Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

50" LCD nebo plazma?

JunsonJ (10)|3.8.2009 12:38
Zdar vespolek,
přestože na tomto fóru mám jako anonymní uživatel přečtena skoro všechna doporučení a recenze ohledně TV, nejsem si jistý co vybrat. Nechci rozpoutat klasický flame LCD x plazma, jen se ujistit o vhodnosti mnou vybraných TV. Pokud mě chcete za 101 stejné téma poslat do ...... klidně si poslužte, hlavně když to rozlousknu :-)
Moje podmínky jsou:
1) min 50" uhlopříčka (budu koukat z 4-5 m)
2) Full HD (zatím asi nejspíš nevyužiju, ale nekupuju TV na rok)
3) Bezproblémový a bezúdržbový chod (na 300 hodinové „zahořování“ nemám ani náladu ani manželku)
4) Alespoň trochu kvalitní obraz z DVB-T a DVB-S (skylink)
5) Cena max. 45k
Novou hračku budu používat jako televizi, to znamená na filmy (ať z TV nebo DVD), zprávy, sport, hudební kanály, prezentaci fotek, teletext. Nepotřebu jí na hraní her, internet apod. Nejsem žádný audiofil ani notorický sledovatel filmů, takže nejčernější černá nebo slabé repráky mě opravdu netrápí. Nevím co je pravdy na hlasitosti větráků, ale pokud nebudou, je to plus.

Kandidáti (a jejich výhody):
Samsung LE52B750 – LCD, design, úhlopříčka, upscaling z SD
Samsung PS50B650 – plazma, cena, boční vstupy USB a HDMI
Samsung PS50B850 – plazma, design, upscaling z SD,
Panasonic TX-P50G10E – plazma, Panasonic, výborný obraz

Tak jakou?

Děkuji všem za případné připomínky nebo návrhy jiných TV.
Junson
rudolf.korinek (119)|3.8.2009 12:44
[quote=JunsonJ;235377]Zdar vespolek,
přestože na tomto fóru mám jako anonymní uživatel přečtena skoro všechna doporučení a recenze ohledně TV, nejsem si jistý co vybrat. Nechci rozpoutat klasický flame LCD x plazma, jen se ujistit o vhodnosti mnou vybraných TV. Pokud mě chcete za 101 stejné téma poslat do ...... klidně si poslužte, hlavně když to rozlousknu :-)
Moje podmínky jsou:
1) min 50" uhlopříčka (budu koukat z 4-5 m)
2) Full HD (zatím asi nejspíš nevyužiju, ale nekupuju TV na rok)
3) Bezproblémový a bezúdržbový chod (na 300 hodinové „zahořování“ nemám ani náladu ani manželku)
4) Alespoň trochu kvalitní obraz z DVB-T a DVB-S (skylink)
5) Cena max. 45k
Novou hračku budu používat jako televizi, to znamená na filmy (ať z TV nebo DVD), zprávy, sport, hudební kanály, prezentaci fotek, teletext. Nepotřebu jí na hraní her, internet apod. Nejsem žádný audiofil ani notorický sledovatel filmů, takže nejčernější černá nebo slabé repráky mě opravdu netrápí. Nevím co je pravdy na hlasitosti větráků, ale pokud nebudou, je to plus.

Kandidáti (a jejich výhody):
Samsung LE52B750 – LCD, design, úhlopříčka, upscaling z SD
Samsung PS50B650 – plazma, cena, boční vstupy USB a HDMI
Samsung PS50B850 – plazma, design, upscaling z SD,
Panasonic TX-P50G10E – plazma, Panasonic, výborný obraz

Tak jakou?

Děkuji všem za případné připomínky nebo návrhy jiných TV.
Junson[/quote]

Víceméně jsi si odpověděl sám :) udělal jsi si moc hezký přehled, zdůvodnil také to co od toho očekáváš. Podle mně bys měl vzít kandidáta č.4 kvuli ceně/výkonu.

R.
JunsonJ (10)|3.8.2009 12:58
To nejni tak jistý, kolego. Pro mě je opravdu zásadní ten parametr bezúdržbovosti. I když to napíšu velkým písmem na stěnu nad televizí, během prvního týdne mi manželka, toho času na mateřské, nechá 5 hodin zapnuté MTV. A já nechci sledovat logo MTV do konce života (té televize). Po očku jsem sledoval taky tvojí cestu za koupí, jak nakonec dopadlo rozhodování?

JJ
calgaryboy (294)|3.8.2009 13:23
Zdravím, tak sám jsem majitelem Panasonic Tx-p50g10e. Zahoření max 100 hodin /spočívá čistě v tom, že dáš jas i kontrast na půl/.Obraz je i tak krásný. V této době jsem měl zobrazeno x statických věcí jak při této plazmě, tak u předchůdce pv60eh. Žádný výpal se nekoná. Jsme překvapen, že konkureční plazma Samsungy to moc vyřešené dle diskuzí na tomto fóru nemají a skutečně se tam vypalování u někoho asi koná. Tuto Tv už užívám přes 2 měsíce a jsem navýsost spokojen. Konečný výběr je na Tobě, kdyby ses chtěl cokoliv zeptat, tak se mě zeptej. Každopádně Ti přeji šťastnou ruku.
rudolf.korinek (119)|3.8.2009 13:32
[quote=JunsonJ;235384]To nejni tak jistý, kolego. Pro mě je opravdu zásadní ten parametr bezúdržbovosti. I když to napíšu velkým písmem na stěnu nad televizí, během prvního týdne mi manželka, toho času na mateřské, nechá 5 hodin zapnuté MTV. A já nechci sledovat logo MTV do konce života (té televize). Po očku jsem sledoval taky tvojí cestu za koupí, jak nakonec dopadlo rozhodování?

