B type 1 on Provider 00000C for caid 0D0F ID=0
[ 09:15:32 ] [ KeymaN ] Adding key 6404052D9B type 1 on Provider 000010 for caid 0D0F ID=0
[ 09:15:32 ] [ CryptoWorks ] Providers: 04
[ 09:15:32 ] [ CryptoWorks ] Providers: 08
[ 09:15:32 ] [ CryptoWorks ] Asking for provider: 08
[ 09:15:33 ] [ CryptoWorks ] Providers: 0C
[ 09:15:33 ] [ CryptoWorks ] Providers: 10
[ 09:15:33 ] [ Loader ] Card 0D0F on port COM3 ready
[ 09:15:33 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 15000
[ 09:15:33 ] [ Newcamd ] Newcamd thread Server started on port 15000
[/quote]

Bylo to teda az na ponekolikate spusteni (nevis proc?), ale vypada to nadejne, ze? :)

Zatim jsem nepripojil signal (mam bohuzel PC zatim jinde), ale brzy vyzkousim i acamd.

Mel bych dotaz. Da se to nastavit tak, aby to newcamd zkousel tak dlouho dokud to nebude ok nebo si to musim nejak zajistit (treba jinym programem skenovat logy a spoustet ho opakovane znova)? Potrebuju to hlavne pro planovane nahravani (i v nepritomnosti), takze vizualni kontrola nebo interaktivni akce nebudou vzdycky mozne. Totez plati i pro acamd. Jde to zprovozneni (rescan pri neuspesnosti) nejak zautomatizovat? Co muze byt pricinou toho, ze se to "nechyti", kdyz se to pri stejne konfiguraci a dalsim spusteni chyti?

A jeste jeden dotaz. Jak rucne nejlip "validne" ukoncit newcs? Neni Ctrl+C moc tvrdy? Mam tu zkusenost, ze prave programy spolupracujici s COM porty je dobre ukoncovat co nejsetrneji (zavrit port a pak teprve ukoncit). Jeste jednou diky moc. Jsem ti dluznikem ;).
peco (772)|8.1.2010 10:48
Niekedy byva problem s tym, ze nenajde kartu. Ak som dobre pochopil, ten phoenix je na dve karty, skus tu gitalku vlozit do druheho slotu, ci ju najde ihned.

Je mozne ze len prva inicializacia karty bola dlhsia. VYskusaj ked uz kartu najde ukoncit newcs a potom ho spustit nanovo, ci sa chyti. Ja momentalne nepouzivam newcs vo windows, ale mam to v routeri s linuxom, tam sa s tym pracuje lepsie.

Neviem o sposobe, ktory by ti zautomatizoval inicializaciu karty. Pouzitie newcs pod win ma nevyhodu v tom, ze si musis spustat newcs pri kazdom restarte OS. Mozno existuju skripty, ktore ho spustaju korektne. Vyskusaj ho dat (newcs) do ponuky START/programy/Po Spusteni (nemam to odskusane)

Dalsim tvojim problemom moze byt pouzitie viacerych kariet SS2 a moznosti sucasneho dekodovania(nahravania) z kazdej z nich. Mam osobne v DVBViewer+Acamd odskusane, ze ak acamd dekoduje jeden kanal z jednej SS2, kanaly na druhej SS2 nedekoduje. Z druhej dokaze nahrat len nekodovane stanice. Skusal som to aj pomocou DVB Recorder pluginu a nechytil sa. Proste ak je acamd obsadeny jednym HW, nedokaze sa uvolnit pre druhy. Na tento ucel mi bolo poradene pouzit iny SW ako DVBV, kokretne Skyview, ktory je mozne spustit ako multiinstance(program sa spusti viackrat) a kazda zo spustenych instancii bude pracovat s inou SS2. To som uz ale neskusal, moze tam ale nastat problem ked sa kazda instancia bude snazit konektnut na newcs pod tym istym userom a moze to padat. Kedysi som skusal pouzit klienta acamd v DVBV viackrat. Jeden bol v adresari plugins a druhy cez wrapper v MD plugins. Blizsie info tuna:

http://www.skystar2.info/smf/index.php/topic,1609.msg14732.html#msg14732
http://www.skystar2.info/smf/index.php/topic,1345.msg12458.html#msg12458

