Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TX-P50V10E Problemy s firmware

dunaj (1030)|12.8.2009 15:01
Momentalny stav: (kody krajin znamenaju nastavenie pri inicializacii)

Aktualny FW 2.012
Rozdiel oproti verzii 2.011 - neznamy, ale ide archiv TV Nova do Viera Cast len pre CZ a SK

Problemy:

Pre SK je zablokovany DVB-C aj DVB-S tuner
Pre CZ je zablokovany DVB-C tuner
Pre CZ a SK je zablokovana funkcia GUIDE v DVB-S a DVB-C
Pre SK aj CZ je nespravne prednastavena zvukova norma na analogu, takze namiesto zvuku pocut vrcanie a treba to manualne zmenit na kazdom kanaly


Pre DE je funkcne vsetko, ale:
-v GUIDE sa nespavne zobrazuju znaky s CZ a SK interpunkciou (pochopitelne)
-vo Viera Cast nejde archiv TV Nova (uz menej pochopitelne, hlavne to, ze na pridanie funkcie do Viera Cast treba menit FW)
-Teletext implicitne zobrazuje zapadne kodovanie, ale da sa prepnut.

-Nefunguju dobre niektore CAM moduly s kartou Skylink - vid nizsie.

Zaver: Panasonic diskriminuje zakaznikov podla narodnosti a statnej prislusnosti!!! Kvalitny TV so zatial dobabranym FW.
911 (260)|12.8.2009 16:24
[quote=dunaj;236505]Momentalny stav: (kody krajin znamenaju nastavenie pri inicializacii)

Aktualny FW 2.012
Rozdiel oproti verzii 2.011 - pridany archiv TV Nova do Viera Cast len pre CZ a SK

Problemy:

Pre SK je zablokovany DVB-C aj DVB-S tuner
Pre CZ je zablokovany DVB-C tuner
Pre CZ a SK je zablokovana funkcia GUIDE v DVB-S a DVB-C
Pre SK aj CZ je nespravne prednastavena zvukova norma, takze namiesto zvuku pocut vrcanie a treba to manualne zmenit na kazdom kanaly


Pre DE je funkcne vsetko, ale:
-v GUIDE sa nespavne zobrazuju znaky s CZ a SK interpunkciou (pochopitelne)
-vo Viera Cast nejde archiv TV Nova (uz menej pochopitelne, hlavne to, ze na pridanie funkcie do Viera Cast treba menit FW)
-Teletext implicitne zobrazuje zapadne kodovanie, ale da sa prepnut.

Zaver: Panasonic diskriminuje zakaznikov podla narodnosti a statnej prislusnosti!!! Kvalitny TV so zatial dobabranym FW.[/quote]


Mě se rozjel archiv Nova už při aktualizaci na 2011.Stejně je to k hovnu.Předtím to samo zahlásilo,že je nová aktualizace k dispozici přes lan.Žádnou novou aktualizaci to zatím nehlásí a vše funguje jak má.Nic nového přes usb nahrávat nehodlám.Až bude něco nového,však ona se ozve.Asi tak a Zaplať pánbůh.
dunaj (1030)|12.8.2009 16:35
Je to mozne. FW 2.011 sa mi stiahol automaticky po pripojeni LAN. Predtym tam bol nejaky 2.004, ci tak nejak, ktory mal podla nemeckych for zeleny obraz v rezime THX. Na CZ strankach Panasonic-u je ale zaveseny 2.012. Update som robil ces SD kartu. BTW: ked zvolim funkciu Update FW cez Internet, zamrzne to na hlaske "cakajte prosim".
S FW samozrejme spokojny niesom, lebo musim pouzivat nastavenie pre Nemecko, kde sa mi nespravne zobrazuju znaky v Guide.

Apropos: V10 nema USB:-)
PaJaSoft (827)|12.8.2009 17:00
[quote=dunaj;236512]
S FW samozrejme spokojny niesom, lebo musim pouzivat nastavenie pre Nemecko, kde sa mi nespravne zobrazuju znaky v Guide.[/quote]

Techto fint jsme si jiz i v minulosti uzili (SWE & spol.) dosytosti..

Technicka: kdo Vam sliboval DVB-C v CZ lokaci?
dunaj (1030)|12.8.2009 17:08
[quote=PaJaSoft;236516]Techto fint jsme si jiz i v minulosti uzili (SWE & spol.) dosytosti..

Technicka: kdo Vam sliboval DVB-C v CZ lokaci?[/quote]

To musi niekto slubovat? Proste tam je DVB-C tuner a funguje perfektne. Obraz je na kabli UPC SK oproti DVB-T krasny. Ja by som sa skor opytal, ci su nemecki zakaznici nieco viac ako my, co platime rovnako a casto aj podstatne viac.

Co je SWE & spol. som nezistil.
911 (260)|12.8.2009 19:11
[quote=dunaj;236512]Je to mozne. FW 2.011 sa mi stiahol automaticky po pripojeni LAN. Predtym tam bol nejaky 2.004, ci tak nejak, ktory mal podla nemeckych for zeleny obraz v rezime THX. Na CZ strankach Panasonic-u je ale zaveseny 2.012. Update som robil ces SD kartu. BTW: ked zvolim funkciu Update FW cez Internet, zamrzne to na hlaske "cakajte prosim".
S FW samozrejme spokojny niesom, lebo musim pouzivat nastavenie pre Nemecko, kde sa mi nespravne zobrazuju znaky v Guide.

Apropos: V10 nema USB:-)[/quote]


Jo,máš pravdu.Nemám kabelovku tak jedu na čechy.Měl jsem zkráje také ještě původní verzi /2.004/a THX byl opravdu do zelena.Teď je to v pohodě.
PaJaSoft (827)|12.8.2009 19:15
[quote=dunaj;236518]To musi niekto slubovat? Proste tam je DVB-C tuner a funguje perfektne. Obraz je na kabli UPC SK oproti DVB-T krasny. Ja by som sa skor opytal, ci su nemecki zakaznici nieco viac ako my, co platime rovnako a casto aj podstatne viac.

Co je SWE & spol. som nezistil.[/quote]

SWE je Svedsko, modri uz vedi, Vam to muze byt jedno, pokud jste se nechytl...

