Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42V10E, TX-P50V10E - nastavení, zajímavosti, problémy...

PaJaSoft (827)|17.8.2009 13:13
Zde bychom mohli na jednom miste prehledne shromazdovat ruzne zajimavosti, postrehy nebo resit problemy, ktere s temito krasavci zazijeme...
PaJaSoft (827)|17.8.2009 13:16
A jako prvni zajimavost se muzete podivat, jak nas krasavec vypada odkrytovany zevnitr...:)

No a jako druhou zajimavost uvadim, ze P42V10E vyhrala Eisa Awards 2009 v kategorii European Plasma-TV 2009-2010 - viz http://go.avforums.com/?id=223X354&url=http%3A%2F%2Fwww.eisa.eu%2Fawards%2Fvideo
test.jpg
911 (260)|17.8.2009 14:55
Nic na tom není za ty love co?V každém případě jsem se přistihl,že trávím u televize více času než v minulosti a to není dobře.Tahle televize jde opravdu pěkně i když zde čtu občas nějakou kritiku,tak já mohu za sebe říci,že jsem obrazem stále nadšen.
Tokra (97)|17.8.2009 16:12
Já jsem taky nadmíru spokojen.
Hmm (1739)|18.8.2009 12:29
[quote=PaJaSoft;237042]A jako prvni zajimavost se muzete podivat, jak nas krasavec vypada odkrytovany zevnitr...:)[/quote]Tak to je drsný.... to už dnes nemá žádné plomby atd? Teď ještě vyměnit pár kondíků za lepší a to bude teprve obraz :-)
Doktor1962 (214)|18.8.2009 13:54
panfan (78)|18.8.2009 14:23
Keďže mi v inej téme nikto neodpovedal, skúsim tu:

- S čím som nepočítal sú takmer nepozerateľné pasáže ak kamera čo len v správach spraví rýchlejší pohyb z jednej strany na druhú, alebo sa rýchlejšie pohybujú postavy – film, správy a pod... Neviete čím to je? Skúšal som IFC vyp aj zap.... Pri signále UPC kábel

- TV sa mi zdá strašne pomalá – chápem, že je to technológiou trochu obmedzené, ale predsa - zapnutie trvá nekonečne dlho - najprv nabehne info o programe - následne zmizne asi na 1 s znovu čierna obrazovka a až potom nabehne program, prepínanie o niečo menej, ale keď prepnem medzi TV a HD DVD, tak to si môžem aj pospať /samozrejme trochu preháňam/

- Niektoré filmy v TV zobrazujú postavy akoby vystupovali v priestore. Na prvý pohľad fajn, ale potom to pozadie vyzerá, akoby bolo len plátnom pred ktorým sa točilo... Nemáte tiež niekedy ten pocit? Robí to ten signál, alebo to je tou TV?

- Čo sa týka dobrého správania k PDP zatiaľ len ZOOM 1 ak sú pruhy – presne ako som počítal, manželka preto však nemá veľké pochopenie/ochotu. O to horšie je, že MARKÍZA na kábli vôbec neprepína formát – dokonca aj keď vysiela 16:9, na rozdiel od iných TV staníc, kde to ide skoro vždy automaticky. Nechápem...

Aký zdroj signálu púšťate majitelia na pozeranie TV programov?

Dik za odpovede
911 (260)|18.8.2009 14:48
[quote=panfan;237193]Keďže mi v inej téme nikto neodpovedal, skúsim tu:

- S čím som nepočítal sú takmer nepozerateľné pasáže ak kamera čo len v správach spraví rýchlejší pohyb z jednej strany na druhú, alebo sa rýchlejšie pohybujú postavy – film, správy a pod... Neviete čím to je? Skúšal som IFC vyp aj zap.... Pri signále UPC kábel

- TV sa mi zdá strašne pomalá – chápem, že je to technológiou trochu obmedzené, ale predsa - zapnutie trvá nekonečne dlho - najprv nabehne info o programe - následne zmizne asi na 1 s znovu čierna obrazovka a až potom nabehne program, prepínanie o niečo menej, ale keď prepnem medzi TV a HD DVD, tak to si môžem aj pospať /samozrejme trochu preháňam/

- Niektoré filmy v TV zobrazujú postavy akoby vystupovali v priestore. Na prvý pohľad fajn, ale potom to pozadie vyzerá, akoby bolo len plátnom pred ktorým sa točilo... Nemáte tiež niekedy ten pocit? Robí to ten signál, alebo to je tou TV?

- Čo sa týka dobrého správania k PDP zatiaľ len ZOOM 1 ak sú pruhy – presne ako som počítal, manželka preto však nemá veľké pochopenie/ochotu. O to horšie je, že MARKÍZA na kábli vôbec neprepína formát – dokonca aj keď vysiela 16:9, na rozdiel od iných TV staníc, kde to ide skoro vždy automaticky. Nechápem...

Aký zdroj signálu púšťate majitelia na pozeranie TV programov?