Dalsia vec co ma napada, je pouzitie dvoch dekodovacich kariet v tom phoenixe (SkyLink a Gital). Pri terajsom nastaveni newcs.xml to asi nebude fungovat. Nie som si isty, ale predpokladam, ze phoenix(ak je na dve karty) obsadzuje dva virtualne porty COM, jeden pre hornu a jeden pre dolnu citacku . Potom by bolo vhodne doplnit v newcs.xml dalsi device, nazvat ho trebars phoenix1, priradit mu konkretny port COM a zaroven newcs port, trebars 15001. Vychadzam z toho ako to mam ja nakonfigurovane v tom routeri(linux). Moj router "vidi" USB2Ph ako dva device a v newcs.xml mam potom oba device nakonfigurovane s rozdielnymi newcs portmi.
Radeq (277)|8.1.2010 12:08
Tak myslim, ze to mam. S kombinaci tveho navodu a dokumentace k te ctecce na http://www.argolis.com jsem se dopracoval k aktualnimu nastaveni:
[quote]

phoenix
Phoenix
COM3
600
even
9600
2
normal
Yes
Yes
No
No
No
0000000000
Yes
Yes
15000
No

[/quote]
Mozna je neco z toho zbytecne, ale opravdu to pak funguje. Pokazde a na 100%! Dam pak jeste vedet jak to dopadlo s tim realnym prijmem.
peco (772)|8.1.2010 12:34
Esteze je na tych strankach konfig do newcs.xml :)
Radeq (277)|8.1.2010 13:18
:) Neco tam je, zbytek mam od tebe. Zda se, ze podstatne jsou suda parita a 2 stop bity.

A dalsi poznatek. ACamd (mam verzi 6.1.5) uz i sam umi pouzit ctecky na COM portech, takze se mi podarilo rozchodit kartu i bez newcs, primo ctenim portu z ACamd ;-). Zda se ale, ze newcs je spolehlivejsi (ten ted s timhle nastavenim nacte kartu opravdu pokazde), direct ACamd nabehne tak 9 z 10.

Jeste se zeptam, mozna dost hloupe: Kazda stanice ma na karte definovane nejake casove omezeni. Predpokladam, ze se tyhle data aktualizuji v normalni ctecce CW podle informaci ze sat. signalu (dalkova distribuce klicu). V tehle se to nejak zaktualizuje taky nebo kartu musim obcas strcit do normalniho receiveru, aby se zaktualizovala (prodlouzila) platnost zaznamu?
peco (772)|8.1.2010 14:49
Acamd posiela zapisy (opravnenia) na kartu, nie je potreba to davat do certifikovaneho CW prijimaca. Je otazne, ci tvoj typ citacky ich na kartu aj zapise. U mna to teda funguje OK a nemam so zapismi opravneni cez acamd ziaden problem. Kartu nemam v PC, ale v routeri, no zapisy chodia spolahlivo.
Radeq (277)|11.1.2010 21:50
Tak jsem zkousel v realu prijem, zatim jen s jednou kartou SS2. Funguje to dobre (pres newcs i direct COM), ale nahravat jde jen jeden kodovany program, i kdyz jsou v ramci jednoho transponderu. Kdyz chci treba behem nahravani CT1 prepnout na CT2, DVBViewer vyhodi hlasku "No hardware found" a prepnout odmitne. Na nekodovany CT24 v ramci z tehoz transponderu prepnout jde, i ho nahravat. Podle logu to vypada, ze do ACamd pozadavek na dekodovani CT2 ani nedojde, zatimco prepnuti na volny CT24 v logu je.

