Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s kamerou Sony HDR-XR500VE

milav (51)|22.8.2009 12:19
Manuál:
http://www.sonydigital-link.com/dime/camcorders/hdh/hdh.aspx?site=odw_cs_&m=HDR-XR500VE

Podrobný popis:
http://www.sony.cz/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr500ve

Pár ukázek v plném rozlišení bez úprav:
http://rapidshare.com/files/260239744/Podvecer.m2ts
http://rapidshare.com/files/260239567/Telemacro.m2ts
http://rapidshare.com/files/260238652/Zoom_vecer.m2ts

Tady je test stabilizátoru XR500VE - šel jsem normálním krokem, kameru jsem držel před tělem jednou! rukou (v druhé jsem měl tašku) - výsledek mě mile překvapil. Se starou TRV255 bych to za těchto podmínek asi rovnou mazal. Soubor má cca 150Mb, opět originál záznam bez úprav:
http://rapidshare.com/files/261876644/20090729092022.m2ts

Ukázka z XR500VE - opět měsíc, (učím se) - tentokrát ruční úprava expozice, kapesní stativ, poprvé plný optický zoom 12x, podruhé 24x digitální zoom - výsledek mě hodně překvapil u obojího. Vše opět orig. záznam, bez úprav. Porovnejte s předešlým záznamem, myslím, že tyto nové záběry mluví o kvalitě kamery nejvíc :
http://rapidshare.com/files/265699615/XR500VE_mesic_12xoptZoom_manualExp.m2ts
http://rapidshare.com/files/265699192/XR500VE_mesic_24xdigitalZoom_manualExp.m2ts

Tak jsem zkusil otestovat zatím kousek vyvážení bílé - posílám tři pokusy - Originál s automatickou expozicí, ruční vyvážení WB +4 a přepnutí bílé na režim Venku. Rozdíl tam fakt vidět je...
http://rapidshare.com/files/270138174/XR500VE_Manual__4_WB.m2ts
http://rapidshare.com/files/270137702/XR500VE_Venku_WB.m2ts
http://rapidshare.com/files/270137680/XR500VE_automat_WB.m2ts
Jindrous001 (37)|22.8.2009 16:14
jak se ti jeví ta funkce automatického střihu?
milav (51)|22.8.2009 17:31
Jestli myslíš přehrání nejlepších ukázek s hudbou, je to fajn, ale funguje to pouze v kameře, nejde to nijak dostat ven - bohužel.
milav (51)|23.8.2009 17:01
Pro Pave1 - ještě další pokus vyvážení bílé - automat + vyvážení kalibrací na bílý papír:

http://rapidshare.com/files/270567067/xr500_Bila_auto.m2ts
http://rapidshare.com/files/270567084/xr500_Bila_kalibrace_na_bily_papir.m2ts
prettorian (8)|23.8.2009 17:09
mam dotaz.. premyslim o kamere sony hdr-tg7ve , ale slysel jsem, ze jsou problemy s upravami videa v pc. ze se lidem obraz v pc trha a vseobecne ze je problem se strihem.. jake mas prosim zkusenosti? chtel bych tu malickou kameru do kapsy
milav (51)|23.8.2009 19:08
Dodávaný program Picture motion browser je bezproblémový, jdou z něj vypálit videa jak na BD tak i AVCHD (DVD v HD rozlišení pro přehrávače BD i PS3) nebo převést na klasické DVD, bez problémů lze přehrávat v PC nebo všech zařízeních, která podporují 1080i m2ts (Western media player, Popcorn..). Zatím se mi nic nesekalo, ale záleží na výkonu PC - pro HD je podmínka dualcore procesor a paměť + grafika podporující DirectX9-10. Já mám Core2Duo 2.5GHz, 4GB ram, ATI 3850HD a nemám nejmenší problémy...
festr (163)|26.8.2009 00:58
Slow motion teto kamery dokaze zaznamenavat 3 sekundove video ve dvou rezimech. Zmacknutim nahravani se ulozi tri sekundy pred nebo tri sekundy potom. Video je snimano 4x pomaleji a komprese je velmi znatelna. Nicmene na vyblbnuti to neni spatny :)