Nadavat Panasonicu, ze DVB-C u nas nejede (a nebo s problemy - viz vase stiznosti na FW), kdyz v zadne ceske specifikaci V10E jsem to nenasel a panasonic.cz tam ma jasnou "-" je ponekud zvlastni... Kripleny HW pomoci SW je vec naprosto bezna... take spilate vyrobci CPU nebo GPU, ze Vam prodava furt ten samy HW jen zapina/vypina vykon dle libovule, resp. trzniho segmentu, kam je vyrobek marketingove urcen?

Nadavat na ceny je zdejsi folklor dlouhodoby, aktualni cena 42V10E je i s DPH pod 1100 liber, zakladni nasobilku zvladne kazdy...:-( Inu jiny trh, jiny mrav...
dunaj (1030)|12.8.2009 19:23
[quote=PaJaSoft;236527]SWE je Svedsko, modri uz vedi, Vam to muze byt jedno, pokud jste se nechytl...

Nadavat Panasonicu, ze DVB-C u nas nejede (a nebo s problemy - viz vase stiznosti na FW), kdyz v zadne ceske specifikaci V10E jsem to nenasel a panasonic.cz tam ma jasnou "-" je ponekud zvlastni... Kripleny HW pomoci SW je vec naprosto bezna... take spilate vyrobci CPU nebo GPU, ze Vam prodava furt ten samy HW jen zapina/vypina vykon dle libovule, resp. trzniho segmentu, kam je vyrobek marketingove urcen?

Nadavat na ceny je zdejsi folklor dlouhodoby, aktualni cena 42V10E je i s DPH pod 1100 liber, zakladni nasobilku zvladne kazdy...:-( Inu jiny trh, jiny mrav...[/quote]

Ked odhliadnem od zahlcovaniu fora balastom, predsa si neodpustim jednu otazku:

A preco je potom pre SK blokovany tuner DVB-S a pre CZ nie? V specifikacii som si pri DVB-S ziadnu pomlcku nevsimol.

BTW: V SK aj CZ tlacenom navode dodavanom spolu s TV je popis, ako naladit DVB-S aj DVB-C.


A este drobnost:

Automaticke ladenie DVB-S v rezime CZ naslo na mojich 4 LNB 3102 stanic. Po prepnuti na DE ich bolo 4007. Co mam ako udajny cech zakazane pozerat som zatial neskumal.
PaJaSoft (827)|13.8.2009 08:37
[quote=dunaj;236512]Na CZ strankach Panasonic-u je ale zaveseny 2.012. Update som robil ces SD kartu. BTW: ked zvolim funkciu Update FW cez Internet, zamrzne to na hlaske "cakajte prosim".
S FW samozrejme spokojny niesom, lebo musim pouzivat nastavenie pre Nemecko, kde sa mi nespravne zobrazuju znaky v Guide.
[/quote]

Prostrednictvim TV je povazovan za aktualni FW 2011. O tom, co prinasi 2012 jsem nikde nenasel zminku a krome rucniho updatu to nelze aplikovat... - jiz jsem pozadal Panasonic CR o vyjadreni jake jsou zmeny a proc se P42V10E takto chova... cekam na odpoved.

Jinak to zamrznuti neni zamrznuti, ale jen to vyhledavani hoooodne dlouho trva (aspon s FW 2011), je treba vydrzet nekolik minut, nez ohlasi ze je nova verze nebo ze aktualni verze je nejnovejsi... (a to se bavim i o situaci v noci okolo 1 am CEST)

[quote=dunaj;236512]
Apropos: V10 nema USB:-)[/quote]

To je vzhledem k firemni politice pochopitelne (= je to zamer a tezko muzete ocekavat zmenu dokud bude existovat SDHC a VieraLink (aka CEC - HDMI optional))
petrpan (65)|13.8.2009 09:14
[quote=dunaj;236518]
...
Obraz je na kabli UPC SK oproti DVB-T krasny.
...[/quote]
Muzu se te zeptat, to jsi rozchodil UPC.SK kabelovku na integrovanem DVB-C tuneru? A jak jsi to docilil, protoze ja u nich byl a o jine moznosti nez pouzit jejich externi tunery (SD nebo HD) nechteli ani slyset. Ikdyz vcera mi v showroomu Panasonicu v Avionu prodavac tvrdil, ze jeden kupujici to dokazal taky. Ale ja mu moc neveril.
A ten integrovany DVB-C je HD? A jak mas co nastavene pokdu to teda funguje (zeme, firmware, ...)
Diky za odpoved.
dunaj (1030)|13.8.2009 10:04
[quote=petrpan;236585]Muzu se te zeptat, to jsi rozchodil UPC.SK kabelovku na integrovanem DVB-C tuneru? A jak jsi to docilil, protoze ja u nich byl a o jine moznosti nez pouzit jejich externi tunery (SD nebo HD) nechteli ani slyset. Ikdyz vcera mi v showroomu Panasonicu v Avionu prodavac tvrdil, ze jeden kupujici to dokazal taky. Ale ja mu moc neveril.
A ten integrovany DVB-C je HD? A jak mas co nastavene pokdu to teda funguje (zeme, firmware, ...)
Diky za odpoved.[/quote]

Zdar, musis nastavit nejaku normalnu krajinu, napr. Nemecko a potom v menu DVB-T ladenie sa ti objavi polozka DVB-C. Automaticky naladis a pozeras. Nekodovane su v UPC Digital vsak iba zakladne programy, ktore ma UPC na kabli aj ako DVB-T a su v SD. Tipujem, ze tuner HD zvladne, ale je nam to na nic. Zvysok UPC je totiz kodovany, a myslim, ze karta je sparovana s ich STB, takze asi by nepomohlo strcit ju do TV aj s prislusnym CAM. Neskusal som, ale tak pisu na forach. Toto je zase rozdiel oproti situacii v Cechach. Tam vraj podla for UPC cez kabel funguje strcenim karty do ineho STB, cize aj TV. Zase sa cudujem, preco Panasonic aj v Cechach blokuje DVB-C.
Zaujimavejsie u nas sa javi iba UPC Direct (DVB-S), kde by mohla ta ich karta fungovat s Cryptoworks CAM, ale musel by to niekto potvrdit, kym mi sused nepozicia kartu zo svojho STB. To by znamenalo pre abonentov zbavenie sa ich vybehoveho STB.

