Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

seká se mi pc

hardb (12)|24.7.2009 17:33
jedná se o počítač který je starý zhruba rok a pul

je v něm
procesor: AMD X2 6400+ 3.2 GHz
základní deska:Gigabyte M57 SLI-S4
Grafická karta: Nvidia GeForce 8800 GT
operační paměti: kinghston 2x 1GB DDR2 800MHz
cd/dvd mechanika: Samsung SH-S203D
zdroj: Forton Saga+ 450W

pc se mi poslední dobou seká ale v 90% jen když jsem na netu z prohlížečem mozilla (IE nepoužívám) - jak se kousne tak naskočí vždy modrá obrazovka - systém Windows byl ukončen aby nedošlo k poškození HW

myslíte že je někde chyba v pc nebo v SW ?? zkoušel jsem různé testy na testování operačních pamění, nechal je test udělat několikrát dokola a nic nenašli

nebo co by jste mi doporučili vyzkoušet ??
předem díky
hardb (12)|24.7.2009 17:35
zapoměl sem napsat že problém přetrvává i po formátování disku a znovu instalací OS
StD (8612)|24.7.2009 20:48
No to je na hodně velkou věšteckou kouli, ale když se to projevuje i po reinstallu, tak by to mohl být jen nějaký rootkit v zaváděcím sektoru, nebo akási blbost v HW. U mne podobně nenadále podobně padala jedna mašina a nakonec jsem po pracném a dlouhém hledání zjistil, že prostě napájení zkratovala jedna vadná Molex-roztrojka... Ulož co potřebuješ, začni low-level formatem C: a pak už jen vylučovací metoda...
a nezapomenout promačkat/zatlačit kabely. Nezávidím ti to.
MIHI (940)|24.7.2009 20:58
Zkus ještě nějaké komplexnější testy typu PC-Doctor apod., které projedou nejen paměti, ale i disky, zákl. desku, procesor, síťové karty, atd...
hardb (12)|24.7.2009 21:08
Dobře zkusím to ale když si narazil na ty disky tak mám v pc dva a zhruba se pokazili zároven ..

systémový (samsung F1 320 GB) - mel hodne vadnych sektoru - pc se sekal při nahození jedné hry, druhý odešel asi k vůli mechanické závadě a po reklamaci jsou necelé 3 měsíce takže pokud by tam byli zase vadné sektory tak by byla chyba někde v základní desce??

jinak vyzkouším teda nějaké ty testy a uvidí se
hardb (12)|24.7.2009 22:14
Co jsem tak hledal na netu Google, stahuj a pod tak jsem našel jen programy které testují pomocí příkazu ...

co jsem se díval na toho pc doctora tak to není free verze :( nemáte tip na nějaky dobrý prográmek za který se nemusí nic platit ?
StD (8612)|25.7.2009 07:53
[quote=hardb;234190]Co jsem tak hledal na netu Google, stahuj a pod tak jsem našel jen programy které testují pomocí příkazu ...

co jsem se díval na toho pc doctora tak to není free verze :( nemáte tip na nějaky dobrý prográmek za který se nemusí nic platit ?[/quote]

[COLOR="DarkRed"][SIZE="4"]Hiren's BootCD[/SIZE][/COLOR] - tam máš všechno, co potřebuješ. Nabootuješ PC z něj, mimo OS. BTW, když jsi zmínil ty hry - jsi si jistý, že jsou "košer" a neobsahují nějakého "škodiváka"? \\/
hardb (12)|25.7.2009 14:11
tak sem dnes sformátoval všechny disky co sem měl v pc. nainstaloval OS, hry, programy a mozilla se mi zatím nesekla tak snad to byl jen nějaký pc vir bo podobná havěť, zkusím ten program stáhnout a vyzkoušel bych ho ....
StD (8612)|25.7.2009 15:20
[quote=hardb;234230]...tak snad to byl jen nějaký pc vir bo podobná havěť, zkusím ten program stáhnout a vyzkoušel bych ho ....[/quote]