Jindrous001 (37)|27.8.2009 07:47
to jde při normálním natáčení ihned přepnout na zpomalené?
Pave1 (4279)|28.8.2009 22:57
Tak jak pokračují testy XR500, nastaly nějaké posuny .-) ?
milav (51)|29.8.2009 17:54
Pave1 - posílal jsem Ti dva testy vyvážení bílé, jak sis přál - viz výše...
Pave1 (4279)|30.8.2009 21:04
Díky, viděl jsem. Ale zajímá mne i tvůj názor, jako uživatele kamery.
milav (51)|31.8.2009 07:43
Na zkoušení nemám tolik času, kolik bych si přál a kamera "přišla" bohužel až po dovolené. Ale zatím jsem maximálně spokojený. Co se týká vyvážení bílé - pokud si dám na televizi (Sony Bravia) živé barvy, případně použiji na kameře funkci XV Color (funguje jen na novějších braviích) nemá obraz chybu. Stabilizátor funguje dokonale, natáčení v šeru taky, ergonomie výborná - dobře se drží, váha je díky HDD tak akorát (flashové kamery jsou na mě moc lehké), GPS taky funguje výborně (u fotek v PC ukáže přesně místo záběru v Google Earth, u filmů bohužel ne), fotky jsou velice dobré (klasický kompakt nahradí bez problémů). Na domácí amatérské natáčení je bez chyby. Kdybych měl možnost nové volby, koupil bych tu samou kameru. Někdy v půlce září se chystám do ZOO, pokud vyjde trochu počasí, pár záběrů sem zase pošlu...
milav (51)|31.8.2009 08:19
Mimochodem podrobný test Sony HDR-XR520VE a srovnávací podrobný test HD kamer Canon Legria HF20E,HFS10E,Panasonic HDC-TM20,HDC-TM300,Sony HDR-105SE,HDR-TG7VE vyšel v aktuálním čísle Stereo&Video - číslo 8/2009.
Pave1 (4279)|31.8.2009 10:11
Díky za info, zkušenosti s používáním kamery hodně napoví (jistě nejen mně .-) ).
glbco (93)|31.8.2009 12:29
Vie mi niekto poradit ako sa da pouzit inteligentna patica , ktora je pod krytkou schovana v tele kamery? Vlastnim XR520.
Chcem si tam vyskusat svetlo ale nemozem ho zasunut.
Jindrous001 (37)|1.9.2009 23:18
kde jsi koupil tu kameru?tady v čechách mají ale pěkně drahý 520tku mají kolem 35 tisíc a když nějaký krám nabízí za 30 tak jsou neschopný to dodat...díky
festr (163)|3.9.2009 10:50
[quote=Jindrous001;238291]to jde při normálním natáčení ihned přepnout na zpomalené?[/quote]

Behem nataceni to nelze. Ale kdyz se prepne na zpomalene nataceni, tak je mozne vybrat dva rezimy. Kamera predtaci 3 vteriny dopredu a po stisknuti se tyto 3 vteriny zacnou ukladat a kamera je na 12 sekund nepouzitelna. To se hodi v pripade, ze cekas na nejaky zajimavy moment a potom stisknes spoust, ktera predesle 3 vteriny ulozi. Druhy rezim je ten, ze po stisknuti se nahraji 3 vteriny a pote je kamera na 12 vterin opet nepouzitelna.

Co se tyce fotek, tak kompakt to bohuzel ne uplne nahradi. Tedy alespon zalezi, jak jste narocni. Fotky to dela velmi solidni, ale muj kompakt (vychazim ze srovnani s kompaktem panasonic lumix) to v ostrosti fotky nenahradi (hlavne ta aberace). Ale v barevnosti a rozliseni fotky ano (subjektivne). Nicmene verim, ze 95% populace toto vubec neresi.