Dik za odpovede[/quote]

To je hnus co?Nikdo neodpoví na dotaz,nu asi to vidíme každý trochu jinak.Myslím,že záleží co tam pouštíš.Já jedu Skylink a zatím jsem se tohoto co popisuješ nevšiml.Žádná cukatura,ale to se tu již probíralo.Tvůj pocit,že postavy vystupovali v "priestore",tak na to nedokážu také nic říci,obraz je opět odrazem toho co tam pustíš.Žádný zoom ze zásady nepoužívám páč kurví obraz.Markíza mi jede za Skylinku automaticky v 16:9.A to zpoždění při přepínání z TV na DVD ,tak to trochu trvá,protože TV si to chvilku přepočítává na vhodné rozlišení,pokud to nastavíš aby to nebylo automaticky,tak je to o něco rychlejší.Rychlost spouštění televizoru mi připadá v normě,chvilku to trvá ,to víš, než se probere,ale to já taky hned nevyskočím z postele.Zdar a neřeš kraviny.
miraart (35)|19.8.2009 07:06
Mohu se zeptat proč k V10E, která má vlastní satelitní tuner, má ještě řada z vás navíc sólo satelitní tuner? Ten používáte např. na nahrávání nebo ten tuner ve V10E není tak dobrý? U nás v baráku máme společnou satelitku tzn., jeden kabel do bytu a pak by byl nutný rozbočovač jednou pro TV a jednou na Sat. Nedojde k výraznému zhoršení signálu? Jde možné nějak řešit nahrávání v případě, že máte pouze V10E a nemáte sólo satelitní tuner? Díky.
911 (260)|19.8.2009 07:46
[quote=miraart;237244]Mohu se zeptat proč k V10E, která má vlastní satelitní tuner, má ještě řada z vás navíc sólo satelitní tuner? Ten používáte např. na nahrávání nebo ten tuner ve V10E není tak dobrý? U nás v baráku máme společnou satelitku tzn., jeden kabel do bytu a pak by byl nutný rozbočovač jednou pro TV a jednou na Sat. Nedojde k výraznému zhoršení signálu? Jde možné nějak řešit nahrávání v případě, že máte pouze V10E a nemáte sólo satelitní tuner? Díky.[/quote]

Pořizoval jsem HD satelit k G10,ale hlavně na nahrávání v HD.Kvalita sat.tuneru ve V10 je naprosto srovnatelná.S tím rozbočením to není jako s normálním signálem,záleží jak to tam máte,ale nejlépe do vlákna o satelitech a Losos Ti to vysvětlí.Jinak jsem zkoušel nahrávat ze satu z V10,ale jde nahrát jen to na co se právě díváš.Pokud tv vypneš ,vypne se i tuner.Celkem škoda,tahle funkce by se celkem hodila.Takže pro mě na nahrávání HD programů zatím vede extra sat přijímač .
dunaj (1030)|19.8.2009 13:04
[quote=panfan;237193]
- S čím som nepočítal sú takmer nepozerateľné pasáže ak kamera čo len v správach spraví rýchlejší pohyb z jednej strany na druhú, alebo sa rýchlejšie pohybujú postavy – film, správy a pod... Neviete čím to je? Skúšal som IFC vyp aj zap.... Pri signále UPC kábel
[/quote]

Nepopisal si to dostatocne:
Tvoj problem je zrejme v Set Top Boxe. Ak beries DVB-C signal z UPC, ten je kodovany kartou a ta sparovana s tvojim STB. Bez STB si teda ani neskrtnes. Dufam, ze ma aspon HDMI vystup. Mozes akurat prehodit TV na krajinu Nemecko, kabel pichnut priamo do TV a pojde ti 5 zakladnych nekodovanych stanic v DVB-C a tiez v DVB-T. Na tie sa pozri, kym budes hodnotit obraz TV:-) DVB-C je o triedu lepsie ako DVB-T.
Mala dobra sprava je, ze UPC zamysla zrusit parovanie karty s STB tak, ako je to v Cechach.
(To malo byt uz davno). Ten potom vymenis ca CAM modul do CI slotu. Ak sa to podari, DVB-C od UPC (tzv. Digital) dam na druhe miesto hned za DVB-S od Skylinku. DVB-S od UPC (tzv. Direct) totiz nema nic v HD.

BTW: Ak by som mal neaktualne info, tak mozes skusit zobrat CAM modul Conax a strcit to aj s tou kartou do TV. Predajca SAT ti ho iste pozicia, ak sa neda taky vybrat z STB.
panfan (78)|19.8.2009 14:12
to Dunaj:

Asi som to fakt nepopísal dobre, alebo sme sa nepochopili. Ja mám ZATIAĽ len UPC klasickú káblovku. Čiže žiadny STB.
Je mi jasné, že od toho nemôžem čakať zázraky a v žiadnom prípade nehodnotím kvalitu TV na základe toho, čo teraz sledujem, len ma tie rýchle scény prekvapili a myslel som si že si s tým V10 lepšie poradí. Keď už dá človek za telku niečo cez 30 k, tak od nej čaká zázraky :-) :-) :-)

Niekde som tu videl príspevky kde vychvaľujú obraz klasickej káblovky /možno na iných TV/...

Každopádne v pondelok by mi mali prísť zapojiť UPC digital, ak nebudem spokojný, budem musieť ísť do satelitu, čomu sa zatiaľ bránim, lebo je s tým veľa roboty...:-)
PaJaSoft (827)|19.8.2009 14:34
[quote=panfan;237285]to Dunaj:Je mi jasné, že od toho nemôžem čakať zázraky a v žiadnom prípade nehodnotím kvalitu TV na základe toho, čo teraz sledujem, len ma tie rýchle scény prekvapili a myslel som si že si s tým V10 lepšie poradí. Keď už dá človek za telku niečo cez 30 k, tak od nej čaká zázraky :-) :-) :-)
[/quote]

Hele kolego, ja bych to nevzdaval, mozna je chyba fakt nekde v zapojeni ci komponentech po ceste... Vychazim z toho, ze doma na tom (take) poustim videa (z TV grabnute vecernicky, detske videoklipy (mnam mnam bobik - 3min cca 20MB, CrazyFrog kazdy cca 20-40MB, Smloulove, (ale treba i euronic klip Ruslany, aby nekdo nerekl, ze Anime je spesl vec)) atd - tedy v kvalite, ze radsi nechtej vedet rozliseni a bitrate...(SD youtube je radove lepsi!)), na ktere se kvalitativne neda divat ani na 19" CRT, natoz na metrove plasme a poustim to do teto plasmy skrze DLNA a opravdu jsem velice mile pozitivne prekvapen co s tim ten upscaler v TV dokaze provest... - fakt jsem na zacatku nechapal...

