Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převoz LCD osobním autem???

vjirka (21)|16.8.2009 12:30
Chci koupit LCD (40“) a řeším její odvoz v osobním autě. Po sklopení sedaček ji v originální krabici maximálně uložím v kufru a přes sedačky na placato (na obrazovku). A tak mám obavu, aby se nepoškodila. Marně jsem zjišťoval jestli je to u LCD možné ji položit a bez rizika (plazma se nesmí). A tak dotaz na Vaše zkušenosti s přepravou LCD osobním autem. Tak jaké jsou ?????
blackdave (19)|16.8.2009 12:45
tak riziko mas vzdycky :) pokud to polozis na plocho... ale nijak extremni pokud jedes opatrne po rovne silnici a zadnej krpal

Dva dny zpatky jsem vezl Samsunga LEDku (tenka) Peugeotem 307 taky na plocho.

Vse dobre dopadlo.
Connor (509)|16.8.2009 12:50
Origo zabalených TV jsem vezl naležato několik a bez problému.
911 (260)|16.8.2009 12:55
[quote=vjirka;236915]Chci koupit LCD (40“) a řeším její odvoz v osobním autě. Po sklopení sedaček ji v originální krabici maximálně uložím v kufru a přes sedačky na placato (na obrazovku). A tak mám obavu, aby se nepoškodila. Marně jsem zjišťoval jestli je to u LCD možné ji položit a bez rizika (plazma se nesmí). A tak dotaz na Vaše zkušenosti s přepravou LCD osobním autem. Tak jaké jsou ?????[/quote]

V orig. krabici se není čeho bát,pokud nenabouráš.I bez krabice obrazovkou nahoru žádný problém.Plasma je křehčí páč má sklo,proto se doporučuje převážet ji nastojato,ale v pohodě jsme je převáželi v orig.krabici na placato v kufru auta.Pouze zajistit proti samovolnému pohybu.
Pytkin (7947)|16.8.2009 14:15
hlavne ked je v krabici , tak ju mozes dat hore obrazovkou , aj dolu predsa .. a je to uplne jedno , ako bude ..
garb7 (1189)|16.8.2009 14:28
[quote=Pytkin;236925]hlavne ked je v krabici , tak ju mozes dat hore obrazovkou , aj dolu predsa .. a je to uplne jedno , ako bude ..[/quote]

Tak úplně jedno to nebude ale velkej rozdíl tam není ,pokud je obraz plohou nahoru , LCD leží
na plexiskle pod kterým jsou většinou trubice nebo panel s LED dimm a tak pokud by ležela obr. dolu bude LCD (dvě skla slepená k sobě potažená z polariz. foliema držet jen po obvodě ) a pokud by takto spadla tak se teoreticky může LCD ve středu prohnout dolu a možná i prasknout kdežto pokud je obraceně je tam to plexi a to udrží slona. Ale pokud padne z 1,5metru tak se stejne roštípe komplet rám atd.
dunaj (1030)|16.8.2009 16:06
Viezol som 50" plazmu 60 km bez krabice "na sikmo" a po meste aj na lezato na madraci. Uvedomte si, ake otrasy su v nakladnom aute s listovymi perami, ktore chodi po nasich cestach. Neviezli ste sa na vojne na korbe? To vsetko musia tie panely vydrzat! Tam by bolo mozno riziko na lezato. V osobnom aute takmer nie, ale odporucam dat panel co najsikmejsie a podlozit ho aby bol o nieco oprety. Uz 45 st. uhol vyrazne pomoze.
Pytkin (7947)|16.8.2009 17:00
[quote=garb7;236926]Tak úplně jedno to nebude ale velkej rozdíl tam není ,pokud je obraz plohou nahoru , LCD leží
na plexiskle pod kterým jsou většinou trubice nebo panel s LED dimm a tak pokud by ležela obr. dolu bude LCD (dvě skla slepená k sobě potažená z polariz. foliema držet jen po obvodě ) a pokud by takto spadla tak se teoreticky může LCD ve středu prohnout dolu a možná i prasknout kdežto pokud je obraceně je tam to plexi a to udrží slona. Ale pokud padne z 1,5metru tak se stejne roštípe komplet rám atd.[/quote]

no tak ak ratas s tym , ze auto havaruje , potom to asi neni jedno .. to je fakt .. ja by som sa radsej zaoberal tym , aby auto nehavarovalo .. nez tym aby to LCD havariu prezilo ..

v kazdom pripade ak je LCD v krabici , da sa dat panelom aj hore aj dolu .. krabica je symetricka ..
-=Ice=- (414)|17.8.2009 00:07
já jak pojedu pro LCD LED 52" či 55" palců tak se dívám i na velikost krabice a doufám že ji tam dostanu nastojato. jistota je jistota. lonské modely tam vycházeli s rezervou 2-5 cm. uvidíme jak budou snad ted v září ty nové "vysněné" modely
jarda50 (1424)|17.8.2009 17:00
vezl jsem 40tku v krabici ve firemní Fabii a v pohodě ležela na placato a na krabici nebylo žádné upozornění čím nahoru a čím dolu. Omno i kdyý montuješ držák taK SI JI MUSÍŠ POLOŽIT panelem dolu.

