Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupě prvního receiveru

SepiaX (3)|6.8.2009 10:33
Ahoj Všem,
situace mne nutí zakoupit receiver ale nemám s tímto druhem elektroniky pražádné zkušenosti. V rámci mých kusých vědomostí o video světě jsem si vybral receiver PIONEER VSX-819, chci k němu připojit PC s hdmi video výstupem+audio výstupem, dále DVD taktéž s hdmi výstupem konkrétně PIONEER DV-420V, výhledově BD. Mimo jiné chci již zmíněného PC přehrávat hudbu což bych řešil optickým výstupem ze zvukovky Asus DX xonar. Jako výstupní video zařízení bude sloužit Panasonic Viera HD s hdmi vstupem. Jak jsem psal nemám ani nejmenší zkušenosti s recievery takže mám spousty dotazů které mi stažený manuál v angličtině nezodpověděl:-)
Zajímá mne především zda je u tohoto modelu možnost doprogramovat dálkovému ovladači zařízení které není na seznamu např. setopbox upc?
Dále mne zajímá přehrávání stereo skladeb, mám v plánu připopjit na front repro Tannoy reprobedny a netuším jaké jsou možnosti například jestli mohu přehrávat pouze přes ta front repra popř. pustit zvuk do komplet 5.1. Jak funguje "Auto Level Control " opravdu udrží stejnou úroveň zvuku konkrétně tv reklamy? Jaké jsou možnosti equalizeru v případě přehrávání stereo signálu?
Má někdo zkušenosti s tímto konkrétním modelem?
Předem díky za Vaše zkušenosti
SepiaX (3)|7.8.2009 12:48
equalizer už mám zjištěn, lze si nastavit dle libosti a to v rozsahu 10 pásem.
Opravdu se nenajde nikdo kdo by mi odpověděl na ostatní otázky?
eviljack (102)|8.8.2009 13:09
Receiver pozná, co do něj jde za signál, a podle toho hrajou bedny, když do něj pustíš stereo, budou hrát přední sloupy (pokud si tam nenavolíš něco jiného). Equalizér by měl fungovat vždycky, záleží zase na nastavení, já třeba mám na yamaze režim Direct Stereo, kdy jde ven přesně to, co dovnitř, žádné úpravy.
JUCE (265)|6.5.2010 13:33
Dovolím si pokračovať sem, pretože sa diskusia odchýlila v pôvodnom vlákne a nechcel som ani zakladať opäť rovnakú tému.

1. A čo takýto Onkyo TX-SR508. Aký veľký je rozdiel medzi ním a touto zostavou domáceho kina HTX-22HDX. Chápem, že k samotnému receiveru potrebujem ešte repro, ale teraz sa mi skôr jedná o rozdiely v pripojení alebo nastavení - parametre. Čo by mohlo byť pre mňa plus, kebyže si kúpim TX-SR508 (alebo nejaký cenovo podobný) a v čom je pre mňa nevýhoda pri All-In-One zostave HTX-22HDX. Do budúcnosti plánujem kúpiť BluRay player alebo skôr rekordér. Možno ak budem mať nový PC s dig.výstupom, tak by som tam chcel pripojiť aj ten.

2. Zároveň by som potreboval poradiť, aké repro kúpiť k tomuto receiveru (alebo k inému podobnému). Ako som písal, tak cenový strop je u mňa žiaľ iba pri 500,-€. Viacej si nemôžem dovoliť vraziť do audia. A či sa dá niečo použiteľné vybrať za takúto cenu.

P.S. pre vivid.sk a jemu podobných náročných užívateľov: vyberajte, ako keby ste vyberal pre niekoho iného, nie ako keby ste vyberali pre seba lebo to viem, že za takú cenu (500,-€) si nekúpite ani jeden reprák :D
Leroj (85)|6.5.2010 14:05
doporučim ti samostatný receiver - víc přípojných míst, lepší komfort ovládání, lepší zvuk /záleží samozřejmě na bednách/, větší možnosti nastavení a vůbec všeho :)
to je tak všeobecně, ty tvoje odkazy jsem moc nestudoval
koukni sem http://www.hifibazar.cz/ do sekce domácí kino/nové je tam pěkné Onkyo za slušnou cenu, nebo domácí kino/použité je tam PIONEER VSX-818V-K, ten vypadá taky dost dobře.
toho bazaru se neboj, je prověřen mnoha hifisty :)
bedny nevim jestli chceš 2.0 2.1 nebo 5.1, v tom bazaru jich taky pár je.
problém je s penězi - pro takto slušný receiver by to chtělo šáhnout do vyšších repropater a to holt něco stojí. Pro začátek si prostě vyber třeba 2 bedny podle financí a časem můžeš podle situace vyměnit nebo rozšiřovat.
vivid.sk (11472)|6.5.2010 14:26
vyberajte, ako keby ste vyberal pre niekoho iného

Ale ved tak aj vyberame...len netreba zatvarat oci nad realitou (triedou) v ktorej sa pohybujeme, pretoze sa tu najdu odbornici, ktori si myslia, ze maju doma za 500e highend, ktory hra lepsie ako vsetky kina sveta ....



