Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Bezradnost - zrychlení komprese

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Pěkný den diskutujícím. Vlastním slabší počítač - notebook, 1,4 Ghz, 1GB RAM. Potřebuji na něm dělat s videem - zejména komprimovat velké soubory mpeg2 o rozměrech kolem 4GB na menší soubory, které se vejdou cca na CD. Ale mnohdy se mi sejdou i jiné různé vstupní formáty. Výstupních nemusí být moc, stačí pár standardů, které pochopí např. DVD přehrávač u televize. Potřeboval bych nějak hardwarově urychlit vlastní proces převodu, ovšem koupě nového pc nepripadá nyní v úvahu. Zajímá mě, zda existuje možnost přenechat práci s kódováním nějaké externí kartě, jednoúčelovému zařízení, připojitelnému přes USB. Tzn. koupím si zařízení s přibaleným softwarem, ten na počítači spustím a místo, abych "zavařil" ten nešťastný stroj, data nějakým způsobem protečou do onoho "kompresoru" a výsledné video vypadne rychleji. Jsem v tomto ohledu laik a možná nic podobného na trhu není? Děkuji předem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

existuju karty co vedia HW kodovat do MPEG2 .. ale zdroj je potom video z vonku .. tie asi nevedia fungovat tak, ze by si im dal subor .. su aj karty co zvladnu toto , ale tu si urcite nekupis ..

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Je nějaký příklad takové karty, pod jakým názvem, značka ...?

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od H0n2a Zobrazit příspěvek
    Pěkný den diskutujícím. Vlastním slabší počítač - notebook, 1,4 Ghz, 1GB RAM. Potřebuji na něm dělat s videem - zejména komprimovat velké soubory mpeg2 o rozměrech kolem 4GB na menší soubory, které se vejdou cca na CD. Ale mnohdy se mi sejdou i jiné různé vstupní formáty. Výstupních nemusí být moc, stačí pár standardů, které pochopí např. DVD přehrávač u televize. Potřeboval bych nějak hardwarově urychlit vlastní proces převodu, ovšem koupě nového pc nepripadá nyní v úvahu. Zajímá mě, zda existuje možnost přenechat práci s kódováním nějaké externí kartě, jednoúčelovému zařízení, připojitelnému přes USB. Tzn. koupím si zařízení s přibaleným softwarem, ten na počítači spustím a místo, abych "zavařil" ten nešťastný stroj, data nějakým způsobem protečou do onoho "kompresoru" a výsledné video vypadne rychleji. Jsem v tomto ohledu laik a možná nic podobného na trhu není? Děkuji předem.
    To máš asi smůlu, ale nic takového není - existují různé karty, i do USB, ale vesměs se jedná o realtime převod z analogu do MPEGu. Vyloženě HW karta na akceleraci převodu je do PCI, což se tě s notebookem netýká.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

tak tak .. je do PCI a stoji 100.000 a viac .. to si urcite nekupis ..

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    tak tak .. je do PCI a stoji 100.000 a viac .. to si urcite nekupis ..
    DVStorm napr. obsahuje modul pro MPEG1/2 kodovani a rozhodne tolik nestoji a nikdy nestal :-P

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Existovala karta od Canopusu MVR (číslo už si nepamatuju a v zařízení se název nehlásí), která vytváří mpeg2 (eventuelně mpeg1), stála před léty cca 12t a dodnes mi v pohodě slouží. Do notebooku ji ale nenarveš.

Po spuštění procesu jede samostatně a na PC jde dělat něco jiné. Originál SW sice bere jenom DV avi, nicméně umí spolupracovat s některými střihovými SW. Já ji používám s UMS Pro7 (s osmičkou už nejede) a tak vše co dokážu nacpat pomocí příslušných kodeků do časové osy mi převede do zvoleného formátu, třeba i kombinaci mpeg, DV avi, DivX apod. S potěšením musím konstatovat že schroustá prostřednictvím UMS i HDV a převede v dobré kvalitě na SD (MPEG pro vytvoření DVD), takže ještě zdaleka nepůjde od šrotu.

Sehnat ale už půjde snad jen bazarová a jak říkám je do stolního PC do PCI sběrnice

Je tu občas
    Registrace
    May 2004

no jediné snad co existuje ale né do noťasu je tohle

http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=1432

to by bylo asi přesně to co hledáš

Podobná témata

1. Vegas 5-zrychlení videa
    Od Badis v sekci Editace videa
    Reakcí: 7