A to prosim s vedomim, ze o ten upscaler se vsichni recenzenti otirali jak svabi o repelent... - co z toho dokaze udelat treba PS3 se svymi implementovanymi (a vypocetne nesmirne zravymi) algoritmy uvidim casem, to snad bude lepsi jak DVD...:-)
dunaj (1030)|19.8.2009 15:53
[quote=panfan;237285]to Dunaj:

Asi som to fakt nepopísal dobre, alebo sme sa nepochopili. Ja mám ZATIAĽ len UPC klasickú káblovku. Čiže žiadny STB.
Je mi jasné, že od toho nemôžem čakať zázraky a v žiadnom prípade nehodnotím kvalitu TV na základe toho, čo teraz sledujem, len ma tie rýchle scény prekvapili a myslel som si že si s tým V10 lepšie poradí. Keď už dá človek za telku niečo cez 30 k, tak od nej čaká zázraky :-) :-) :-)

Niekde som tu videl príspevky kde vychvaľujú obraz klasickej káblovky /možno na iných TV/...

Každopádne v pondelok by mi mali prísť zapojiť UPC digital, ak nebudem spokojný, budem musieť ísť do satelitu, čomu sa zatiaľ bránim, lebo je s tým veľa roboty...:-)[/quote]

UPC analog mozes rovno zabudnut. Ja to mam tiez, ale este som si nedal ani tu namahu, aby som preladil vrciaci zvuk na normalny, kedze TV implicitne voli pre CZ a SK nespravnu normu. To je proste pre takuto uhlopriecku nepouzitelne a za 3 roky to vypnu:-)

Ak nechces satelit, tak jedina moznost je UPC Digital (DVB-C), ale ak by mi k tomu davali nejaky ich cinsky STB s hrackarskym dialkovym ovladanim, prip. bez HDMI, tak mozu ist rovno tam, odkial prisli. Staci si precitat fora o ich STB a pochopis. Tiez si treba dobre porovnat ponuku programov a ceny, hlavne HDTV!

Ad2. Satelit ma urcite vyhody: nizsia mesacna rezia, uz od 0,- €, aktualnejsie novinky, hlavne v HDTV viac stanic. Mozno nevies, ale UPC berie signal zo Skylinku. Kvalita je dobra, len goly padaju asi o 3 sekundy neskor:-)

Zaver: Ak UPC, tak iba bez STB. Spytaj sa ich na to, v Cechach je to No Problem...
A v podobnej cene a ponuke HDTV ako Skylink!
panfan (78)|19.8.2009 16:34
Tak ono možno "nedá sa pozerať" je silné slovo, niekto by s tým bol spokojný... Aj ja poznám takých, čo si to na plazme pochvaľujú. Tam som si však rýchle scény nevšímal, takže neviem porovnať.

Mám to zapojené cez HD DVD cez HDMI originál Panasonic. Takže nejakú chybu v zapojení u mňa si zatiaľ nepripúšťam. Bude to len tým signálom.

Neviem, či sa bude dať obísť ten čínsky STB v tom UPC, nakoľko podľa toho čo viem, tak tam nemajú kartu a krabica slúži ako upscaler /mám HD DVD Panasonic 67 a aj ten má upscalovať a vidno to len minimálne/. Navyše tie ich STB určite nemajú HDMI, to viem, ale veľký výber nemám, čo sa týka voľby operátora - mám u nich viazanosť aj kvôli internetu, tak to s tým digitálom je len taký pokus /skoro rovnaká mesačná platba/, podľa mňa to horšie byť nemôže. Len ma bude štvať ten ovládač navyše.:-)

Ak budem brať satelit, tak asi skylink /možno UPC Direct ale tam už je mesačný poplatok/ - väčšinou sledujem naše kanály a pozerať HD programy - v ktorých nehovoria rečou môjho kmeňa len kvôli obrazu asi často nebudem :-)
dunaj (1030)|19.8.2009 16:53
[quote=panfan;237297]Tak ono možno "nedá sa pozerať" je silné slovo, niekto by s tým bol spokojný... Aj ja poznám takých, čo si to na plazme pochvaľujú. Tam som si však rýchle scény nevšímal, takže neviem porovnať.

Mám to zapojené cez HD DVD cez HDMI originál Panasonic. Takže nejakú chybu v zapojení u mňa si zatiaľ nepripúšťam. Bude to len tým signálom.

Neviem, či sa bude dať obísť ten čínsky STB v tom UPC, nakoľko podľa toho čo viem, tak tam nemajú kartu a krabica slúži ako upscaler /mám HD DVD Panasonic 67 a aj ten má upscalovať a vidno to len minimálne/. Navyše tie ich STB určite nemajú HDMI, to viem, ale veľký výber nemám, čo sa týka voľby operátora - mám u nich viazanosť aj kvôli internetu, tak to s tým digitálom je len taký pokus /skoro rovnaká mesačná platba/, podľa mňa to horšie byť nemôže. Len ma bude štvať ten ovládač navyše.:-)

Ak budem brať satelit, tak asi skylink /možno UPC Direct ale tam už je mesačný poplatok/ - väčšinou sledujem naše kanály a pozerať HD programy - v ktorých nehovoria rečou môjho kmeňa len kvôli obrazu asi často nebudem :-)[/quote]

Ehm...
Mal by si sa fakt zacat vyjadrovat: Cize ty vyuzivas tuner nejakeho DVD (recordera?) a odtial to cez HDMI zenies do TV? Tak potom to s tunerom v TV nema nic! To sa stazuj na obvody v tej krabici!

