Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber tv a poskytovatele

Keyz (56)|28.7.2009 22:44
Zdravim prave si hodlam poridit novou TV a rad by kdyby mi mohlo par lidi poradit s vyberem jak TV samotne,tak satelitni sluzby.U TV je mi celkejm jedno jestli to bude plasma nebo LCD.Mela by to byt 42" s cenou max kolem 25.000 a taky aby se po 2 letech nepo*rala... Rad bych,aby podporovala Full HD jelikoz bych rad sledovat pres satelit programy prave ve velkem rozliseni a dale napriklad filmy pres prehravac.Tim se dostavam k dalsi otazce,ktera je pro mne daleko zapeklitejsi a to vyber provozovatele satelitni sluzby.Podle cenove a programove nabidky jsem usoudil,ze Skylink a UPC by byli nejvhnodnejsi kandidati.V miste kde bydlim je pokryti maximalni a na miste kde by satetil byl primontovan nic nevadi ve "vyhledu".Problem je,ze nevim jakeho provozovatel zvolit,kdyz zvazim me pozadavky:Co nejvice programamu ve vysokem rozliseni a v cestine, kvalitu signalu a samozrejne praktikticke zkusenosti a rozvoj do budoucna.Skylink nabizi co jsem koukal vice programu v HD a pisis,ze dalsi budou pribivat.Prece nerad bych nevyuzil moznosti nove tv co to jde.Pro UPC hovori zase silne zazemi,servis a skvele zkusenosti co jsem s nima mel kdyz jsem vyuzilva jejich internet.Ale co se tyce HD programu tak jsem byl velice zklamam.Co vim napocital jsem jsem jich mnohem mene a navic si musim PRONAJMOUT nejakej kram abych mohl ty HD stanice sledovat.Coz je pro me komicke u takto velke firmy platit porad za kram abych sledoval par programu ve velkym rozliseni a navic ten kram za par zplatek preplatil...Nevim co obe firmy planuji do budoucna ale u UPC jsem byl zklaman aktualni nabidkou.Dneska kdy kazda druha TV podporuje vysoke rozliseni atd. a takto velke firma nabizi celkem prd.Aspon co jsem vycetl.Sice vim,ze v CR jde vsechno pomaleji ale takto tj celkem divny...Proto bych rad znal vase doporuceji co se tyka TV a hlavne vyberu poskytovatele.Kdybych vedel ze UPC zacne v brzke dobe rozsirovat nabidky a nahrazovat klasicke programy programy ve vysokym rozliseni a hlavne da pric tu podpinku pronajmuti nejakeho kramu(kdyby alespon koupe).tak bych nejpis mel na 90% jasno.Dekuji za odpovedi
--------------------------
Jeste posledni otazka jaky vliv na kvalitanu a "odolnost" vuci vypadkoum ma prijmac co dokaze prijmat z vice druzic?A mate nekdo zkusenosti s tim ze jse mate satelit od UPC ale vlastni vybaveni?(prijmac...)Jde to vubec aby pri objednavce ten "zapojovac" prijel vy mu rekli ze mate vlastni(lepsi) a on to akorad nastavil
OndraC (167)|28.7.2009 22:55
Co se tv týče, pokud by měla být do 25tis., co třeba Philips 42pfl7404h? Nebo pokud přidáš 3tis., mohl by to být ještě lepší model Philips 42pfl8404h.
Pitomec (10211)|28.7.2009 23:10
