Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sekání programů a "Nemohu nalézt B2C2..." aneb otá

capo (62)|3.1.2005 22:21
Hola hej pánové a dámy,
jako úplná lama, která, ač se snažila pročíst vše možné, nenašla odpověď :-((( , pokládám dvě otázky.

1) proč se mi jak televizní kanály, tak i rádio seká?(na chvilku zastavuje obraz, zasekává zvuk...) někdy je to častěji, jindy méně, ale skoro vždy

2) proč se mi při pokusu o přehrání ČT1 z multiplexu CRa objeví hláška "Nemohu nalézt B2C2 MPEG Filter Audio/Video...." a tím pádem ČT1 nelze přehrát?

Mám kartu Technisat AirStar, TechniSat Edition DVB Vieweru s drivery ve verzi 1018, lokalita P10 Strašnice, a video naladěné na Channel 25, frekvence 506MHz, síla signálu kolem 75%.... (Žádný jiný kanál mi to nenajde - slabý signál???)

Díky za Vaše postřehy, budu vděčný za jakýko-liv poznatek.... :BB:
exTNT (1421)|3.1.2005 22:30
Odpověď máš v SZ (soukromá zpráva...).
D@ve (24)|3.1.2005 22:34
To sekání může být slabým signálem.
Spusť si Setup4PC - ta zelená, resp. červená ikona v sys. tray a když klikneš na status, objeví se Ti okno s informací o kanále - síla signálu, odstup signálu od šuma a hlavně BER. Ta hodnota by měla být 0, resp blízká nule. Poslední položka "Uncorrected Blocks" musí být i po delším čase nulová, jinak to znamená že jsou neopravitelný výpadky - sekání.
Nahraný video přehrávám ve Media Player Classic.
capo (62)|3.1.2005 22:53
[quote=D@ve]To sekání může být slabým signálem.
Spusť si Setup4PC - ta zelená, resp. červená ikona v sys. tray a když klikneš na status, objeví se Ti okno s informací o kanále - síla signálu, odstup signálu od šuma a hlavně BER. Ta hodnota by měla být 0, resp blízká nule. Poslední položka "Uncorrected Blocks" musí být i po delším čase nulová, jinak to znamená že jsou neopravitelný výpadky - sekání.
Nahraný video přehrávám ve Media Player Classic.[/quote]

Máš pravdu, ty hodnoty jsou asi dost špatné :
SNR 19.1, BER se pohybuje převážne 1,xE-003 a podobně, a UB dost roste, po třeba třech minutách se dostává na hodnotu 1000.

Znamená to tedy, že příjem signálu je slabý? Mám to napojeno na domovní anténu, na kterou mají všichni ostatní analogové televize, takže s tím asi moc nehnu....
D@ve (24)|3.1.2005 23:03
BER 1,xE-003 je už nepoužitelný :-( Co takhle zkusit nějakou vnitřní anténu - na tu by to mělo v Praze jít.
slo (227)|3.1.2005 23:08
Hele, ještě nepanikař. Ja jsem pracně přišrouboval na střechu síto, ještě složitěji natáhl asi 20 metrů koaxu, abych to nakonec nepoužíval! Protože jsem zjistil, že signál metr od PC, na malou anténu (snad od GSM brány nebo mobilu) je stejně kvalitní... 9-). Přesněji řečeno byl, protože nám to Telecom ustřihl :((. Hezkej dárek brňákům k Novýmu roku... Koukni se po anténce k NMTéčkovýmu mobilu.
capo (62)|4.1.2005 08:22
Tak se tedy opět zeptám, jak začátečník, kterým jsem. Vzhledem k tomu, že výše uvedených hodnot dosahuji při připojení na společnou domovní anténu, kterou mohu jen těžko nějak ovlivnit, musím to řešit jinak. Můžete mi někdo doporučit nějakou konkrétní vnitřní anténu, která moc nestojí, ale má dobrý příjem ? (taky jak jinak, že :-D )

Na webu se dá najít něco jako třeba http://dvbtshop.net/detail.php?sid=41da434b51008&wid=teant01? Nevím, jestli to ale dokáže vyřešit mou situaci - pokud to správně chápu, tak ČT se zkušebním vysíláním přestal, o ČRa nikdo nic neví, ale zatím to běží, a tak jediný, kdo vysílá, a slíbil, že bude, je CDG. Vzhledem k tomu, že na veknovní anténu naladím jen!! ČRa, a s dost velkou chybovostí - mohu jen doufat, že to vyřeší ta interní. Nerad bych tahal nějaké kabely až se shora vlastními silami venkem....
capo (62)|14.1.2005 14:25
Tak konečně se situace se zlepšila. Za vydatné pomoci exTNT a ostatních jsem si zjistil, co jsem mohl. Signál je tak špatný, protože využívám STA, a ta to pravděpodobně nějak ořezává, něbo transponuje do VHF. když jsem pověsil na okno drát z antény pro rádio k jiné TV kartě, signál byl hned výrazně lepší. Nyní testuji vnitřní anténu Hama se zesilovačem (půjčil kamarád) a musím konstatovat, že drát v okně byl lepší!!!! Signál záleží na přesném umístění (cm) a je proměnlivý, bohužel ani chybovost nevydrží déle jak pár minut na nule, alejsou to takové záchvěvy. Už se mi podaří naladit i 46. kanál, program krásně rozpozná všechny programy, ale žádný z nich sjem zatím nespustil (signál je zde tak na 50%, což to asi vysvětluje - interní anténa...)

Nicméně když je anténa chvilku na správném místě, ČRa jsou parádní!!!!