Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na Vob do mpeg bez převodu

alda2 (60)|21.8.2009 07:38
Potřebuji z DVD, vykopírovat jednotlivé kapitoly do mpegu. Bez převodu 1:1, ale musi byt kazda kapitola v jednom mpegu. Poradte prosim. Jedine co jsem nasel je soft vob2mpeg, ale ten to umi jenom ve verzi PRO a ta je placena, coz se mi na jedno DVD nevyplati.

Diky

Alda
[email]big.alda@centrum.cz[/email]
StD (8612)|21.8.2009 07:55
PGCEdit, VOBEdit atd. atd.
alda2 (60)|21.8.2009 08:09
umí to pracovat i s celým dvd ? ( buď iso čí video_ts ) ?
StD (8612)|21.8.2009 08:19
Však zkus, ne!? Jsou to free-utility (doom9.org)
peco (772)|21.8.2009 08:39
Ak tomu dobre rozumiem, tak ti ide o vytvorenie mpeg suborov z DVD podla kapitol. Cize kolko kapitol, tolko mpeg suborov. Sice neviem k comu to je dobre, ale asi takto:

1. spusti PgcDemux
2. nacitaj DVD cez Input IFO - browse - vyber prislusne IFO, trebars VTS_01_0.IFO
3. Mode zvol Single Cell, v option zaskrtni video stream, all audio streams a popripade aj create PGC VOB
4. V Cell Selection zvol Title a konkretnu kapitolu
5. V output Folder zvol kam sa to ma ulozit (KAPITOLA01) a spusti Process
6. pre kazdu kapitolu to zopakujes ale zvol vzdy novy vystupny adresar (KAPITOLA02, KAPITOLA03,....), aby si si neprepisal uz hotove subory

V zvolenych vystupnych adresaroch budes mat demuxnute audio a video danych kapitol a uz hotove VOBy tiez danych kapitol. Teraz su dve moznosti, bud pouzijes nejaky multiplexer (TMPGEnc, Womble,....) a muxnes prislusne video a audio stremy do tebou pozadovanych mpg, alebo staci premenovat jednotlive vytvorene vob na mpg.
alda2 (60)|21.8.2009 08:40
ten vobedit mi udela zvlast audio a zvlast video, coz nechci. Ten PGCedit je na me moc slozity. Neni neco uzivatelsky přívětivějšího ?
StD (8612)|21.8.2009 08:45
[quote=alda2;237464]ten vobedit mi udela zvlast audio a zvlast video, coz nechci. Ten PGCedit je na me moc slozity. Neni neco uzivatelsky přívětivějšího ?[/quote]

...dyk si to zase snadno spojíš dohromady muxem! Jinak viz Peco. Měl jsem taky na mysli PGCDemux a psal PGCEdit (Demux by Cells). Mea Culpa!

Všechny ty softy jsou "User Friendly", jen musí být přívětivější ten user a vědět co činí... :D
peco (772)|21.8.2009 08:50
StD:
presne ako pises userfriendly and friendlyuser :)
alda2 (60)|21.8.2009 08:53
no ne že bych se nesnažil být friendly, ale když na to nemám, tak na to nemám. Pro mne by bylo idealní mít soft, kde načtu DVD, označím kapitoly co chci vykopírovat 1:1 do mpg a potvrdit.

Ne abych něco rozkládal jedním softem a zase skládal jiným softem.

Alda
StD (8612)|21.8.2009 08:59
[quote=alda2;237469]no ne že bych se nesnažil být friendly, ale když na to nemám, tak na to nemám. Pro mne by bylo idealní mít soft, kde načtu DVD, označím kapitoly co chci vykopírovat 1:1 do mpg a potvrdit.

Ne abych něco rozkládal jedním softem a zase skládal jiným softem.

Alda[/quote]
No vidíš, a já když dělám DVD, tak k tomu používám nejméně 8 různých prográmků, každý na něco jiného, co umí nejlépe... BTW např. to co ve VobEditu rozebereš, jde v něm zase i složit, ale musí se vědět kam sáhnout, což asi při prvním rande s tímto kouskem SW asi ještě nevíš. :BB:
Edit: Na to 1:1 vystřižení ti stačí Womble MVW.
peco (772)|21.8.2009 09:06
[quote=alda2;237469]no ne že bych se nesnažil být friendly, ale když na to nemám, tak na to nemám. Pro mne by bylo idealní mít soft, kde načtu DVD, označím kapitoly co chci vykopírovat 1:1 do mpg a potvrdit.

Ne abych něco rozkládal jedním softem a zase skládal jiným softem.

Alda[/quote]

Ten moj postup ti predsa urobi rovno VOBy a tie staci premenovat na mpg a mas to. Staci citat uz som to pisal.

PS:
Aj ja najradsej doma jedavam vsetko jednou velkou lyzicou a ostatne casti pribora nemazem = som lenivy viem. No niekedy je problem lyzicou si odrezat maso. Mohol by som ju z jednej strany pribrusit, ale zena by sa nasrala B-)
alda2 (60)|21.8.2009 09:27
peco :
sorry, nějak jsem ten tvůj návod přehlídnul, to je ono co potřebuju. Dík

k tomu tvému p.s. - no comment, každej umí něco.
StD (8612)|22.8.2009 10:26
[quote=alda2;237469]no ne že bych se nesnažil být friendly, ale když na to nemám, tak na to nemám. Pro mne by bylo idealní mít soft, kde načtu DVD, označím kapitoly co chci vykopírovat 1:1 do mpg a potvrdit.

Ne abych něco rozkládal jedním softem a zase skládal jiným softem.

Alda[/quote]

...Jenom jedna drobná vysvětlivka na okraj (po 24 hodinách přemýšlení9-)) PROČ se s tím lépe pracuje v tom demuxovaném stavu a odborníci podobné tebou žádané "rychlé metody" 1:1 zatracují - odhalí se tím možné chyby ve streamech A/V a jenom v takovém stavu s tím lze něco dělat (identifikovat, opravit). Z hromady podivných "video objektů" (=VOB) málokdy vzejde cosi stravitelného na poprvé. :BB:
marek62 (168)|23.8.2009 13:12
Alda:
Ja kdyz neco takoveho potrebuju, tak to nactu do VideoReDo a oznacim si jednotlive kapitoly a bez rekomprese ulozim do empeg2ky. Ale samozrejme si muzes vybrat jednotlive useky a ulozit zvlast. Je sice taky placeny, ale je tam 30denni trial.