Jinak po 2 mesicich pouzivani jsem s kamerou naprosto spokojen a nelituji.
Jindrous001 (37)|4.9.2009 19:50
ten automatický střih se dá nastavit i na delší klipy než pár vteřin?
Jindrous001 (37)|4.9.2009 23:54
tak už konečně Sony HDR-XR520VE mám doma - když dám režim foto tak mi ale obraz zmavne, když je režim video tak je to světlejší - nevíte proč?Předtím jsem měl hdr-sr11E a ty videa jak jsem dřív pořídil jsou v m2ts a zkusil jsem je přetáhnout na disk do Sony HDR-XR520VE kvli vyzkoušení automatického střihu - ale ta nová sonka je nepřehraje nevím proč... že by vadil m2ts místo . mts
?
milav (51)|5.9.2009 19:57
Co se týká fota - dělá mi to samé, taky ztmavne. A video jde spustit pouze m2ts natočené na XR - nic jiného tam nepustíš. Měl bych taky prosbu - můžeš vyzkoušet vyvážení bílé? Natočit něco ve dne s automatickým nastavením bílé a pak zkusit ruční kalibraci na bílý papír a natošit to samé? Jestli to na automat mám do modra jen já (a mám reklamovat) nebo jestli je to obecná vlastnost XR. Případně sem hodit krátké ukázky. Díky.
Jindrous001 (37)|5.9.2009 22:59
Jde nějak udělat automatický střih tak aby ty ukázky měli víc než jen pár vteřin?
milav (51)|6.9.2009 08:08
Nejde, je to pevně nastavené...
Jindrous001 (37)|7.9.2009 22:53
Jakmile se s kamerou trošku zžiju, tak zkusím udělat ukázkové video - ještě k těm fotkám:

Pokud stisknu režim foto a displej je potom tmavší, jak se dá tomu zabránit a proč to dělá?

Díky moc
Jindrous001 (37)|8.9.2009 19:12
Chci změnit hudbu která běží na pozadí při přehrávání průřezu v kameře ale nevím v jakém formátu je tam ta hudba uložená, nevíte to někdo?Jakmile tam dá klasickou mp3 tak tu nepřehraje...
milav (51)|9.9.2009 06:59
[quote=Jindrous001;239945]Chci změnit hudbu která běží na pozadí při přehrávání průřezu v kameře ale nevím v jakém formátu je tam ta hudba uložená, nevíte to někdo?Jakmile tam dá klasickou mp3 tak tu nepřehraje...[/quote]

Přečti si manuál (ke stažení hned v úvodu tématu) - podrobný popis máš na straně 48 - Úprava hudebních souborů...
Jindrous001 (37)|9.9.2009 08:57
díky super

ještě se chci zeptat - jde natočit zpomalené video se zvukem?
karl2 (96)|9.9.2009 13:33
[quote=milav;238819]Mimochodem podrobný test Sony HDR-XR520VE a srovnávací podrobný test HD kamer Canon Legria HF20E,HFS10E,Panasonic HDC-TM20,HDC-TM300,Sony HDR-105SE,HDR-TG7VE vyšel v aktuálním čísle Stereo&Video - číslo 8/2009.[/quote]

Bohužel se mi nepovedlo to číslo sehnat. Nemohl bys, prosím, z toho vypsat alespoň nějaké zásadní závěry? Díky.
radek.kovacik (267)|14.9.2009 18:55
Kterékoli z předchozích čísel časopisu Stereo & Video si můžeš tady objednat a nechat zaslat domů. Myslím, že toho taky využiju.
jarino1978 (8045)|14.9.2009 19:20
[quote=karl2;240012]Bohužel se mi nepovedlo to číslo sehnat. Nemohl bys, prosím, z toho vypsat alespoň nějaké zásadní závěry? Díky.[/quote]

pozri, závery sú nasledovné : víťazom sa stala cam Canon HFS10/100, na druhom mieste Panasonic HDC-TM300, na treťom Canon HF20/200. Ale to Ti asi neprinesie nič...

Z dlhodobého používania by som bol za toto : optika Canon + ovládanie Sony... Keby to šlo... Mal som dlhé roky Sony HDR-HC3, špica kamera, špička v low-light. Prešiel som na Canon... Dôvod ? Canon proste bezkonkurenčne kreslí, nemá jednoducho konkurenta. Sony je stále o dosť pozadu a Panasonic tiež. V low-light má mierne navrh Sony... Čo sa týka ručného režimu, Canon opäť nemá konkurenciu. Sony to vzdalo a tak palec hlboko dole...No a teraz si vyber, že ? Pokiaľ by si kameru nepoužíval väčšinou na low-light, išiel by som jednoznačne do značky Canon.
Nebude sa to ľúbiť síce Soňákom, ale je to môj názor a prax....