[quote=Keyz;234662]Zdravim prave si hodlam poridit novou TV a rad by kdyby mi mohlo par lidi poradit s vyberem jak TV samotne,tak satelitni sluzby.U TV je mi celkejm jedno jestli to bude plasma nebo LCD.Mela by to byt 42" s cenou max kolem 25.000 a taky aby se po 2 letech nepo*rala... Rad bych,aby podporovala Full HD jelikoz bych rad sledovat pres satelit programy prave ve velkem rozliseni a dale napriklad filmy pres prehravac.Tim se dostavam k dalsi otazce,ktera je pro mne daleko zapeklitejsi a to vyber provozovatele satelitni sluzby.Podle cenove a programove nabidky jsem usoudil,ze Skylink a UPC by byli nejvhnodnejsi kandidati.V miste kde bydlim je pokryti maximalni a na miste kde by satetil byl primontovan nic nevadi ve "vyhledu".Problem je,ze nevim jakeho provozovatel zvolit,kdyz zvazim me pozadavky:Co nejvice programamu ve vysokem rozliseni a v cestine, kvalitu signalu a samozrejne praktikticke zkusenosti a rozvoj do budoucna.Skylink nabizi co jsem koukal vice programu v HD a pisis,ze dalsi budou pribivat.Prece nerad bych nevyuzil moznosti nove tv co to jde.Pro UPC hovori zase silne zazemi,servis a skvele zkusenosti co jsem s nima mel kdyz jsem vyuzilva jejich internet.Ale co se tyce HD programu tak jsem byl velice zklamam.Co vim napocital jsem jsem jich mnohem mene a navic si musim PRONAJMOUT nejakej kram abych mohl ty HD stanice sledovat.Coz je pro me komicke u takto velke firmy platit porad za kram abych sledoval par programu ve velkym rozliseni a navic ten kram za par zplatek preplatil...Nevim co obe firmy planuji do budoucna ale u UPC jsem byl zklaman aktualni nabidkou.Dneska kdy kazda druha TV podporuje vysoke rozliseni atd. a takto velke firma nabizi celkem prd.Aspon co jsem vycetl.Sice vim,ze v CR jde vsechno pomaleji ale takto tj celkem divny...Proto bych rad znal vase doporuceji co se tyka TV a hlavne vyberu poskytovatele.Kdybych vedel ze UPC zacne v brzke dobe rozsirovat nabidky a nahrazovat klasicke programy programy ve vysokym rozliseni a hlavne da pric tu podpinku pronajmuti nejakeho kramu(kdyby alespon koupe).tak bych nejpis mel na 90% jasno.Dekuji za odpovedi
--------------------------
Jeste posledni otazka jaky vliv na kvalitanu a "odolnost" vuci vypadkoum ma prijmac co dokaze prijmat z vice druzic?A mate nekdo zkusenosti s tim ze jse mate satelit od UPC ale vlastni vybaveni?(prijmac...)Jde to vubec aby pri objednavce ten "zapojovac" prijel vy mu rekli ze mate vlastni(lepsi) a on to akorad nastavil[/quote]
Pokud máš TV s DVB-C tunerem, tak si můžeš za 1.297,-Kč koupit modul, je to vč. vratné zálohy za kartu (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm) a nemusíš nikde žádný "krám" přeplácet. Občas by to chtělo víc pátrat po informacích a míň psát zbrkle bez znalosti věci...
Keyz (56)|29.7.2009 13:28
[quote=Pitomec;234667]Pokud máš TV s DVB-C tunerem, tak si můžeš za 1.297,-Kč koupit modul, je to vč. vratné zálohy za kartu (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm) a nemusíš nikde žádný "krám" přeplácet. Občas by to chtělo víc pátrat po informacích a míň psát zbrkle bez znalosti věci...[/quote]

