Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS50B550 nebo PS50650

rafficek (32)|13.8.2009 17:11
Zdravím,

rozhoduji se mezi těmito TV, cenový rozdíl cca 6.000 kč, vyplatí se investovat do dražšího modelu, nebo zas až tak o moc muziky více nepřináší???
Hmm (1739)|13.8.2009 21:50
Vyplatí, ale přijde na to, jak moc by ta rozdílová částka subjektivně bolela.
rafficek (32)|13.8.2009 21:56
[quote=Hmm;236687]Vyplatí, ale přijde na to, jak moc by ta rozdílová částka subjektivně bolela.[/quote]

Subjektivně by ani nebolela, jde spíš o pocit nevyhodit navíc 6 táců "za nic". Tak včem je teda ten hlavní rozdíl? Sice pročítám forum, ale výsledku se nemůžu dobrat.
Hmm (1739)|14.8.2009 11:48
[quote=rafficek;236688]Subjektivně by ani nebolela, jde spíš o pocit nevyhodit navíc 6 táců "za nic". Tak včem je teda ten hlavní rozdíl? Sice pročítám forum, ale výsledku se nemůžu dobrat.[/quote]Si srovnej data o vybavení u výrobce nebo dobrého prodejce. Z hlavy si vzpomenu na horší obrazový filtr u 550-ky, což osobně považuji za důležitý rozdíl. Pokud chceš slyšet, že obraz mají "prakticky stejný", tak to může konstatovat jen ten, kdo je měl oba doma a důkladně porovnával a ne kdo je zahlédl pět minut v přesvětleném obchodě.
Becx (7)|21.1.2010 22:15
oživím toto téma... má cenu investovat do dražší 650, když se tu všude dočítám, že je možné v servisním menu udělat upgrade z 550 na 650 a získat tak většinu jejich parametrů? Jak je tento ukon narocny a spolehlivy? Jedná se mi převážně o možnost přehravání mkv souboru přes usb... nebo se mi plazmu budete snazit rozmluvit jako vsichni v mem okoli? A co dalsi alternativy typu 560? Předem děkuji za odpoved.
firefighter32 (22)|22.1.2010 06:54
[quote=Becx;261544]oživím toto téma... má cenu investovat do dražší 650, když se tu všude dočítám, že je možné v servisním menu udělat upgrade z 550 na 650 a získat tak většinu jejich parametrů? Jak je tento ukon narocny a spolehlivy? Jedná se mi převážně o možnost přehravání mkv souboru přes usb... nebo se mi plazmu budete snazit rozmluvit jako vsichni v mem okoli? A co dalsi alternativy typu 560? Předem děkuji za odpoved.[/quote]

Já mám tu 650 a obraz je super, ale jen u HD pořadů ze Skylinku nebo blueray ripů z mého hdd apod. Obyč vysílání v TV nebo divx z HDD je nic moc a např. takový youtube, co TV nabízí po připojení k netu je něco hrozného. Takže stejně jsem si k TV dokoupil xtreamer playera, což jsem udělal moc dobře, přehraje vše co jsem zatím stáhl ve všch možných formátech a zvukových příponách, snad jen hudbu ve formátu tuším ape to "nevidí" tak jsem ji konvertoval do formátu flac. Potom zjistíš další věc, že potřebuješ pro dobrý zážitek ještě zesilovač a reprobedny a utratíš další prachy za onkyo zesák a jamo bedny a subwoofer. Když si pak ale pustíš nějaký film nebo koncert s tímhle vším, tak garantuju, že ti "vyhozených" peněz nebude líto. Taky jsem se rozhodoval mezi 650 a něčím jiným a strašně se škrábal kvůli té ceně za uchem, ale teď jsem opravdu rád, že ji mám a že jsem nešel do obrazově horšího modelu.
interfernet422 (1575)|26.1.2010 20:23
Na rozdíly mezi modely 550 a 650 se koukni na web samsungu. 650 má lepší 100 Hz zpracování obrazu - označeno jako Motion Plus. Dále má frekvenci dílčích polí 600 Hz a Wide Color Enhancer 3. Model 650 má navíc PIP. Jednotunerový. Funguje tak, že se volba zapnutí PIP zobrazí jen v případě, že je zobrazován externí signál, pak je možno do PIP dát obraz z TV tuneru. Detaily najdeš na webu samsungu. Taky jsem bojoval mezi modely a nakonec koupil 650.
Poznatky z praxe - obraz se vypaluje, stačí chvíli aby na obrazovce svítilo nějaké logo a už je tam. Naštěstí zatím všechno co se vypálilo - zmizlo.
Přehrávání mkv - z disku nebo flashky se dá, funguje i rychloposuv. Bohužel se nedá změnit zvuková stopa a titulky musí být mimo mkv v souboru se stejným názvem. Při přehrávání přes síť je nutné připojení na DLNA server. Tady bohužel rychloposuv nefunguje. Můj NAS bohužel DLNA neumí a nechat běžet PC jen proto, aby TV mohla z jeho disku přehrávat video mi připadá jako zbytečné - větráky v PC hlučí.
Co jsem koupil Azbox Elite HD, tak jsem přehrávání přímo z TV nepoužil.
j3nda (169)|27.1.2010 09:50
rozdil v obrazu mezi obema telkama je nulovej a vse podstatne se da zapnout v servisnim menu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22434
jedine co nerozchodis jsou veci kolem site, ostatni se da pozapinat vcetne pip a dopocitavani mezisnimku pri 24p coz je dle medialni masirky od samsungu ten jiny 100Hz system. dale budes mit pouze 1 usb.
jedine na cem jsme se plne neshodli je antireflexni vrstva, ktera je mozna jina, mozna take ne, alespon na fotkach vypada stejne