JJ[/quote]

Přesně jak napsal CalgaryBoy, situaci s manželkou/přítelkyní chápu :) zahořování je opravdu víceméně to co dobře popsal. Já mám vybráno a objednáno - nakonec jsem zvolil Panasonic P50V10e. Teď o víkendu jsem byl na výletě v Drážďanech a znovu si prohlížel kvalitu obrazu na LCD a plazmě v cenové relaci do 50k. Obraz na plazmě je prostě lepší, mam z něho daleko lepší pocit, SD vysílání je lépe přepočítáno, při sportu je to nádherně vše vidět, u LCD jsem si pořád myslel, že mám zamlžené oči. Asi je to celé o pocitu - řídit se vlastním pocitem z obrazu.

P.S: Můj nejlepší kamarád řešil při těhotenství stejný problém. Vím, že to je asi blbost :), ale pro plazmu se rozhodl také proto, že když jejich malá jezdí s hračkama po skle plazmy, tak se oproti LCD tak moc neděje. To sklo je prostě solidnější ... Vím, blbost, jen poznámka pod čarou.

R.
calgaryboy (294)|3.8.2009 13:37
[quote=rudolf.korinek;235386]Přesně jak napsal CalgaryBoy, situaci s manželkou/přítelkyní chápu :) zahořování je opravdu víceméně to co dobře popsal. Já mám vybráno a objednáno - nakonec jsem zvolil Panasonic P50V10e. Teď o víkendu jsem byl na výletě v Drážďanech a znovu si prohlížel kvalitu obrazu na LCD a plazmě v cenové relaci do 50k. Obraz na plazmě je prostě lepší, mam z něho daleko lepší pocit, SD vysílání je lépe přepočítáno, při sportu je to nádherně vše vidět, u LCD jsem si pořád myslel, že mám zamlžené oči. Asi je to celé o pocitu - řídit se vlastním pocitem z obrazu.

P.S: Můj nejlepší kamarád řešil při těhotenství stejný problém. Vím, že to je asi blbost :), ale pro plazmu se rozhodl také proto, že když jejich malá jezdí s hračkama po skle plazmy, tak se oproti LCD tak moc neděje. To sklo je prostě solidnější ... Vím, blbost, jen poznámka pod čarou.

R.[/quote]

V10 - dobrá volba. Na mě v době, kdy jsem kupoval až mooooc peněz za vychytávky, které já osobně nepotřebuju /teď není situace stále o moc lepší/, ale je to kompletní moderní TV se vším co si teď doba žádá.
JunsonJ (10)|3.8.2009 13:40
OK pánové. I když se ještě nevyjádřil žádný zastánce druhé technologie, vaše argumenty (ať tady nebo v jiných diskuzích) znějí rozumně. Mám sice ještě nekolik málo dní na rozmyšlenou, ale pravděpodobně jste mě utvrdili v tom, že to bude Panasonic. Teď jen, kde ho pořídit co nejvýhodněji......

Díky JJ
JunsonJ (10)|3.8.2009 13:43
2 Calgaryboy: ty jí máš, jak jsou slyšet větráky? U starého LCDčka mého otce jsou slyšet a není to při sledování televize v tiché noci moc příjemné.

Dík JJ
calgaryboy (294)|3.8.2009 13:46
[quote=JunsonJ;235390]2 Calgaryboy: ty jí máš, jak jsou slyšet větráky? U starého LCDčka mého otce jsou slyšet a není to při sledování televize v tiché noci moc příjemné.

Dík JJ[/quote]

Větráčky jsou velmi tiché. Je to asi subjektivní dle citlovsti tvých uší :-)Ale sleduju TV 3 metry od ní, ani při tichých scénách atd. neslyším nic. Jsou mnohem tišší než jsem měl předchůdce pv60eh a ani tam mi to vůbec nevadilo. Jinými slovy, větráčky nejsou problém.
911 (260)|3.8.2009 13:59
[quote=JunsonJ;235390]2 Calgaryboy: ty jí máš, jak jsou slyšet větráky? U starého LCDčka mého otce jsou slyšet a není to při sledování televize v tiché noci moc příjemné.

Dík JJ[/quote]

Souhlasím,s Calgaryboyem,větráčky nejsou téměř slyšet a navíc se nemusíš bát ani vypáleného jakéhokoliv obrazu,televize se sama přepne do takového pohotovostního režimu a ubere kontrast při jakémkoliv statickém obrazu/třeba dvd na stopce ,nebo tabulka ladění atd.//
miraart (35)|3.8.2009 14:26
Mám dotaz jaké kdo máte zdroje signálu a s jakým výsledkem? Já pořád s koupí Panasonic TX-P50G10E váhám. Signál mám zatím pouze pozemní DVB-T v Praze a TWIX. TWIXe se nebojím ale DVB-T to je ? Byl jsem v Datartu ty jí tam mají, ale běží pouze propagační smyčka a na žádost o připojení kabelu s DVB-T kašlou. Možná česem bude Skuliny, ale to bohužel záleží na družstvu. Sólo satelit nelze.
Díky.
rudolf.korinek (119)|3.8.2009 14:50
[quote=miraart;235399]Mám dotaz jaké kdo máte zdroje signálu a s jakým výsledkem? Já pořád s koupí Panasonic TX-P50G10E váhám. Signál mám zatím pouze pozemní DVB-T v Praze a TWIX. TWIXe se nebojím ale DVB-T to je ? Byl jsem v Datartu ty jí tam mají, ale běží pouze propagační smyčka a na žádost o připojení kabelu s DVB-T kašlou. Možná česem bude Skuliny, ale to bohužel záleží na družstvu. Sólo satelit nelze.
Díky.[/quote]

V Praze můžeš chytit i HD vysíláni v DVB-T, přesto je asi lepší pohlédnout se po kvalitnějším příjmu buď ze satelitu nebo z kabelové televize.