Zda se, jako by zpracovani druheho kodovaneho kanalu pres ACamd branil sam DVBViewer. Proc? Neda se to v nem nekde nastavit (povolit)? Zvlast pri provozu pres newcs by vicenasobne dekodovani prece nemel byt problem. Moc tomuhle "umelemu" omezeni nerozumim...
vivid.sk (11472)|11.1.2010 22:33
RadeQ
1) updatni si acamd na poslednu verziu 0.6.18. 15tka mi miestami blba (autor mal nejake bugy v kode)
2) dvbviewer nevie pracovat s kodovanymi kanalmi, treba na to dve karty (alebo vytvorit virtualnu)

akurat v poslednych dnoch som sa snazil zisti ci je mozne z jednej karty pozerat 2 rozne kanaly v ramci jedneho TP. Podarilo sa. Na dvoch PC, z dvoch dvbviewerov (i ked to stalo trosku usilia). Teorecky by teda slo aj tieto kanaly nahrat. (ano, na jednom z PC bezi newcs server a oba PC na neho pristupuju)

Je na to nutny DVBviewer Pro Server a jeho korektne nastavenie. Nasledne nastavenie v oboch DVBVieweroch virtualne device (unicast network device) a korektne ich nastavit.

Nasledne ti to pojde (a aj prepinanie kanalov v pripade nahravania, len to sa mi nepodarilo uspesne rozchodit).
Radeq (277)|12.1.2010 10:16
Diky za info, i kdyz me moc nepotesilo. Jak jsem uz rekl pri zalozeni tematu, chci nahravat treba i 4 kodovane kanaly soucasne, a to pokud mozno jednou instanci DVBV, stejne jako to jde u FTA kanalu (z DVB-T umim nahravat az 9 kanalu z 2 muxu jednim jedinym DVBV). Moc nerozumim proc by to nemohlo jit, kdyz se dekodovani hodi na newcs.

Neumi to nejaky jiny soft? Nemusi byt ani interaktivni (vizualni), stacila by uplne davka s nastavenim jake PIDy se maji od kdy do kdy grabovat.

Jo, jeste me napadlo. Neumi nejaky low-level soft grabovat nedekodovane streamy a dekodoval (desifroval) bych je az nasledne (ne v realnem case, treba i na jinem PC), pred dalsim zpracovanim (prehravanim, vypalenim)? To by mozna taky slo, ne?
mirekv (7169)|12.1.2010 11:20
Že to lze jen z jednoho transpondéru, je technicky jasné. Ovšem nahrávání více kódovaných kanálů jsem taky nevyřešil. Mám SS2, čtečku Phoenix a DVBDream (DVBWiever se mi nepodařilo rozchodit).
peco (772)|12.1.2010 11:59
V DVBDream by teoreticky nahravanie viac kanalov z jedneho transponderu mohlo fungovat podobne ako PIP.
mirekv (7169)|12.1.2010 12:35
To funguje, ale kódovaných? Co jsem zkoušel, tak ne. Jeden kódovaný + ČT24 + třeba Noe bez problému.
Radeq (277)|12.1.2010 12:46
A co to ukladani zakodovaneho streamu a desifrovani nahravky az off-line? To fakt zadny soft neumi?

P.S. Nahravani z vice TP samozrejme zatim neresim, ale s tim v DVBV opravdu problem neni (kolik SS2, tolik TP). Resim jen moznost dekodovani (nebo aspon ukladani bez dekodovani) vice kodovanych kanalu na jednom PC.
vivid.sk (11472)|12.1.2010 12:49
Nahratie celeho TP vie uz samotny acamd (v menu to najdes). Ten to nahrava v ramci jedneho velkeho suboru na HDD, takze si to budes musiet nejako "rozdelit". (Ci to bude pouzitelne ti neviem povedat. Odskusaj a daj vediet).

Takisto som sa vcera opat pozeral na to prehravanie. Spolahlivo som rozbehal (na jedinej SS2 HD) pozeranie 1dvbviewer=1spusteny program v ramci 1 TP (kedze mam 2PC, tak 2x spusteny DVBViewer = 2 kanaly sucasne).

Pokial by som nejako vedel pustit viac kopii DVBVievera v jednom case, tak viem nahrat vsetky programy v ramci jedneho TP.


updated: nasiel som podobnu funkcionalitu v DVBVieweri GE:
http://www.dvbviewer.com/griga/DVBViewer%20GE/General.html#Installation

[SPOILER]
allowing to perform the following actions while recording: Switching over to another channel on the same transponder. If you try to switch over to a channel on a different transponder while recording, DVBViewer GE displays a warning.

takisto:

Same applies to recording with the Videorecorder Plugin. It enables recording a second channel from the same transponder. If multiple instances of the plugin are installed, even three or more channels can be recorded simultaneously.