urcite bude lepsi kdyz usterene penize vlozis do nejakeho schopneho prehravace mkv, nebot ikdyz se videa zapnout daji, tak to neprehrava DTS zvuk a neda se vybirat zvukova stopa (stejne se chova i 650), takze v praxi prehrajes bez problemu cca polovinu mkv
peatro (1054)|27.1.2010 23:09
hmm dalsi borec co rika kup si 550 a pak si v servis menu zmenis parametry a budes mit plnohodnotnou 650, jediny rozdil je antireflexni vrstva.........atd
No, ze me tato nesmyslna argumentace chytla abych se na oba 2 modely podival vyguglil, protoze se mi nezda ze 8000,- rozdil v cene bude delat pouze jen filtr a antireflaxni vrstva. ale hlavne obrazovy processor, coz je jedna z hlavnich veci tv.

550-DNIe+ a 650-Samsung Crystal FHD Engine coz si myslim, ze oba dva jsou samshit, ani jeden nemaji na V real 4, ale podstatne je, ze ten v 550 je levnejsi bude s velkou pravdepodobnosti i mene vykonejsi a mozna proto nejsou nektere fce prenastaveny vyrobcem a delat si to sam na fungl nove tv v zaruce, vytezovat vic slabsi processor prepocitavanim at muze vynechat mezisnimek pro plynulost, tim samozdrejme by melo dochazet k vyssi teplote pri jeho vyssiho vytizeni a zvysovat pravdepodobnost zkraceni zivotnosti vlastni tv neni moc moudre, nemluve ze samshity a LG jsou nejvice naladove zarizeni ve spotrebni elektronice

Potom treba po 1.5 roce zapnes tv a budes mit zkutecne cernou, ale bohuzel jen tu cernou a ani bych se nedivil, potom by me zajimalo jak by probihala samotna reklamace po nevhodnem uzivani vyrobku coz zasah do servisniho menu bez autorizace je, paklize v manualu prilozenem k tv nebo na webovych strankach vyrobce neni uvedeno jinak

me osobne to muze byt jedno, ja mam panasonica, ale je treba upozornit ostatni, kdyz po delsi dobe neco stane tak muzou byt nastvani sami na sebe
a tady je vlakno o panasonicu, tez tu experimentujou v servisnim menu s nastavenim barev a jeden uz ma jen tu cernou, pritom veskera nastaveni vyrobcem maji sva opodtsatneni aby zarucili jejich budoucim majitelum dlouhou zivotnost vzhledem k vnitrni vybavenosti hardwaru samotneho vyrobku
ajtak (1)|3.2.2010 12:29
[quote=Hmm;236687]Vyplatí, ale přijde na to, jak moc by ta rozdílová částka subjektivně bolela.[/quote]

Zdravim, som cerstvym majitelom PS50B550. Principialne velka spokojnost, po precitani moznosti so servisnym menu to vidim este optimistickejsie. Takze dakujem za info!

Mam 2 problemy, na ktore by som rad nasiel riesenie:

1. TV vydava konstatny "brum" alebo ako to nazvat, v Samsungu mi bolo povedane, ze to robia vsetky plazmy a mam si zvyknut... Je na to nejake riesenie?

2. Nie som schopny cez HDMI pripojit WD Live Media Player, skusal som postupne vsetky 4 HDMI vstupy. Player doteraz fungoval s TOSHIBA LCD bez problemov.