Niekedy mam pocit, ze digitalna TV nebola vymyslena pre zlepsenie kvality, ale pre moznost vsetko co najlepsie zakodovat.


@Pajasoft
Manualna aktualizacia FW: Mas pravdu, vyhlasi to, ze FW 2.012 je aktualny po cca. 25 minutach! Tak dlho som tusim este necakal ani na rande so zenou. :-)
PaJaSoft (827)|13.8.2009 10:57
[quote=dunaj;236592]potom v menu DVB-T ladenie sa ti objavi polozka DVB-C. Automaticky naladis a pozeras.[/quote]

Naladene programy IMHO zustavaji v platnosti i po zmene cilove zeme... co takhle naladit na Nemecko a pak se prepnout zpet? (jen napad...) Mne taky irituje, ze musim nejprve ladit DVB-T + analog (pac to jinak nejde) a pak vybrat pridani DVB-T HD programu a znovu ladit DVB-T HD + analog (O2 multiplex)... jako by to neslo hned...:-( (a zadni nalepka vstupu u tuneru furt priznava DVB-T H.264 jen pro SLO a vzdalenejsi zeme, CZE tam furt neni...:-))

[quote=dunaj;236592]Manualna aktualizacia FW: Mas pravdu, vyhlasi to, ze FW 2.012 je aktualny po cca. 25 minutach! Tak dlho som tusim este necakal ani na rande so zenou. :-)[/quote]

No v noci to taky trvalo snad 5... natoz pres den... Ono i po nahrati ta aktualizace je na pos... (hlavne ze se nema vypnout TV... vypadky proudu asi jsou z rise snu)... prej max 5 minut, ale rezerva do tech peti minut je snad minuta...

BTW Dokazete se nekdo dostat na pocet provoznich hodin? Obligatni down + (I) se dostane do takove obrazovky self-check (nesmite mit SD kartu vlozenu!) - je to servisni menu nebo to je jeste "jinak"?, ale nefunguje z remote ovladace zadna klavesa (ani 1 ci 2 dle modelu jako u starsich, vcetne lonskych, modelu a rad).. muzu jen vypnout a zapnout a TV je kompletne v tovarnim nastaveni (vyjma updatovaneho FW)... a ladit dalsich 6+4 minuty a znovu vse nastavovat...:-(
dunaj (1030)|13.8.2009 11:17
Obnovovanie nastavenia cez funkciu Hotel:

Pri zufalych pokusoch so zmenou krajiny som si vyrobil malu pomocku:

Cele nastavenie mam ulozene na SD karte, a myslim, ze je mozne si vytvorit viac SD kariet pre rozne krajiny, resp. nakopirovat z PC na SD kartu prave to nastavenie, ktore je potrebne. Ide to uplne rychlo, ani nie za sekundu je cele nastavenie obnovene. Popis ako na to je tu:
http://www.panasonic.ch/doc/8501_8600/8555/geninfomod/DE_1_TH-42PZ8E_-.pdf
ale asi je to vseobecne zname z inych modelov.

Do servisneho menu zatial neleziem, lebo TV si to vraj pamata a pri reklamacii s tym moze byt problem. Ja som teraz v stave ozeliet DVB-C, ale so stratou EPG sa zmierit nemienim. Takze namiesto CZ, stale DE s prekrutenymi znakmi v Info a EPG.
dunaj (1030)|13.8.2009 11:31
[quote=PaJaSoft;236600]Naladene programy IMHO zustavaji v platnosti i po zmene cilove zeme... [/quote]

Ako je to mozne? Ja viem krajinu zmenit iba cez systemove menu - povodne nastavenie. Po restarte a novom zadani krajiny sa vsetko zmazalo.
PaJaSoft (827)|13.8.2009 11:47
[quote=dunaj;236604]
Pri zufalych pokusoch so zmenou krajiny som si vyrobil malu pomocku:
[/quote]

Diky moc!!!! Tohle je pro mne nova vec, resp. ze to existuje jsem vedel (ale myslel jsem, ze to souvisi/ovlada se v serv. menu) a ze je to tak trivialni a rychle je balada...
dunaj (1030)|13.8.2009 11:53
[quote=PaJaSoft;236609]Diky moc!!!! Tohle je pro mne nova vec, resp. ze to existuje jsem vedel (ale myslel jsem, ze to souvisi/ovlada se v serv. menu) a ze je to tak trivialni a rychle je balada...[/quote]

Zaujimave na tom je, ze netreba TV vobec pred tym prepinat do Hotel modu. Ten si ma pamatat, na ktorej stanici ma startovat, s akou hlasitostou a pod. K tomu som inak nasiel toto:

Aktivierung des Hotel Mode

[-] Taste am Gerät gedrückt halten & 3x [AV] Taste am Gerät drücken

a tiez:

Demomodus

Funktionstaste am Gerät gedrückt halten bis Menü erscheint -zum Ausschalten die AV-Taste drücken

a na koniec:

Hardwarereset / Werkseinstellungen

[-] Taste am Gerät gedrückt halten und 1x Taste

alles wird gelöscht, außer die Betriebsstunden
PaJaSoft (827)|13.8.2009 12:07
[quote=dunaj;236611]Hardwarereset / Werkseinstellungen

[-] Taste am Gerät gedrückt halten und 1x Taste

alles wird gelöscht, außer die Betriebsstunden[/quote]

Jo tak tohle potvrzuju, az na to, ze jsem to (i) mackal 3x... prece jen ten self-test televizi ponekud trva... jen by me zajimalo, jak vyvolat ten "Betriebsstunden"... nehodlam menit offsety v srv. menu...
dunaj (1030)|13.8.2009 12:11
[quote=PaJaSoft;236613]Jo tak tohle potvrzuju, az na to, ze jsem to (i) mackal 3x... prece jen ten self-test televizi ponekud trva... jen by me zajimalo, jak vyvolat ten "Betriebsstunden"... nehodlam menit offsety v srv. menu...[/quote]

Prevadzkove hodiny by mali byt v servisnom menu. Niekde som cital, ze existuju 3 stupne ochrany. 1. Uzivatel 2. Servisny technik 3. Panasonic. Udajne ani autorizovani technici nemaju pristup ku vsetkemu. Ale k prevadzkovym hodinam by sa dostat asi mali.
dunaj (1030)|13.8.2009 12:21
Prevadzkove hodiny:

A toto si skusal? Mohlo by fungovat!