R.
harmon3k (207)|3.8.2009 14:52
Postoval sem tu paradni video na zahoreni plazem .
Video ma 16 hodin a paradne se rovnomerne zahori.das pres noc a pohoda
JunsonJ (10)|3.8.2009 15:02
Dík, už ho mám. 16 h má jedna smyčka, podle doporučení "výrobce" by se to mělo nechat cca 200 h :-)
Signál mám DVB-T a Skylink (zatím bez HD).
JJ
rudolf.korinek (119)|3.8.2009 15:03
[quote=JunsonJ;235403]Dík, už ho mám. 16 h má jedna smyčka, podle doporučení "výrobce" by se to mělo nechat cca 200 h :-)
Signál mám DVB-T a Skylink (zatím bez HD).
JJ[/quote]

Víc není třeba, to budeš mít hezký obraz ;)

R.
Hmm (1739)|3.8.2009 15:07
[quote=rudolf.korinek;235378]Víceméně jsi si odpověděl sám :) udělal jsi si moc hezký přehled, zdůvodnil také to co od toho očekáváš. Podle mně bys měl vzít kandidáta č.4 kvuli ceně/výkonu.

R.[/quote]Tak tady bych si dovolil nesouhlasit. Poměr výkon/cena je jednoznačně nejlepší u PS50B650. Je o poznání levnější než Panák a o poznání vybavevější, především to multimediální přehrávání je nářez. Že by byl obraz viditelně slabší než u Panáka G10E není potvrzeno. Někteří psali po letmém náhledu v Datartu spíš o opaku. V subjektivním parametru designu je Samsung jasně lepší. Pokud vím, tak nemá větráčky. Bratr ho bude do měsíce kupovat právě kvůli výkonu/cena poměru. Ale nechci pro něj nějak plédovat, jen upozornit na klady a nedostatky. Vůči Panákovi bude asi o něco slabší černá, pořád prý zlobí automatické přepínání formátu obrazu a není zatím moc potvrzeno jak se zlepšila bývalá bolístka Samsungu - nedotažené firmware, občas resetující TV nebo ji zamrzající. Naproti tomu u Panáka vidím zase handycap v absenci USB, a chtělo by to typ, který uví ta AVIčka aspoň z karty. Na MKV je samozřejmě zdaleka nejlepší multimediální přehrávač nebo HTPC, ale schopnost přehrávat AVI přímo v TV včetně titulků považuji za nezanedbatelnou vychytávku, aspoň tedy pro ty co dost stahují z netu, než aby plnili seriály a pořady HDD z tunerů. Do hranice 45t se v pohodě vejde i Sam 50B850, který má dle FlatpanelsHD lepší obraz než všechny jejich LCD co kdy viděli. Zároveň se tato hranice dotýká polských cen TX-P50V10E, což u nás asi hned tak nebude, ale pod 50 tisíc už mají i Slováci. Co se zahořování týká, nemyslím, že by TV kromě rozumně nastavených úrovní jasu a kontrastu měla mít ještě nějaký speciální obsah na obrazovce, ale snažil bych se dostat loga mimo obraz zvětšením v tu udávanou dobu 100-200 hodin co nejvíce, ať už na tom úvodním zahořování něco je či ne, abych měl dobrý pocit, že jsem pro to udělal vše.
911 (260)|3.8.2009 15:32
[quote=rudolf.korinek;235404]Víc není třeba, to budeš mít hezký obraz ;)

R.[/quote]

Souhlas,mezi dvb-t a skylink není vidět téměř žádný rozdíl.Spíše záleží na tom co tam "autoři" jednotlivých programů pouští.Pro mě paráda ,hlavně čt1 a čt2.Nova hd samozřejmě super,až na ten obsah,ale na to se nikdo neptal.že ano.
calgaryboy (294)|3.8.2009 19:03
[quote=Hmm;235405]Tak tady bych si dovolil nesouhlasit. Poměr výkon/cena je jednoznačně nejlepší u PS50B650. Je o poznání levnější než Panák a o poznání vybavevější, především to multimediální přehrávání je nářez. Že by byl obraz viditelně slabší než u Panáka G10E není potvrzeno. Někteří psali po letmém náhledu v Datartu spíš o opaku. V subjektivním parametru designu je Samsung jasně lepší. Pokud vím, tak nemá větráčky. Bratr ho bude do měsíce kupovat právě kvůli výkonu/cena poměru. Ale nechci pro něj nějak plédovat, jen upozornit na klady a nedostatky. Vůči Panákovi bude asi o něco slabší černá, pořád prý zlobí automatické přepínání formátu obrazu a není zatím moc potvrzeno jak se zlepšila bývalá bolístka Samsungu - nedotažené firmware, občas resetující TV nebo ji zamrzající. Naproti tomu u Panáka vidím zase handycap v absenci USB, a chtělo by to typ, který uví ta AVIčka aspoň z karty. Na MKV je samozřejmě zdaleka nejlepší multimediální přehrávač nebo HTPC, ale schopnost přehrávat AVI přímo v TV včetně titulků považuji za nezanedbatelnou vychytávku, aspoň tedy pro ty co dost stahují z netu, než aby plnili seriály a pořady HDD z tunerů. Do hranice 45t se v pohodě vejde i Sam 50B850, který má dle FlatpanelsHD lepší obraz než všechny jejich LCD co kdy viděli. Zároveň se tato hranice dotýká polských cen TX-P50V10E, což u nás asi hned tak nebude, ale pod 50 tisíc už mají i Slováci. Co se zahořování týká, nemyslím, že by TV kromě rozumně nastavených úrovní jasu a kontrastu měla mít ještě nějaký speciální obsah na obrazovce, ale snažil bych se dostat loga mimo obraz zvětšením v tu udávanou dobu 100-200 hodin co nejvíce, ať už na tom úvodním zahořování něco je či ne, abych měl dobrý pocit, že jsem pro to udělal vše.[/quote]

Jasně, Samály jsou lepší a lepší, ale Panál je pořád někde jinde, hlavně co se týče /pro mě velmi překvapujícího/ faktu, že Samsungy mají skutečně problém s výpalem. Sám jsem byl překvapen, že i v roce 2009 v xtých generacích plazem u této značky problém setrvává......co se týče "krmení" :-) tak mám od Skylinku HD balíček. Všem fajnšmekrům na obraz doporučuju. Pak je také krásné krmení bluray disky :-) to je samozřejmě nej :-)
fevlad (69)|4.8.2009 09:19
[quote=calgaryboy;235430]Jasně, Samály jsou lepší a lepší, ale Panál je pořád někde jinde, hlavně co se týče /pro mě velmi překvapujícího/ faktu, že Samsungy mají skutečně problém s výpalem. Sám jsem byl překvapen, že i v roce 2009 v xtých generacích plazem u této značky problém setrvává......co se týče "krmení" :-) tak mám od Skylinku HD balíček. Všem fajnšmekrům na obraz doporučuju. Pak je také krásné krmení bluray disky :-) to je samozřejmě nej :-)[/quote]