Dobre ale pokud si to koupim tak stejne nevim jakeho mam vybrat poskytovatele.Pres DVB-S.Kazdej ma jine podminky a u UPC nevim jestli jde kdyz jim reknu ze potrebne veci mam a ten "kram" nepotrebuju takze ho nechci ani platit.
Keyz (56)|29.7.2009 13:29
[quote=OndraC;234663]Co se tv týče, pokud by měla být do 25tis., co třeba Philips 42pfl7404h? Nebo pokud přidáš 3tis., mohl by to být ještě lepší model Philips 42pfl8404h.[/quote]
j ta vypada dobre i podle recenzi dik.
Golmanek (154)|31.7.2009 20:27
[quote=Keyz;234739]Dobre ale pokud si to koupim tak stejne nevim jakeho mam vybrat poskytovatele.Pres DVB-S.Kazdej ma jine podminky a u UPC nevim jestli jde kdyz jim reknu ze potrebne veci mam a ten "kram" nepotrebuju takze ho nechci ani platit.[/quote]

Žádnej krám Ti nabízet nebudou. Můžeš si platit měsíční poplatky za příjem nebo si koupit předplacenou kartu a nic nepodepisovat, ta ale nemá HD. Jinak klasická nabídka od UPC (bez HD) má příšernou kvalitu obrazu, takže až mi teď v srpnu vyprší roční platnost té předplacené karty, jdu do Skylinku. Nemá tak velkou nabídku, ale rozhodně je lepší. Nevím, jak je to s HD. Ale všeobecně je lepší Skylink.
losos (2977)|31.7.2009 22:11
Mohu doporučit - ber JEDINĚ Skylink.
Pitomec (10211)|1.8.2009 14:19
Pokud má tazatel kabelovku UPC, tak je mu Skylink k ničemu (leda by měl oboje).
Keyz (56)|2.8.2009 12:49
[quote=Pitomec;235143]Pokud má tazatel kabelovku UPC, tak je mu Skylink k ničemu (leda by měl oboje).[/quote]
j kabelovku bohuzel nemam co jsem psal na UPC i Skylink a dival na nejaky clanky tak Skylink vypada nejlepe co se tyka kvality udajne hodlaji dale rozsirovat HD programi alespon co mi odepsali coz je pro me dobra zprava.Pokud je ovsem pravdiva.UPC psali,ze je to v reseni ale tj v reseni uz pekne dlouho dobu podle toho jak se o tom psalo ze starych zprav.Jen by me zajimalo jestli je vyhodne mit TV s DVB-S a "portem" na jejich kodovaci kartu abych to ovladal pres jeden TV ovladac.Jestli to nedeali v praxi nejaky problemi a jestli to nam na vliv na klavitu prijmu mit integravany DVB-S nebo ten novej na prijem HD S nez mit externi vec.
Pitomec (10211)|2.8.2009 18:19
Soudě dle tvé zmínky o netu UPC jsem myslel, že kabelovku máš. No ale pokud ne, tak ti kromě Skylinku stejně nic jiného nezbývá, resp. můžeš mít oboje Skylink+CS Link, to není problém a vzhledem k cenám karet to nemá ani smysl řešit.
Pro příjem DVB-S bych určitě volil samostatný receiver a s TV to propojil přes HDMI.
Keyz (56)|2.8.2009 20:03
[quote=Pitomec;235269]Soudě dle tvé zmínky o netu UPC jsem myslel, že kabelovku máš. No ale pokud ne, tak ti kromě Skylinku stejně nic jiného nezbývá, resp. můžeš mít oboje Skylink+CS Link, to není problém a vzhledem k cenám karet to nemá ani smysl řešit.
Pro příjem DVB-S bych určitě volil samostatný receiver a s TV to propojil přes HDMI.[/quote]
j dik za odpoved.Ja muzu mit i Od upc satelit nejen to co pises upc.Ale dle nazoru co jsem cetl Skylink vypadal nejlepe v nekolika vecech.Co se tika toho externiho prijmace pro pisjem DVB-S/S2 mas nejaky doporuceni?Nejakej dobrej ze stredni tridy.Pokud bych bral Skylink tak abych mohl prijmad HD programi i ty normalni tedy SD.
losos (2977)|2.8.2009 21:15
Uvádím znovu a znovu pořád to samé : Skylink (s HD balíčkem) a k tomu odpovídající přijímač Vantage HD, nejlépe rovnou dvoutunerový 8000S.
Pitomec (10211)|2.8.2009 21:57
Jenom jednu chybičku to má a sice, že Vantage disponuje pouze HDMI 1.2
OndraC (167)|2.8.2009 21:59
[quote=losos;235309]Uvádím znovu a znovu pořád to samé : Skylink (s HD balíčkem) a k tomu odpovídající přijímač Vantage HD, nejlépe rovnou dvoutunerový 8000S.[/quote]