Ad.2 UPC ponuka STB s HDMI. vid:
http://www.zive.sk/Spravy/Recenzia-UPC-Digital-Komfortne-Full-HD/sc-30-a-278523/default.aspx
a kartu tam urcite maju, pouzivaju kryptovanie Conax.

Ad3. TV co si si kupil je na HD a v HD vysiela okrem ineho TV Nova, od 1.9. CT1, Eurosport v cestine, dokonca aj v slovencine, Nova sport HD v cestine, History Chanel v cestine, Filmbox HD v cestine atd. Od 15.8. ZDF a ARD v nemcine, (ale pri MS v atletike ti staci sledovat intonaciu komentatora) a BravaHD - tam tancuju a hraju na klaviri - nepotrebujes ani slovnik.
Pozerat na V10 analog vyzaduje znacnu davku masochizmu!
911 (260)|19.8.2009 17:31
To panfan: Kolego jestli mohu radit,tak já bych na Tvém místě zavolal do nějaké firmy co se zabývá satelity a nechal si namontovat parabolu+ kartu na skylink/případně na dva tunery pokud budeš chtít nahrávat/.Většinou ti klucí ví o čem je řeč,přijedou ,zapojí nastaví a čučíš na krásnej obraz.Co Ty na to.
Tokra (97)|19.8.2009 19:45
[quote=panfan;237297]Tak ono možno "nedá sa pozerať" je silné slovo, niekto by s tým bol spokojný... Aj ja poznám takých, čo si to na plazme pochvaľujú. Tam som si však rýchle scény nevšímal, takže neviem porovnať.

Mám to zapojené cez HD DVD cez HDMI originál Panasonic. Takže nejakú chybu v zapojení u mňa si zatiaľ nepripúšťam. Bude to len tým signálom.

Neviem, či sa bude dať obísť ten čínsky STB v tom UPC, nakoľko podľa toho čo viem, tak tam nemajú kartu a krabica slúži ako upscaler /mám HD DVD Panasonic 67 a aj ten má upscalovať a vidno to len minimálne/. Navyše tie ich STB určite nemajú HDMI, to viem, ale veľký výber nemám, čo sa týka voľby operátora - mám u nich viazanosť aj kvôli internetu, tak to s tým digitálom je len taký pokus /skoro rovnaká mesačná platba/, podľa mňa to horšie byť nemôže. Len ma bude štvať ten ovládač navyše.:-)

Ak budem brať satelit, tak asi skylink /možno UPC Direct ale tam už je mesačný poplatok/ - väčšinou sledujem naše kanály a pozerať HD programy - v ktorých nehovoria rečou môjho kmeňa len kvôli obrazu asi často nebudem :-)[/quote]

No já to mám trochu jednodušší. U nás už pozemně jede čt1 a nova v HD takže obraz jak víno.
A skylink taky supr.
dunaj (1030)|19.8.2009 19:55
[quote=Tokra;237317]U nás už pozemně jede čt1 v HD[/quote]

Fakt, uz je aj na Astre, ale Skylink ju este nedekoduje.
Tokra (97)|19.8.2009 20:02
panfan (78)|19.8.2009 20:56
No a teraz som za hlupáka... :-) Ale je to moja vina, vypadlo mi jedno D, takže si sypem popol na hlavu.

Skúsim to do tretice:

Mám to zapojené cez HDD DVD - čiže DVD rekordér s harddiskom - klasicky - anténny kábel /UPC/ do rekordéra a odtiaľ do TV. To produkuje klasický analóg akoby to bolo napojené napriamo. A z rekordéra mi do TV ešte ide HDMI kábel, aby na TV išli aj programy ktoré robí tuner v rekordéri a mohol som ich nahrávať. Toto by malo jemne vylepšovať obraz nakoľko rekordér má upscaling 1080i. Aj sa tak deje ale veľmi jemne...

Toť ohľadom zapojenia.

Ok tých HD programov je už dosť aj pozerateľných... Beriem.

Dík za link na to upc, samozrejme o tomto STB s HDMI viem, ale ak som to správne pochopil, chcú za to 200 mesačne, čo je 4800 pri viazanosti a za to mám pomaly satelit aj so skylinkom.

Každopádne si cením Vašu ochotu mi pomôcť. Teraz už asi vydržím do pondelka, pozriem čo dokáže ten čínsky STB a potom sem napíšem, že kupujem satelit...:-)
PaJaSoft (827)|19.8.2009 23:09
[quote=Tokra;237317]No já to mám trochu jednodušší. U nás už pozemně jede čt1 a nova v HD takže obraz jak víno.
A skylink taky supr.[/quote]

Mno... koukam, ze od Ostravy to mozna fouka lip nez od Brna...:-)

To, co kyslici produkuji (s naprosto neocekavanym a pravidelnym skrobranim zvuku - sila a kvalita signalu porad na 10, to jen kdyby nahodou...) je sice na metrove plasme koukatelne, ale zhruba tak na te urovni PALu a nejake 60cm televize...