Vopred dakujem za reakciu/pomoc.
redliner (36)|3.2.2010 13:28
[quote=ajtak;263985]1. TV vydava konstatny "brum" alebo ako to nazvat, v Samsungu mi bolo povedane, ze to robia vsetky plazmy a mam si zvyknut... Je na to nejake riesenie?
[/quote]

ked som kupoval ja TV, v jednej predajni mali vedla seba B650 a B850, z pozadia tych TV bolo pocut "brum" ked som prisiel blizsie, tak vyrazne to bolo pocut z tej B850 z B650 len jemne, momentalne mam doma B679 a zo zadu TV pocut len jedmne bzucanie a aj to pocujem len vtedy ak dam hlavu dozadu za TV (napr. ked pripajam USB) inak nic nepocujem
wilier (16)|3.2.2010 14:19
Zdravím,
mám taky novou 550, brum tam sice je, ale pokud se dívám z ca. 3 metrů je slyšet opravdu jenom při nejtižších pasážích. Dle mého názoru je to z trafa, protože se mi zdá brum silnější pokud je hodně bílých ploch a tím pádem vyšší příkon TV. V diskuzi se tady psalo o brumu na modelu 850, kde je to již hodně slyšet, ale to je zřejmě tím, že panel je ještě užší a trafo menší, dokonce se řešily i nějaké úpravy tohoto panelu v diskuzi.
Jinak já osobně jsem zatím s obrazem modelu 550 velmi spokojený - FullHD ze satelitu je super. DVD (starší typ) pouze přes RGB-scart taky v pohodě a to jsem si říkal, že ušetřené peníze oproti modelu 650 vrazím do BlueRay - takže asi až později :-).
Takže jestli se vyplatí připlácet za antireflex nevím, protože jsem je neviděl vedle sebe a na můj dotaz v diskuzi taky nikdo neodpověděl, za ostatní jako je internet a přehrávání mkv připlácet je dle mého zbytečné.
M.
j3nda (169)|4.2.2010 10:44
[quote=peatro;262701]hmm dalsi borec co rika kup si 550 a pak si v servis menu zmenis parametry a budes mit plnohodnotnou 650, jediny rozdil je antireflexni vrstva.........atd
No, ze me tato nesmyslna argumentace chytla abych se na oba 2 modely podival vyguglil, protoze se mi nezda ze 8000,- rozdil v cene bude delat pouze jen filtr a antireflaxni vrstva. ale hlavne obrazovy processor, coz je jedna z hlavnich veci tv.

550-DNIe+ a 650-Samsung Crystal FHD Engine coz si myslim, ze oba dva jsou samshit, ani jeden nemaji na V real 4, ale podstatne je, ze ten v 550 je levnejsi bude s velkou pravdepodobnosti i mene vykonejsi a mozna proto nejsou nektere fce prenastaveny vyrobcem a delat si to sam na fungl nove tv v zaruce, vytezovat vic slabsi processor prepocitavanim at muze vynechat mezisnimek pro plynulost, tim samozdrejme by melo dochazet k vyssi teplote pri jeho vyssiho vytizeni a zvysovat pravdepodobnost zkraceni zivotnosti vlastni tv neni moc moudre, nemluve ze samshity a LG jsou nejvice naladove zarizeni ve spotrebni elektronice

Potom treba po 1.5 roce zapnes tv a budes mit zkutecne cernou, ale bohuzel jen tu cernou a ani bych se nedivil, potom by me zajimalo jak by probihala samotna reklamace po nevhodnem uzivani vyrobku coz zasah do servisniho menu bez autorizace je, paklize v manualu prilozenem k tv nebo na webovych strankach vyrobce neni uvedeno jinak

me osobne to muze byt jedno, ja mam panasonica, ale je treba upozornit ostatni, kdyz po delsi dobe neco stane tak muzou byt nastvani sami na sebe
a tady je vlakno o panasonicu, tez tu experimentujou v servisnim menu s nastavenim barev a jeden uz ma jen tu cernou, pritom veskera nastaveni vyrobcem maji sva opodtsatneni aby zarucili jejich budoucim majitelum dlouhou zivotnost vzhledem k vnitrni vybavenosti hardwaru samotneho vyrobku[/quote]

