Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr 40"-42" TV do 20tis

kykloop (25)|28.7.2009 11:35
prosím poraďte, v současných modelech se neorientuji tak ať vím, jakým směrem se ubírat. Prošel jsem 10 stran fora zazpět, ale víceméně se řešili konkrétní modely, ale moc podobného mému požadavku toho nebylo.

velikost 40"-42"
pozorovací vzdálenost cca 2,5m
cena do 20 000CZK (klidně může být za 15 :-)
účel: 50% TV z DVB-T, 40% DVD filmy/koncerty. 10% Divx + fotky (jestli je to koukatelné?)

Raději bych LCD, kvůli nižšší hmotnosti a o něco menší spotřebě, ale není to podmínkou. Důležitý je pro mě co nejkvalitnější obraz v rámci možností a danéhé účelu sledování.

Jaké rozlišení mám zvolit? Jak by vypadal DVB-T signál na Full HD a HD ready? Prohlížení fotek by bylo použitelné?

předem díky!
Golmanek (154)|28.7.2009 14:34
[quote=kykloop;234557]prosím poraďte, v současných modelech se neorientuji tak ať vím, jakým směrem se ubírat. Prošel jsem 10 stran fora zazpět, ale víceméně se řešili konkrétní modely, ale moc podobného mému požadavku toho nebylo.

velikost 40"-42"
pozorovací vzdálenost cca 2-2,5m
cena do 20 000CZK (klidně může být za 15 :-)
účel: 50% TV z DVB-T, 40% DVD filmy/koncerty. 10% Divx + fotky (jestli je to koukatelné?)

Raději bych LCD, kvůli nižšší hmotnosti a o něco menší spotřebě, ale není to podmínkou. Důležitý je pro mě co nejkvalitnější obraz v rámci možností a danéhé účelu sledování.

Jaké rozlišení mám zvolit? Jak by vypadal DVB-T signál na Full HD a HD ready? Prohlížení fotek by bylo použitelné?

předem díky![/quote]

Já osobně bych šel jednoznačně do plazmy, v této cenové relaci do PANASONIC VIERA TX-P42S10E nebo levnějšího PANASONIC VIERA TX-P42X10Y, která není FULL HD. Asi bych si připlatit FULL HD, nikdy nevíš, kdy si pořídíš satelit a pak Tě to bude mrzet. Rozdíl DVB-T signálu nepoznáš, to bude stejné. Spíše se jedná o satelit a případně BR přehrávač, kde Ti FULL HD televize podá super obraz, když budeš mít příjem HD kanálů.
Golmanek (154)|28.7.2009 14:35
[quote=Golmanek;234581]Já osobně bych šel jednoznačně do plazmy, v této cenové relaci do PANASONIC VIERA TX-P42S10E nebo levnějšího PANASONIC VIERA TX-P42X10Y, která není FULL HD. Asi bych si připlatit FULL HD, nikdy nevíš, kdy si pořídíš satelit a pak Tě to bude mrzet. Rozdíl DVB-T signálu nepoznáš, to bude stejné. Spíše se jedná o satelit a případně BR přehrávač, kde Ti FULL HD televize podá super obraz, když budeš mít příjem HD kanálů.[/quote]

Jo a jako vždycky Ti tady určitě všichni poradí, že máš jít určitě do větší uhlipříčky, min. 50´:-) To je pak na Tobě;-)
Pitomec (10211)|28.7.2009 17:48
[quote=kykloop;234557]prosím poraďte, v současných modelech se neorientuji tak ať vím, jakým směrem se ubírat. Prošel jsem 10 stran fora zazpět, ale víceméně se řešili konkrétní modely, ale moc podobného mému požadavku toho nebylo.

velikost 40"-42"
pozorovací vzdálenost cca 2,5m
cena do 20 000CZK (klidně může být za 15 :-)
účel: 50% TV z DVB-T, 40% DVD filmy/koncerty. 10% Divx + fotky (jestli je to koukatelné?)

Raději bych LCD, kvůli nižšší hmotnosti a o něco menší spotřebě, ale není to podmínkou. Důležitý je pro mě co nejkvalitnější obraz v rámci možností a danéhé účelu sledování.

