Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Deinterlace

Hondiago (99)|22.7.2009 09:29
Ahoj, mám vyexportované video ve formátu .m2v, pro authoring, ale při exportu jsem zapomněl zaškrtnou deinterlaci a ten zdroják už nemám. Mohl by mi někdo poradit, jestli a jak by to šlo ještě napravit, dodatečně provést deinterlaci, při co nejmenším zhoršení kvality? Ten authoring pak dělám v DVD-lab pro 2.5, ale nikde jsem nenašel, jestli v něm někde taková funkce při compilaci DVD je. Díky všem Hon.
Pytkin (7947)|22.7.2009 11:06
musel by si robit novy reencoding .. co je hlupost .. nechaj to interlacovane a o deinterlaciu sa postara telka ..
artam (1147)|22.7.2009 11:10
Ked ma byt vysledkom DVD, tak naco zbytocne denterlacovat? Len sa tym zhorsi kvalita. Nechaj to interlaced. Pri prehravani DVD si s tym TV poradi.
DVD-lab nie je na editovanie, ale na authoring, nema nastroje na deinterlace videa.
Hondiago (99)|22.7.2009 12:03
No tak snad jo, ale jak to zobrazí LCD televize, nebude tam to prokládání vidět?????
Pytkin (7947)|22.7.2009 12:52
hondiago : nebude .. resp. bude vidiet uplne rovnako , ak ona TV vysielani markizy, STV, JOj , a ostatnych .. Tie vsetky vysielaju prekladane .. Myslis ze to je na nich vidiet ?
peco (772)|23.7.2009 13:15
[quote]resp. bude vidiet uplne rovnako , ak ona TV vysielani markizy, STV, JOj , a ostatnych [/quote]

Jedine zuby co su na TV vidiet su tie po downconverte :-k, ale to nie je prekladanim. A DC bez zubov nema ziadna zo zmienovanych stanic v SD. Zaujimave je, ze niekedy je to takmer nebadatelne, ale niekedy sa na to neda pozerat. Dokonca niekdy ani CT vysielajuca vlastnu tvorbu (dokumenty, relacie) si z nekvalitneho DC nerobi hlavu :-k