PS : Somariny typu spomalený záber, PreRecord a iné hlúposti použiješ buď nikdy, alebo raz. Tieto sprostosti nemajú jednoducho žiaden zmysel.Hlavné kritérium je optika, ovládanie, stabilizátor a elektronika. Toť základ každej kamery !
karl2 (96)|14.9.2009 21:18
Test už jsem četl, jak říkáš nic zásadního z něj pro mé rozhodování nevyplývá. Trochu více inklinuji v kamerách k Sony, takže si nejspíše budu moci vyměňovat zkušenosti s milavem, protože půjdu do XR500.

Chtěl jsem kameru na karty, bohužel Sony ani Canon nemají model s hledáčkem. Pouze Panasonic jej má, ovšem recenze jsou rozporuplné a nemám z nich dobrý pocit. Ta v Stereo&Video je hodně povrchní. Možnost otestovat nemám, takže holt musím spoléhat na recenze, dojmy a zkušenosti.

V případě Canon mě zaujal model HV40, zjevně povedená pásková kamera. Přes všechny možné výhody však přece jen pásku opustím. Nemá jen výhody...

Z toho co jsem navnímal, je Sony HDR-XR500 silná v automatickém režimu, stabilizátor má výborný, obraz za světla je velmi dobrý (někdo říká, že je lepší a ostřejší od Canon, jiný zas, že věrnější barvy od Sony) a za horšího osvětlení vynikající. Manuální funkce jsou asi proti Canonu slabší, ale přiznám se, že mám raději, když to na kameře všechno dobře zvládá automat. Obávám se, že u těchto konzumních kamer s titěrnými ovládacími prvky (jakési multifunkční pidikolečko místo kroužku na objektivu atd.) má manuální ovládání k praktičnosti stejně dost daleko.

Jinak výběr je to nelehký - do značné míry zajíc v pytli + stejně to není přesně co by člověk chtěl... Zase na druhou stranu to asi nemá cenu tolik řešit, všechny ty kamery účel splní. Profi výsledek lze čekat pouze od profi kamery a profi kameramana ;-).
jarino1978 (8045)|14.9.2009 21:45
[quote=karl2;240663]Jinak výběr je to nelehký - do značné míry zajíc v pytli + stejně to není přesně co by člověk chtěl... Zase na druhou stranu to asi nemá cenu tolik řešit, všechny ty kamery účel splní. Profi výsledek lze čekat pouze od profi kamery a profi kameramana ;-).[/quote]

Tak tak...


PS : Plná automatika je dobrá vec, ale nikdy nepracuje na 100 %. Takže na ňu sa môžeš spoľahnúť v dobrých podmienkach, naopak v tých horších už bude problém. A toto je podľa mňa oblasť, kde treba hľadať muchy....
Pokiaľ budeš mať zábery vopred pripravené, automatika OK. Ale na 90% budeš vždy v situácií, kde budeš potrebovať od kamery konať a to kvalitne. Nie je problém si aj v obchode omakať schopnosti a teda reakcie kamery na takéto situácie ( protisvetlo, prechody svetlo, tieň, tma, interiér, prepal, exteriér, ostrosť v celej ploche ..... ).
milav (51)|14.9.2009 22:11
Mně zatím automatika vyhovuje (pro normální rodinné natáčení) na 80-90%. Menší úpravy jdou doladit (alespoň pro mě) tím, co kamera nabízí. Kamera umí jednu dobrou vychytávku (myslím, že to umí jen tahle Sony) - můžu si na daktylu vybrat expozici/ostření nebo každé zvlášť a klepnutím na daktyl mi automat kamery upraví požadované přesně na místo klepnutí - super věc! Já Sonku bral hlavně kvůli super stabilizátoru (v aktivním módu nemá konkurenci), hledáčku a kvalitní automatice - potřebuji natáčet a ne před každým záběrem přemýšlet, co vylepšit a nastavit. Původně jsem chtěl taky kartovou, ale jsem teď rád za HDD - v plné kvalitě 14,5 hod záznamu a navíc zvyšuje trochu váhu kamery - pro plný zoom je to stabilnější než lehoučká kartovka. Proti Canonu nic nemám (taky jsem o něm přemýšlel) - ale po shlédnutí ukázek a porovnání pro a proti (upozorňuji, že pro mě podstatných věcí) vyhrála Sonka (měl jsem páskovou D8, a byl jsem s ní vždycky spokojený)....
glbco (93)|15.9.2009 12:45
[quote=milav;240675]Původně jsem chtěl taky kartovou, ale jsem teď rád za HDD - v plné kvalitě ....[/quote]

Sony XR500,520 nahrava na HDD ale rovnako aj na karty, staci v menu zvolit zdroj a je z toho kartova kamera.
karl2 (96)|15.9.2009 13:07
Doba strávená vybíráním už překročila únosnou mez. Objednána XR500. Tak jsem na ni zvědav.