"Betriebsstunden anzeigen am "TX-P42GW10"

1. Am TV die "Vol -" Taste gedrückt halten.
2. Dreimal die "0" auf der Fernbedienung drücken.
Das Service-Menü wird geladen.
3. Nun drücken Sie die "2"-Taste auf der Fernbedienung.
Das Menü "SRV-Tool" wird geöffnet.
4. Drücken Sie die "OK"-Taste auf der Fernbedienung.
Ein hellblaues Gitter wird angezeigt.
5. Den Cursor nach unten auf die Zeile "PTCT" bewegen.
6. Cursor nach rechts auf das freie Feld bewegen.
7. Die MUTE Taste für ca.5 Sekunden gedrückt halten.

Um aus dem Service-Menü herauszukommen Exit für
ca.3 Sekunden gedrückt halten.
Der TV schaltet sich aus und wieder ein.

je to z: http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-6835.html
PaJaSoft (827)|13.8.2009 13:09
[quote=dunaj;236617]Prevadzkove hodiny:

A toto si skusal? Mohlo by fungovat!

"Betriebsstunden anzeigen am "TX-P42GW10"

1. Am TV die "Vol -" Taste gedrückt halten.
2. Dreimal die "0" auf der Fernbedienung drücken.
Das Service-Menü wird geladen.
3. Nun drücken Sie die "2"-Taste auf der Fernbedienung.
Das Menü "SRV-Tool" wird geöffnet.
4. Drücken Sie die "OK"-Taste auf der Fernbedienung.
Ein hellblaues Gitter wird angezeigt.
5. Den Cursor nach unten auf die Zeile "PTCT" bewegen.
6. Cursor nach rechts auf das freie Feld bewegen.
7. Die MUTE Taste für ca.5 Sekunden gedrückt halten.

Um aus dem Service-Menü herauszukommen Exit für
ca.3 Sekunden gedrückt halten.
Der TV schaltet sich aus und wieder ein.

je to z: http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-6835.html[/quote]

Tak tento postup neni funkcni (zkousel jsem jiz) - narazil jsem na nej a funguje i na nejake starsi modely, ale ne na V10. Jednak televize nema na panelu Vol down (Vol -), ale pouze prepinac naladench kanalu - budiz, zkusil jsem i skrze nej, ale 3x i 4x {0} na RCU nic nevyvolala...

PS: Programatori maji smysl pro humor (a ja taky), protoze bez upozorneni (dobre mi tak!) dat na Vol - a {i} tovarni reset misto servisniho menu obvykleho u jinych typu je na cenichovku...:-))
dunaj (1030)|13.8.2009 14:05
[quote=PaJaSoft;236621]

PS: Programatori maji smysl pro humor (a ja taky), protoze bez upozorneni (dobre mi tak!) dat na Vol - a {i} tovarni reset misto servisniho menu obvykleho u jinych typu je na cenichovku...:-))[/quote]

Asi ano, teraz som to uvidel:
Ale nie si sam, aj niekto iny to podobne otestoval vcera o 16:55, a tiez sa "dobre pobavil":-)

http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-7348.html
PaJaSoft (827)|13.8.2009 14:24
[quote=dunaj;236638]Asi ano, teraz som to uvidel:
Ale nie si sam, aj niekto iny to podobne otestoval vcera o 16:55, a tiez sa "dobre pobavil":-)

http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-7348.html[/quote]

Jo jo, cetl jsem...:-))

Ale napadla mne jina uchylarna, kterou zkusim odpoledne poresit... vsechny navody/postupy mluvi o {Vol -}, tohle tlacitko nemam, ALE manual rika, ze tlacitko {F} prepina mezi nekolika funkcemi - mimo jine i hlasitosti a nasledne se pohybujeme prave tim {^/+} a {v/-} uz v ramci teto moznosti... - takze mne napadlo nedrzet {v/-} a pak {i} = RESET, ale nejprve se skrze {F} přepnout na panelove nastavovani hlasitosti, nechat zeslabit na minimum, nyni PODRZET klavesu {v/-} no a RCU nekolikrat {i} nebo {0} a treba dostanu jiny vysledek nez self check...:-) a reset...

Treba je to jen blby napad...
dunaj (1030)|13.8.2009 14:40
[quote=PaJaSoft;236644]Jo jo, cetl jsem...:-))

Ale napadla mne jina uchylarna, kterou zkusim odpoledne poresit... vsechny navody/postupy mluvi o {Vol -}, tohle tlacitko nemam, ALE manual rika, ze tlacitko {F} prepina mezi nekolika funkcemi - mimo jine i hlasitosti a nasledne se pohybujeme prave tim {^/+} a {v/-} uz v ramci teto moznosti... - takze mne napadlo nedrzet {v/-} a pak {i} = RESET, ale nejprve se skrze {F} přepnout na panelove nastavovani hlasitosti, nechat zeslabit na minimum, nyni PODRZET klavesu {v/-} no a RCU nekolikrat {i} nebo {0} a treba dostanu jiny vysledek nez self check...:-) a reset...

Treba je to jen blby napad...[/quote]

To vobec nie je blby napad, presne tak to totiz funguje!
Pomocou F sa prepnes na ovladanie hlasitosti, podrzis stisovanie a na ovladaci stlacis 3x "0". A si v servisnom menu. Potom postupujes podla nemeckeho navodu.
Moj ma nakrutene uz 85:30 hod.:-)

No a teraz este najst toho podrobny popis, aby som mohol carovat s nastavenim krajiny!
dunaj (1030)|14.8.2009 17:09
A mame novy problem:

CI slot na TV nefunguje dobre s viacerymi CAM modulmi pre kartu Skylink. Zavada sa prejavuje tym, ze sa neodkoduju kanaly Discovery HD a Brava HDTV vysielane na pozicii 23,5 E (zhodou okolnosti oba na rovnakej frekvencii). Urcite nefunguje modul Mascom Easy TV ani jemu podobny drahsi aj lacnejsi ani s najnovsim FW a ani Powercam PRO. Funguje ale Irdeto-CW EUR, ktory je ale iba na jednu kartu. Takze pozor na CAM moduly pri instalacii satelitu!
JobJob (35)|14.8.2009 19:13
[quote=dunaj;236774]A mame novy problem:

CI slot na TV nefunguje dobre s viacerymi CAM modulmi pre kartu Skylink. Zavada sa prejavuje tym, ze sa neodkoduju kanaly Discovery HD a Brava HDTV vysielane na pozicii 23,5 E (zhodou okolnosti oba na rovnakej frekvencii). Urcite nefunguje modul Mascom Easy TV ani jemu podobny drahsi aj lacnejsi ani s najnovsim FW a ani Powercam PRO. Funguje ale Irdeto-CW EUR, ktory je ale iba na jednu kartu. Takze pozor na CAM moduly pri instalacii satelitu![/quote]
Pro TX-P50V10E zvažuji zakoupení modulu Diablo CAM 2.3 Wi-fi, který má být univerzální (včetně Cryptoworks), a má slot na 2 karty (1 normální a 1 SIM). Použiji do něj kartu Skylink. Nevíte někdo zda to bude fungovat bez problémů?
PaJaSoft (827)|14.8.2009 19:41
[quote=dunaj;236774]Mascom Easy TV ani jemu podobny drahsi aj lacnejsi [/quote]

To zahrnuje i Mascom Twin? Zrovna o nem jsem letmo uvazoval...

Je nekde k dispozici tedy seznam kompatibilnich, resp. alespon odzkousenych CRW modulu?
dunaj (1030)|14.8.2009 19:52
[quote=PaJaSoft;236788]To zahrnuje i Mascom Twin? Zrovna o nem jsem letmo uvazoval...

Je nekde k dispozici tedy seznam kompatibilnich, resp. alespon odzkousenych CRW modulu?[/quote]

No ja som sa vytrapil prave s tym twin Mascom Easy TV, co ma vraj rovnaky HW ako vsetky Mascomy.
http://mascom.de/mascom.php?id=3&sid=105&ssid=
Updatoval som ho cez ORF na najnovsi FW ale nic. Z frekvencie 11856 na Astra 1G 23,5 E vertikalne to nerozkoduje ani byte. Prijem bol O.K, lebo Info aj EPG islo ale tot vsjo.
O nejakom zozname dost pochybujem, kedze som dnes volal 3x do Prahy do Mascomu a osobne bol v Skylinku na televiznej vezi. O tomto nikdy nikto nepocul.
dunaj (1030)|14.8.2009 19:57
[quote=JobJob;236786]Pro TX-P50V10E zvažuji zakoupení modulu Diablo CAM 2.3 Wi-fi, který má být univerzální (včetně Cryptoworks), a má slot na 2 karty (1 normální a 1 SIM). Použiji do něj kartu Skylink. Nevíte někdo zda to bude fungovat bez problémů?[/quote]

Musis vyskusat a napisat do fora!
JobJob (35)|14.8.2009 22:38
[quote=dunaj;236792]Musis vyskusat a napisat do fora![/quote]
Tak dobře, ale chtěl jsem to zkusit nejdříve obráceně - 1.Poradit se na fóru, 2.Bejt spokojenej, že všechno funguje.
Je mi jasný, že TX-P50V10E zatím moc lidí na fóru nemá a kombinace s DiablemCAM 2.3 Wi-fi není moc častá. Pokud budu první, tak to prostě budu já, kdo 1. Koupí modul, 2. Podělí se o zkušenosti, co nefunguje a co funguje a pak třeba koupí jinej modul (např. Cryptoworks od Technisatu - kterej funguje dobře 911).
dunaj (1030)|14.8.2009 22:53
[quote=JobJob;236807]Tak dobře, ale chtěl jsem to zkusit nejdříve obráceně - 1.Poradit se na fóru, 2.Bejt spokojenej, že všechno funguje.
Je mi jasný, že TX-P50V10E zatím moc lidí na fóru nemá a kombinace s DiablemCAM 2.3 Wi-fi není moc častá. Pokud budu první, tak to prostě budu já, kdo 1. Koupí modul, 2. Podělí se o zkušenosti, co nefunguje a co funguje a pak třeba koupí jinej modul (např. Cryptoworks od Technisatu - kterej funguje dobře panu 911).[/quote]

Jedine, co ti mozem poradit je, spravit to bezbolestne. Pozicat si moduly od predajcu na zalohu a pod.
Ja som dnes s V10 obiehal cele mesto, ale modul co som mal doma mi vzali spat a vratili peniaze. Takze to je asi jedina cesta. Pozrel som zhruba aj cssf forum, ale nic. Tych TV je malo a su drahe, takze asi nas tu nebude vela. Ale zaujimalo by ma, co tie WiFi moduly dokazu napr. v kombinacii TV+Recorder s DVB-S.

Tu som uvidel nejake casozruty:
http://upload.gsmobil.net/Diablo%20cam/
JobJob (35)|15.8.2009 23:12
[quote=dunaj;236809]Jedine, co ti mozem poradit je, spravit to bezbolestne. Pozicat si moduly od predajcu na zalohu a pod.
Ja som dnes s V10 obiehal cele mesto, ale modul co som mal doma mi vzali spat a vratili peniaze. Takze to je asi jedina cesta. Pozrel som zhruba aj cssf forum, ale nic. Tych TV je malo a su drahe, takze asi nas tu nebude vela. Ale zaujimalo by ma, co tie WiFi moduly dokazu napr. v kombinacii TV+Recorder s DVB-S.