Jaké rozlišení mám zvolit? Jak by vypadal DVB-T signál na Full HD a HD ready? Prohlížení fotek by bylo použitelné?


předem díky![/quote]
Plazmu Panasonic, ale čučet na 42" z 2,5m je fakt úplně mimo, to ti bude bohatě stačit 37".
Golmanek (154)|28.7.2009 18:15
[quote=Pitomec;234601]Plazmu Panasonic, ale čučet na 42" z 2,5m je fakt úplně mimo, to ti bude bohatě stačit 37".[/quote]

:-) Konečně někdo, kdo nečumí z jednoho metru na 50´TV:-) To je jako sedět v první řadě v kině:-)
kykloop (25)|28.7.2009 18:34
[quote=Golmanek;234607]:-) Konečně někdo, kdo nečumí z jednoho metru na 50´TV:-) To je jako sedět v první řadě v kině:-)[/quote]

v kině sedím nejraději tak v 5té řadě :-)
Jinak momentálně mám CRT 32" a rozhodně si na stejném místě dovedu představit 42"... otázka je jak s kvalitou obrazu, ale tímhle směrem byl směřován i můj původní dotaz...
911 (260)|28.7.2009 19:29
[quote=kykloop;234611]v kině sedím nejraději tak v 5té řadě :-)
Jinak momentálně mám CRT 32" a rozhodně si na stejném místě dovedu představit 42"... otázka je jak s kvalitou obrazu, ale tímhle směrem byl směřován i můj původní dotaz...[/quote]

Nu,myslím si,že tu crt si už nepustíš.
Pitomec (10211)|28.7.2009 19:57
[quote=911;234624]Nu,myslím si,že tu crt si už nepustíš.[/quote]
To bych netvrdil, pokud má někdo CRT 82cm 16/9, tak bych o žádné změně moc neuvažoval a zvlášť za situace, že hlavním zdrojem signálu bude běžné televizní vysílání. Ostatně já jsem na tom stejně, signál 42" Plazmy vidím každý den v hospodě (podotýkám že i za střízliva B-)), k tomu u zákazníků přehršel různých LCD TV a Plazem, přičemž doma mám právě CRT 82cm 16/9 a neměnil bych ani za nic. Jedině až CRT klekne, tak půjdu do 37" Plazmy. Vzdálenost sledování cca 3m.
Golmanek (154)|28.7.2009 20:09
[quote=Pitomec;234628]To bych netvrdil, pokud má někdo CRT 82cm 16/9, tak bych o žádné změně moc neuvažoval a zvlášť za situace, že hlavním zdrojem signálu bude běžné televizní vysílání. Ostatně já jsem na tom stejně, signál 42" Plazmy vidím každý den v hospodě (podotýkám že i za střízliva B-)), k tomu u zákazníků přehršel různých LCD TV a Plazem, přičemž doma mám právě CRT 82cm 16/9 a neměnil bych ani za nic. Jedině až CRT klekne, tak půjdu do 37" Plazmy. Vzdálenost sledování cca 3m.[/quote]

Já mám doma 37´plazmu a koukám na ní asi za 2,5 - 3m a super! Pořád je to velkej obraz, 20 let jsme měli doma 55´CRT od Tesly, ty lepší mě Sonku 55´a ti vůbec nejlepší pak měli 72´ a nyní si budeme stěžovat na to, že 94cm nebo 106cm je málo? :-)
911 (260)|28.7.2009 20:21
[quote=Pitomec;234628]To bych netvrdil, pokud má někdo CRT 82cm 16/9, tak bych o žádné změně moc neuvažoval a zvlášť za situace, že hlavním zdrojem signálu bude běžné televizní vysílání. Ostatně já jsem na tom stejně, signál 42" Plazmy vidím každý den v hospodě (podotýkám že i za střízliva B-)), k tomu u zákazníků přehršel různých LCD TV a Plazem, přičemž doma mám právě CRT 82cm 16/9 a neměnil bych ani za nic. Jedině až CRT klekne, tak půjdu do 37" Plazmy. Vzdálenost sledování cca 3m.[/quote]

