Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vychod/zapad slunce - casosber

KrocanX (243)|17.8.2009 19:31
zdravim,
rad bych si par takovych casosberu natocil.. Nemate nekdo s timhle zkusenosti a nejakou tu radu? Jde mi hlavne o nastaveni kamery...automatika vs. manual...normalni nahravani vs intervalove..
diky, kazda rada nad zlato...
jo a moje kamera hvr-v1
Pytkin (7947)|17.8.2009 23:26
preco to nenafotis ?
dalizije (641)|17.8.2009 23:36
[quote=Pytkin;237129]preco to nenafotis ?[/quote]

Opravdu luxusní odpoveď .............
Pytkin (7947)|17.8.2009 23:58
ja neviem .. vzdy casozbery fotime .. pride mi to logicke ..
MIHI (940)|18.8.2009 00:29
Jak píše Pytkin, všechno na manuál a fotit. Kodak dělal pro kameramany tabulky, ze kterých se dalo vyčíst, kde přesně slunce vyjde. Určitě jsou ale i jiné, tak se zkus podívat na net, určitě to někde bude.
Pave1 (4279)|18.8.2009 01:17
Clonu a ostření na manuál, nahrávám osobně časosběry souvisle (máš tak volnost ve zrychlení), kamera je na stativu. Vyplatí se dobře vyčistit objektiv .-) .

Při východu slunce si dej pozor, rychle získá na síle, můžeš kameru poškodit, pokud ji necháš (i vypnutou bez krytky) na stativu namířenou delší čas do vyšlého slunce.
KrocanX (243)|18.8.2009 08:03
[quote=Pytkin;237129]preco to nenafotis ?[/quote]
protoze jedinej fotak co mam k dispozici je obycejnej kompakt..
Antonín (732)|18.8.2009 09:02
Bacha na to Slunce...jak píše Pave1...to nemusí dobře dopadnout asi hlavně v létě za jasného počasí se to ještě může potkat i po ránu. Nemusí to být vratný jev, co se stane s čipem.
Pytkin (7947)|18.8.2009 14:30
[quote=Pave1;237139]Clonu a ostření na manuál, nahrávám osobně časosběry souvisle (máš tak volnost ve zrychlení), kamera je na stativu. Vyplatí se dobře vyčistit objektiv .-) .
[/quote]

to mas relativne aj s fotakom .. zavisi ako casto spravis zabery .. fotak ma vyhodu , ze mozes fotit velke zabery , lahko ich potom zoomujes a upravujes ako potrebujes ..
Pytkin (7947)|18.8.2009 14:32
[quote=KrocanX;237143]protoze jedinej fotak co mam k dispozici je obycejnej kompakt..[/quote]

a kameru mas aku k dispozicii ? myslis ze je lepsej kvality ? ci myslis ze fotak nema casozber ? mozno existuju dake softy na to .. Staci len dialkove fotenie ..
appalacio (201)|18.8.2009 15:53
pokud někdo chce použít kameru na časosběr a nemá tuto funkci na kameře, tak např. Adobe OnLocation to umí, kdy kamera se propojí s např. notebookem, nastaví se v OnLocation časové intervaly a jede to .-). Samozřejmě kamera se musí s tím notebookem propojit .-), FireWire stačí .-)
KrocanX (243)|18.8.2009 19:50
uz sem psal, ze mam sony hvr-v1 ... casosber to umi....
nerek sem, ze to nechci delat fotakem, ale zkoumal sem ten fotak (olympus 840) a nikde sem nenasel ani zminku o casosberu.. nvm nechtelo by se mi kazdejch par minut mackat spoust, este bych s tim hnul...hehe...
navic kvalita kamery pro moje ucely bohate staci..i kdyz zoomovani nebo pojezdy po "fotovideu" by byly supr.
ai (2993)|18.8.2009 23:33
...poradny stativ! a jeste ho zatez
appalacio (201)|19.8.2009 09:29
[quote=KrocanX;237216]uz sem psal, ze mam sony hvr-v1 ... casosber to umi....
nerek sem, ze to nechci delat fotakem, ale zkoumal sem ten fotak (olympus 840) a nikde sem nenasel ani zminku o casosberu.. nvm nechtelo by se mi kazdejch par minut mackat spoust, este bych s tim hnul...hehe...
navic kvalita kamery pro moje ucely bohate staci..i kdyz zoomovani nebo pojezdy po "fotovideu" by byly supr.[/quote]

neřekl jsem, že to píšu pro tebe .-).. nebuď sobec.. jsou lidi co mají kamery nebo fotoaparáty bez časosběru .-)) a pak zbývá jen manuálně nebo softwarově.-)
KrocanX (243)|19.8.2009 18:08
[quote=appalacio;237249]neřekl jsem, že to píšu pro tebe .-).. nebuď sobec.. jsou lidi co mají kamery nebo fotoaparáty bez časosběru .-)) a pak zbývá jen manuálně nebo softwarově.-)[/quote]
hehe tak to vyslo..
pac to co sem psal taky nebylo urceny tobe:D ale pro pytkina
razorder (124)|29.7.2012 22:23
Delší dobu přemýšlím nad jednou věcí až jsem narazil na tohle vlákno a co je v názvu nebylo zodpovězeno. Jedná se mi o zaznamenání svítání, nebo setmění. Protože v průběhu tohoto procesu snímání dochází ke změně mnozštví světla dopadajícího na snímač a nevím jak nastavit foťák v těchto situacích. Jde mi o to, aby foťák automaticky a plynule zaznamenal změnu světla, což se mi nedaří protože si automat nastaví velmi velké rozdíly času nebo clony a ve výsledku to potom strobuje světla,tmavá (př. na jedné si zvolí čas 15sec na druhé 10sec). Nejlepší je ovšem manuál ale každý dotek na foťák v průběhu je nežádoucí a jde to pak i vidět.
dalizije (641)|30.7.2012 16:43
To se na Automat fotit nedá ... Musíš si to nastavit na manuál P, Tv, Av . Já to dělám s prioritou clony a nemám problém. Na nic šahat v průběhu nemusíš, je třeba dálková spoušť, nebo Magic Lantern.