Nic o kodovanych programoch sa tam nepise, takze to bude treba odskusat....

Napis info, ako si to vyriesil.
[/SPOILER]
peco (772)|12.1.2010 14:51
[quote=mirekv;259697]To funguje, ale kódovaných? Co jsem zkoušel, tak ne. Jeden kódovaný + ČT24 + třeba Noe bez problému.[/quote]

U DVBDream funguje PIP z toho isteho transpondera aj pre 16 kodovanych kanalov(ak ich tolko je a ak to zvladne mpeg2 dekoder). Kedysi som to skusal.

Dolezite je pre kazdy PIP samostatne nakonfigurovat klienta pre newcs. Co PIP to jeden user. V adresari plugins do kazdeho z adresarov PIP(neviem presne ci sa tak nazyvaju) sa nakopiruje klient (napr. wincsc) ale pre ineho newcs usera.
peco (772)|12.1.2010 14:54
Na viacnasobne spustenie nema DVBV multiinstance, ale napriklad SkyView je mozne spustit niekolkokrat prave v tom multiinstance, ale to som tu uz spominal. Jedna instancia pre jednu SS2 a druha pre druhu SS2.

A ano DVBV ma VCR plugin, umoznujuci nahravat sucasne viac kanalov. Kolko chcem sucasne nahravat kanalov, tolkokrat si nakopirujem plugin (samozrejme mu upravim meno - VCR1, VCR2....), ale acamd bude dekodovat vzdy len jeden !!!
vivid.sk (11472)|12.1.2010 15:16
[quote=peco;259728]U DVBDream funguje PIP z toho isteho transpondera aj pre 16 kodovanych kanalov(ak ich tolko je a ak to zvladne mpeg2 dekoder). Kedysi som to skusal.
[/quote]

Ano, tam to slape. (ale DVBDream mal problem s mojim DiSeqC prepinacom, takze som to vzdal);
On totiz pre kazdy kanal otvori tie iste pluginy (musia byt skopirovane v samotnom adresari pre kazdy PIP zvlast), takze je to vlastne multiinstancia.
Radeq (277)|12.1.2010 15:54
[quote=peco;259729]DVBV ma VCR plugin, umoznujuci nahravat sucasne viac kanalov.[/quote]

DVBV Full prece na tohle nepotrebuje zadny plugin. FTA kanalu z jednoho TP muzes nahravat kolik chces. Problem je jen s tim dekodovanim.

Dobre, DVBDream teda zvlada vic oken s kodovanymi kanaly. Zvlada i automaticke nahravani (planovane, i v nepritomnosti) z nekolika kodovanych kanalu v ramci jednoho TP a umi i obslouzit vic instanci SS2 jako DVBV? Umi DVBDream i nahravat bez zobrazeni? DiSeqC me netrapi, mam jen 23,5E.

Ze ACamd (a DVBV GE myslim taky) umi ukladat cely transportni tok vim, ale i bez ohledu na velikost, co pak s nim? Jak z nej pak dostat dekodovane transportni toky jednotlivych stanic? Nebyl by na to cele nakonec precejen nejlepsi ten Dreambox (hw reseni)?
mirekv (7169)|12.1.2010 16:42
Právě u DVBDream je problém s časovým nahráváním. To je u každého PC jinak, někdy je spolehlivý, jinde někdy nahraje, jindy jen zvuk a taky někdy prázdný soubor. Řešil jsem to na SAT fóru, dokonce s Dreamerem, který je tester a všichni mlčeli jak ryby. A ejhle, najednou vyšla patchnutá verze, která to řeší. Ale taky ne úplně, program musí jet na ploše, tedy ani ne odložený.
peco (772)|12.1.2010 18:00
DVBDream nevie obsluzit viac ss2 kariet a s tym casovacom nahravania je to bieda.