k tomuto bych dodal pouze to, ze by se to promitlo na zvysene teplote, ktera je rovnez v servisnim menu k videni a zapnutim filtru dopocitavani mezisnimku pri 24p se tato teplota nezvedla, spise se domnivam, ze jiny cip tam bude kuli podpore site
Becx (7)|8.2.2010 13:35
Dekuji za Vase pripominky a odpovedi.
Becx (7)|8.2.2010 13:45
Dekuji za Vase pripominky a odpovedi, prozatim jsem rozhodnuty, ze mi bude stacit 550 (bude mi i barevne ladit do obyvaku, je v kombinaci cerna-cervena) a za rozdil ceny oproti 650 se poohlidnu po nejakem extrernim zarizeni pro prehravani mkv. Samozrejme nezavrhuji ani moznost upravy servisniho nastaveni. Ted jeste mit stesti na kus, ktery se nebude kazit (rodice lcd panasonic... za rok uzivani jiz druha zarucni oprava... proto si myslim, ze to dnes neni o znacce, ale o stetsi, setri se vsude:-))
drumtom (9)|8.2.2010 20:22
Mam uz dlhsiu dobu objednany plazmu PS50B650.Cena bola dost prijatelna 969EUR, tak som do toho isiel...Objednaval som ju 9.1.2010 to znamena ,ze na nu cakam uz mesiac(dlhodobo bola nedostupna-netusim preco).Dnes mi volali,ze uz konecne prisla.Ak som to pochopil spravne,tak klasicky analogovy antenny signal nebude asi pre tuto telku prave orechove vzhladom na velkost uhlopriecky:-( .Dufam,ze USB vstup bude fungovat korektne-mam totiz v umysle pustat z USB kluca Divx filmy...Casom si dokupim Multimedialnu masinku s 1-2TB HDD a Full HD vystupom.Ked mi TV prinesu, napisem ako na mna zaposobila :-).
redliner (36)|9.2.2010 09:42
Ja som s klasickym analogom spokojny, a nevidim dovod ist do digitalu

na DivX zabudni ;)


BTW: kde si ju mal objednanu?
drumtom (9)|9.2.2010 14:17
Ako to? Divx to nepodporuje? Snad aspon nejaky film mi to teda zhltne...Objednaval som ju cez Talkive.Dnes som tam volal a zajtra ju tu budem mat-vraj problem s kurierom(ze nemal miesto na tak velku TV,co sa mi nezda).Bola to urcite vyhovorka-mam taky pocit ze sa ku vsetkemu takto stavaju a potom riesia veci na poslednu chvylu...No uvidime
redliner (36)|9.2.2010 15:27
Samozrejme ze prehra aj DivX, ale tento format ta kvalitou zrejme neuspokoji ;)

hmm talkive, fajn ;) tak teraz niekedy by som asi aj ja dostal tu svoju, oni ma tak nejak tahali za nos az som to u nich nakoniec cele zrusil, tvarili sa velmi prekvapene ze preco....

ja som u nich spravil objednavku 29.12.2009
mrkeff (11)|9.2.2010 21:49
[quote=redliner;265178]Ja som s klasickym analogom spokojny, a nevidim dovod ist do digitalu

na DivX zabudni ;)


BTW: kde si ju mal objednanu?[/quote]

Mám 550-tku a mám presne opačné skúsenosti. V káblovke mám aj analóg aj digitál a je v tom sakra rozdiel. Naopak som zase prekvapený z prehrávania DivX-ov (mám túto funkciu odomknutú v servisnom menu), a kvalita je vysoko uspokojujúca, pri kvalitnom ripe ďaleko prekračuje kvalitu analógového signálu.
redliner (36)|10.2.2010 08:09
ale ved ja som nepisal ze v tom nieje rozdiel ;) akurat analog mam tak kvalitny ze kvoli 2-3 programom co v TV sledujem nevidim dovod ist do digitalu ;)
drumtom (9)|10.2.2010 16:15
Hm-tak mi prave zavolala od Talkive nejaka zenska a vraj pri posielani cez UPS sa zistilo,ze je TV prasknuta... Takze mi ju nemozu poslat a idu to davat na reklamaciu... Hned som jej povedal,ze nech objednavku zrusia. Kedze som na TV cakal viac ako mesiac a tahali ma stale za nos - uz s nimi nechcem mat nic spolocne!!! Pocas tohoto mesiaca som tam volal aspon 5krat a stale sa na nieco vyhovarali(stalo ma to cas a kredit).Asi to tak chodi,ked sa clovek privelmi tesi dopredu.Zdar vsetkym,co sedia pred telkou
redliner (36)|10.2.2010 20:56
Ak mas zaujem napis mi SS, dam ti kontakt na predajnu kde ju maju skladom (dnes mi pisali mail) ci mam este o tuto TV stale zaujem, cena je cca rovnaka ako v talkive.