Co sa tyka toho onkya (HTX-22HDX), ide o zladeny set, preto to bude hrat lepsie ako AVR + 5 bedni za tieto iste prachy. Ono sa naozaj za 400-500e toho neda moc vycarovat, ak chces kupit aj repro aj AVR.

pokial vsak naozaj mas zaujem ist do solo komponentov, tak by som tiez odporucal cestu, ktoru navrhol Leroj (teda hifibazar - casto nove vyrobky, vypredaj, atd ... ).

Zaklad je slusny AVR + 2 slusne bedne, od toho by som sa odpichol (netreba sa bat, 2 slusne bedne zahraju lepsie ako 5 bedni nahovno).

(viem, ze som opat mimo limit, ale prave maju na hifibazare naozaj slusny AVR Onkyo 805 za vynikajucu cenu, ktory hra lepsie ako jeho papierovi nastupcovia. Zial Onkyo je tiez jedna z firiem, ktore ciselne modely ponechavaju, ceny znizuju a hra to cim dalej tym horsie....nuz, ale nepomozeme si (a myslim, ze som to uz niekde pisal http://www.cssf.cz/showpost.php?p=364124&postcount=11)
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1096)
JUCE (265)|6.5.2010 15:46
OK, dík za rady. Nenapísal som to najdôležitejšie a to, že chcem 5.1 audio.
Žiaľ vážne nemôžem ísť vyššie ako 500,-€ (kebyže je limit vyšší, tak by sa vám aj ľahšie vyberalo :) ). Aj 500 je už pre mňa priveľa, ale ozaj nechcem nejaké chrchlátkové plasťáky. Ja sa uskromním aj s niečim do 500,-€, ale nech to už aj hrá na prijateľnej úrovni (mojej úrovni - nie vašej :) ).
Po kúpe TV som už pôvodne nechcel do ničoho ďalšieho vrážať (myslím hudby), pretože som si myslel, že tie moje staré bedne (Genius 5.1) pripojím k TV a pofrčím na 5.1 zvuku, ale to som bol vo veľkom omyle samozrejme :) . Písal som o tom vo vlákne k LE40C650 a vivid.sk a spol ma trochu usmernili, za čo im samozrejme ďakujem. Nemal som ani tucha, ako to je vlastne s priestorovým zvukom a hlavne to, že TV a receiver (kino) musia podporovať nejaké DD alebo DTS :) Teraz mi to je už trochu jasnejšie, ale žiaľ nie som taký audiofil (nie je to môj koníček), aby som do toho toľko vrazil. Mne hlavne pomôže, ak mi napíšete svoj názor aj na takéto lacnejšie komponenty a už sa musím sám rozhodnúť.
Takže zatiaľ to skôr vidím na tú odladenú zostavu HTX-22HDX (kvôli cene samozrejme), aj keď sa mi skôr dizajnovo páči samotný receiver (vyzerá to omnoho lepšie ako subwoofer s displejom a ovládacími tlačidlami a receiver sa dá lepšie umiestniť napr. do poličky v TV stolíku). Resp. budem pozerať ten bazár a uvidím - náhoda je sviňa ;-)
No nič, keď budem mať viacej času, tak si naštudujem takéto "hračky" a príp. sa vás na niečo nezrozumiteľné opäť spýtam. Teraz som z toho smutný, že si nemôžem kúpiť niečo, čo by mi vyhovovalo viacej. Keď budem veľký, tak si to kúpim :D (len to budem už asi na dôchodku...).

vivid.sk: takých ľudí som konečne začal rozlišovať, pretože som pochopil, že za 500ojro si nekúpim kvalitné hifi na úrovni, s ktorou sa tu môžem chváliť pred vami :) a ani sa chváliť stým nemám v pláne...

Leroj: jojo, to som pochopil, že to má veľmi veľa vstupov, len je otázka, či ich aj vôbec využijem - kvôli tomu nechcem kupovať zbytočne (pre mňa) drahý receiver. Preto som chcel vedieť, čo hovoríte na také receivery, čo stoja okolo 10tis cz/ 340ojro ako napr. ONKYO TX-SR508. Vivid.sk niekde písal, že nové veci od Onkyo idú dolu vodou a neviem, či by to aj mňa malo trápiť, pretože ja nemám také nároky ako on.
vivid.sk (11472)|6.5.2010 15:57
ktorou sa tu môžem chváliť pred vami

myslim (ak mozem hovorit za seba), ze niesi medzi snobmi, ktori sa potrebuju niecim chvalit. Podstatne je to, aby si bol ty spokojny so zvukom a o tu tu predsa ide.

