Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Logitech Z-5500 a trápení s kodekama

jkmaxfli (60)|8.8.2009 10:41
Vlastním Logitech Z-5500 a mám problémy s nastavením kodeků.

Efekt dolby pro logic II movie je na stereo zvukový zdroj výtečná věc,co mě ale dosti štve,je nastavení kodeků v pc + přehrávač KMPlayer.Mám integrovanou zvukovku 8ch s klasickými 6ti analogy a 1xoptický a 1xdigi-koaxiál.Muziku si pouštím přes winamp pouze stereo a mám to připojeno na analog a na zvukovce nastaveno stereo a do logitech panelu vstup stereo 1,což je v pořádku.Kámen úrazu je přehrávání videa v DTS,nebo DD 5.1,ano po nastavení audio kodeků v KMPlayeru DTS i DD 5.1 spustím,ale zase mi naopak trhá zvuk při přehrávání videa ve stereu,no prostě pakárna.Kodeky mám CCCP+Halliho spliter,CORE AVC a AC3filter.Zkrátka a dobře mi to zatím nejde nastavit,tak jak bych potřeboval.Kdyby měl někdo z vás nějaké zkušenosti s:Windows XP+KMPlayer+5.1 repro sestava (analog+digitál výstupy),tak budu rád za každou maličkost,která by mi konečně pomohla vyladit ty srávné kodeky a nastavení.Díky.JKMAXFLI
StD (8612)|8.8.2009 11:07
[quote=jkmaxfli;236032]Vlastním Logitech Z-5500 a mám problémy s nastavením kodeků.

Efekt dolby pro logic II movie je na stereo zvukový zdroj výtečná věc,co mě ale dosti štve,je nastavení kodeků v pc + přehrávač KMPlayer.Mám integrovanou zvukovku 8ch s klasickými 6ti analogy a 1xoptický a 1xdigi-koaxiál.Muziku si pouštím přes winamp pouze stereo a mám to připojeno na analog a na zvukovce nastaveno stereo a do logitech panelu vstup stereo 1,což je v pořádku.Kámen úrazu je přehrávání videa v DTS,nebo DD 5.1,ano po nastavení audio kodeků v KMPlayeru DTS i DD 5.1 spustím,ale zase mi naopak trhá zvuk při přehrávání videa ve stereu,no prostě pakárna.Kodeky mám CCCP+Halliho spliter,CORE AVC a AC3filter.Zkrátka a dobře mi to zatím nejde nastavit,tak jak bych potřeboval.Kdyby měl někdo z vás nějaké zkušenosti s:Windows XP+KMPlayer+5.1 repro sestava (analog+digitál výstupy),tak budu rád za každou maličkost,která by mi konečně pomohla vyladit ty srávné kodeky a nastavení.Díky.JKMAXFLI[/quote]


No to je tedy "mix", který bych na sobě a svých strojích nechtěl aplikovat (natolik se/je mám rád). První bych se zbavil KMPlayeru (to už jsem v reálu udělal dávno) a použil jednu cestu. Podle toho, co jsi napsal, to vypadá, že jsi do toho stroje narval vše, co bylo po ruce, a ten se z toho nějak nemůže vzpamatovat. To přepínání 2.1/5.1 musí fungovat na ovladači ZK automaticky podle zdroje a detekovat/dekodovat AC3/DTS musí jediný (1) filtr/dekoder - kolik jich tam máš ty a s jakými merity?
jkmaxfli (60)|8.8.2009 11:15
KMPlayer používám u řadu let a jsem na něj zvyklí,hlavně z důvodu,že přehraje opravdu vše.S tou zvukovkou si myslím problém není,stereo mám do repro vyvedeno jedním analogovým jackem a zvukovku nastavenou na stere,respektive 2.1,dočetl jsem se ,myslím někde zde,že pokud mám výstup přes optiku,tak nastavení analogového zvuku na zvukovce se sebou nemá co společného.Nevím co mám tedy odinstalovat a co pouze nainstalovat a ty merity to je pro mě španěl.vesnice.

Edit:jinak MB mám asus a je na ní integrovaná ZK,která používá SoundMAX drivery i ovl.panel.
StD (8612)|8.8.2009 11:20
[quote=jkmaxfli;236038]... a ty merity to je pro mě španěl.vesnice.

Edit:jinak MB mám asus a je na ní integrovaná ZK,která používá SoundMAX drivery i ovl.panel.[/quote]

No právě. Tož se asi bude užitečné začít učit španělsky... :)

Ale ten SoundMax má i své nastavení pro digi-výstup (S/PDIF Out). Je povolen?