Ahoj rozhodujem sa či kúpiť Samsung PS50B850 alebo niečo iné zhruba v tejto cenovej hladine. Je to fakt tak zlé s vypalovaním pri tomto konkretnom modeli Samsung?
Dík
calgaryboy (294)|4.8.2009 09:46
[quote=fevlad;235493]Ahoj rozhodujem sa či kúpiť Samsung PS50B850 alebo niečo iné zhruba v tejto cenovej hladine. Je to fakt tak zlé s vypalovaním pri tomto konkretnom modele Samsung?
Dík[/quote]

Ahoj,

já vlastní zkušenost s tímto modelem nemám žádnou. Vycházím jen z pro mě překvapivého zjištění, že s tím Samsungy mají neustále problémy. Jak píšu, nečekal jsem, že se u nějaké plazmy ještě tento problém vyskytuje a byl jsme překvapený, když tu někdo psal, že ano. Vycházím jen ze zjištění onoho pisatele tady na webu. Sám jsme si myslel, že tento problém je už dávno vyřešen. Jak je vidět, tak Panasonic už to dávno vyřešil, sám mám k mé maximální spokojenosti jejich druhou palzmu /dříve pv60eh, nyní 50g10/. Samsungy mají asi v této sféře stále nedostatky....
Pavlis (171)|4.8.2009 10:29
[quote=calgaryboy;235496]
já vlastní zkušenost s tímto modelem nemám žádnou. Vycházím jen z pro mě překvapivého zjištění, že s tím Samsungy mají neustále problémy. Jak píšu, nečekal jsem, že se u nějaké plazmy ještě tento problém vyskytuje a byl jsme překvapený, když tu někdo psal, že ano. Vycházím jen ze zjištění onoho pisatele tady na webu. Sám jsme si myslel, že tento problém je už dávno vyřešen. Jak je vidět, tak Panasonic už to dávno vyřešil, sám mám k mé maximální spokojenosti jejich druhou palzmu /dříve pv60eh, nyní 50g10/. Samsungy mají asi v této sféře stále nedostatky....[/quote]

takovehle prispevky akorat matou potencialni kupujici. Urcite nelze obecne prohlasit ze samsung ma problem a panasonic nema, jeste bez osobni zkusenosti. Navic staci na toto pokud mas pocit upozornit jednou a ne neustale nutit tento nazor vsem. Osobne mam stejny nazor jak Hmm a co se vypalovani tyce tak at uz SAM ci Panak vzdy je to plazma a trocha obezretnosti je na miste vzdy.
calgaryboy (294)|4.8.2009 10:34
[quote=Pavlis;235499]takovehle prispevky akorat matou potencialni kupujici. Urcite nelze obecne prohlasit ze samsung ma problem a panasonic nema, jeste bez osobni zkusenosti. Navic staci na toto pokud mas pocit upozornit jednou a ne neustale nutit tento nazor vsem. Osobne mam stejny nazor jak Hmm a co se vypalovani tyce tak at uz SAM ci Panak vzdy je to plazma a trocha obezretnosti je na miste vzdy.[/quote]

Já snad jasně napsal, že mě to překvapilo, že tu konkrétně někdo napsal, že měl problém u Samsunga s výpalem. Já sám jsem zastáncem plazmy vždy a za všech okolností. A opatrnost jsem tu také probíral, nechat 100 hodin "zahořet", jas a kontrast na půl a je vymalováno. A s výpalem jsem PO SVÉ OSOBNÍ ZKUŠENOSTI neměl ještě ani jednou jedinkrát za 4 roky co tuto technologii používám problém. Takže číst pořádně!!!!!
calgaryboy (294)|4.8.2009 10:37
Samsung je určitě kvalitní, sám jsem zvažoval jeho koupi, nakonec u mě vyhrála sázka na jistotu, kterou jsme měl předtím, tedy Panál. Pak mě jen překvapilo, že si tu někdo u nového Samsungu stěžoval na výpal, protože jsme si myslel, že už to nehrozí na moderních panelech u žádné plazmy. A znovu opakuju, u mých plazem Panasonic není jediná známka po výpalu.
dv07 (569)|4.8.2009 10:49
[quote=calgaryboy;235502]Samsung je určitě kvalitní, sám jsem zvažoval jeho koupi, nakonec u mě vyhrála sázka na jistotu, kterou jsme měl předtím, tedy Panál. Pak mě jen překvapilo, že si tu někdo u nového Samsungu stěžoval na výpal, protože jsme si myslel, že už to nehrozí na moderních panelech u žádné plazmy. A znovu opakuju, u mých plazem Panasonic není jediná známka po výpalu.[/quote]

Jenze ty furt opakujes zkusenost harmon3ka, ktery na A756 hral denne jednu a tu samou hru po dobu i nekolika mesicu (sam to tak psal). Navic co si pamatuji, tak ma rad svetle sceny, aby napr.v GoW vse dobre videl atp..... takze zkus si nekolik mesicu hrat denne nekolik hodin jednu (ci par) her a mit pritom jas a kontrast pres 80%.... uvidis jak jsou panaci odolni proti vypalovani ;) Podle me jsou panaci kvalitni plasmy hlavne z toho duvodu, ze jsou na trhu dele, tak jsou proste vychytanejsi... Sam se jim sice muze rovnat, ale proste nekde se musi projevit, ze s vyrobou plazem nema takove dlouhe zkusenosti.... ale urcite to neni v nachylnosti na vypalovani, ale spis napr. ve vychytanejsim frimware apod....