Omlouvam se, ale obraz jak vino jsem prave videl (jsem pln dojmu z Cars, Planet Earth, IMAX - Australie (byt v MPEG2) a Dark Knight) diky tomu, ze mi uz konecne dorazil HDMI kabel patricne delky, takze to se opravdu srovnavat neda.

Ale jak rikam, na Nova HD a CT1 HD se da koukat, ale zazraky se nedeji...
dunaj (1030)|20.8.2009 00:47
[quote=Tokra;237317]
A skylink taky supr.[/quote]

Nie ze by som sa stazoval, ale preco mi toto ide na Skylink-u?

HBO (Czechia) 70 11,876/H filmy česky,angl. 27500 3/4 CRW

Nic take som si nepredplatil a na webe ani slovo.
JobJob (35)|20.8.2009 04:38
[quote=dunaj;237345]Nie ze by som sa stazoval, ale preco mi toto ide na Skylink-u?

HBO (Czechia) 70 11,876/H filmy česky,angl. 27500 3/4 CRW

Nic take som si nepredplatil a na webe ani slovo.[/quote]

Asi máš dobrý "ČICH" na Astry (23,5°E Astra 3A, Astra 1E, Astra 1G) a tvůj CI modul umí Cryptoworks (nemáš tam náhodou Diablo Cam?).
dunaj (1030)|20.8.2009 08:02
[quote=JobJob;237348]Asi máš dobrý "ČICH" na Astry (23,5°E Astra 3A, Astra 1E, Astra 1G) a tvůj CI modul umí Cryptoworks (nemáš tam náhodou Diablo Cam?).[/quote]

Obycajny Irdeto CW a standardna Skylink karta...
dunaj (1030)|20.8.2009 10:35
[quote=panfan;237324]
Dík za link na to upc, samozrejme o tomto STB s HDMI viem, ale ak som to správne pochopil, chcú za to 200 mesačne, čo je 4800 pri viazanosti a za to mám pomaly satelit aj so skylinkom.
[/quote]

UPC: V pripade ze by ste schceli iba nasu kartu je to mozne. Tato katra sa poskytujem ale iba na prenajom. Aby Vam isla sluzba aj bez nasho STB je potrebne mat modul Scripto Works.

BTW: dufam, ze nejde o nejaky specialny modul:-)
dunaj (1030)|21.8.2009 12:33
Nieco k teme:

Skusil som pripojit na HDMI Notebook a zistil som, ze jedine THX rezim ide v nativnom rozliseni do 1080p. Takze ak sa chcete pozriet, ako je Vas TV na tom s ostrostou, tu je navod.

Vstky ostatne rezimy su upscalovane. Zaujimave je, ze menu televizora nie je v nativnom rozliseni, cize obvody vyrabajuce obraz menu, su niekde "skor na trase".

Este sa niekedy stava, ze pri pozerani TV v nativnom - THX rezime, je niekedy obraz prilis nizko a hore vidiet blikat nejake pixely. Neskusal to niekto posunut cez servine menu?
PaJaSoft (827)|21.8.2009 15:09
[quote=dunaj;237518]Skusil som pripojit na HDMI Notebook a zistil som, ze jedine THX rezim ide v nativnom rozliseni do 1080p. [/quote]

A jak jsi to zjistoval?
dunaj (1030)|21.8.2009 15:32
[quote=PaJaSoft;237548]A jak jsi to zjistoval?[/quote]

Pohladom na TV:-)

Iba v THX rezime je text presne rozdeleny do pixelov. V ostatnych rezimoch sa kona prepocitavanie, cize kde tu je pismenko hrubsie, tensie a pod. Ale v THX to sedi ako rit na serbel. Farby neboli nejake uzasne, ale ostrost obrazu dokonala, presne ako ked pripojim LCD a VGA karte zadam jeho rozlisenie. Inak je to vidiet aj pri pozerani TV, ze pri THK sa obraz zmensi. To je nativne rozlisenie, zial okraje su niekedy nepokryte signalom, ako keby vysielane data pocitali s tym, ze sa to bude upscaleovat.
PaJaSoft (827)|21.8.2009 15:47
[quote=dunaj;237552]Inak je to vidiet aj pri pozerani TV, ze pri THK sa obraz zmensi.[/quote]

Aha, rozumim... - co se tyce tech linek, v THX neni aktivni overscan (ani nelze aktivovat) - rekl bych, ze je to problem podobneho charakteru jako je treba na satelitni platforme Sky...(modry okraj). Jinak jsem se predevcirem narehtal u jedne reklamu (vypadla mi), kdy je nahore videt kus filmove perforace!!! Zena se uz desila, ze se neco pos... ale po reklame (konkretnim spotu) bylo vse OK...:-).

Mozna v tvem pripade by pomohla jina gr. karta - pises notebook, tak predpokladam, ze nejaky ATI Radeon Mobile, nerknu-li integrovani Intel, coz?