Vyskusaj ten SkyView, ten vie obsluzit viac ss2 kariet a ma dobry casovac nahravania. Ja ho uz nainstalovany nemam, preto neviem odskusat, ci dokaze dekodovat viac kanalov naraz (v multiinstance)

Tuna je dokaz, ze DVBDream dokaze zobrazit/dekodovat viac kanalov z jedneho TP, skusal som aj rucne nahravat a funguje to.

http://img514.imageshack.us/img514/4922/3dekodovanekanaly.png
Radeq (277)|19.1.2010 15:01
Tak nevim, jsem s pokusy v koncich. Asi je to zadani soubezneho nahravani vic kodovanych kanalu (i v ramci jednoho TP) se SS2 a Phoenix cteckou neresitelne :(
vivid.sk (11472)|19.1.2010 15:35
radeq> este mi napadlo. Skus pouzit viacere kopie DVBViewera (multi instances), ano, nie je to moc pohodlne pustat 4 kopie toho isteho softu, ale malo by to fungovat.
MomoBrut (205)|19.1.2010 16:02
Zdravím pánové, konečně zajímavé téma. Jsem někde na půlce cesty, jako původní tazatel. Nějaké info ... Co se týče DVBvieweru, tak jsem od chlapců německých dostal informaci, že není implementován tzv. multidecrypt. Není tedy možné s jednou SS2 kartou pracovat s více než jedním kryptovaným programem v TP. Na otázku, jestli na se na tom dělá jsem nedostal odpověď. Ptal jsem se i na další věci, ale vyrazit z nich informace je problém.

Rád bych se zeptal, jestli někdo zkoušel v DVBvieweru rozchodit dvě DVB-S nebo S2 karty s jedním phoenixem a jednou Skylink kartou? Funguje to někomu? Pak bych předpokladal funkcionalitu PIPu a současnou práci se dvěmi dekódovanými programy současně. Může to někdo potvrdit?

Další věc, která tu zazněla, byla virtuální dvb zařízení. Nějak jsem dost dobře nepochopil, jak je to lze pro výše uvedený problém využít. Recording service a dvbserver používam na intranetu už nějakou chvili na DVB-T a na 5 počítačích současně k mé spokojenosti. Pokud je jen jeden dvbserver s jednou HW dvb kartou a třeba phoenixem, jak se dají dekryptovat současně dva programy? Pokud někdo myslel dva dvb servery každý se svou kartou a sdíleným phoenixem, pak to chápu, ale jinak ... ?
Radeq (277)|19.1.2010 16:39
[quote=vivid.sk;261144]radeq> este mi napadlo. Skus pouzit viacere kopie DVBViewera (multi instances), ano, nie je to moc pohodlne pustat 4 kopie toho isteho softu, ale malo by to fungovat.[/quote]
To uz me taky napadlo, ale jde to vubec? Muzou dve instance DVBV sdilet jednu PCI kartu (SS2)? Prijde mi to jako skrabani se pravou rukou za levym uchem. Podle me by stacilo malo. Newcs prece obslouzi pozadavku kolik chce. Moc nerozumim proc by to nemelo jit.
peco (772)|20.1.2010 10:11
[quote=Radeq;261163]To uz me taky napadlo, ale jde to vubec? Muzou dve instance DVBV sdilet jednu PCI kartu (SS2)? Prijde mi to jako skrabani se pravou rukou za levym uchem. Podle me by stacilo malo. Newcs prece obslouzi pozadavku kolik chce. Moc nerozumim proc by to nemelo jit.[/quote]

No nefunguje to preto, ze (ako som uz pisal) klient Acamd ak dekoduje jeden program, uz ho DVBViewer nedokaze pouzit na dekodovanie dalsieho.
vivid.sk (11472)|20.1.2010 13:05
[quote=peco;261261]No nefunguje to preto, ze (ako som uz pisal) klient Acamd ak dekoduje jeden program, uz ho DVBViewer nedokaze pouzit na dekodovanie dalsieho.[/quote]

A preco by to neslo. 2x DVB viewer instancie = 2x acamd v pamati. Komplet.

ked to spravis 4x, tak to budes mat pustene 4x a pojde to.

Btw, pokial mi to funguje s dvoma PC (1xSS HD + 1xDVBServer +2xPC+ 2xDVB Viewer a v kazdom Unicast device = 2x pozeranie =2x nahravanie) tak to musi ist aj 4x.

