Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejdou titulky v pinnacle 12

jariska (5)|12.8.2009 16:22
Dobrý den. Zničeho nic se mě nezobrazují titulky když je chci přidat k projektu v Pinnacle 12 a ani ve videospin 2. V náhledové obrazovce je jen modrý vykřičník. Restartoval jsem pc a nic.Stále stejný problém. Mám Win Vista home edition, 2GB Ram, NVIDIA GeForce8800GS. Nevíte prosím kde je problém? Děkuji
rascal1379 (21)|17.8.2009 20:40
Ten vykřičník se tam objevuje vždy, když není titulek, nebo cokoli jiného vloženého do klipu tzv. vyrenderováno na pozadí. Všimni si oranžové stupnice času nad timelinou. V místě vloženého titulku je zelená, Pak postupně přechází do světlezelené (renderace), až potom zpět do oranžova. Pak se titulek (přechod, atd.) zobrazí v náhledu korektně. A jestli střiháš AVCHD, tak ta renderace chvilku trvá. Záleží na HW.
jariska (5)|17.8.2009 20:47
děkuji za odpověď. ale dříve to běželo okamžitě. Titulky jak jsem je tam vložil tak tam byli hned.A navíc nejde ani v jednou software ukládat do souboru v jakémkoliv formátu. tak nevím......ale děkuji.
jariska (5)|17.8.2009 20:53
tady zasálám obrázek jak to vypadá
video_spin_2.png
rascal1379 (21)|18.8.2009 08:11
S tím ukládáním to může být tím, že ve VideoSpinu jsou některé kodeky jen v 15ti denní trial verzi. Pak přestanou fungovat a je možné, že sebou stáhnou i původní. To už se mi taky stalo. K těm titulkům. Když to fungovalo okamžitě, měl si nainstalované oba softy, nebo jen VideoSpin? Nezačlo to dělat po instalaci druhého programu? Nezačlo to dělat po 15ti dnech trial kodeků, mezi které patří i mpeg2, potřebný pro renderaci titulků na pozadí? Ten se dá v nastavení změnit na DV kodek. Doporučil bych ale používat jen jeden soft. V tomto případě Pinnacle 12. Odinstaluj VideoSpin a tu 12. přeinstaluj. Mělo by to začít fungovat. Ono mít nainstalované dva programy, které běží na stejném jádru, není nic moc.
jariska (5)|18.8.2009 10:57
oba mě běželi skoro rok i s titulky a měl jsem naistalován dřív o rok videospin.
rascal1379 (21)|18.8.2009 13:55
Jestli střiháš stále stejný druh vstupního videa (DV video natažené z kamery), tak bych zkusil v nastavení zapnout nebo vypnout renderaci na pozadí. Pokud titulky stále nepůjdou, tak bych toho Pinnacla 12 reinstaloval. Nic jiného mě nenapadá.
Co se týká kodeků, tam může být několik důvodů. Ty se instalují s různými přehrávači a může se stát, že se "poperou" a přestanou fungovat.