Každý to máme nastavené trochu jinak,myslím tím vnímání třeba určitých rozdílů.Do nedávna jsem si také myslel že mám zázrak a to crt Philips 36PW 9525 ,svého času vítěz všelijakých testů s cenou cca 150000kč,než jsem to mohl srovnat třeba s Panasonikem G10.To srovnání netrvalo ani 5 minut,a už jsem ten 100kilový zázrak/Philips/ vláčel o patro výš.Prostě to je nebe a dudy.Crt dobrý,ale než to postavíš vedle sebe.Tak to vidím já.
Pitomec (10211)|28.7.2009 20:22
Jediná věc která měla ale vadí je to, že Panasonic nedává do svých TV i DVB-C tuner, což je pro mě zásadní. Takže zbývá Samsung, ale ten má Plazmy tuším až od 42".
Pitomec (10211)|28.7.2009 20:25
[quote=911;234635]Každý to máme nastavené trochu jinak,myslím tím vnímání třeba určitých rozdílů.Do nedávna jsem si také myslel že mám zázrak a to crt Philips 36PW 9525 ,svého času vítěz všelijakých testů s cenou cca 150000kč,než jsem to mohl srovnat třeba s Panasonikem G10.To srovnání netrvalo ani 5 minut,a už jsem ten 100kilový zázrak/Philips/ vláčel o patro výš.Prostě to je nebe a dudy.Crt dobrý,ale než to postavíš vedle sebe.Tak to vidím já.[/quote]
Jo - já ti ten názor neberu a brát nehodlám, je to subjektivní pocit stejně jako u mě, že CRT na běžné TV vysílání jasně vede a Plazma je až druhá (přičemž LCD TV je nepoužitelná věc úplně). V případě HD signálu třeba z PS3 už je situace samozřejmě úplně jiná, tam nemá CRT místo a i LCD TV je vyhovující.
911 (260)|28.7.2009 20:36
[quote=Pitomec;234639]Jo - já ti ten názor neberu a brát nehodlám, je to subjektivní pocit stejně jako u mě, že CRT na běžné TV vysílání jasně vede a Plazma je až druhá (přičemž LCD TV je nepoužitelná věc úplně). V případě HD signálu třeba z PS3 už je situace samozřejmě úplně jiná, tam nemá CRT místo a i LCD TV je vyhovující.[/quote]

Čeče,tak jsi mi donutil vyběhnout o patro vejš a zapnout ten zázrak.Barvy,kontrast,detaily,to je všechno perfektní,ale i z 3m jsou znát obrysy masky/mřížky/ a seběhnu dolú a ejhle,zde na mě září nádherný čistý obrázek,málem jsem se z toho...Tak hezkej večer a nahoru už nejdu,pouštějte si co chcete,já mám jasno.
dalizije (641)|28.7.2009 20:38
Nebo - Laserová televize :-))
garb7 (1189)|28.7.2009 22:34
[quote=dalizije;234645]Nebo - Laserová televize :-))[/quote]

Jo, ale kdy budou k mání za rozumný love a jestli budou dělat 42" ???
Pitomec (10211)|28.7.2009 23:19
[quote=911;234644]Čeče,tak jsi mi donutil vyběhnout o patro vejš a zapnout ten zázrak.Barvy,kontrast,detaily,to je všechno perfektní,ale i z 3m jsou znát obrysy masky/mřížky/ a seběhnu dolú a ejhle,zde na mě září nádherný čistý obrázek,málem jsem se z toho...Tak hezkej večer a nahoru už nejdu,pouštějte si co chcete,já mám jasno.[/quote]
Potíž je jenom v tom, že u Plazmy (a už vůbec ne u LCD) na tebe nemůže zářit žádný čistý obrázek v porovnání s CRT když sleduješ SD vysílání, protože tyto panely jsou stavěné na HD. Bohužel, ale je to tak a nezměním to ani já a ani ty a SD vysílání na HD panelu bude menší či větší mazanice, ale pořád jenom ta mazanice...
No a vidět jakési obrysy masky nebo co to vidíš, tak to sorry, ale to já u své 10 let staré Tesly nevidím vůbec (zřejmě máš smůlu, žes koupil nějakou shiotoidní CRT TV, to se někdy stává).
911 (260)|29.7.2009 07:22
[QUOTE=Pitomec;234670]Potíž je jenom v tom, že u Plazmy (a už vůbec ne u LCD) na tebe nemůže zářit žádný čistý obrázek v porovnání s CRT když sleduješ SD vysílání, protože tyto panely jsou stavěné na HD. Bohužel, ale je to tak a nezměním to ani já a ani ty a SD vysílání na HD panelu bude menší či větší mazanice, ale pořád jenom ta mazanice...
No a vidět jakési obrysy masky nebo co to vidíš, tak to sorry, ale to já u své 10 let staré Tesly nevidím vůbec (zřejmě máš smůlu, žes koupil nějakou shiotoidní CRT TV, to se někdy stává).[/QUOTE

