Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotazy na rozlišení, technologii, konkrétní typy

Cormi83 (13)|31.7.2009 15:55
Ahoj, řeším koupi TV - nejspíš 42" plazma, ale mám trošku problém s jednou věcí...

nedávno naši koupili 32" LCD SONY Bravia FullHD 1920x1080p... ale má to jeden velký háček... TV vysílání (přes DVB-T) a i některá DVD jsou na tom hodně špatně... jako když na kompu dáte video s malým rozlišením na celou obrazovku... jeden čas jsme chytali HD vysílání Novy a ČT1 a to bylo kvalitní i z blízka, BluRay bude taky perfektní, ale nemám možnost vyzkoušet... pro tento signál je FullHD ideál, ale když ho nemám a chci pouštět DVD a normální vysílání tak je to podle mě hrůza a pro tento účel bych měl volit spíše nižší rozlišení obrazovky nebo ne? Škoda že to nejde řešit nějakým nastavením - přepnutím HD a FullHD, že bych si vybral rozlišení podle kvality signálu.

Tak řeším jestli vzít HD ready 1024x768 nebo Full HD 1920x1080, ale s těma typama co jsem vybral se pohybuju u HD ready

Jde o to, že já BluRay nemám a ani s ním nepočítám a chci, aby obraz normálního TV vysílání a DVD byl zobrazen co nejkvalitněji (co nejméně zvětšen). V obchodech jsem sledoval obrazovky, ale žádného velkého rozdílu v TV vysílání jsem mezi HD ready a FullHD nezpozoroval...

Když srovnám obraz na 26" a 42" HD ready telce stejného rozlišení tak na 42" bude z větší blízkosti víc rozmazaný než na 26"?

Dále mi nejde do hlavy proč má plazma HD ready rozlišení 1024x768 a LCD 1366x768? Není to divný?

Předběžně mám vybráno SAMSUNG PS42B450 nebo PANASONIC TH-42PX8EA - sledovat budu asi z 2 nebo 2,5 metrů a bude určeno pro TV vysílání přes DVB-T a DVD, případně DivX.

DVD přehrávač jsem si vybral LG DVX492H - propojení s TV chci realizovat přes HDMI.

Na závěr bych se chtěl zeptat, v čem můžou spočívat nevýhody v plazmy když pominu vyšší spotřebu a hmotnost a ne příliš ostré zobrazení textu? Podle mě co se týče parametrů je pro obraz jasná volba plazma.
garb7 (1189)|31.7.2009 19:11
[quote=Cormi83;235059]Ahoj, řeším koupi TV - nejspíš 42" plazma, ale mám trošku problém s jednou věcí...

nedávno naši koupili 32" LCD SONY Bravia FullHD 1920x1080p... ale má to jeden velký háček... TV vysílání (přes DVB-T) a i některá DVD jsou na tom hodně špatně... jako když na kompu dáte video s malým rozlišením na celou obrazovku... jeden čas jsme chytali HD vysílání Novy a ČT1 a to bylo kvalitní i z blízka, BluRay bude taky perfektní, ale nemám možnost vyzkoušet... pro tento signál je FullHD ideál, ale když ho nemám a chci pouštět DVD a normální vysílání tak je to podle mě hrůza a pro tento účel bych měl volit spíše nižší rozlišení obrazovky nebo ne? Škoda že to nejde řešit nějakým nastavením - přepnutím HD a FullHD, že bych si vybral rozlišení podle kvality signálu.

Tak řeším jestli vzít HD ready 1024x768 nebo Full HD 1920x1080, ale s těma typama co jsem vybral se pohybuju u HD ready

Jde o to, že já BluRay nemám a ani s ním nepočítám a chci, aby obraz normálního TV vysílání a DVD byl zobrazen co nejkvalitněji (co nejméně zvětšen). V obchodech jsem sledoval obrazovky, ale žádného velkého rozdílu v TV vysílání jsem mezi HD ready a FullHD nezpozoroval...

Když srovnám obraz na 26" a 42" HD ready telce stejného rozlišení tak na 42" bude z větší blízkosti víc rozmazaný než na 26"?

Dále mi nejde do hlavy proč má plazma HD ready rozlišení 1024x768 a LCD 1366x768? Není to divný?

Předběžně mám vybráno SAMSUNG PS42B450 nebo PANASONIC TH-42PX8EA - sledovat budu asi z 2 nebo 2,5 metrů a bude určeno pro TV vysílání přes DVB-T a DVD, případně DivX.

DVD přehrávač jsem si vybral LG DVX492H - propojení s TV chci realizovat přes HDMI.

Na závěr bych se chtěl zeptat, v čem můžou spočívat nevýhody v plazmy když pominu vyšší spotřebu a hmotnost a ne příliš ostré zobrazení textu? Podle mě co se týče parametrů je pro obraz jasná volba plazma.[/quote]

Mohu souhlasit jen přidám , že pozorovat DVB-T A DVD redy LCD je dle mého názoru ještě horší nez na fullLCD

To že je přístroj s rozlišení 1024x768 HDredy znaměná že zvládá přepočítat ten HD na svůj 1024x768 nebo 1021x720

Pro tu fullLCD SONY bych použil onkyo tx-sr 876 dokáže vylepšit a omezit šum z SD signálu ale je to dost drahý.
I DVD s HDMI na stejné DVD má LCD méně šumu oproti propojení skartem.

I redy plasma má nedokonalosti ale to že je ve výsledku obraz lepší se zjistí většinou pozdě.

A full plasma má také určité zanedbatelé mínusy oproti redy plazmě ale to je na rozsáhlý rozbor

Já na SD signál doporučuji redy plasmu, a vždyt i na HD má super obraz jestli o cca 15% horší nez full je pro 90% v pohodě