Ak budem mat na to cas, tak to mozem odskusat a dam vediet.
MomoBrut (205)|20.1.2010 14:36
[quote=vivid.sk;261279]
Btw, pokial mi to funguje s dvoma PC (1xSS HD + 1xDVBServer +2xPC+ 2xDVB Viewer a v kazdom Unicast device = 2x pozeranie =2x nahravanie) tak to musi ist aj 4x.
[/quote]

Nejak tomu nerozumim, chces rict, ze na jednom PC s virtualnim zarizenim muzes koukat/nahravat jiny program, nez na druhem PC s virtualnim zarizenim?
Dik za info.
vivid.sk (11472)|20.1.2010 14:53
Presne tak.
Mam 1x HTPC, na nom NewCS (ako server), nasledne DVBServer. Na tomto PC pozeram TV.

Takisto mi ale funguje pozeranie toho isteho kanala (alebo ineho* kanala v ramci rovnakeho TP) na notebooku, kde mam nainstalovany takisto DVBviewer.
(treba sice v oboch DVBVieweroch pristupovat na server cez virtualne UnicastDevice, ale tie nie je problem pridat a nasledne zapnut/vypnut jednym kliknutim v hlavnom PC; Takto to musi fungovat aj na 3, 4 PC.
Ako obmedzenie vidim, ze pokial prepnes kanal, ktory je na inom TP (v ktoromkolvek z DVBviewrov), tak na druhom dvbvieweri sa kanal stopne - je to sice logicke, no treba na to mysliet pri nahravani).

updated: *- aj kodovaneho
MomoBrut (205)|20.1.2010 15:10
Chces rict "jineho kodovaneho kanalu v ramci stejneho TP"?

Hmm, pokud to funguje, jak pises, tak je to skvele. Diky za info. To omezeni jako omezeni nevidim, je to logicke, kdyz chces vic TP, musis dat do serveru vic DVB karet ... :-)
vivid.sk (11472)|20.1.2010 15:23
Chces rict "jineho kodovaneho kanalu v ramci stejneho TP"?
ANO.
vivid.sk (11472)|20.1.2010 21:16
Takze pani, tu je to:
STV1, STV2 a Markiza zobrazene sucasne (3x kopia DVB Viewera v notebooku). Nahravanie musi ist taktiez.
(Technisat SS HD2)
3xDvb.jpg
MomoBrut (205)|21.1.2010 16:56
Hezky. Akorat prakticky nepouzitelne v modu HTPC. No, treba jednou chlapci implementuji ten multidecrypt a pujde to jen s jednou instanci. Kazdopadne ja to budu resit pres DVBserver a recordingservice, takze to nebude problem uz ted. Otazkou je, kdy se k tomu dostanu.

Chci pouzit Intel D945GSEJT na dvbserver, ale nevim, zda to bude vykonove stihat. Vyzkousim to a pak muzu dat info, jestli to nekoho bude zajimat. Tuhle platformu jsem vybral hlavne kvuli spotrebe, mela by se pohybovat mezi 10 a 16 W bez DVB zarizeni a bez vyuziteho GPU a to se da ... zatim to bezim na starem P4 3 GHz, coz je zrout jako prase a vyuziti procesoru se pohybuje kolem 1-3 %. Ta deska s procesorem se da sehnat za nejakych 2200,- nebo tak nejak.

Tady je nejaky test Intel D945GSEJT http://www.silentpcreview.com/article987-page4.html
Radeq (277)|25.1.2010 14:47
[quote=vivid.sk;261368]Takze pani, tu je to:
STV1, STV2 a Markiza zobrazene sucasne (3x kopia DVB Viewera v notebooku). Nahravanie musi ist taktiez.(Technisat SS HD2)[/quote]
Prima, tak ted mi jeste reknete jak spustim vic instanci DVBVieweru. DVBServer mam spusteny a na jedne instanci mi jede (na Unicast Network Device), ale spustit vic instanci nejde. To musim DVBV i vickrat nainstalovat, nebo nejak prepnout do jineho rezimu? Diky.
vivid.sk (11472)|25.1.2010 15:00
Radeq>
http://www.dvbviewer.info/forum/index.php?showtopic=33644&st=0&p=243486&#entry243486


v skratke, nakopirujes si do program files 4 adresare DVBViewer, DvbViewer2 ... DvbViewer4
toto iste plati pre konfiguracne adresare v Documents & Settings. V nich treba zmenit nasledne aj cesty v subore usermode.ini.