Tu som uvidel nejake casozruty:
http://upload.gsmobil.net/Diablo%20cam/[/quote]

Oběhnout město a půjčit si proti záloze několik modulů můžeš jen v trochu větším městě, kde je více obchodů. V malém městě Diablo na pultě jen tak nesežneš a že by jej objednali s tím, že to pak třeba vrátíš - to asi taky ne. Diablo CAM 2.3 Wi-fi koupím a v P50V10E to bude chodit buď úplně v pohodě nebo někde něco nepůjde a budu to řešit nebo se na to vykašlu. Když bude nejhůř tak koupím jiný modul nebo další SAT tuner (podle toho jak moc budu Diablo využívat). Řeším s TV současně satelit, DVBT, stereo sestavu, DVD vypalovačku s HDD, trvá to už několik měsíců a už to chci všechno rozseknout. Dal jsem si závazek "dokoncesrpna". Chci už taky žít normálně a nejen "odránadovečerasurfovatpofórech". Je mi jasné, že až vyřeším co to bude a jak to pořídit, tak zase nějakou dobu budu řešit nastavení - ale potom už budu konečně svobodný. Pak už se budu jen kochat....a už se nebudu muset pořád na něco ptát a občas na něco taky odpovím těm, kteří se teprve rozhodují ....teda doufám.
dunaj (1030)|15.8.2009 23:46
Treba pockat na dalsie ohlasy. V10 je na trhu este kratko.
dunaj (1030)|16.8.2009 12:06
Otazka: Ide Vam niekomu prehrat cez Viera Cast video z Youtube v rezime HQ? Ja mam podozrenie, ze to v tomto FW vobec nie je podporovane. Jednak na to nevidim nikde tlacidlo ako je tomu na webe a po druhe je obraz mizerny, ako pri SD. Cize na prehravanie vlastnych videi jedina moznost DLNA?
PaJaSoft (827)|16.8.2009 20:40
[quote=dunaj;236910]Jednak na to nevidim nikde tlacidlo ako je tomu na webe a po druhe je obraz mizerny, ako pri SD. Cize na prehravanie vlastnych videi jedina moznost DLNA?[/quote]

Jo tak to jsme dva...:-) Problem cislo jedna bych videl v tom, ze nikde neni tlacitko HD... to by mozna slo poresit vlastnim uctem na youtube.com, vedenim sveho favorites a to prehravat (tam by byla jen HD videa a bud to prehraje nebo ne... pujdu overit:-))

Druham, na HD skrze DLNA v soucasne podobe zapomen. Jednak Panasonic jasne uvadi, ze podporuje DLNA 1.0, kde o H.264 neni ani tuk - ostatne roadmapa na dlna.org jasne rika, ze tohle je zalezitost budouci, jednak skutecne zadne HD video skrze DLNA se mi do Panaka nepodarilo dostat ("Soubor nejde precist" je eufemisticka hlaska pro jakoukoli chybu - format, rozliseni, kodek...)... zatim jsem skoncil u PALu v MPEG2 a to dokonce jeste tak, ze ani 720p zaznam se mi nepodarilo zobrazit skrze transcoding (Nero MediaHome)... aktualne se chystam na definici vlastniho profilu pro TVersity (sleduj patricne forum, odkaz uz tu je) a uvidime, jak budu uspesny...
dunaj (1030)|16.8.2009 21:03
[quote=PaJaSoft;236958]to by mozna slo poresit vlastnim uctem na youtube.com, vedenim sveho favorites a to prehravat (tam by byla jen HD videa a bud to prehraje nebo ne... pujdu overit:-)) [/quote]

Tak to asi nie. Ked uploadnes video na Youtube v HQ, tak on ho standardne ponuka v SD, akurat si mozes stlacit tlacidlo. Dufam ze sa nemylim, lebo fakt je, ze mne sa este nepodarilo ani upnut AVCHD v HQ a pritom ini to tam maju ako test TZ7:-)

[quote=PaJaSoft;236958]Druham, na HD skrze DLNA v soucasne podobe zapomen. [/quote]

Ano, ale som optimista, lebo archivovanie a prehravanie AVCHD, na co im idu kamery aj fotaky podla mna budu musiet riesit.
PaJaSoft (827)|16.8.2009 21:11
[quote=dunaj;236965]Tak to asi nie. Ked uploadnes video na Youtube v HQ, tak on ho standardne ponuka v SD, akurat si mozes stlacit tlacidlo. Dufam ze sa nemylim, lebo fakt je, ze mne sa este nepodarilo ani upnut AVCHD v HQ a pritom ini to tam maju ako test TZ7:-)[/quote]
Aha, tak to si s tim budu muset pohrat a prozkoumat, jsem dinosaurus a tyto "in" sluzby podobne jako Facebook atd. mne na Internetu nejak miji... (a to se na nem pohybuji pres 15 let!)...:-)


[quote=dunaj;236965]Ano, ale som optimista, lebo archivovanie a prehravanie AVCHD, na co im idu kamery aj fotaky podla mna budu musiet riesit.[/quote]

...ano v modelech roku 2010 a vyse...'-) Na zmenu v nasich modelech moc neverim a budu mile prekvapeny pesimista, protoze Panasonic se nikdy nevyznacoval prilis velkou vstricnosti ke svym stavajicim zakaznikum, co se tyce poprodejni pece....

To je sice jen prazne placnuti, ale uz se ti podarilo prehrat nejake HD video at uz DLNA (ne, protoze jsi zustav ve stavu jako ja:-)) - SDHC karta (tady bych vkladal vetsi nadeje... VieraLink (= HDMI CEC) a "propojeni" s jeho vlajkovymi kamerami jako HDC-TM300 apod.), VieraCAST - tady jsme zatim za jedno, ze to prehraje jeste min formatu nez skrze kartu...:-)? Ale treba se situace zlepsi a programatori pote, co vyresi 24p v G10 a vyresil THX ve V10 mohou venovat mimo jine take skutecne vyvojove praci...:-) Zkusim proverit kanaly, mel jsem kontakty na nektere ceske pipliky, kteri ve firmach navazanych na Panasonic meli neco spolecneho s vyvojem FW pro ne (ale nevim, zda-li se jednalo o PDP a ne trivialni elektroniku)...
dunaj (1030)|16.8.2009 21:54
HQ video v Youtube som prave zvladol. Vtip je v tom, ze sa to tam nesmie uploadnut ako AVCHD, ale ako Motion JPEG. Panacky soft podporuje oba formaty, akurat ten funkcny trva 3x dlhsie, kedze slaba kompresia. Takze mi to spravilo tlacidlo HQ. Naopak, ak chces v softe strihat, musis mat AVCHD. Takze si zakaznik vyber! Co sa tyka kvality, z Youtube to TV asi bere v HQ, ale potom z toho spravi nieco, co je kvalitativne medzi HG a LQ. Porovnaval som to opticky s notebookom a TV je presne v strede. Takze bud nejaky prepocet, co to zhorsi, alebo nejaka funkcia, co to zlepsi? To sa da snad zistit len logovanim poctu prenesenych packetov...(nateraz odkladam)

Ad2. Neviem si predstavit zakaznika, co si kupi Z11 za par tisic € a nepojde mu prehrat cez DLNA vlastne video z kamery za 1500 €!:-(

Ak to nebude odstranene, tak vidim este moznost v niecom, co precita na ext. USB HDD a hodi to na HDMI do TV. To by mohol byt nejaky BD player, ale musi mat USB, nie SD, co je tiez trochu problem. BTW: neviem, ako funguju u Panaka USB vstupy a ci BD player z nich dokaze prehravat AVCHD a behat po adresaroch. Nejake ale ponukaju.

