Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejde obraz-zapojení.

Platan11l (18)|30.7.2009 22:07
Zdravím.potřeboval byh poradit s následujícím problémem.Matka má starší analogovou TV,po "odchodu"videa jsem jí přemluvil a koupil jsem jí video+DVD recorder.Poměrně dlouho mi trvalo jí vše naučit,ale problém je s časovačem nahrávání.Jakmile dám nahr.přes časovač,napíše mi to,ať vypnu přijímač-to udělám a potom vypnu i TV(nahrávání má začít třeba za hodku),ale nenahraje se nic,jen "tmavo".Když to ale nahrává a zapnu TV,tak je to v pohodě,ale jakmile TV zase vypnu,tak je obraz i zvuk pryč.Věděl by někdo co s tím?

Díky moc.
Pitomec (10211)|31.7.2009 09:49
Zjevně nahráváš signál z výstupu TV a nikoliv z vestavěného tuneru DVD rekordéru, který musíš napřed naladit na jednotlivé předvolby a pak při programování vybrat z jaké předvolby se bude vlastně nahrávat.
Platan11l (18)|31.7.2009 15:40
No na DVD mám naladěné všechny pgm,ale jsou všechny pouze v jedné jako by složce a při nahrávání musím mít v položce program-AV1.
Pitomec (10211)|1.8.2009 14:16
Na DVD rekordéru musíš naladit programy na předvolby (obvykle od č. 1 dále) a při programování pak vybereš právě číslo té předvolby, ze které se bude nahrávat. AV s tím nemá nic společného.
Platan11l (18)|1.8.2009 21:23
Ok,v pondělí vyzkouším.Zatím díky.
Platan11l (18)|3.8.2009 19:41
Tak jsem zkusil,ale nic.Ale myslím,že jsem na to přišel.Matka má DIGI TV,ale má ten duál.Tzn.že je jeden přijímač,ale ten je umístěn u strejce a to je cca.20m.Od něj vede k matce koax. a kabel na dálk.ovladač(infra).Takže já nemůžu druhý scart kabel zapojit s DVD rekordéru do recievru,jelikož je 20m od TV.Myslíš,že by to mohl být ten problém?
Pitomec (10211)|3.8.2009 22:33
Kabel (anténní) z toho šunt-Hyundaje zapoj na vstup DVD rekordéru a z výstupu DVD rekordéru to kabelem (opět anténním) propoj s TV. Následně pak DVD rekordér naladíš (naladí se ovšem pouze jedna předvolba) a můžeš nahrávat i bez zapnuté TV.

A jinak DVD rekordér má svůj tuner, který je analogový (někde i pro DVB-T a vyjímečně pro DVB-S), takže možnost nahrávání z různých naladěných předvoleb se týká prakticky už jenom uživatelů kabelovek a společných TV antén (u rekordérů s DVB-T tunerem pak lze nahrávat i z pozemního digitálního vysílání a u rekordérů s DVB-S tunerem pak ze satelitního digitálního vysílání).
Platan11l (18)|4.8.2009 21:46
Takže myslíš,že můj "objev"je kravina? :-)
Pitomec (10211)|5.8.2009 12:15
Osobně bych řešil příjem Digi pořízením samostatného SAT přijímače s EMU, ten pak propojil přes AV s DVD rekordérem a nahrával. Kromě plné programové nabídky za 0,-Kč/měsíc ještě nebudeš závislý na tom zgarbu s názvem dualbox...

Pokud jde o tvůj "objev", tak v současné době prostě nebudeš nahrávat přes AV, ale budeš nahrávat přes anténní vstup (viz co jsem psal předevčírem).
Platan11l (18)|5.8.2009 23:12
Ok,mohl by jsi prosím navrhnou typ přijímače?
Pitomec (10211)|6.8.2009 12:43
Pokud jenom SAT, tak Golden Interstar 770. Pokud bys to chtěl jako kombo SAT/pozemní digitál, tak Golden Interstar 870.