Jinak s výběrem střihacího softu se ještě trochu mořím.

Zkoušel jsem včera trial Sony Vegas Pro 9. Myslím, že je to aplikace daleko za hranicí mých tvůrčích ambicí. Základní operace jsem jakž takž pochopil, ale efektivní používání zjevně vyžaduje nějaké studium. Brzy vyjde Pinnacle Studio 14, tak na něj též mrknu. Mezitím vyzkouším ten soft dodaný s kamerou. Třeba s tím vystačím :-).
Saxel (2279)|15.9.2009 14:49
[quote=karl2;240721]...Jinak s výběrem střihacího softu se ještě trochu mořím...[/quote]
Na střihový soft nebuď zbytečně skromný a obětuj mu nějaký ten čas na učení. Teprve vhodným střihem můžeš vytvořit ze svých záznamů dílko, které zaujme a pobaví diváky. Nechci nijak snižovat kvality Pinnaclu, ale hodně amatérských střihačů od něj nakonec přeběhlo k vyspělejším střižnám.
Pave1 (4279)|15.9.2009 16:54
Když jsem u těch sw, jeden zajímavý odkaz: http://www.syntex.cz/download.asp?id=1

Je to český návod na Edius3, volně ke stažení (je to na starší verzi 3, dnes je Edius5, ale jsou to hodně podobné verze)
ai (2993)|15.9.2009 20:05
[quote=karl2;240721]Zkoušel jsem včera trial Sony Vegas Pro 9. Myslím, že je to aplikace daleko za hranicí mých tvůrčích ambicí. [/quote]
Stahni si trial Vegas Movie Studio PLATINUM nebo jak je presny nazem, je to stejne jako Vegas s hodne napovedou s par omezenimi, ktere momentalne nebudou pro tebe dulezite.
milav (51)|15.9.2009 20:09
Dodaný soft stačí skutečně jen na to nejnutnější - základní střih (začátek-konec) + výběr z 5 barev menu - žádné úpravy menu, přechody, vlastní hudba apod. Chce to vyzkoušet různé softy Nero vision, Cyberlink Power director, Pinnacle studio, Ulead Video studio..
karl2 (96)|15.9.2009 22:27
[quote=milav;240777]Dodaný soft stačí skutečně jen na to nejnutnější - základní střih (začátek-konec) + výběr z 5 barev menu - žádné úpravy menu, přechody, vlastní hudba apod. [/quote]

Tak to jsem samozřejmě nemyslel vážně, že bych vystačil s tím dodaným softem :-). Znám Pinnacle Studio a jsem zvědav na verzi 14. Zkoušel jsem různé konkurenční produkty už dříve, ale nezdálo se mi, že by jej nějaký z těch amatérských softů něčím výrazně převyšoval, spíš naopak. V podstatě mi na Pinnacle vadila vždy jen jistá nevypočitatelná (ne)spolehlivost a nestabilita, též mpeg2 enkodér neposkytoval zrovna nejlepší výsledky. To se ale, doufám, výrazně za těch pár let zlepšilo. Ze zkušeností známých mám dojem, že ano.

Jsem dost lenivý člověk na čtení nějakých příruček a návodů. U pokročilých střihacích softů je to zjevně nutnost. Pokud je to nutnost u amatérského softu, tak to v mém případě řeší uninstall během 5ti minut od instalace. Vegasu ještě dám šanci, mohu zkusit i nějakou tu odlehčenou amatérskou verzi, ale zase aby se pak neztratily ty důvody proč se učit něco jiného. Zkusil jsem např. před pár dny Edius Neo a ten mi prostě nesedí.