Jo a vypalovani se tyka vsech plazem, jak starych, tak novych - jde jen o to jak moc..... staci si stahnout kterykoliv manual i tem nejnovejsim modelum od Panasonica a vsude uvidis upozorneni na nebezpeci vypaleni obrazu a ze to neuznavaji na reklamaci, ale ze to je vlastnost teto technologie. Ale staci pouzivat plazmu s rozumem a zadnyho vypalovani se clovek bat nemusi....

Kdyby hramon3k tu plazmu nepouzival na kazdodenni x-hodinove parby stale stejnych her, nebo si stahl aspon ten jas a kontrast, tak by na tom byl jako ja - ja na te plasme hraju taky dost casto (sice ne denne, ale posledni dobou casto i obden), jas a kontrast mam na 60 a za celou dobu nemam ani sebemensi problem s nejakou docasnou retenci obrazu ci nedejboze trvalym vypalenim.... takze asi tak :)
calgaryboy (294)|4.8.2009 11:54
[quote=dv07;235503]Jenze ty furt opakujes zkusenost harmon3ka, ktery na A756 hral denne jednu a tu samou hru po dobu i nekolika mesicu (sam to tak psal). Navic co si pamatuji, tak ma rad svetle sceny, aby napr.v GoW vse dobre videl atp..... takze zkus si nekolik mesicu hrat denne nekolik hodin jednu (ci par) her a mit pritom jas a kontrast pres 80%.... uvidis jak jsou panaci odolni proti vypalovani ;) Podle me jsou panaci kvalitni plasmy hlavne z toho duvodu, ze jsou na trhu dele, tak jsou proste vychytanejsi... Sam se jim sice muze rovnat, ale proste nekde se musi projevit, ze s vyrobou plazem nema takove dlouhe zkusenosti.... ale urcite to neni v nachylnosti na vypalovani, ale spis napr. ve vychytanejsim frimware apod....

Jo a vypalovani se tyka vsech plazem, jak starych, tak novych - jde jen o to jak moc..... staci si stahnout kterykoliv manual i tem nejnovejsim modelum od Panasonica a vsude uvidis upozorneni na nebezpeci vypaleni obrazu a ze to neuznavaji na reklamaci, ale ze to je vlastnost teto technologie. Ale staci pouzivat plazmu s rozumem a zadnyho vypalovani se clovek bat nemusi....

Kdyby hramon3k tu plazmu nepouzival na kazdodenni x-hodinove parby stale stejnych her, nebo si stahl aspon ten jas a kontrast, tak by na tom byl jako ja - ja na te plasme hraju taky dost casto (sice ne denne, ale posledni dobou casto i obden), jas a kontrast mam na 60 a za celou dobu nemam ani sebemensi problem s nejakou docasnou retenci obrazu ci nedejboze trvalym vypalenim.... takze asi tak :)[/quote]

Tak dobře: Normální člověk na Panasonicu plazmě nebude řešit výpal. Co se toho výpalu týče, tak jsem něco zaznamenal i na zahr. fórech, že Samsungy s tím mají problém. Není to jen jakýsi uživatel s 80% jasem. Samotného mě to překvapilo, je možné, že když bys strašně moc chtěl a dělal vše pro vypálení, zvládneš to možná i na Panasonicu, ale já si ji kupoval na normální dívání, hraní na ps3 a sledování blurayů. Mým prvořadým cílem fakt není za každou cenu tam něco vypálit. Taky se mi to doteď nepovedlo :-)
harmon3k (207)|4.8.2009 12:17
No tak normalni clovek co nehraje hry u plazmy vubec nemusi resit vypalovani.
Otec ma tu moji a nema tam skoro nic.

Ja co sem mu to moji dal sam sem pak paril na lg pg6000 a nic se me nevypalilo pre po zkusenosti ..kdyz pausnu hru tak sem prehodil na tv .
nebo kdyz sem musel odejit od toho tak zase sem to prehodil na televizu .
lehce sem snizil kontrasty.
a nehral jednu a tu samou hru dokola..
a vypalovani se i na lg nekonalo.
Btw a nemel sem 80 % jas joudo ale 54 a kontrast na 85.a mod game .

Ja jen rikal ze vypalovani jak tu nekdo rika v zadnem pripadne nehrozi ze plazma ma na to udelatka.Je holej nesmysl.
Proste hrozi a nejakej posun o 4 pixel to nezachrani.

Ale staci se o ni starat a s vypalovanim clovek nema problem.a o to jde musi clovek rodinu a ty co tu tv pouzivaji o tom poucit.
Me se to vypalilo jelikoz sem cetl na forech ze nehrozi vypaleni ze na to jsou tam ty posuny pixely a pak sem se jak jouda divil .Byla to moje chyba ze sem si nesehnal vice info.
a tvrzeni ze u panaka vypalovani nehrozi a u samsunga jo a u lg tam se o tom ani nebavme dle tohoto scenare je totalni nesmysl.Je to technologie a tim to hasne a kazda telka ma na to nejake udelatka dnesni nove modely to maji secky.
Ja ted poridil znamemu lg ps3000 jelikoz rada 6000,7000,8000 se lisi jen vzhledem ,podporou divx,hd,bt pres usb.
Jinac je to to same a platit jim za to je nesmysl to radeji kte 3000 popcorna.Navic i ta 3000 jde pres service menu predelat na 6000.
Mel sem ji doma tejden.A velice spokojeny.
jello (41)|4.8.2009 12:40
A takhle vypada permanentni Burn-In po dvou dnech poradneho hrani:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=16939448#post16939448
rudolf.korinek (119)|4.8.2009 12:55
[quote=jello;235524]A takhle vypada permanentni Burn-In po dvou dnech poradneho hrani:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=16939448#post16939448[/quote]

Trošku mně mrzí, že ten člověk na AV Forums už nedopsal jak to dopadlo. Je taky zajimavý, že se to neprojevuje při bílé a šedé jak popisuje, myslel jsem že jakmile to jednou je vypálený, tak je jedno co tam je za barvu na pozadí ...