Já oceňuju tvoji trpělivost! Ono je ale fakt super, když se rada objeví ve více vláknech. Vím o čem mluvím. Vzpomenu si, že jsem o něčem někde něco četl, ale vždycky mám problém to pak najít...takže pokud se to párkrát zopakuje, tak si myslím, že to není zbytečný zasr... vláken, ale naopak užitečná pomůcka...alespoň já to tak vidím.
OndraC (167)|2.8.2009 22:00
[quote=Pitomec;235322]Jenom jednu chybičku to má a sice, že Vantage disponuje pouze HDMI 1.2[/quote]

Na tohle bych se rád zeptal...ve specifikaci 8000S jsem na to narazil, ale nedokážu posoudit, jak moc velká nevýhoda to je. Vysvětlí někdo??
losos (2977)|3.8.2009 13:48
[quote=OndraC;235324]Na tohle bych se rád zeptal...ve specifikaci 8000S jsem na to narazil, ale nedokážu posoudit, jak moc velká nevýhoda to je. Vysvětlí někdo??[/quote]
Na to bych také rád poznal odpověď... - zatím jsme to nepocítili jako nějakou nevýhodu, vše funguje, jak má...
OndraC (167)|3.8.2009 14:18
[quote=losos;235392]Na to bych také rád poznal odpověď... - zatím jsme to nepocítili jako nějakou nevýhodu, vše funguje, jak má...[/quote]

Topfield má taky HDMI jen 1.2? Nikde jsem to nemohl najít...
losos (2977)|3.8.2009 17:08
[quote=OndraC;235396]Topfield má taky HDMI jen 1.2? Nikde jsem to nemohl najít...[/quote]
To vůbec netuším, pro mne je podstatné, že to HDMI, které má, funguje O.K.
V manuálu je uvedeno tohle :
HDMI - Obrazový výstup vysokého rozlišení/Výstup pravého a levého kanálu zvuku/Dolby digital audio výstup
MONYS (460)|3.8.2009 18:51
[quote=losos;235413]To vůbec netuším, pro mne je podstatné, že to HDMI, které má, funguje O.K.
V manuálu je uvedeno tohle :
HDMI - Obrazový výstup vysokého rozlišení/Výstup pravého a levého kanálu zvuku/Dolby digital audio výstup[/quote]Žádný sat hd přij. nemá jiný výst. jak hdmi1.2.HDMI 1.3 má smysl pouze u LCD/PLASEM vesměs je schopné přenést kromě obrazu i 7knálový zvuk ovšem má to uplatnění pouze s BR Playery vybavené těmito výstupy hdmi, připisuje se jim schopnost přenosu větší hloubky barevného obrazu.
OndraC (167)|3.8.2009 19:36
Nedokážu posoudit, co to přesně znamená v praxi, každopádně vylepšení HDMI 1.3 oproti 1.2 by měly být tyto, cituji: "zvyšuje datový tok na 340 MHz (tj. 10.2 Gbitů/s), rozšiřuje barevný prostor na miliardu odstínů a tónů, přidává schopnost automatické synchronizace zvuku a vedle zvuku z disků DVD-Audio a SACD beze ztrát přenáší rovněž Dolby TrueHD a DTS-HD Audio Master, což představuje nezbytnostpro HD zvukové formáty Blu-ray".
Pitomec (10211)|3.8.2009 21:49
[quote=MONYS;235428]Žádný sat hd přij. nemá jiný výst. jak hdmi1.2.HDMI 1.3 má smysl pouze u LCD/PLASEM vesměs je schopné přenést kromě obrazu i 7knálový zvuk ovšem má to uplatnění pouze s BR Playery vybavené těmito výstupy hdmi, připisuje se jim schopnost přenosu větší hloubky barevného obrazu.[/quote]
Samozřejmě, že má - např. Comag SL100HD (http://set-top-box.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=COMSL100HD).
losos (2977)|3.8.2009 21:51
[quote=Pitomec;235458]Samozřejmě, že má - např. Comag SL100HD (http://set-top-box.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=COMSL100HD).[/quote]

Pokud je to ovšem pravda, že ?
Pitomec (10211)|3.8.2009 22:21
[quote=losos;235460]Pokud je to ovšem pravda, že ?[/quote]
Na webu (ve světě) najdeš podobných přístrojů víc, ale obvykle to výrobce ani neuvádí.