Mne pro zmenu zas pri High Definition Reference disku plave stred posunujiciho se monoskopu - cim to je, presne zatim nevim - viz vlakno ke G10 (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20091)
stastnak (15)|21.8.2009 22:41
Ahoj.Zítra jde konečně moje V10 ven z bedny,a proto se vás chci zeptat,jestli jste ji nějak z počátku šetřili.Myslím tím to věčně diskutované zahořování.Je to moje první plazmice,tak snad tato otázka není dementní.Dík.
dunaj (1030)|21.8.2009 22:49
[quote=stastnak;237591]Ahoj.Zítra jde konečně moje V10 ven z bedny,a proto se vás chci zeptat,jestli jste ji nějak z počátku šetřili.Myslím tím to věčně diskutované zahořování.Je to moje první plazmice,tak snad tato otázka není dementní.Dík.[/quote]

Aj ja mam prvu a nic extra som s nou nerobil. Akurat nepozeram Dynamic, to svieti ako reflektor. Ale nie som na to odbornik. Vychadzam z toho, ze takych ako ja je na svete viac a vyvojari z byvaleho Pioneeru to vedia:-)
PaJaSoft (827)|21.8.2009 23:14
[quote=stastnak;237591]Ahoj.Zítra jde konečně moje V10 ven z bedny,a proto se vás chci zeptat,jestli jste ji nějak z počátku šetřili.Myslím tím to věčně diskutované zahořování.Je to moje první plazmice,tak snad tato otázka není dementní.Dík.[/quote]

Priznam se, ze poctive zahoruji, to znamena, ze za prve veskery obraz roztahuji (vyjma nekolik desitek sekund dlouhych reklam) na plny PDP, byt ten 4:3 je deformovan... Druhak, kontrast mam striktne na 30 (default byla hodnota 36 pro vsechny mody). Tretak - zahorovaci postupy mluvi o kontrastu na 100 - vzhledem k tomu, ze nase PDP ma jako max hodnotu 60, je tomu treba prizpusobit i delku periody... (= pokud nekdo nehodla zahorovat obrazkama na 100% kontrastu, pak druha meta je 50% (v navodech brano jako cislo 50) a dvojnasobny cas - v nasem pripade to tedy znamena cislo 30 a delku zahoreni prodlouzit na dvojnasobek - zamerne nerikam vztazny cas, kazdy necht dle sve paranoidy). No a za posledni - snazim se krome smazeni (pardon zahoreni PDP) prepinat i programy tak, aby se nevypalovalo logo apod. Jo a nehraju gamesy (vysoke nebezpeci statickeho obrazu - HUD atd...)...:-)

Nezahoruji vsak tak, ze bych se prvnich 5-6 dnu na PDP nepodival, proste zahoreni bezi v noci cca 6-10 hodin a pres den normalni provoz nebo standby (ono to neni nic prijemneho a pro detske oci uz vubec ne)... pocitam, ze po vikendu svoji zahorovaci etapu dokoncim...

Rozhodne vyse uvedeny postup neni ochranou (ani prevenci!!!) proti vypalovani obrazu - to je bohuzel casta zmylena a nedorozumeni... Podobne jako nove auto prvnich X tisic km setrime a prvni olej menime vyrazne driv, protoze spony, loziska, prevody atd... tak u PDP je neoddiskutovatelnym faktem, ze jednotlive pixely starnou a na nerovnomerne starnuti jsou nejcitlivejsi prave prvnich 100-300 hodin (dalsi podstatna meta na degradacni krivce je rad tisicu hodin). Cili to, co provadim, je spise zamerne vynucene starnuti, ale diky tomu, ze je provadeno homogenne a na vsech pixelech stejne, dalsi gradace tohoto jevu bude pozvolna a de-facto homogenni i kdyz zobrazovany obraz jiz davno souvisla jednobarevna plocha nebude... - snad jsem to napsal polopate a prosim nerad bych v tomto vlakne flame na tema, zda-li to k necemu je nebo ne, kazdy na to mame nejaky nazor, ja nikomu jeho postup neberu (je plno tech, ktere se od prvopocatku k PDP chovaji z meho pohledu hnusne, jsou taky ti, kteri zahorovali a pak behem nekolika tydnu vypalili (nevratne) nejake artefakty (a to treba vcetne letosni G10) atd...).
Connor (509)|22.8.2009 23:14
[quote=PaJaSoft;237596]...je plno tech, ktere se od prvopocatku k PDP chovaji z meho pohledu hnusne, jsou taky ti, kteri zahorovali a pak behem nekolika tydnu vypalili (nevratne) nejake artefakty (a to treba vcetne letosni G10) atd...).[/quote]

No, dlouho a poctivě vybírat TV, vybrat nakonec plasmu G10 a pak si na ni něco vypálit... to pak nezbývá než se chytit za frňák :-)
garb7 (1189)|23.8.2009 00:23
Nechápu co by se ti tam vypálilo pokud to nebudeš používat nevhodně, prvních 300h zajisti at se po celé ploše normálně zobrazuje obraz bunky se zahoří a pak není problém pokud tam bude 5h něco statickýho dle udajů se po 1000h sníží jas o 0,5% tak co teda řešit ??? a pokud bude jas na jednom místě 100% a ostatní plocha bude mít 50% tak je rozdíl ve snížení jasu o 50% menší.
Tokra (97)|23.8.2009 09:01
Podle mě je zahořování blbost, ale budiž.
Když už něco dělat tak to co radí někteří výrobci:
Přestože některé firmy provádějí "zahoření" plazmy již v továrně, přece jen je lepší, když i vy doma ještě jednou "zahoření" provedete. Plazmové displeje jsou na vypalování bodů totiž nejnáchylnější právě zpočátku. Prvních 200 provozních hodin byste měli nastavit nižší kontrast a jas, vyvarovat se zobrazování statických obrazů (loga, menu atd.) více jak půl hodiny (zoomem můžete snadno logo Tv stanice oříznout) a alespoň pro začátek mít obrazovku celou vyplněnou.
garb7 (1189)|23.8.2009 10:32
Blbost to není na vlastni oci jsem viděl v obchodě i v servisu pár kousků , pruhy od 4:3 . obrys CT24 velký písmena od nějaký firemni reklamy pokud to např, postavý do regálu a nechají měsíc nonstop to samy jako makro a pod. může být problém ale dnešní polo prúhledné logo není problém:
V továrně se zahořují jen profi plasmové monitory. A u nich si to zaplatíte (jsou o dost dražší). http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63225
dunaj (1030)|23.8.2009 11:20
[quote=garb7;237710]Blbost to není na vlastni oci jsem viděl v obchodě i v servisu pár kousků , pruhy od 4:3 . obrys CT24 velký písmena od nějaký firemni reklamy pokud to např, postavý do regálu a nechají měsíc nonstop to samy jako makro a pod. může být problém ale dnešní polo prúhledné logo není problém:
V továrně se zahořují jen profi plasmové monitory. A u nich si to zaplatíte (jsou o dost dražší). http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63225[/quote]