Zaver:
Cize jedina moznost, ako momentalne prehravat HD video (okrem HDMI) je zasunutim SD karty s AVCHD formatom so strukturou podadresarov a suborov do TV. Zabalene do m2ts to uz neprehra.
PaJaSoft (827)|16.8.2009 22:19
[quote=dunaj;236975]BTW: neviem, ako funguju u Panaka USB vstupy a ci BD player z nich dokaze prehravat AVCHD a behat po adresaroch. Nejake ale ponukaju.

Zaver:
Cize jedina moznost, ako momentalne prehravat HD video (okrem HDMI) je zasunutim SD karty s AVCHD formatom so strukturou podadresarov a suborov do TV. Zabalene do m2ts to uz neprehra.[/quote]

Panak USB miji...:-)

Muzes prosim nekam nahodit "prazdnu" strukturu AVCHD, ktera je na SD karte? Abych vyzkousel, co vsechno mi to sezere... (m2ts, ts, tp, mp4 atd... - mkv to nesere a rekne to okamzite:-))

Ja jsem tak v pulce, uz mi TVersity nepise Mobile Phone, ale Panasonic TV...:-) nicmene zadne transcodovane video to jeste nezere...:-( (to jsem znasilnil v patek skrze Nero Media Home, takze aspon neco to zrat musi a umi...)
dunaj (1030)|17.8.2009 00:12
Struktura:

http://www.xxx.sk/PRIVATE.rar

ten .mts subor vnutri je prazdny, ale inak v nom byva stream. Ale ked ho dam prehrat priamo, pusti sa iba zvuk, nie obraz. Na to treba "nieco viac", co vie iba prehravac tohto formatu.

Ja som Tversity zavrhol, lebo konvertovat on the fly ma nelaka. Twonky je jednoduchsi a dobre sa ovlada. Akurat sa mi nezda, ze by mohol ist s jednou licenciou na troch PC ako pisali na fore. Skusil som na druhom PC a server sa nedal spustit. Stiahni si to a posli mi sukromnu spravu, ze to mozem zmazat. Quote na to nedavaj!
PaJaSoft (827)|17.8.2009 00:52
[quote=dunaj;236994]Ja som Tversity zavrhol, lebo konvertovat on the fly ma nelaka. [/quote]

Pozor, on-fly pouze konvertuje to, co dle profilu dane DMP nezvladne prehrat... jinak posle to co ma na vstupu, naopak jde rici, ze tady ten adresar nikdy netranscoduj!...

Twonky je takovej jednoduche, ale pitomej... na druhou stranu, pokud nepotrebujes transcoding, neni asi nic jednodussiho dnes na trhu co by univerzalne zvladalo IMG, VIDEO i Audio (to ale neumi V10...)
PaJaSoft (827)|17.8.2009 12:31
[quote=dunaj;236975]Ad2. Neviem si predstavit zakaznika, co si kupi Z11 za par tisic € a nepojde mu prehrat cez DLNA vlastne video z kamery za 1500 €!:-(
[/quote]

Jeste bych chtel dodat, ze k tomuto zrejme Panasonic smeruje VieraLink a prehravani skrze kamerku a HDMI (na kamere by melo byt IMHO HDMI-C nebo ktereho kozla - proste takove to mini-HDMI) - skrze CEC lze kamerku v tom pripade plne ovladat prikazy z TV...

Tim nijak samozrejme neobhajuji trestuhodnou absenci podpory prehravani HD formatu...
dunaj (1030)|17.8.2009 14:48
[quote=PaJaSoft;237036]Jeste bych chtel dodat, ze k tomuto zrejme Panasonic smeruje VieraLink a prehravani skrze kamerku a HDMI (na kamere by melo byt IMHO HDMI-C nebo ktereho kozla - proste takove to mini-HDMI) - skrze CEC lze kamerku v tom pripade plne ovladat prikazy z TV...

Tim nijak samozrejme neobhajuji trestuhodnou absenci podpory prehravani HD formatu...[/quote]

Myslim, ze nie! Ja mam fotak s VieraLink, MiniHDMI a naozaj to dokaze pozerat fotky aj videa priamo z aparatu, ale: Mozes pozerat iba data z aktualnej SD karty, co je vo fotaku, resp. kamere. (to nehovorim o napajani, ktore cez HDMI nie je riesene.)
Tazko vsak predpokladat, ze si archiv AVCHD videi budes vytvarat na SD karte v aparate, kde je limit 32 GB, co pri datovom toku HD zaplnis za chvilu. Okrem toho sam Panasonic ti dodava ku vsetkemu software, ktory ti video aj foto archivuje v PC, takze dorobit DLNA na strane TV aj TwonkyMedia je dost nevyhnutne. Takze priatelia v Krompachoch, Trstenej a neviem kde este, sup do prace!:-)

Este nieco "z terenu":

Pri nastaveni krajiny na CZ sa nezobrazuje EPG pri DVB-S. Namiesto toho je tam po stlaceni GUIDE to iste menu ako po stlaceni OK. Pri nastaveni DE to funguje.