Kromě střihu mě pak zajímá ještě authoring DVD/BD. Nic složitého, 12 kapitol po cca 5ti minutách rozhozené na 3 stránkách menu, po kapitolách neskákat na začátek, nějaká ta hudba a foto a to vše v co nejlepší obrazové kvalitě... Debata už je ale silně off-topic, kdyžtak napíšu nějaký dotaz do střihacího fóra "Video".
karl2 (96)|16.9.2009 12:17
[quote=glbco;240720]Sony XR500,520 nahrava na HDD ale rovnako aj na karty, staci v menu zvolit zdroj a je z toho kartova kamera.[/quote]

A když se takhle navolí, že se video i foto bude zapisovat na kartu, zapne se kamera při startu HDD? Nechá jej točit i když se na něj nic nebude zapisovat? Pokud by se HDD dal nějak takto vypnout, bylo by to fajn pro natáčení v "extrémních" podmínkách...
festr (163)|21.9.2009 23:36
Docela by me zajimalo, jestli je mozne hdd vymenit za vlastni. Pak by se tam dal dat SSD disk, coz by nemelo chybu.

milanv: s tou do modra to nemam jak overit, jeste jsem nevybral HD televizi. Ale na crt na pocitaci se me to zda OK i kdyz to tocim v X.V.color.

a jeste jeden dotaz, sviti vam zluta diodka (ac) kdyz je kamera zapnuta a bez napajeni?
milav (51)|22.9.2009 19:54
Žlutá diodka napájení svítí, pokud napětí v baterii klesne pod asi 80%, když je čerstvě nabitá, tak mi nesvítí.. Test na barvu jde udělat - natočit něco s automatem a pak to samé nejprve provést kalibraci na bílý papír a natočit znovu. Při srovnání uvidíš, jestli je nějaký rozdíl...
festr (163)|23.9.2009 21:00
Koupil jsem si novou baterku original sony np-fh70, na kamere ukazuje po nabyti 153 minut, ale zluta sviti. Originalni fh60 dodavanou s kamerou mam ted vybitou (taky ukazuje zlutou).

Ten test udelam.
Jindrous001 (37)|24.9.2009 09:27
originál batertii? proč? :-)já koupil tuto
http://www.aku-shop.cz/AKKUINFO/aku%20pro%20Sony%20Typ%20NP-FH100%203920mAh/1.30.2.SON.999.65 a super výdrž a super cena anení sony - to mě ale nevadí :-)
karl2 (96)|29.9.2009 21:14
Tak jsem s kamerou něco málo natočil. S výsledkem jsem spokojen, ale zjistil jsem jednu pro mě nepříjemnou vlastnost ovládání. Chybí mi možnost nechat vytažený hledáček a zapnout a vypnout kameru nějakým tlačítkem. Automatické zapnutí vytažením hledáčku je fajn, ale vypínání jeho zatažením mi nevyhovuje, když chci mít kameru připravenou na pořizování častých krátkých záběrů. Zvyk je železná košile...
festr (163)|30.9.2009 22:07
[quote=Jindrous001;241754]originál batertii? proč? :-)já koupil tuto
http://www.aku-shop.cz/AKKUINFO/aku%20pro%20Sony%20Typ%20NP-FH100%203920mAh/1.30.2.SON.999.65 a super výdrž a super cena anení sony - to mě ale nevadí :-)[/quote]

koupil jsem brasnu + baterku za 60$. U nas chtej za tuhle baterku pres 3000kc, coz je uplnej nesmysl samozrejme.

Nicmene to zluty svetlo. Dela vam to nekomu?
dejv (85)|1.10.2009 13:52
Tak jsem tu kameru taky pořídil a testuji. Co se týče toho žlutého světla, tak mi svítí i když mám kameru nabitou do plna.
festr (163)|1.10.2009 14:05
Tak je to asi znamka toho, ze je kamera zapnuta :) To svetlo totiz sviti, kdyz se kamera nabiji a zhasne, kdyz je kamera nabita.
dejv (85)|1.10.2009 18:56
No vzhledem k tomu, že ta letka je sdílená s blesekm, ještě by to mohlo signalizovat nabití blesku, ale nevím jestli je to v režimu pro natáčení smysluplné.
Nevíte někdo, jak je to s tím pomalým natáčením? Dá se to aktivovat během normálního natáčení?