R.
Pavlis (171)|4.8.2009 13:00
[quote=calgaryboy;235501]Já snad jasně napsal, že mě to překvapilo, že tu konkrétně někdo napsal, že měl problém u Samsunga s výpalem. Já sám jsem zastáncem plazmy vždy a za všech okolností. A opatrnost jsem tu také probíral, nechat 100 hodin "zahořet", jas a kontrast na půl a je vymalováno. A s výpalem jsem PO SVÉ OSOBNÍ ZKUŠENOSTI neměl ještě ani jednou jedinkrát za 4 roky co tuto technologii používám problém. Takže číst pořádně!!!!![/quote]

mno ale jak muzes zkusenost jednoho cloveka jeste se starou radou PDP od SAMA takto generalizovat??? Stejne tak ti muzu rict ze znam par lidi kteri meli problemy s vypalem u Panasonica diky nevhodnemu chovani k pdp a rozhodne na zaklade tohodle tu vsude nespamuji ze je Panak naprd.
emkaa (105)|4.8.2009 13:26
[quote=rudolf.korinek;235527]Trošku mně mrzí, že ten člověk na AV Forums už nedopsal jak to dopadlo. Je taky zajimavý, že se to neprojevuje při bílé a šedé jak popisuje, myslel jsem že jakmile to jednou je vypálený, tak je jedno co tam je za barvu na pozadí ...

R.[/quote]
Super odkaz. No ted na to teprve prisel, tak predpokladam, ze jeste napise jak se to vyvine. Pro me to nejspis rozhodne jestli TX46G10E nebo LE46B750.

Dalsi podobna zalezitost zde http://www.avforums.com/forums/plasma-televisions/1012302-panasonic-g10-owners-thread-part-2-a-29.html
uzivatel PuntNL si ztezuje na vypaleny logo RTL, prej to postupne mizi, ale ze by napsal ze to je uplne pryc jsem se jeste nedocetl.
SPAWN (744)|4.8.2009 13:33
Kdyz uz jsme u toho ''vypalovani'' PDP tak ja jsem cca pred 1. mes vydel vypaleni na sve CRT(ProTech-madarsko) vrchni pulka obrazovky byla vypalena do zelena a dolni pulka OK. Druhy den zapnu telku a vypaleni pric, takze vypaleni neni nic noveho. LCD ma jiny problem nechci to rozepisovat...

P.S: taky hodne zalezi na znace!!! A modele danne tv.
rudolf.korinek (119)|4.8.2009 13:34
[quote=Pavlis;235529]mno ale jak muzes zkusenost jednoho cloveka jeste se starou radou PDP od SAMA takto generalizovat??? Stejne tak ti muzu rict ze znam par lidi kteri meli problemy s vypalem u Panasonica diky nevhodnemu chovani k pdp a rozhodne na zaklade tohodle tu vsude nespamuji ze je Panak naprd.[/quote]

Klucí ja bych se nehádal, nebo se tu zase udělá flamewar a to naší diskuzi a hlavně tomuhle topicu akorát škodí. Samsung je dobrá plazma, Panasonic je o trošku lepší, víme to všichni - ale přeplací se na ní za značku, v Čechách ještě potažmo za to, že jsme malý trh.

Žádna televize není na vypálení 100 oddolná a to ani LCD technologie, řekl bych že vypálit dokáže každej malej Jarda.

R.
rudolf.korinek (119)|4.8.2009 13:41
[quote=emkaa;235535]Super odkaz. No ted na to teprve prisel, tak predpokladam, ze jeste napise jak se to vyvine. Pro me to nejspis rozhodne jestli TX46G10E nebo LE46B750.

Dalsi podobna zalezitost zde http://www.avforums.com/forums/plasma-televisions/1012302-panasonic-g10-owners-thread-part-2-a-29.html
uzivatel PuntNL si ztezuje na vypaleny logo RTL, prej to postupne mizi, ale ze by napsal ze to je uplne pryc jsem se jeste nedocetl.[/quote]

Taky dobrej odkaz, malinko paranoia s tolika kanaláma RTL :) :( No nic, budu si o to dávat větší pozor. Ja bych ty loga zrušil a bylo by :)

R.
calgaryboy (294)|4.8.2009 13:46
[quote=Pavlis;235529]mno ale jak muzes zkusenost jednoho cloveka jeste se starou radou PDP od SAMA takto generalizovat??? Stejne tak ti muzu rict ze znam par lidi kteri meli problemy s vypalem u Panasonica diky nevhodnemu chovani k pdp a rozhodne na zaklade tohodle tu vsude nespamuji ze je Panak naprd.[/quote]