Ale podme k veci,

Onkyo robi este aj zvlast zostavy so samostatnymi AVR, ako si povodne chcel (dokonca je to aj cenovo na tej istej urovni). Ale neviem ako to hra v porovnani so HTX-22HDX. Skus prebehnut dalsie vlakna, ci najdes niekoho, kto to porovnaval priamo (nielen podla parametrov).

su to modely HT-s5305/6305
http://www.play.sk/onkyo-ht-s6305-black
Leroj (85)|6.5.2010 16:20
jj je to přesně jako se píše nade mnou - důležitý je, aby se to líbilo tobě a netrápilo tě, že si měl koupit něco jinýho.
já jsem nikdy nebyl příznivcem všeho v jednom, proto doporučuji receiver - tím nechci říct, že to Onkyo co sis vybral, hraje špatně.
ta sestava co ti linkuje kolega vypadá sympaticky /líbí se mi rozhodně víc, než co sis vybral ty/ a věřím, že pro nenáročného posluchače bude fajn.
Mám kamaráda, co ozvučuje místnost 6x4x3.5/výška/ těmi Geniusy 5.1 a je spokojen - prostě každý máme jiný nároky.
ad Onkyo - je možný /a pravděpodobný/ že jde dolů - to ostatně snad všichni výrobci čehokoliv. dnes je doba rychlé spotřeby a kvalita bohužel dost mizí :(
No ale přesto věřím, že i nový receiver za 8 přinese víc užitku než all-in-one za 10. Problém je, že k těm 8mi si ještě musíš připočíst bedny.
edit:
jinak pokud by si mohl kupovat v čr, tak tady je za lepší cenu /aspoň myslím, kurzy neznám/
http://www.hyperelektro.cz/audio-video/av-reciver-s-reproduktory/39492-onkyo-ht-s6305-black/
eviljack (102)|6.5.2010 16:37
Já bych se přikláněl k tomu, co navrhuje Leroj, a sice koupit pro začátek receiver a dva přední sloupy, a časem, až zase zbyde nějaké to euro, dokoupit centr a satelity. Myslím, že se vyplatí si třeba rok počkat, "přežít to" s 2.0, než bude na nákup zbylých reprobeden, potom už Ti zůstanou navěky :).

Ten Pioneer je za 5790, k němu třeba v nových repro Heco Victa 500 za 7490, a máš to akorát (bráno podle aktuálního kurzu), případně trošičku připlatit (hehe, už to leze nahoru), a v nových repro pro domácí kino je set Heco Victa 500 za 10590. Je to bez subwooferu, ale já ho aktuálně taky nemám, a nijak zvlášť mi nechybí.
rado101k (298)|6.5.2010 22:00
Najlepsi pomer vykon/cena ma Onkyo tx-sr508 z novych modelov podporujucich HDMI 1.4...cize maju v kabli HDMI aj spatny kabel na zvuk s TV do recevera!!!Cize mas o kabel menej atd...dost podstatna vec...
Za 2 mesiace pride novy Pioneer VSX 820.......tak isto HDMI 1.4.......
JUCE (265)|6.5.2010 22:22
Super chlapi, teraz sa mi to začína páčiť ;) a ako píšete, keď sa mi to pozdáva, tak je to fajn a aj tých 50€ nad limit by som už nejak prežil...
Totiž trafili ste výber aj vtom, že predné repro su malé, čo mi práveže vyhovuje, pretože mám málo miesta po stranách TV (byť o 5cm širší TV, tak ho nezmestím tam kde teraz je).

Leroj: V čechách to je za 502,-€ čo je o 50,-€ lacnejšie ako našiel vivid.sk, ale možno stačí hľadať viacej (hneď aj idem gúgliť :) ). Inak nechávate si takéto veci v pohode zasielať kuriérom až domov? Nemáte strach z otrasov? (občas s balíkmi hrávajú aj futbal...., ale tak ja som si nechal pred pár rokmi poslať LCD monitor a ten mi prišiel bez problémov, tak neviem ako to je s takými zariadeniami)

rado101k: ale ja som si neni istý, či LE40C650/70 podporuje 5.1 zvuk cez HDMI - vtom sa vôbec nevyznám. Doteraz som čítal, že iba cez optický výstup dostanem 5.1 zvuk z TV do receiveru.

Ešte otázka: tie repro sú drevené (resp. nejaký podobný materiál ako drevotrieska?) a všetky? Nemôžem to nájsť v popise.
vivid.sk (11472)|6.5.2010 22:25
cize maju v kabli HDMI aj spatny kabel na zvuk s TV do recevera
a funguje to aj pri TV, ktora ma len bezny HDMI 1.3(a/b/c)? Lebo ak nie (co predpokladam), tak urcite nikto nebude koli tomu menit TV.