Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pouzivate smooth filtry na digitalni video?

in0 (146)|15.4.2004 11:06
pouzivat smooth filtry, nebo ne? nejsem si s tim po nocnim testu zrovna dvakrat jistej - na netu jsem cetl ze urcite jo, protoze to hodne pomuze ulehcit datovymu toku. (Ma potom vubec smysl nastavovat MPEG v Xvidu?)

diky
vlada (3470)|16.4.2004 10:48
Já bych to řekl asi takhle: Používat podle situace a s citem. Pokud je nahrávka zašuměná tak určitě jo. Pokud je obraz dobrej tak proč? A co se týká nastavení kvantizace v DivX/XviD, proč by se ještě video rozmazával ještě víc? Pokud máš dost vysokej bitrate, dej MPEG. Mně osobně se osvědčily filtry 2D Cleaner a MIP Smooth. Důležitý je hlavně, jak to vypadá ve výsledku, jakej chceš použít bitrate, kolik je ve zdroji čumu a tak. Obecná rada se dá těžko dát. Vláďa
in0 (146)|16.4.2004 12:19
jde o zaznamy z DV kamery, takze sumu je pomerne dost - jinak na doom9 pisou ze MPEG ma smysl az pri bitrate nad 1Mb a cetl jsem to i v jinejch navodech a clancich, ale asi to jen vsichni obslehli :)
in0 (146)|16.4.2004 19:30
...v nejakym navodu (nejspis na doom9) jsem se docetl, ze pro zlepseni kvality je vhodny v avisynthu zaskrtnout NOISE FILTER na LITTLE NOISE (a nechat to probehnout pred RESIZEM).

proc to tak je?