Ja som sa "poistil" a TV objednal vo viacerych shoppoch s tym ze kto prv doda od toho kupim a u ostatnich potom stornujem...
peatro (1054)|10.2.2010 23:22
[quote=Becx;265010]Dekuji za Vase pripominky a odpovedi, prozatim jsem rozhodnuty, ze mi bude stacit 550 (bude mi i barevne ladit do obyvaku, je v kombinaci cerna-cervena) a za rozdil ceny oproti 650 se poohlidnu po nejakem extrernim zarizeni pro prehravani mkv. Samozrejme nezavrhuji ani moznost upravy servisniho nastaveni. Ted jeste mit stesti na kus, ktery se nebude kazit (rodice lcd panasonic... za rok uzivani jiz druha zarucni oprava... proto si myslim, ze to dnes neni o znacce, ale o stetsi, setri se vsude:-))[/quote]

no k tomu mkv budes muset prekopat tu telku v serv. menu, pochybuju ze budes kazdy svuj HD material predelavat na 25fps
drumtom (9)|16.2.2010 09:01
PS50650S1W - Celkovo je to TV ktora sa za 960EUR oplati!!!
drumtom (9)|16.2.2010 09:01
Zdar.
Konecne mi vcera prisla Plazma PS50650S1W.Som naozaj prekvapeny ako pekne si poradila s analogom od UPC-parada.TV mi nasla aj 5 digitalnych stanic ktore su naozaj krasne.Co sa tyka vstupu USB-klobuk dole.Divx funguje ako ma a to pretacanie filmu na usb kluci ma potesilo.Audio nieje nicim vynimocne(do tak maleho a uzkeho priestoru sa vacsie reproduktory nemestili).Aj tak TV prepojim s reproduktormi cez opticky vystup(mam totiz doma repro Logitech Z5450).Jedina vec ktora mi trochu prekaza je mensie bzucanie VF trafa,ale pri pozerani filmu to clovek nepocuje.Ak sa TV stisi,resp. pozerate ho vecer v tichosti tak to pocut trochu je...Zalezi na sluchu jedinca.Celkovo je to TV ktora sa za 960EUR oplati!!!
Millo78 (122)|16.2.2010 09:11
[quote=drumtom;266570]Zdar.
Konecne mi vcera prisla Plazma PS50650S1W.Som naozaj prekvapeny ako pekne si poradila s analogom od UPC-parada.TV mi nasla aj 5 digitalnych stanic ktore su naozaj krasne.Co sa tyka vstupu USB-klobuk dole.Divx funguje ako ma a to pretacanie filmu na usb kluci ma potesilo.Audio nieje nicim vynimocne(do tak maleho a uzkeho priestoru sa vacsie reproduktory nemestili).Aj tak TV prepojim s reproduktormi cez opticky vystup(mam totiz doma repro Logitech Z5450).Jedina vec ktora mi trochu prekaza je mensie bzucanie VF trafa,ale pri pozerani filmu to clovek nepocuje.Ak sa TV stisi,resp. pozerate ho vecer v tichosti tak to pocut trochu je...Zalezi na sluchu jedinca.Celkovo je to TV ktora sa za 960EUR oplati!!![/quote]

O tych trafach sa tu uz pisalo viackrat (neni to problem len tejto plazmy) a cudujem sa, ze v tomto storoci je taky problem vyrobit tiche trafo..
redliner (36)|16.2.2010 20:32
Je to nakoniec z toho shopu co som ti poslal kontakt?
drumtom (9)|16.2.2010 20:59
Zdar. Ee tam to uz nebolo realne-tento typ TV ide strasne na odbyt ale dik za pomoc.Objednal som ho z Nitry.Bol na sklade a tak som ho dostal do dvoch dni...Uz som na nom skusal aj Youtube :-). Nooo musim sa trochu pochvalit.Spokojnost nadovsetko :-)Inak kamos ma Full HD LCD TV od LG (neviem presny typ) ale tiez pocut to trafo...takze tieto problemy nema iba Plazma!!!
redliner (36)|16.2.2010 22:06
No mne internet@TV troska blbne, ale myslim ze tuto funkciu kludne ozeliem ;)

btw: aky mas router?
drumtom (9)|17.2.2010 20:29
Ja som napojil TV priamo na LAN kabel...Wifi som neskusal(nemam totiz ten Samsung USB kluc)
redliner (36)|18.2.2010 00:01
no a ten kabel co zacina v TV konci kde? ;)
drumtom (9)|19.2.2010 08:50
Takze router:MSI RG60SE.Myslel som si,ze ta zaujima Wifi pripojenie...
redliner (36)|19.2.2010 10:50
nie, TV tiez nemam pripojenu cez WiFi, ale blbne resp. nefunguje mi na nej spravne siet (DLNA, Internet@TV) mam pocit ze je to routrom, preto som bol zvedavy.