Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panas. V10,G15- umí DVB-S tuner DiSEqC 1.1 i 1.0 ?

lkfreak (46)|7.8.2009 11:28
Ahoj všichni!
Začínám být lehce nalomený na novou televizi, koukám že panasoniky řady V10 a G15 mají i satelitní tuner (rád bych se zbavil jedné krabičky i ovladače).

Pochopil jsem že mají i slot na CW čtečku do které bych si dal svojí skylink kartu.

Ale není mi jasné, když mám monoblok (Astry 23,5 a 19,2), jestli DVB-S2 přijímač v těchhle panasonikách umí i DiSEqC potřebný pro přepínání mezi družicema -

- věděl by to někdo z případných majitelů?

Díky!
PaJaSoft (827)|7.8.2009 12:32
[quote=lkfreak;235932]Ale není mi jasné, když mám monoblok (Astry 23,5 a 19,2), jestli DVB-S2 přijímač v těchhle panasonikách umí i DiSEqC potřebný pro přepínání mezi družicema -
[/quote]

Podporuje DiSEqC 1.0 = umi prepinat mezi 4 LNB a je putna jakymi...
lkfreak (46)|7.8.2009 12:56
Bezva, takže plnohodnotný(IMHO) DVB-S2 přijímač !

Je tedy nějaký důvod, proč k těmto televizorům používat externí DVB-S2 přijímač ?

Asi jen nahrávání na vnitřní nebo externí disk přes USB, co?

Jinak mě nic nenapadá.
vivid.sk (11472)|7.8.2009 13:38
[quote=lkfreak;235944]Je tedy nějaký důvod, proč k těmto televizorům používat externí DVB-S2 přijímač ?
[/quote]

mierne OT:
no napada mi jediny dovod. Zrejme nema AU pre nemenovaneho rumunskeho providera. :D
PaJaSoft (827)|7.8.2009 13:59
[quote=lkfreak;235944]Je tedy nějaký důvod, proč k těmto televizorům používat externí DVB-S2 přijímač ?[/quote]

Ano, je to plnohodnotny univerzalni (skrze CI slot) DVB-S2 receiver.

Tech duvodu, proc ho neni optimalni pouzit jako DVB-S tuner muze byt povicero, zalezi na konkretni situaci...'-) (vice nez 4 LNB (ci motor - i kdyz by to slo zrejme resit option switchem a jinym motorem), vice sat tuneru, pouze AC-3 opticky vystup apod...). Jako odrazovy mustek do sveta DVB-S vsak urcite dobry...
saxun (34)|8.8.2009 11:34
Mám g15 a riešim takýto problém.Mám k nemu pripojený sat. tuner s motorom.Na tv dvb-s naladený skylink,motor otočím na thor,dám na tv zaktualizovať programy,vymaže to astru 23,5 a naladí programy z 1w.Keď chcem znovu skylink,znovu musím vymazať 1w a naladiť 23,5.Je možné,že to ide nejako uložiť no nejako sa mi nedarí zistiť či to vobec ide.Nevie niekto poradit? Mám zatial len motor,nemám multifokus,cez ktorý to zrejme ide,no zase len na 4 lnb,motorom natočím až na 30w.
PaJaSoft (827)|8.8.2009 12:24
[quote=saxun;236044]Je možné,že to ide nejako uložiť no nejako sa mi nedarí zistiť či to vobec ide.Nevie niekto poradit? Mám zatial len motor,nemám multifokus,cez ktorý to zrejme ide,no zase len na 4 lnb,motorom natočím až na 30w.[/quote]

A nemaji prave k takovymto ucelum slouzit treba profily, ktere lze nadefinovat udajne az 4 ruzne...?
saxun (34)|10.8.2009 08:16
Veď práve to. 4profily na 4lnb,no po pretočení motorom na iný satelit a aktualizácii programov,všetky profily prázdne. Neskúšal nikto?