Nic ve zlém,ale shitoidní CRT máš asi Ty.Proto stále hovoříš o nějakých mazanicích.Nevím co to je.Já mám ve srovnání s crt krásný, ostrý,nerozmazaný obrázek ,ale v tej hospodě kam chodíš by si už měli umejt sklo na tej plasmě,i když možná je to nějaká shitoidní a tej to nepomůže.Jinak nedělám si žádné iluze,pořád je to jenom bedna,ale myslím,že za posledních pár let,se to hodně zlepšilo,co se obrazu týče.Dobře si pamatuji sledování TV a chytání zrnícího ZDF nebo ARD a čekání na Rockpalast.A neboj,jednou taky uvidíš krásný obrázek.Když tak zavolej.
kykloop (25)|29.7.2009 08:35
Jak vypadají fotky na plazmě? Tam už asi bude znát jesti je Full HD nebo 1024x768? A u DVB-T vysílání je v tom rozdíl, nevypadá to na full HD hůře?
Pitomec (10211)|29.7.2009 09:31
[quote=911;234693]Nic ve zlém,ale shitoidní CRT máš asi Ty.Proto stále hovoříš o nějakých mazanicích.Nevím co to je.Já mám ve srovnání s crt krásný, ostrý,nerozmazaný obrázek ,ale v tej hospodě kam chodíš by si už měli umejt sklo na tej plasmě,i když možná je to nějaká shitoidní a tej to nepomůže.Jinak nedělám si žádné iluze,pořád je to jenom bedna,ale myslím,že za posledních pár let,se to hodně zlepšilo,co se obrazu týče.Dobře si pamatuji sledování TV a chytání zrnícího ZDF nebo ARD a čekání na Rockpalast.A neboj,jednou taky uvidíš krásný obrázek.Když tak zavolej.[/quote]
Ha, ha, ha - ostrý, nerozmazaný obrázek? Když máš HD zobrazovač a pustíš do něho SD signál, čili se ty chybějící body musí dopočítat? Sorry, ale z tebe mluví pouze to, že nejseš ochoten připustit, že když nasypals tolik peněz do HD zobrazovače, tak výsledek nemusí být ideální (a taky ideální není). Ale toto je obvyklý jev u majitelů HD zobrazovačů, protože jenom málokdo přizná že je hlupák a koupil vlastně něco, co je horší než dřívější CRT TV (pokud se bavíme o zobrazení běžného TV vysílání) :-)-
911 (260)|29.7.2009 10:06
[quote=Pitomec;234705]Ha, ha, ha - ostrý, nerozmazaný obrázek? Když máš HD zobrazovač a pustíš do něho SD signál, čili se ty chybějící body musí dopočítat? Sorry, ale z tebe mluví pouze to, že nejseš ochoten připustit, že když nasypals tolik peněz do HD zobrazovače, tak výsledek nemusí být ideální (a taky ideální není). Ale toto je obvyklý jev u majitelů HD zobrazovačů, protože jenom málokdo přizná že je hlupák a koupil vlastně něco, co je horší než dřívější CRT TV (pokud se bavíme o zobrazení běžného TV vysílání) :-)-[/quote]

Kolego,já jsem odolával poměrně dost dlouho,v přesvědčení jako Ty ,že nad CRT není.Jinak jsem ochoten připustit cokoliv a nemyslím si ,že mám zázrak.Na to jsem dost starej.Pouštět se do těchto debat nemá většinou žádný konec.Pokud mě někdo přesvědčí ,že stará barevná Tesla jde líp než nová V10 ,tak prohlásím,že jsem pitomec a zakřičím to na celé náměstí.Zatím jsem jen pitomec,že se této debaty pouštím.Hezký den.
Pitomec (10211)|29.7.2009 10:24
[quote=911;234709]Kolego,já jsem odolával poměrně dost dlouho,v přesvědčení jako Ty ,že nad CRT není.Jinak jsem ochoten připustit cokoliv a nemyslím si ,že mám zázrak.Na to jsem dost starej.Pouštět se do těchto debat nemá většinou žádný konec.Pokud mě někdo přesvědčí ,že stará barevná Tesla jde líp než nová V10 ,tak prohlásím,že jsem pitomec a zakřičím to na celé náměstí.Zatím jsem jen pitomec,že se této debaty pouštím.Hezký den.[/quote]
Tak už to můžeš začít křičet, protože samotný fakt, že máš novou TV vůbec neznamená, že musíš mít automaticky i lepší obraz 9-)
911 (260)|29.7.2009 11:48
[quote=Pitomec;234713]Tak už to můžeš začít křičet, protože samotný fakt, že máš novou TV vůbec neznamená, že musíš mít automaticky i lepší obraz 9-)[/quote]

