Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Digital8 DCR-TRV250E FireWire problém

RiMr (105)|13.8.2009 13:47
Zdar!
mám takový trabl, kamarád mi půjčil starší kameru Sony DCR-TRV250E, kterou odložil, protože mu nejde připojit k počítači. Je mi líto nechat ji ležet ladem, když je jinak zcela funkční a video z ní vypadá často lépe než z mnohých dnešních kartových nebo diskových "dlaňovek"...
Chová se to tak, že při zapnutí se zapojeným FW kabelem je na displeji zobrazen nápis DV IN tak jak má, ale počítač(e) ji prostě "nevidí". Jedná se o IMacy které s připojením těchto kamer nemají žádné problémy. Zkoušeno víc počítačů, kabelů, výsledek je stejný... Konektor v kameře se mi zdá nějaký volný a při "štrachání" je vidět, že by tam mohl být nějaký problém, protože nápis DVI IN mizí a zase se objevuje.
Poradíte mi něco co bych měl zkusit, případně nějaký servis nebo spíš servismana, který na to koukne? Oficiální servis je příliš drahý a málo "flexibilní", ti bez nějakého zkoumání prostě oznámili že je třeba vyměnit celou desku a že je lepší koupit novou kameru, což kamarád i učinil.
Ale mě je té kamery prostě "líto" :) :)
BEPE (539)|13.8.2009 18:20
Ono to, jak to popisuješ, asi opravdu chce opravu. Kdybys byl ze Severní Moravy, tak bych Ti doporučil http://www.videoolomouc.cz, mám osobně nejlepší zkušenosti. Samozřejmě za hubičku ti to nikdo neudělá.
RiMr (105)|13.8.2009 18:34
Díky za odpověď. Ještě to zkouším připojit přes USB, které ma ta kamera taky, ale nemám představu na kolik je ten "USB streaming" použitelný... Tam zase ale Sony tady u těch starých kamer podporuje windows do max. XP 32 bitů, jenže já už mám všude buď 64b Visty nebo W7, na Apple jen do OS9, to už je úplně mimo... Takže budu na jeden HDD instalovat XP, co to provede.
D9ky za ten tip na servis. Je mi jasné že za "kilo" se do toho nikdo nepohrne, ale tak za jeden dva "litry" by se to snad opravit dalo. Pokud ne, tak je to asi opravdu dobré "do regálu" :)
impaler_bxl (197)|14.8.2009 09:42
http://pdf.crse.com/manuals/3079468741.pdf

Podle tohoto návodu (cca s. 230), když pominu, že videu říká "obrazy" :), by to mělo normálně jít nabrat přes USB, jestli se nepletu, akorát bude asi nutný ten jejich soft Image Mixer.

Osobně mám zkušenost s Panasonic GS280, která taky podporovala přenos z kazety pomocí USB a normálně to fungovalo podobně jako firewire, jenom teda pouze v přibaleném softu.
impaler_bxl (197)|14.8.2009 09:45
Mimochodem na strane 256 uvádějí i Mac OS X...
RiMr (105)|14.8.2009 15:16
Ano, v MacOsX funguje FW, když ale funguje. USB streaming je pouze do OS9 (něco na úrovni Windows 95, nebo spíš 3.11...)...
Na windows XP jsem ten USB streaming bez problémů rozchodil, ale je to nepoužitelné, výsledné video má rozlišení max 320x240...
Asi nezbude než zainvestovat do opravy.
BEPE (539)|15.8.2009 14:12
Pokud je mi známo, tak Sony u svých D8 kamer pro přenos DV do PC používá pouze IEEE1394 a USB pro přenos fota. Jinak práce v té Olomouci se dá předpokládat od 1000 do 2000 + případná cena materiálu. Nejlépe se, třeba telefonicky, domluvit přímo s panem Mgr. Zapletalem.