Dobrý den,
tento nedostatek si uvědomujeme. Je možné využívat nastavení země Německo nebo Švýcarsko pro zobrazení EPG při satelitním tuneru, bohužel ale bez české či sloveské diakritiky. Za tento nedostatek se Vám velice omlouváme.
PaJaSoft (827)|17.8.2009 15:02
[quote=dunaj;237054]Dobrý den,
tento nedostatek si uvědomujeme. Je možné využívat nastavení země Německo nebo Švýcarsko pro zobrazení EPG při satelitním tuneru, bohužel ale bez české či sloveské diakritiky. Za tento nedostatek se Vám velice omlouváme.[/quote]

... a do 2 mesicu slibujeme napravu mi tam chybi! A nejake to vsimne za trpelivost zakazniku...:-)

Teda pouzivat DVB-S bez EPG chce hodne masochisticke sklony... na DVB-S se chystam jen co doupravim balkon (jako vzdy je spousta jine prace a nebo nevhodne pocasi), tak koukam, ze si asi hodne "uziju" - pro zacatek vyber "vhodneho" CI CAMu, pak problemy v ladeni, nasleduje nedokonalost FW... navic pres vikend docela pad cen (nekteri tvrdi, ze maji skladem).. safra to ten tyden dobre zacina...'-)
dunaj (1030)|17.8.2009 15:11
[quote=PaJaSoft;237057]... a do 2 mesicu slibujeme napravu mi tam chybi! A nejake to vsimne za trpelivost zakazniku...:-)

Teda pouzivat DVB-S bez EPG chce hodne masochisticke sklony... na DVB-S se chystam jen co doupravim balkon (jako vzdy je spousta jine prace a nebo nevhodne pocasi), tak koukam, ze si asi hodne "uziju" - pro zacatek vyber "vhodneho" CI CAMu, pak problemy v ladeni, nasleduje nedokonalost FW... navic pres vikend docela pad cen (nekteri tvrdi, ze maji skladem).. safra to ten tyden dobre zacina...'-)[/quote]

Ja som sa hned prisposobil: Ako som uvidel tie hieroglyfy, ze sa nedalo nic citat, "vypol" som EPG nastavenim krajiny na CZ!
Ale mam pre Teba aj dobru spravu. Prave som bol v Mediamarkte vo Viedni, kde nas "kusok" predavaju za skromnych 2299,- €. Zatial najlepsiu cenu, co som videl bola MM v Nemecku v akcii bez MWSt. iba par dni za cca. 1700. A zmizli hned. Ale to mi je jedno, hlavne nech doladia ten FW!:-)
Hmm (1739)|18.8.2009 12:11
[quote=dunaj;237060]Prave som bol v Mediamarkte vo Viedni, kde nas "kusok" predavaju za skromnych 2299,- €. Zatial najlepsiu cenu, co som videl bola MM v Nemecku v akcii bez MWSt. iba par dni za cca. 1700. A zmizli hned. Ale to mi je jedno, hlavne nech doladia ten FW!:-)[/quote]To je právě zajímavé, že minulá generace Panáků tam byla u větších uhlopříček o asi 3-5 tisíc levnější (třeba 46PZ85), tak u téhle nové to tak není, a už to začíná být lepší v Česku, natož na Slovensku (1890 EUR x 26,20) nebo dokonce Polsku (7400 Zl x 6,25).

[quote=PaJaSoft;237057]... a do 2 mesicu slibujeme napravu mi tam chybi! A nejake to vsimne za trpelivost zakazniku...:-)[/quote]Tady nejsme v USA :-) Včetně toho protisoutěžního jednání Panasonicu CZ :-(
dolehaj (41)|21.8.2009 22:33
TX-P42V10E + Diablo 2.3 Wifi+2x SL karta ide bez problémov, odskúšané aj s t-Rexom Predátor v3.68+2x SL karta
dunaj (1030)|21.8.2009 22:39
[quote=dolehaj;237589]TX-P42V10E + Diablo 2.3 Wifi+2x SL karta ide bez problémov, odskúšané aj s t-Rexom Predátor v3.68+2x SL karta[/quote]

Super, aj BravaHD a DiscoveryHD?

Co to vsetko dokaze?
BTW: naco dve Skylink karty v jednom module, ked vsetko ide na ceskej?
dolehaj (41)|23.8.2009 10:49
HD-čka idú tiež, samozrejme, že stačí jedna karta, ja som iba tak zo zvedavosti skúšal SL standard a SL HD v dvoch čítačkách, zápisy chodia v oboch moduloch na obidve čítačky (aj osadené spolu) bez problémov. ;)

PS: jediné, čo mám problém rozchodiť, je ČT1, tam mi nenabehne obraz, mám pocit, že je to zvukom 5.1, aspoň sa to tak tvári. Na PC mi s tými istými kartami ide všetko. Nestretol sa s tým niekto náhodou? FW 2.011
dunaj (1030)|23.8.2009 11:12
[quote=dolehaj;237712]HD-čka idú tiež, samozrejme, že stačí jedna karta, ja som iba tak zo zvedavosti skúšal SL standard a SL HD v dvoch čítačkách, zápisy chodia v oboch moduloch na obidve čítačky (aj osadené spolu) bez problémov. ;)

PS: jediné, čo mám problém rozchodiť, je ČT1, tam mi nenabehne obraz, mám pocit, že je to zvukom 5.1, aspoň sa to tak tvári. Na PC mi s tými istými kartami ide všetko. Nestretol sa s tým niekto náhodou? FW 2.011[/quote]

CT 1 HD je na SKyLink-u do 31.8. este blokovane, CT 1 SD chodi normalne.
BTW: Aka je najjednoduchsia konfiguracia zdielania jednej karty medzi TV a Recorderom?
Treba aj tu Diablo zakladnu, alebo stacia dva moduly s Wifi a mala smart karta v jednom z nich? A to wifi chodi medzi nimi vzajomne, iba so zakladnou, alebo sa kazdy modul prihlasi samostatne do domacej sieta pod DHCP? Toto sa mi nepodarilo nikde vycitat.
JobJob (35)|23.8.2009 18:06
[quote=dolehaj;237589]TX-P42V10E + Diablo 2.3 Wifi+2x SL karta ide bez problémov, odskúšané aj s t-Rexom Predátor v3.68+2x SL karta[/quote]

To Dolehaj:
V10 má zabudovaný Diseqc 1.0 - může tedy přepínat mezi čtyřmi družicemi. Z jakých družic přijímáš programy a jak ti na nich funguje Diablo 2.3 wi-fi? Resp. jaké např. HD programy ti Diablo rozlouskne navíc oproti Skylinku?
Já mám připraveny 19,2E/23,5E/28,5E Astry+Eurobird1 a 01,0W Intelsat10-02 +Thor3 a Thor5. K Diablo 2.3 wi-fi jsem ještě objednal programátor CAS Interface 3 Plus. Zajímaly by mne hlavně hudební kanály, naučné (Discovery, Animals Planet...) a HD kanály.