Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Corel VideoStudio X2 a špatný export

jarda_33 (64)|22.8.2009 08:37
Dobrý den,

Mám otázku na někoho kdo používá Corel VideoStudio X2.
Při zpracování videa z kamery Panasonic HDC-SD20EP-K ně dochází k jednomu problému.
Naexportuji video sestříhám a když chci exportovat na DVD tak je obraz po exportu trhany a klepe se hlavně při pohybu do stran.
Je jedno do čeho exportuji dělá to i když dám export do DV.
Nevíte někdo v čem je problém ?
Vstupní video je ve formátu 1920x1080 16:9 24bit H264
Se starou kamerou jsem používal Videostudio 11,5 a tam to šlapalo v pohodě.

Stahnul jsem si Vegas 8 a v tom to nedělá, když exportuji do čeho chci tak je to o.k.
Tak odhaduji že to bude vada programu, poslední a jediný patch jsem si stáhnul ale nepomohlo to.
Ještě dodám že používám kodeky K-lite codec pack.

Děkuji za radu.

Jarda
MIHI (940)|22.8.2009 14:18
Zkontroluj si nastavení půlsnímků. Natáčíš 25p nebo 50i? Dáváš při exportu do DV upper, lower nebo no fields?
jarda_33 (64)|22.8.2009 14:37
Když dám vlastnosti video souboru tak tam je
H264 Upper field first 25 snímů za s.
Nevím o tom že by se v tom programu dalo něco nastavovat.
A blbne to taky když chci vytvořit DVD soubor, v tom pripade to je taky roztřesené a klepe se obraz.

Jarda
MIHI (940)|22.8.2009 14:40
Nevím, program neznám, každopádně by to při exportu mělo jít nastavit..
jarda_33 (64)|22.8.2009 14:58
Ano našel jsem to tam.
Je to ve vlastnostech toho DVD nastavil jsem to na Upper field first ale žádná změna ještě prubnu další volby.....

Tak nic nepomohlo ať dám jakou chci volbu je to stale to samé na prd přitom zdrojové video je v pořádku, v předposlední verzi Studia to šlapalo dobře to jsem ale stříhal jiné video ne HD.
jarda_33 (64)|30.8.2009 08:17
Takže nikdo neporadí ??
Opravdu s tím nikdo nemáte stejnou zkušenost ?
Ještě znovu nainstaluji system a zkusím to znovu to je tak jediné co mě napadlo.

Jarda
fibi (14)|1.9.2009 07:48
O pár dní po tobě jsem se ptal na něco podobného s video s LUMIXu FZ38. Program znám dobře a nepřišel jsem na to, jak to odstranit. Na foru CORElu jsem našel v podstatě totéž a přišla odpověď, že COREL na to ještě nevydal update, AVCHD_lite (což je můj případ), je nový formát panasoniku, který přišel až po vydání VS12. Na druhou stranu je to minimálně duben, kdy přišel LUMIX FT1 a nikdo to neřeší. Otázkou je, jestli ULEAD pod křídly CORELu funguje jak má. Protože jak píšeš ty SONY VEGAS to zvládá ! Půjde o čárymáry v počtech snímků a VS12 to prostě neumí dekodovat. Možná časem...
Antonín (732)|1.9.2009 13:09
Vypadá to nejspíše na to, že chybně detekuje, co je je ten vstup...
Že si myslí, že je Upper Filed First a ono to je něco jiného např. lower fields.
To co popisuješ vypadá nejvíce jako chybně seřazené půlsnímky.

Ale jsou i jiné možné problémy...třeba to blbě přehrává ten kodek...
Zkus udělat jiné výstupní formáty - pokud bduo prokládané a pokud bude chyba v té detekci na vstupu, musí být to trhání vždycky.
Měl by naopak zmizet, když použiješ neprokládaný výstup 25fps. (Frame based).

Taky ten výstup můžeš zkusit přehrát na jiném kompu s jinými kodeky než K-lite.
Po pravdě řečeno, pro 1920x1080 H264 se mi jediný dobře funkční zdá být CoreAVC, a to originál, nikoliv nějaká kradená kopie. Zrovan s K-lite nemám moc dobríé zkušenosti (což může ovšem souviset s verzí a tak s tím, jaké je grafická karta a možná i dalšími mnoha souvisejícími věcmi.)
jarda_33 (64)|13.10.2009 11:56
Dobrý den,

Děkuji za radu, je jedno do jakého formátu exportuji vždy se problém projeví.
Ještě odzkouším Pinacle HD jestli bude stejný problém.
Nerad bych kupoval soft který nefunguje a bláhově čekat na to až někdo vydá update se mě nechce.
Naproti tomu používat Vegas se mě nechce, uplně mě stačí program typu videostudio.
Vegas je jistě velice dobrý program ale pro mě je nepřehledný a má funkce které nepotřebuji.

Přeji krásný den.

Jarda