Kde cituju že je Samsung na prd? Kde?Ukaž mi kde???????Já jasně napsal, že mě překvapilo to, že Samsung má problémy s výpalem, že je to dobrá plazma a překvapilo mě to na ní . Já doteď na Panálech nic vypáleného neměl za 4 roky používání a tak jsem to jenom napsal. Někdo třeba ten problém má, já ne. Tak jsem napsal osobní zkušenost. Taky si myslím, že je Panál stále trošku vychytanější než Samsung, ale NIKDE podotýkám NIKDE jsem nenapsal že Samsung je na prd, bo bych dělal ichtyla sám ze sebe, protože jsem také avizoval, že jsem před koupí nové plazmy dokonce Samsunga zvažoval. Takže opět píšu co minule: ČTI POŘÁDNĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
calgaryboy (294)|4.8.2009 13:50
A aby bylo dokonale jasno, myslím si, že Samsungy nejsou kvalitou obrazu v plazmách od Panasonicu už vůbec daleko a určitě stojí za koupi. Já šel do Panasonicu proto, že i plazmu předtím jsem měl Panasonic, vše fungovalo bez problémů a proto jsem zůstal u Panála. Kdybych předtím Panasonic neměl, možná bych třeba sáhnul po Samsungovi.......i když si stále myslím, že trošičku má navrch Panasonic, hlavně díky rokům co se vývoji plazmy věnují......
dv07 (569)|4.8.2009 14:18
Uprimne receno, pokud bych se dnes rozhodoval o koupi jedine TV, tak bych se asi vykaslal na vsechny LCD, LED, OLED, plasmy a ja nevim co jeste a koupil bych za 13.000 Kc nejakou tu obycejnou (ale kvalitni) SHARP LC-37D44E-BK ... ci nejakou podobne levnou a pritom celkem dobrou TV, hodil bych si nohy na stul a neresil nejake cloudingy, input lagy, vypalovani, HDready x FullHD apod.... za usetrenych 20.000 bych radsi jel k mori nebo na hory - tam clovek zazije takove HD, ze se mu ani QuadHD nevyrovna :-) A o neuveritelne nizke odezve a absenci vypalovani statickych obrazu (opalovani na plazi nepocitam) v realnem svete nemluve.... :-)
Antonín (732)|4.8.2009 14:27
Vůbec to není otázka technologie planely, ale firmware. Tedy značky a přesného typu.
Josu dobré plazmy a dobré LCD, stejně tak jako blbé plazmy a blbé LCD.
Snad se dá říct, že v rozměru 50" a v kategorii do 50kKč dostaeš o hodný chlup lepší (je li kritérium obrázek na SD v DVB_T) plazmu, než LCD.
Chceš pořádnou televizi, tak je to dost jednoduché:
Kuro LX5090
Sony 55X4500
Sharp Aquos XS LC-52XS1U
a přilehlé typy.
U Sharpu a Sony bacha, mají i levné řady, které s těmi opravdovými mají společný jenom ten název firmy.

Chceš levnou televizi, přestože ještě slušnou?
Asi nejlepší poměr cena/výkon mají výběhové typy Panasoniců...pokud Samsung (který má velmi dobré takové softwarové věci), tak je zásadní problém - spolehlivost.

Součet: rozhodně to není v první řadě o technologii panelu...
VOYEUR (61)|4.8.2009 17:20
[quote=dv07;235545]Uprimne receno, pokud bych se dnes rozhodoval o koupi jedine TV, tak bych se asi vykaslal na vsechny LCD, LED, OLED, plasmy a ja nevim co jeste a koupil bych za 13.000 Kc nejakou tu obycejnou (ale kvalitni) SHARP LC-37D44E-BK ... ci nejakou podobne levnou a pritom celkem dobrou TV......[/quote]

...jsi dostal asi úpal,obyčejnou a kvalitní TV za třináct to je dobrej fór...

Kuro LX5090
Sony 55X4500
Sharp AQUOS LC-52XS1E
to jsou kandidáti na kvalitní TV a protože dávám přednost LCD před plazmou tak zbývá SONY a SHARP.Momentálně se rozhoduji mezi Sony 55X4500 a Sharp AQUOS LC-52XS1E a je to těžké rozhodování...Na SONY jsem se byl podívat u známého a byl jsem překvapen kvalitou obrazu i zpracováním tv.Opravdu pěkný kousek,který je dobře hodnocen i v testech.Ale zatím ho nemohu porovnat s tím Sharpem AQUOS LC-52XS1E,protože nevím o nikom kdo by ho vlastnil.
dv07 (569)|5.8.2009 10:05
[quote=VOYEUR;235560]...jsi dostal asi úpal,obyčejnou a kvalitní TV za třináct to je dobrej fór...

Kuro LX5090
Sony 55X4500
Sharp AQUOS LC-52XS1E
to jsou kandidáti na kvalitní TV a protože dávám přednost LCD před plazmou tak zbývá SONY a SHARP.Momentálně se rozhoduji mezi Sony 55X4500 a Sharp AQUOS LC-52XS1E a je to těžké rozhodování...Na SONY jsem se byl podívat u známého a byl jsem překvapen kvalitou obrazu i zpracováním tv.Opravdu pěkný kousek,který je dobře hodnocen i v testech.Ale zatím ho nemohu porovnat s tím Sharpem AQUOS LC-52XS1E,protože nevím o nikom kdo by ho vlastnil.[/quote]

No upal ne, ale spis uz me ta soucasna situace na TV trhu prestava bavit. Samozrejme, pokud mas na to koupit si takove exkluzivni TV, jako jsi vypsal nahore, tak ok, ja ti to preji a drzim palce, at si vyberes pro tebe tu lepsi z tech dvou. Ale ja si napriklad takove palky vysolit jen za TV dovolit nemuzu a jsem tak odkazanej na ten tzv. mainstream televizi a tam se me zacina zmocnovat pomalu pocit, ze at koupis co chces, tak na vsem je nejaky nedostatek a clovek, ktery je omezen rozpoctem prave na tu mainstreamovou kategorii, tak si za sve tezce vydelane penize diky tomu casto nekupuje to nejlepsi ale spis to nejmensi zlo.

Jinak ty asi s low-endem zkusenosti nemas, ale ver mi, ze napr. SHARP LC-37D44E-BK je OBYCEJNOU a pritom kvalitne udelanou TV (Made in Japan) za cenu kolem 13-14k. Samozrejme tvym narokum nevyhovuje vubec, ale pro cloveka, pro ktereho neni TV alfa a omega zivota (pripadne musi penize cpat jinam nez do TV), je tahle TV dostacujici alespon do te doby, dokud na mainstreamovy trh neprijde skutecne kvalitni technologie za rozumnou cenu.... i kdyz je otazka, jestli se v dohledne dobe vubec neceho takoveho dockame ;)

P.S. Neberte me ale, prosim, az tak doslova, mam ted takove "chmurnejsi" obdobi ;)
VOYEUR (61)|5.8.2009 11:17
[quote=dv07;235668]No upal ne, ale spis uz me ta soucasna situace na TV trhu prestava bavit. Samozrejme, pokud mas na to koupit si takove exkluzivni TV, jako jsi vypsal nahore, tak ok, ja ti to preji a drzim palce, at si vyberes pro tebe tu lepsi z tech dvou. Ale ja si napriklad takove palky vysolit jen za TV dovolit nemuzu a jsem tak odkazanej na ten tzv. mainstream televizi a tam se me zacina zmocnovat pomalu pocit, ze at koupis co chces, tak na vsem je nejaky nedostatek a clovek, ktery je omezen rozpoctem prave na tu mainstreamovou kategorii, tak si za sve tezce vydelane penize diky tomu casto nekupuje to nejlepsi ale spis to nejmensi zlo.