Čím / jakým antivirem jsi kontroloval ty instalačky? Takto nemůžeš mít nikdy jistotu ani po reinstalaci... BTW nepoužívej pls "bo", vstávají mi z toho vlasy na hlavě... :mad:
hardb (12)|25.7.2009 19:33
[quote=StD;234237]Čím / jakým antivirem jsi kontroloval ty instalačky? Takto nemůžeš mít nikdy jistotu ani po reinstalaci... BTW nepoužívej pls "bo", vstávají mi z toho vlasy na hlavě... :mad:[/quote]

no mám AVASTa 4.8

ok :)
StD (8612)|25.7.2009 20:26
[quote=hardb;234258]no mám AVASTa 4.8

ok :)[/quote]

Já bych být tebou zkusil po reinstallu kontrolu Avirou (je free a můžeš ji potom odstranit, když ti víc vyhovuje Avast) - speciálně na archivy instalaček je dobrá. Dej si do Google Avira (teď je aktuální v. 9)
hardb (12)|26.7.2009 08:34
dobře vyzkouším to, ale vidím to špatně zas se mi ta mozilla sekla - asi to bude nejspíš nějakým HW ale nevím jestli grafikou, operačníma pamětama nebo základní deskou ... :(
StD (8612)|26.7.2009 12:00
No to budeš asi muset, je to dost pracné identifikovat příčinu. Bude taky možná lepší, když s tím dotazem přejdeš vedle na Svět hardware - viz ikonka vlevo nahoře - je tam na fóru více odborníků. Budeš ale muset na začátku podrobně specifikovat HW a instalovaný SW - nejlépe si předtím přepravit systemový výpis z Everest Home Edition nebo podobných prográmků...
hardb (12)|26.7.2009 12:46
[quote=StD;234305]No to budeš asi muset, je to dost pracné identifikovat příčinu. Bude taky možná lepší, když s tím dotazem přejdeš vedle na Svět hardware - viz ikonka vlevo nahoře - je tam na fóru více odborníků. Budeš ale muset na začátku podrobně specifikovat HW a instalovaný SW - nejlépe si předtím přepravit systemový výpis z Everest Home Edition nebo podobných prográmků...[/quote]

dobře zkusím to ...

jinak myslíš že tohle postačí ??
hardb (12)|26.7.2009 12:58
pak ten program Hirens.BootCD.9.9 mám na cd vypálit přes nějaký program který umí pracovat z iso soubory nebo to stačí vypálit přes nero ?
StD (8612)|26.7.2009 15:40
[quote=hardb;234309]dobře zkusím to ...

jinak myslíš že tohle postačí ?? [/quote]

Ulož si komplet ten výpis z Everestu ve formátu html nebo txt (budou tam i typy pamětí, taktování, nepětí atd.).

Co se vypálení toho ISO-image týče, lze i v Neru, ale musíš to správně zvolit, aby bylo CDbootovací. V ImgBurnu je to mnohem jednodušší...
hardb (12)|26.7.2009 15:45
[quote=StD;234319]Ulož si komplet ten výpis z Everestu ve formátu html nebo txt (budou tam i typy pamětí, taktování, nepětí atd.).

Co se vypálení toho ISO-image týče, lze i v Neru, ale musíš to správně zvolit, aby bylo CDbootovací. V ImgBurnu je to mnohem jednodušší...[/quote]