My mame doma vypalene pruhy 4:3 na CRT (prilis skoro sme si kupili 16:9 36" obrazovku). Pritom nikto nikdy netvrdil, ze CRT treba zahorovat. TV su konstruovane na bezne pouzitie, nie extremy. Normalne pozeranie TV je bezne a to robi vacsina z nas. Preto sa nicoho neobavam.
garb7 (1189)|23.8.2009 12:37
[quote=dunaj;237718]My mame doma vypalene pruhy 4:3 na CRT (prilis skoro sme si kupili 16:9 36" obrazovku). Pritom nikto nikdy netvrdil, ze CRT treba zahorovat. TV su konstruovane na bezne pouzitie, nie extremy. Normalne pozeranie TV je bezne a to robi vacsina z nas. Preto sa nicoho neobavam.[/quote]

No nevím SONY 16:9 mám doma od r2001 a nic se nevypálilo, na 4:3 jsem se díval sotva 5% času a to naběhala cca 15000h doma dítě tak to šlo i dopoledne a pravidelně do 01:00
Sony jsem používal z 60% tak že obraz se roztáhne nad i pod o cca 10% a kraje se roztáhnou, střed plochy je kružnice ale kraj je roztáhlý dá se to v pohodě zkousnout.
Problém vypalování je daná technologií CRT se třeba i po 3letech normálního provozu bode plocha OK a pak změníte režim (např internet kavárna) a tam bude 90% tabulka tak po roce luminofor v tom místě kde víc svítí víc opotřebuje (vytvoří se na bílé ploše negativ tabulky)
Plasma pracuje podobně a tak též třeba po 2letech se stejný obraz vypálí a to cca 1000h/0,5% jasu proto je plasma nevhodná na info tabule na nádražích a podobně.
dunaj (1030)|23.8.2009 13:00
[quote=garb7;237724]No nevím SONY 16:9 mám doma od r2001 a nic se nevypálilo, na 4:3 jsem se díval sotva 5% času[/quote]

A co si tam chcel ako vypalit? Ja som mal obraz 4:3 trvale, kedze 16:9 nik nevysielal a ja neznasam tlste hlasatelky (nespravna geometria obrazu).
miro333 (716)|23.8.2009 13:50
no a načo si teda kupoval 16:9 telku, keď si na nej pozeral len 4:3 obraz? ja mám širokouhlú telku od r. 2000, Philips 32" a doteraz nikde nič vypálené. od začiatku som ju používal na pozeranie dvd v origo formáte. na televízny signál som používal neproporcionálne rozšírenie - v strede mal obraz len veľmi mierne roztiahnuté proporcie, na krajoch bol roztiahnutý o to viac, alebo tzv. formát 14:9, kedy mal obraz správne proporcie, ale bol mierne orezaný navrchu aj naspodu a po bokoch tenké čierne pruhy...
ale vypálenie luminoforov na crt bol známy jav, predsa nie nadarmo sa na pc používali šetriče obrazoviek a staré dlhodobo používané monitory mali postatne znížený jas obrazovky...
dunaj (1030)|23.8.2009 14:06
[quote=miro333;237741]no a načo si teda kupoval 16:9 telku, keď si na nej pozeral len 4:3 obraz?[/quote]

lebo som bol sprosty, a myslel si, ze sa v TV vysielani uchyti vysielanie 16:9 v SD, ako sa to stalo v Nemecku na staniciach ZDF (dukukanal, infokanal, kultur a pod.) kde bol mimochodom znacny narast kvality obrazu aj pri zachovani rovnakeho poctu riadkov. No ale vytriezvel som:-)
stastnak (15)|23.8.2009 14:18
Po týdením chození kolem bedny,jsem včera konečně véčko vybalil.Hned jsem vyzkoušel jak si poradí z pražským digitálním éterem, a byl jsem překvapem kvalitou obrazu.Mám na balkoně klasické síto za čtyři stovky a vidím na vysílač,takže kvalita a síla signálu je na plnejch.Je zajímavé,že u nova hd a čt hd mi jde pouze zvuk,tak jestli máte někdo nějakou radu,budu rád.Co se týká zahoření,tak jedu na normal, kontrast a ostrost mám na půlce.No a také roztahuji obraz na celý panel,což je většinou dost na úkor kvality obrazu.Podle mých prvních dojmů se jedná o fakt dobrou telku,nejenom kvalitou obrazu a tím co umí,ale i dost precizním dílenským zpracováním.Ahoj.
dunaj (1030)|23.8.2009 14:24
[quote=stastnak;237744]Po týdením chození kolem bedny,jsem včera konečně véčko vybalil.Hned jsem vyzkoušel jak si poradí z pražským digitálním éterem, a byl jsem překvapem kvalitou obrazu.Mám na balkoně klasické síto za čtyři stovky a vidím na vysílač,takže kvalita a síla signálu je na plnejch.Je zajímavé,že u nova hd a čt hd mi jde pouze zvuk,tak jestli máte někdo nějakou radu,budu rád.Co se týká zahoření,tak jedu na normal, kontrast a ostrost mám na půlce.No a také roztahuji obraz na celý panel,což je většinou dost na úkor kvality obrazu.Podle mých prvních dojmů se jedná o fakt dobrou telku,nejenom kvalitou obrazu a tím co umí,ale i dost precizním dílenským zpracováním.Ahoj.[/quote]