Jinak ty asi s low-endem zkusenosti nemas, ale ver mi, ze napr. SHARP LC-37D44E-BK je OBYCEJNOU a pritom kvalitne udelanou TV (Made in Japan) za cenu kolem 13-14k. Samozrejme tvym narokum nevyhovuje vubec, ale pro cloveka, pro ktereho neni TV alfa a omega zivota (pripadne musi penize cpat jinam nez do TV), je tahle TV dostacujici alespon do te doby, dokud na mainstreamovy trh neprijde skutecne kvalitni technologie za rozumnou cenu.... i kdyz je otazka, jestli se v dohledne dobe vubec neceho takoveho dockame ;)[/quote]

Dnešní život je o penězích co si budeme nalhávat někdo jich má víc a někdo méně a od toho se to všechno odvíjí.Pokud člověk tvrdě a poctivě pracuje proč by si nedopřál kvalitu.Pokud je člověk omezen finančně těžko může pomýšlet na nějakou kvalitní věc a to neplatí jenou u TV.A věř TV není pro mě alfa a omega v životě je to jenom trochu kovu a plastu,ale je to příjemný a baví mě to...
MONYS (460)|5.8.2009 18:03
[quote=SPAWN;235538]Kdyz uz jsme u toho ''vypalovani'' PDP tak ja jsem cca pred 1. mes vydel vypaleni na sve CRT(ProTech-madarsko) vrchni pulka obrazovky byla vypalena do zelena a dolni pulka OK. Druhy den zapnu telku a vypaleni pric, takze vypaleni neni nic noveho. LCD ma jiny problem nechci to rozepisovat...

P.S: taky hodne zalezi na znace!!! A modele danne tv.[/quote]To co jsi viděl na tvé CRT TV není žádné vypálení ale jednalo se o zmagnetovanou obrazovku, např. tím že jsi měl v její těsné blízkosti např. neodstíněnou repro soustavu.
garb7 (1189)|5.8.2009 20:50
[quote=MONYS;235711]To co jsi viděl na tvé CRT TV není žádné vypálení ale jednalo se o zmagnetovanou obrazovku, např. tím že jsi měl v její těsné blízkosti např. neodstíněnou repro soustavu.[/quote]

Přesně tak zapneš CRT pak pohneš telkou nebo reprakama (tam a pak zpátky) ono to zmagnetuje masku a druhý den po zapnutí to demagnetizační smyčka spaví ale v internetové kavárně meli tabulku vypálenou na všech starších monitorech a prí čtení textu nic moc ty tmavé čáry.
obex (18)|14.8.2009 21:05
[quote=JunsonJ;235377]Zdar vespolek,
přestože na tomto fóru mám jako anonymní uživatel přečtena skoro všechna doporučení a recenze ohledně TV, nejsem si jistý co vybrat. Nechci rozpoutat klasický flame LCD x plazma, jen se ujistit o vhodnosti mnou vybraných TV. Pokud mě chcete za 101 stejné téma poslat do ...... klidně si poslužte, hlavně když to rozlousknu :-)
Moje podmínky jsou:
1) min 50" uhlopříčka (budu koukat z 4-5 m)
2) Full HD (zatím asi nejspíš nevyužiju, ale nekupuju TV na rok)
3) Bezproblémový a bezúdržbový chod (na 300 hodinové „zahořování“ nemám ani náladu ani manželku)
4) Alespoň trochu kvalitní obraz z DVB-T a DVB-S (skylink)
5) Cena max. 45k
Novou hračku budu používat jako televizi, to znamená na filmy (ať z TV nebo DVD), zprávy, sport, hudební kanály, prezentaci fotek, teletext. Nepotřebu jí na hraní her, internet apod. Nejsem žádný audiofil ani notorický sledovatel filmů, takže nejčernější černá nebo slabé repráky mě opravdu netrápí. Nevím co je pravdy na hlasitosti větráků, ale pokud nebudou, je to plus.

Kandidáti (a jejich výhody):
Samsung LE52B750 – LCD, design, úhlopříčka, upscaling z SD
Samsung PS50B650 – plazma, cena, boční vstupy USB a HDMI
Samsung PS50B850 – plazma, design, upscaling z SD,
Panasonic TX-P50G10E – plazma, Panasonic, výborný obraz

Tak jakou?

Děkuji všem za případné připomínky nebo návrhy jiných TV.
Junson[/quote]


Pro jaký kousek ses rozhodl a jak jseš spokojen?
harmon3k (207)|18.8.2009 09:14
myslite ze poolozka zvyrazneni hran muze mit vliv na vetsi vypaleni obrazu pri hrani her
ptam se za kamose
pokud tedy funguje ze zaostri hrany tak by hud dle me mel bejt tim padem na tech rizikovejch hranach jeste vice ostrej
pokud dobre tuto polozku chapu
duzu (43)|18.8.2009 10:14
mam plazmu Samsung 50" pol roka pouzivam na pozeranie tel Skylink, ziadne vypalovanie ci akekolvek neduhy, zatial stale OK, obraz oproti CRT niekolkonasobne lepsi, takze som spokojny, kazdy nech sa pred kupov ide pozret napr do Datartu tam si vybrat co sa mu paci a kupil som ovela lacnejsie na nete
Antonín (732)|18.8.2009 13:41
Sorry duzu, ale v té prodejně kafemlejnků mají jenom velmi omezený sortiment.
Většinu podstatných modelů tam vůbec nenajdeš...ale to jen tehdy, kdy hledáš na té straně kvality, jinak samozřejmě pohoda.
duzu (43)|19.8.2009 08:34
Antinin,velkost TV som vybral podla tvojich kriterii, a rozne typy najdes i v inych predajniach napr i nay no ceny tych typov su aj o tretinu vyssie ako na naj.sk