najprv si nastav 2x Unicast device pre prvu kopiu DVBViewera, nasiedne ju rozkopiruj. (pokial je tam len 1x, tak to robi priblemy pri spustani dalsej kopie - pise no HW available)
Radeq (277)|25.1.2010 16:44
Diky, nejak jsem to rozchodil. Jeste nejsem jisty jestli mam dobre nakonfigurovany vstup (Hardware). Tam jsem vybral pro prvni instanci "Unicast Network Device" a pro druhou "Unicast Network Device 2" (celkem je jich 16). Kazda instance musi mit vstup jiny, predpokladam.

Dalsi (zrejme zasadni) nejasno mam v konfiguraci newcs a ACamd. Ma byt u vsech instanci stejna nebo jina? Nemam vytvorit v newcs vic serveru pro vic uzivatelu a pouzivat ruzne? V tomhle mam trochu hokej. Pripada mi, ze kdyz je spustim soucasne, tak to sice "nejak" funguje, ale vzajemne se odhlasuji a pak znovu prihlasuji (proste newcs nesdileji, nybrz se o ni perou). Jak na to?

A nakonec dotaz z kategorie "pitomost". Da se trvale (v konfiguraci) v DVBV vypnout zobrazovani a zvuk, kdyz chci fakt jenom nahravat? Vim, ze to jde vypnout rucne, ale implicitne je to zapnute. Potreboval bych, aby to bylo implicitne vypnute. Diky za helpik.
vivid.sk (11472)|25.1.2010 17:38
Ma byt u vsech instanci stejna nebo jina? Nemam vytvorit v newcs vic serveru pro vic uzivatelu.

Istejsie je vytvorit viac uzivatelov. Nech v tom nema NewCS zmatok. Mne to sice fungovalo s jednym kontom, no nesledoval som konzolu, ci sa to tam nebilo.

Da se trvale (v konfiguraci) v DVBV vypnout zobrazovani a zvuk
.
To je dobra otazka. Ide nastavit, ze ak je player minimalizovany, tak vypne A/V. Ak to staci takto.
MomoBrut (205)|25.1.2010 17:58
Pokud znas action, neni problem ... pridat prepinac do odkazu -x a cislo.
Disable Audio=16385
Disable AudioVideo=16386
Disable Video=16387
Radeq (277)|26.1.2010 08:42
Super, diky. Ani jsem nevedel ze muze mit DVBV nejaky CL parametry :). Jeste dotaz na vivid.sk (nebo peco, jiste bude taky vedet). Jak udelat v konfiguraci newcs vic klientu? Muze mit jeden newcamdserver definovano vic uzivatelu? A najednom portu nebo kazdy na jinem? Nebo mam definovat vic newcamdserveru (kazdy s jinym uzivatelem) na jednom device? Moc jsem zatim nezkoumal tu logiku.

Asi bych to mohl nekde vygooglovat, ale kdyz uz se tu o tom bavime... Diky.
kolmcz (5)|22.2.2010 23:29
Ahoj, současné nahrávání více kódovaných kanálů z jednoho TP pomoví DVBVieweru jsem vyrešil tak, že v ChannelList jsem všechny kanály nastavil jako free a v ACamd jsem nastavil decode all tp. Když přepínám pomocí šipek nahoru dolu, tak se kanály přepínají pouze v rámci TP a u každého lze začít nahrávat, pouze pokud napíšu číslo kanálu a na jiném TP, nebo chci přehrávat film z HDD, tak se nahrávání bez upozornění přeruší (přestane dekódovat).

Ale chtěl bych se zeptat jak má vivid.sk nastavený DVBServer + NewCS + ACamd. DVBViewer s SS2 HD + ACamd 0.5.0.8 mi dekóduje bezproblémů, ale pokud chci přehrávat přes DVBServer tak jdou jen free. A novější ACamd mi taky nejde, je v něm potřeba nastavit něco víc než jen cardclient.conf? nebo může být problém v nastavení v NewCS, že s novou verzí nejde?

Děkuji za odpověď.