Nieco k DVB-T:
Ja som exaktne porovnaval vysielanie DVB-T/C/S a musim konstatovat, ze kym na S a C je obraz porovnatelny, na T je o triedu horsi. Ako som sa neskor docital, je to dane mensim datovym tokom, nakolko pri DVB-T zaberaju kapacitu opravne kody, ktore inak netreba. Takze dobry obraz na V10 podla mna jedine z kabla alebo satelitu.
PaJaSoft (827)|23.8.2009 15:59
[quote=stastnak;237744]Je zajímavé,že u nova hd a čt hd mi jde pouze zvuk,tak jestli máte někdo nějakou radu,budu rád.[/quote]

Ale, jo, taky bych nekoho za tohle chovani povesil za koule do pruvanu... ono totiz pri prvnim ladeni V10 naladi je SD kanaly... pak je treba v menu aktivovat "pridej DVB-T HD kanaly" (presne si to nepamatuju, mne tak aktualne uz visi jen "pridej DVB-S kanaly", ale to je jina kapitola), pak se TV musi vypnout a zapnout (to se aktivuje MPEG4/H.264 dekoder) a znovu naladit... (takze ladeni je tak na 10 minut) - no a pak uz i to CT1 HD a Nova HD jede i s obrazem... Kdo tuhle demenci vymyslel by me fakt zajimalo...

Ja bych se spise zeptal ostatnich, kteri prijimaji Nova HD skrze DVB-T (tedy O2 multiplex), zda-li sledovali dnesni Formule1? Byl jsem nemile konfrontovan s velice castym (tak jednou za 2-5 minut) velice vyraznym kostickovanim.... Zajimave je, ze se to neprojevilo jedinkrat behem reklam a ani zvuk neskytal jako obcas (do dnesniho dne jsem to kostickovani skoro nepostrehl, obcas spis obraz trhnul a zvuk skytl, ale kosticky nikoli)... podotykat, ze celou dobu mam silu a kvalitu signalu na O2 vysilac (Brno) na stupni 10 povazuji za noseni drivi co lesa... - co treba ostravsti kolegove, jak jste na tom byli Vy?
PaJaSoft (827)|23.8.2009 16:03
[quote=dunaj;237746]Nieco k DVB-T:
ktore inak netreba.[/quote]

To je samozrejme nesmysl, podrobnosti k temto okolnostem doporucuji dobre zpracovany clanek kolegy Masky tu na serveru..."Zákulisí DVB - teorie a technické informace". V "HD" formatu je v DVB-T (nikoli DVB-T2) malo mista a tedy by bylo malo TV kanalu na frekvencni kanal, takze se setri kde se da... a datovy tok (bitrate) je prvni na rade... Nevim, jak DVB-C, ale DVB-S (ci S2) je opravdu podstatne kvalitnejsi - ale to je dano bitrate nikoli technologii sireni...
dunaj (1030)|23.8.2009 16:41
[quote=PaJaSoft;237753]To je samozrejme nesmysl, podrobnosti k temto okolnostem doporucuji dobre zpracovany clanek kolegy Masky tu na serveru..."Zákulisí DVB - teorie a technické informace". V "HD" formatu je v DVB-T (nikoli DVB-T2) malo mista a tedy by bylo malo TV kanalu na frekvencni kanal, takze se setri kde se da... a datovy tok (bitrate) je prvni na rade... Nevim, jak DVB-C, ale DVB-S (ci S2) je opravdu podstatne kvalitnejsi - ale to je dano bitrate nikoli technologii sireni...[/quote]

Teoriu neovladam, ale optickym pozorovanim je DVB-C a S vyrazne lepsie ako DVB-T. Inak to ladenie DVB-T HD kanalov je zrele do temy problemy s FW. Prave som to vyskusal a prepisali sa este aj analogove stanice, samozrejme s vrciacim zvukom. Este ze mam zalohu nastavenia na SD karte.
garb7 (1189)|23.8.2009 16:49
Pokud chcete něco porovnávat bylo by dobrý uvádět jaký to má datový tok.
stastnak (15)|23.8.2009 21:06
Tak jsem to znova naladil,a hdéčka šlapou.Obraz je opravdu pěkný.Takže dík za nápovědu.Je zajímavé,že u normálního vysílání čt1,když dám formát obrazu na automatický a nebo 16:9,je obraz o 3cm šoupnutý do leva.U čt2 zase do prava.Nova při těchto nastaveních zase má centimetrový pruhy po obou stranách.To fakt nechápu.Ahoj.
PaJaSoft (827)|23.8.2009 21:29
[quote=stastnak;237793]Je zajímavé,že u normálního vysílání čt1,když dám formát obrazu na automatický a nebo 16:9,je obraz o 3cm šoupnutý do leva.U čt2 zase do prava.Nova při těchto nastaveních zase má centimetrový pruhy po obou stranách.To fakt nechápu.Ahoj.[/quote]

V tom Aspect ratio je veliky gulage, ja treba na Auto prichazim na Prima Cool asi o 2 cm obrazu z kazde strany, kdyz dam natvrdo 16:9, je vse OK...