aha ... no myslím že už nato přišli čím by to mohlo být a ani by to tomu odpovídalo - špatný sata kabel od toho systémového disku
StD (8612)|26.7.2009 15:54
[quote=hardb;234320]aha ... no myslím že už nato přišli čím by to mohlo být a ani by to tomu odpovídalo - špatný sata kabel od toho systémového disku[/quote]
No to je taky možný... Mě se zase podobně sekala jedna mašina ("Unknown Hard Error") jen tím, že mi nepravidelně zkratovalo napájení všech 3 HDD (disky mizely z BIOSu), když se hýblo s kabeláží. Nakonec jsem přišel na to, že ten "šotek" je schovaný v amatérsky dělané Molex-roztrojce... :-D
hardb (12)|26.7.2009 16:15
[quote=StD;234321]No to je taky možný... Mě se zase podobně sekala jedna mašina ("Unknown Hard Error") jen tím, že mi nepravidelně zkratovalo napájení všech 3 HDD (disky mizely z BIOSu), když se hýblo s kabeláží. Nakonec jsem přišel na to, že ten "šotek" je schovaný v amatérsky dělané Molex-roztrojce... :-D[/quote]

aha ttj ona taková blbost a jaky to děla nepořádek ....

ted se pokouším vypálit ten obraz a nějak se mi to nedaří :( zkoušel jsem "zapsat obraz na disk" 1. možnost zleva nahoře a na cd se mi nic nezapsalo to samé i z 2. možností zapsat soubory do adresáře tak nevím jestli to nevypálí na cd/rw nebo to dělám špatně ... přes ten program ImgBurn
StD (8612)|26.7.2009 19:05
Jak navypálilo???
Krok 1 - Vyberu v menu Write Image File to Disk
Krok 2 - vložím čisté medium do mechaniky
Krok 3 - Objeví se obrazovka PRG, kde mám vlevo pod lištou řádek Source (Zdroj) - kliknu na ikonku adresáře a najdu si na HDD, kde mám uložené to ISO. Dám OK a objeví se soubor ve výběru.
Krok 4 - Kouknu na řádek Destination (Cíl), jestli mám vybranou správnou mechaniku, kde je vložen čistý disk. Pokud není, vyberu ji a vpravo v okně se objeví parametry vloženého disku.
Krok 5 - vyberu rychlost zapisování, kterou medium podporuje (=uvedeno v těch parametrech výše), počet kopií.
Krok 6 - Zmáčknu velké tlačítko pod řádkem Destination vlevo s ikonami HDD a CD s šipkou a už to píše. Stav to vypisuje v okně dole. Nechápu, jak ti toto nemůže jít.

V Neru uděláš totéž pod volbou výběru CD - bootovací CD - vypálit obraz...

PS: Pokud to dáváš na CD-RW, musíš medium zfinalizovat = uzavřít Session, žádné Multisession... BTW: Máš ten CD-RW vymazaný??? To by jsi měl... \\/
hardb (12)|26.7.2009 19:24
[quote=StD;234337]Jak navypálilo???
Krok 1 - Vyberu v menu Write Image File to Disk
Krok 2 - vložím čisté medium do mechaniky
Krok 3 - Objeví se obrazovka PRG, kde mám vlevo pod lištou řádek Source (Zdroj) - kliknu na ikonku adresáře a najdu si na HDD, kde mám uložené to ISO. Dám OK a objeví se soubor ve výběru.
Krok 4 - Kouknu na řádek Destination (Cíl), jestli mám vybranou správnou mechanikum, kde je vložen čistý disk. Pokud není, vyberu ji a vpravo v okně se objeví parametry vloženého disku.
Krok 5 - vyberu rychlost zapisování, kterou medium podporuje (=uvedeno v těch parametrech výše), počet kopií.
Krok 6 - Zmáčknu velké tlačítko pod řádkem Destination vlevo s ikonami HDD a CD s šipkou a už to píše. Stav to vypisuje v okně dole. Nechápu, jak ti toto nemůže jít.

V Neru uděláš totéž pod volbou výběru CD - bootovací CD - vypálit obraz...

PS: Pokud to dáváš na CD-RW, musíš medium zfinalizovat = uzavřít Session, žádné Multisession... BTW: Máš ten CD-RW vymazaný??? To by jsi měl... \\/[/quote]

takhle jsem to taky dělal ale nějak to nejde i na obyčejné cd
tak nevím čím to :(

ale přes nero to šlo naštestí ....
StD (8612)|26.7.2009 19:57
No sláva. 8-)