grab 7 kde by se vzalo plexisklo na LCD a ještě co by se mělo slepit nebo prohnout a prasknout?

zde je postup výroby panelu http://auo.com/auoDEV/content/technology/technology_tftprocess_popup_en.htm
garb7 (1189)|17.8.2009 17:56
[quote=jarda50;237087]vezl jsem 40tku v krabici ve firemní Fabii a v pohodě ležela na placato a na krabici nebylo žádné upozornění čím nahoru a čím dolu. Omno i kdyý montuješ držák taK SI JI MUSÍŠ POLOŽIT panelem dolu.

grab 7 kde by se vzalo plexisklo na LCD a ještě co by se mělo slepit nebo prohnout a prasknout?

zde je postup výroby panelu http://auo.com/auoDEV/content/technology/technology_tftprocess_popup_en.htm[/quote]

Moc hezký a schválně si to pust ještě jednou to poslední co se přidává je to plexi přes jeho kraj se ohnou páskové folie už jsem několik LCD panelů rozebral a prasklých jsem viděl hodně jasně že ne tím že byly sklem dolu ale u takový 50" plochy by sklo slastní vahou a pokud bedna nedejbože padne dolu pak to přetížení může udělat svý.
panel LCD postup.JPG
jarda50 (1424)|17.8.2009 19:02
Pokud jde o to plexi tak sorry ale pokud jde p ten pád tak tro by muselo padnout na ostrou hranu, která krabici prorazí. Jinak výrobky potažmo obal je testovaný s tím, že se vyzvedne do určité výšky a pustí se a výrobek se otestuje a nesmí být poškozený. Jinak na youtube máš hodně sekvencí, kde se testuje co LCD vydrží a je to dost stačí se jen podívat. Jinak např Sharp rozváží MGS v celých deskách ze kterých se řežou pak dle velikostí panelů a to se s tím i točí překládsá a pod a poškození mají nulové a to je jen velmi tenká deska. Tak že když to spadne v krabici tak se nic nestane tedy pokud to není ze dvou metrů testuje se to z 1,30 a myslím 1,60m.
garb7 (1189)|17.8.2009 19:20
Měl jsem namysli gravitační sílu plus sílu která působí pokud bedna padne na placato pak se to sečte , určite by se to dalo spočítat mě je to prostě proti srsti převážet TV obrazem dolu hodně jsem jich pokládal na stůl abych to mohl jednoduše opravit a nikdy se nic nestalo ale vždy se zacházelo opatrně.
jarda50 (1424)|17.8.2009 21:27
samozřejmě, že není nad to se chovat opatrně, ale přál bych ti vidět přepravu např. ČP. Ta se stím nepárá a zachází s tím jak s obyč balíkem. Prvnbí TV mi přišla s proraženou krabicí , ale jede už 4 roky bez problému. Jen si vem co asi si vytrpí, když to jede kamioném, vlakem a pod po celé Evropě a třeba x krát se to překládá.
garb7 (1189)|17.8.2009 23:13
To jo a pak se člověk diví , že jsou občas prasklé trubice.
-=Ice=- (414)|18.8.2009 00:16
do práce nám přivezli několik 42" LCD a jedna znich měla pavouka přes celou obrazovku. s tím usely zacházet jak hovada. ale ostatní všechny ok. ale jak tu někdo vzpomínal opatrnosti není nikdy dost.
1odbornik (115)|18.8.2009 09:23
[quote=jarda50;237087]... a na krabici nebylo žádné upozornění čím nahoru a čím dolu...[/quote]

Má tam být symbol, čtvereček se 2 šipkama, ty šipky mají směřovat nahoru. Je to skoro na všem. Nejlepší je dodržet toto doporučení. Výrobce by to měl mít oveřený, že je předepsaná poloha vhodná.

U plasmy se horizontální poloha nedoporučuje, protože velký otřes (jáma v silnici) může způsobit prasknutí displeje. V LCD můžou velkým rázem rupnout zářivky (celkem jedno v jaké poloze). Jsou to tenoučké skleněné trubičky. V obou případech je nutné chránit displej před zmáčknutím na tvrdý předmět (hlavně pokud je TV už vybalená). U LED-LCD odpadá problém se zářivkami, ale pro displej samotný to platí stejně.

Jinak choulostivost displeje je vhodný zvážit i při běžném používání. Je rozdíl mezi plackou a 2,5cm tlustým téměž nezničitelným sklem CRT. Platí pro choleriky co po TV hází dálkáčem a děti hračkama. Kočička, co se sveze drápkama po displeji zhora dolu patrí na pekáč. :-D
NoFear_tvf (8)|29.5.2014 20:23
Zdravím. O pár dní mi majú priniesť Led tv 65", a tak sa chcem spýtať že či ju pri prenášaní môžem otočiť na bočnú stranu? Lebo inak mi nevlezie do výťahu :-)
Ivo Mašek (10205)|29.5.2014 21:49
[QUOTE]či ju pri prenášaní môžem otočiť na bočnú stranu?[/QUOTE]
V pohodě. Vůbec nic se televizi nestane
píďa_m (716)|29.5.2014 22:40
jak pise pan Ivo, nic se ji nestane a tekuty krystaly /LC/ nepretecou kam nemaji, neboj.