Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MB ASUS P5KPL-CM a rozšiřující karta

Engeer (13)|23.7.2009 13:38
Na této základní desce mi odešel integrovaný síťový adaptér ethernet. Instaloval jsem tedy rozšiřující kartu k připojení na net - patice PCI1, ale systém ji nedokáže najít. Zřejmě ji musím povolit v BIOSu, ale zaboha nemůžu přijít na to, kde. Poradí někdo? Za případné odpovědi předem díky.
StD (8612)|23.7.2009 14:02
[quote=Engeer;233879]Na této základní desce mi odešel integrovaný síťový adaptér ethernet. Instaloval jsem tedy rozšiřující kartu k připojení na net - patice PCI1, ale systém ji nedokáže najít. Zřejmě ji musím povolit v BIOSu, ale zaboha nemůžu přijít na to, kde. Poradí někdo? Za případné odpovědi předem díky.[/quote]

V BIOSu musíš především zakázat používání té integrované a pak ji OS tu novou v PCI určitě najde hned při startu...
Pitomec (10211)|23.7.2009 14:05
To se mně moc nezdá, síťových adaptérů můžeš mít v PC klidně víc. Je vůbec otázkou, jestli tazateli ten síťový adaptér klekl nebo je krpa někde jinde...
StD (8612)|23.7.2009 14:09
[quote=Pitomec;233899]To se mně moc nezdá, síťových adaptérů můžeš mít v PC klidně víc. Je vůbec otázkou, jestli tazateli ten síťový adaptér klekl nebo je krpa někde jinde...[/quote]

To jo, ale když má ten integrovaný vadný, tak by mu v tom mohl "dělat rotyku" v prioritě či jinak zlobit...

Edit: A před re-bootem po změně v BIOSu nezapomenout zafajfkovat "Update ESCDI", nebo jak se to v tom jeho BIOSu jmenuje (u Awardu to bývá v sekci PCI/PnP)
Engeer (13)|25.7.2009 13:47
[quote=StD;233896]V BIOSu musíš především zakázat používání té integrované a pak ji OS tu novou v PCI určitě najde hned při startu...[/quote]

No to je tak právě problém. Ve starších MB jsem se jakžtaž vyznal, ale na téhle desce nemůžu najít ten integrovaný síťový adaptér. Projel jsem celý BIOS a nenašel jsem, kde bych vadný adaptér zakázal. Zatím se nedaří, ale chlapi díky za pomoc...
StD (8612)|25.7.2009 15:26
[quote=Engeer;234228]No to je tak právě problém. Ve starších MB jsem se jakžtaž vyznal, ale na téhle desce nemůžu najít ten integrovaný síťový adaptér. Projel jsem celý BIOS a nenašel jsem, kde bych vadný adaptér zakázal. Zatím se nedaří, ale chlapi díky za pomoc...[/quote]

To mi neříkej, že tam není položka nadepsaná LANpřípadně MAC Lan či Network Adapter v záložce Integrated Peripherals!? Tak to je u Award BIOS. Nemohu si teď stahovat manuál ke tvé desce, tak ho sem případně postni v příloze.
Engeer (13)|26.7.2009 00:27
StD, díky žes mě nakopl. Samo, že to bylo pod BIOS-Advanced-Onboard Devices Config. Já lama jsem to přehlédl. Ještě jsem musel doinstalovat new ovladač ke kartě (stará OvisLink Ge-2032R, system ji nemohl najít) a hlavní je, že už to šlape. Ještě jednou děkuji a LOCK.
StD (8612)|26.7.2009 06:03
Tuhle síťovku neznám - zkontroloval jsi si předem, jakou v. PCI podporuje (deska i síťovka)? Já si takto jednou "odpálil" zvukovku tím, že jsem do slotu staré desky s PCI 2.1 strčil síťovku 2.3... Ta topila tak, že byla nepoužitelná...