Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak přehrát v PC DTS AUDIO-flac,wav,cda?

jkmaxfli (60)|9.8.2009 07:37
Zdravím.
Stáhnul jsem si pár ukázkových audio souborů DTS s různými koncovkami-flac,wav,cda.
Jde mi o to,že tyto soubory chci přehrát pouze přes PC,nechci je vypalovat atd.,ale při spuštění mi hraje pouze šum,používám winamp na přehrávání audia(hudby) a KMPlayer na video.
Pročítal jsem fórum,že tyto soubory jdou v pohodě přehrát např. přes PowerDVD atd.,ale není to pravda,nepřehraju to.Např.V Power DVD mi to pustí třeba audio s koncovkou .wav,ale hraje to jakoby mega zpomaleně,takže člověk ani nepozná co je to za skladbu.Jinak z PC mám optiku přímo do 5.1 repro Z-5500.Přivítám jakékoliv rady a předem děkuju.
StD (8612)|9.8.2009 11:20
[quote=jkmaxfli;236121]Zdravím.
Stáhnul jsem si pár ukázkových audio souborů DTS s různými koncovkami-flac,wav,cda.
Jde mi o to,že tyto soubory chci přehrát pouze přes PC,nechci je vypalovat atd.,ale při spuštění mi hraje pouze šum,používám winamp na přehrávání audia(hudby) a KMPlayer na video.
Pročítal jsem fórum,že tyto soubory jdou v pohodě přehrát např. přes PowerDVD atd.,ale není to pravda,nepřehraju to.Např.V Power DVD mi to pustí třeba audio s koncovkou .wav,ale hraje to jakoby mega zpomaleně,takže člověk ani nepozná co je to za skladbu.Jinak z PC mám optiku přímo do 5.1 repro Z-5500.Přivítám jakékoliv rady a předem děkuju.[/quote]

Servus, a máš full versi PwrDVD? BTW mě na jedné mašině jede v. 6 "de Luxe" a s DTS nemá problem. Na druhé mašině mám za tím účelem MediaPlayerClassic a taktéž. A kdyby se s tím "chtělo něco dělat", tak je potřeba mít pro BeSweet knihovnu azidts.dll.
jkmaxfli (60)|9.8.2009 13:30
[quote=StD;236142]Servus, a máš full versi PwrDVD? BTW mě na jedné mašině jede v. 6 "de Luxe" a s DTS nemá problem. Na druhé mašině mám za tím účelem MediaPlayerClassic a taktéž. A kdyby se s tím "chtělo něco dělat", tak je potřeba mít pro BeSweet knihovnu azidts.dll.[/quote]

Servus-vis.Tak jsem vyzkoušel powerdvd 6 deluxe a taktéž nic,samosebou jsem v něm nastavil jako výstup spdf a v tom Med.Pla.Class. mi to přehrálo pouze soubor .cda a ještě k tomu ve stereu,DTS se vůbec nehlásil.Já už to jednou používal,ale vždy jsem to vypálil na dvd,nebo cd ,ale teď už nechci s plackama nic mít,jedu na netgearu 5TB.
StD (8612)|9.8.2009 16:25
No tak to jsem teda s rozumama v koncích - zkus napsat SZ userům Clee nebo Pytkin, pokud se tu nemihnou... ti by mohli vědět více. Já se se soubory *.dts "potkávám" jenom u filmových DVD a více nemám páru.
Případně ještě zkusit pohledat na Doom9.org.

Edit: Ještě mě tak napadlo, když to mají být DTSsamply, proč nemají příponu *.dts? Co takhle ji zkusit přepsat?
BOBA (590)|10.8.2009 09:14
Zkus přehrávač VLC. S DTS, flacem jsem neměl problém.
michta (1)|3.10.2009 20:47
Zdravím, také jsem se s tím nějaký čas potýkal, ale už mi to funguje. Používám foobar2000, takže jsem našel a nainstaloval "component" DTS decoder. Pak je ještě potřeba přejmenovat .wav na .dts a vše funguje. U .cue je potřeba upravit i obsah s přejmenovanou příponou. Flac žádný nemám, tak nevím. Zdar a pěkný poslech!