Edit: Na ty merity (MeritSystem) se podívej v GSpotu - záložka nainstalované kodeky... (jsou to ty desetitisícové hodnoty na konci - v hexadecimálním kódu, od toho máš Windowsí kalkulačku přepnutou do patřičného režimu...)
jkmaxfli (60)|8.8.2009 11:32
Optika i koax. mi fungujou jak mají

a ty merity kde to mám najít,opravdu to slyším poprvé.
ScreenShot00025.jpg
StD (8612)|8.8.2009 11:37
Máš to v mým "editu" - pokračování později. Jdu si páchat něco k obědu...
jkmaxfli (60)|8.8.2009 12:09
[quote=StD;236045]Máš to v mým "editu" - pokračování později. Jdu si páchat něco k obědu...[/quote]


Edit: Na ty merity (MeritSystem) se podívej v GSpotu - záložka nainstalované kodeky... (jsou to ty desetitisícové hodnoty na konci - v hexadecimálním kódu, od toho máš Windowsí kalkulačku přepnutou do patřičného režimu...)

...dobrou chuť.
...jinak na mě musíš jako na lamu,protože buď mám totálně vypnuto,a nebo fakt nevím o co jde,co to je,kde to hledat.
jinak vyzkoušel jsem nainstalovat poslední verzi KMPlayeru,vypnul jsem mu interní kodeky a mám pouze CCCP+AC3filter+CORE AVC,Halliho spliter jsem odintaloval a vypadá to trošku slibněji,DTS a 5.1 DD automaticky přehraje(digitál výstupy) a to co jhe v tom stereu tak to jede zdá se býti v pohodě,ale tvé rady mě zajímají,protože určitě v tom umíš chodit podle příspěvků zde na fóru.
jkmaxfli (60)|8.8.2009 14:11
Tak problém vyřešen:Jakékoliv audio pouštím přes optiku a automaticky se mi mění režimy dle vstupního formátu,je to přesně co jsem chtěl,takže digi.koaxiál a analog jsou mi k ničemu-nevyužité.
Jinak co pomohlo:odinstaloval jsem Halliho spliter a nainstaloval poslední verzi KMPlayeru a v něm vypnul podporu jeho integrovaných audio/video kodeků.jen malinko nastavení a šlape to jak má.
StD (8612)|8.8.2009 18:29
[quote=jkmaxfli;236062]Tak problém vyřešen:Jakékoliv audio pouštím přes optiku a automaticky se mi mění režimy dle vstupního formátu,je to přesně co jsem chtěl,takže digi.koaxiál a analog jsou mi k ničemu-nevyužité.
Jinak co pomohlo:odinstaloval jsem Halliho spliter a nainstaloval poslední verzi KMPlayeru a v něm vypnul podporu jeho integrovaných audio/video kodeků.jen malinko nastavení a šlape to jak má.[/quote]
...no vidíš, a je to přesně to, co jsem napsal na začátku - "mnoho psů se ti pralo o jednu kost". Tak se pro příště pouč a neinstaluj bezhlavě něco bez ověření, že to nenarušuje funkce jiné... Capisto?! :BB:
jkmaxfli (60)|8.8.2009 19:42
[quote=StD;236079]...no vidíš, a je to přesně to, co jsem napsal na začátku - "mnoho psů se ti pralo o jednu kost". Tak se pro příště pouč a neinstaluj bezhlavě něco bez ověření, že to nenarušuje funkce jiné... Capisto?! :BB:[/quote]

Děkuju ti za pomoc,určitě zase někdy s něčím přilezu.
StD (8612)|8.8.2009 19:56
[quote=jkmaxfli;236088]Děkuju ti za pomoc,určitě zase někdy s něčím přilezu.[/quote]

NZ a nejlepčí je používat Acronis na zálohy OS, takže vše můžeš vrátit do původního stavu, aby tě to "k přílišným návštěvám" nenutkalo... :D:-D
jkmaxfli (60)|8.8.2009 20:42
[quote=StD;236093]NZ a nejlepčí je používat Acronis na zálohy OS, takže vše můžeš vrátit do původního stavu, aby tě to "k přílišným návštěvám" nenutkalo... :D:-D[/quote]

Chlape ty budeš to samé co já,ale specializací na audio,já jsem přes bezpečnost,acronis používám už od první verze a nemůžu si ho vynachválit,neboj už mám dávno pěkně vytvořenou záložičku.Kdyby tě něco trápilo se šmejdama v pc ,ozvi se.
StD (8612)|8.8.2009 20:50
[quote=jkmaxfli;236098]...[/quote]
...ty maily si tam smázni, vo*e, jsi na veřejnosti... Přinejmenším BIS má kukadla všude!

BTW A co se týče toho ostatního sdělení, tak já používám kombinaci ZoneAlarm/SpyBot-TeaTimer/Avira a X-let nemám problem. Vše funguje jak má.