Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

odstraneni zbytku vist bez fotmatu disku

mik.y (3)|20.8.2009 19:09
Zdravim,po vistach mi na disku zbyl nejaky odpod v podobe slozek boot,windows atd. a jeste jsem objevil soubor z XP od dr.wansona a asi 3 dalsi,ktere nemuzu smazat ani ve win,ani v nouzovem rezimu pri pokusu zmenit prava ani v bart pe. Moje otazka je jednoducha,lze nejak pohodlne v dobe win 7 odstranit tyto soubory pomoci pratelskeho softu? Proste spustim program,vyberu co smaznout a pred bootem systemu to udela? Nebo aspon nejaky overeny postup,kdyz nic jineho,zas uplna lama v kompech nejsem.
MIHI (940)|20.8.2009 19:40
Tak mě napadá nedělat to z windowsů, ale nabootovat třeba dos, nebo live CD linuxu a smáznout z něho. Ale to už bych ten disk radši zformátoval:)
Pytkin (7947)|20.8.2009 20:26
mas na tom disku este dake ine data ? pri instalacii operacneho systemu je vzdy ponuka formatovat disk ..
mik.y (3)|20.8.2009 20:44
ano,na disku mam jine data,ktera nemem kam jinam presouvat a jak jsem jiz psal,pres bart pe(live cd s win) to odstranit nejde.
Gappa (36)|20.8.2009 21:08
Kdysi jsem to řešil. Problém souvisí nějak s vlastnickými právy ke složkám a souborům. Moc tomu nerozumím, ale těchto souborů jsem se zbavil nakonec takto:
1. Nabootovat systém s CD - v mém případě WindowsminiPE
2. Převzít vlastnictví nad složkami/soubory, které je potřeba smazat (je to možné nastavit některou z voleb pro nastavování uživatelských práv, sdílení apod. pro jednotlivé soubory - přesněji si to už nepamatuji)
3. Nakonec klasicky odmazat to, co potřebuji
Pytkin (7947)|20.8.2009 22:48
miky : jo .. vybral by som disk a strcil do ineho windowsu .. trebars notebook s USB suflickom , kam by som ho strcil .. nastavil prava a zmazal ..
mik.y (3)|20.8.2009 22:53
to jsem zkousel a ty atributy se mi nezmenej,sice kliknu na ok a zadna hlaska nevybehne,ale nic se nezmeni.