Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpeg2 do Xvid alebo DivX?

imported_KILLER_shw (16)|3.1.2005 21:36
skusal som kompresovat mpeg2 cez Dr.Divx 1.0.6 ale ten mi vzdy pri konci na 99% zmrzne neviem preco, aj na nanovo nainstalnutyx win2k / xp

potom som skusal AutoGK da sa tam nastavit xvid alebo divx ale pri xvid je subor o nieco vacsi a kvalita sa mi zda horsia nez na divx.
1 pripadne ako tu nastavit profily divxu?
2 alebo sa to pri autoGK ani neda treba pouzit normal verziu?


este hlavna otazka v com by mal byt xvid lepsi od divx alebo opacne? :)

diki
Hawkey_tvf (434)|4.1.2005 08:47
Mozno ti to na konci zmrzne lebo ten MPEG je nejaky pohnojeny...
S AutoGK nerobim, ale tam nejde normalne vyvolat control panel DivXu?
Alebo, nejde tam vlozit commandline? Potom si nabuchaj v control paneli DivXu co potrebujes, on vygeneruje commandline (aj zobrazi, tusim na prvej zalozke dolu) a tu commandline copy&paste kam treba.
DivX a XviD su approximately the same shit, ale podla posledneho mojho pokusu o porovnanie (pripadne dalsieho na doom9) vychadza MOMENTALNE lepsie XviD. Hlavne ak sa ide s bitrate dolu, tak viditelne bloky (pri vypnutom postprocessingu - ten ich rozmazava) sa najprv zjavia u DivXu.
Ale ak chces nieco vidiet, tak instaluj Nero Recode 2.2 (sucast Nero Visual Express) a vyskusaj Nero Digital AVC variant... je to de facto H.264 kodek, je to o kus pomalsie, ale nejake XviDy a DivXy mozu tak akurat opustit scenu.
Na doom9 mas navod, ale zvladne to aj necvicena samica makaka.
vlada (3470)|21.1.2005 02:21
Další návod můžeš najít na mojich stránkách - http://jech.webz.cz. Už jsem to delší dobu neaktualizoval, ale nic podstatnýho se zatim nezměnilo.

Vláďa