To máš samozřejmě pravdu,ale nic to na tom nemění,že to tak opravdu je.Mám lepší obraz,je jako obrázek.Hele dej vědět já Ti to předvedu v reálu.To musíš vidět.Zblázníš se z toho.Zdar.
Pitomec (10211)|29.7.2009 11:57
[quote=911;234725]To máš samozřejmě pravdu,ale nic to na tom nemění,že to tak opravdu je.Mám lepší obraz,je jako obrázek.Hele dej vědět já Ti to předvedu v reálu.To musíš vidět.Zblázníš se z toho.Zdar.[/quote]
Mně nic předvádět nemusíš, já mám oči dobrý a těch TV vidím v reálu stovky ročně. A taky vidím ty nas*aný ksichty majitelů LCD a Plazem, kterým až po koupi jejich vysněnýho modelu dochází, že technologický novinky tohoto typu jsou výhradně na tahání peněz z lidí a s kvalitou nemají naprosto co dělat :D
911 (260)|29.7.2009 13:01
[quote=Pitomec;234730]Mně nic předvádět nemusíš, já mám oči dobrý a těch TV vidím v reálu stovky ročně. A taky vidím ty nas*aný ksichty majitelů LCD a Plazem, kterým až po koupi jejich vysněnýho modelu dochází, že technologický novinky tohoto typu jsou výhradně na tahání peněz z lidí a s kvalitou nemají naprosto co dělat :D[/quote]

Hele,já proti Tobě nic nemám,ale mám pocit,že jsi spíš nasranej Ty na celej svět.Někdy mám dokonce pocit,že jsi za to placenej.Nebo se pletu?
911 (260)|29.7.2009 13:11
[quote=kykloop;234698]Jak vypadají fotky na plazmě? Tam už asi bude znát jesti je Full HD nebo 1024x768? A u DVB-T vysílání je v tom rozdíl, nevypadá to na full HD hůře?[/quote]

Zeptej se Pitomce,ten Ti to vysvětlí,že hodíš foťák vzteky do popelnice,ale já Ti mohu říci,že fotky na plasmě mám jak jinak než nádherný.Prostě paráda.
kykloop (25)|29.7.2009 15:10
[quote=911;234738]Zeptej se Pitomce,ten Ti to vysvětlí,že hodíš foťák vzteky do popelnice,ale já Ti mohu říci,že fotky na plasmě mám jak jinak než nádherný.Prostě paráda.[/quote]

:-))))) Ok, dík za info. Jinak zatím mám jako favorita Panaka TX-P42S10E, byť je trochu přes můj limit...
Pitomec (10211)|29.7.2009 15:40
[quote=911;234736]Hele,já proti Tobě nic nemám,ale mám pocit,že jsi spíš nasranej Ty na celej svět.Někdy mám dokonce pocit,že jsi za to placenej.Nebo se pletu?[/quote]
Já sem naprosto v pohodě, protože nemusím doma čučet na mazanice. Nas*anej budu až v momentě, kdy mně ta CRT TV klekne. Ale to spíš tebe nějak štve, že nevychvaluju to, co sis koupil :D
Pitomec (10211)|29.7.2009 15:41
[quote=911;234738]Zeptej se Pitomce,ten Ti to vysvětlí,že hodíš foťák vzteky do popelnice,ale já Ti mohu říci,že fotky na plasmě mám jak jinak než nádherný.Prostě paráda.[/quote]
Koupit si Plazmu kvůli fotkám, tomu se říká "dobrá koupě" 9-):D:D:D
kykloop (25)|29.7.2009 15:50
[quote=Pitomec;234763]Koupit si Plazmu kvůli fotkám, tomu se říká "dobrá koupě" 9-):D:D:D[/quote]

jenom kvůli fotkám asi moc lidí plazmu nekupuje... Jinak když si tak libuješ v CRT (nic proti) nechceš mého philipse 82cm, 16:9, 100hz, 2 roky starý? :-) Abys měl rezervu, kdyby ti to tvoje kleklo :D
Pitomec (10211)|29.7.2009 15:56
Špatný by to nebylo, akorát nevím kam bych tu TV strčil...
911 (260)|29.7.2009 17:28
[quote=Pitomec;234762]Já sem naprosto v pohodě, protože nemusím doma čučet na mazanice. Nas*anej budu až v momentě, kdy mně ta CRT TV klekne. Ale to spíš tebe nějak štve, že nevychvaluju to, co sis koupil :D[/quote]

Ne mě nic neštve a nemusíš mi nic vychvalovat,vždyť to neplatíš .Je s Tebou prdel.Tak hezkej den.