Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung le40b550

mvikym (29)|22.7.2009 00:08
zdravím, tak jsem nějakou dobu váhal co za ,,technologii,, nové TV vybrat, byl sem již přikloněn k plazmě. cena okolo 15000kč. v prodejně mi plazma přišla trochu víc nepříjemná na oči, ale do všech LCD poštěli hodně kvalitní video.tak sem se přiklonil k LCD. srovnal sem 94cm Samsung a LG a vybral jsem si samsung. našel sem tento model LE40B550 za cenu 15440,- se všema poplatkama a po odečtení cashback.jako 102cm ve fullHD jsem neváhal a koupil.taky mě dosti nalákala spotřeba. U plazmy samsung uváděli 180W a u tohoto LCD 130W.měřená je ve standardu 130W,moje nastavení asi 105W,minimum 60W,maximum 180W.docela přijatelné hodnoty. našel sem malou oděrku na rámečku :-( a byla celá ulepená od rukou.výroba...na SLovensku, to jsem vůbec netušil. menu přehledné.stručný manuál bez popisu ovladače.obraz mě velice překvapil.DVD a dig.satelit. u divx je znát uhlopříčka a ,,nekvalita,, formátu. běžně se prodává okolo 20000kč +- a s cashbackem vám samsung vrátí 3000kč. mohu vřele doporučit.fotka je z mobilu.porovnání. 72cm,102cm,55cm
DSC00152a.jpg
mvikym (29)|22.7.2009 16:11
co dál k Samsungu..uživatelské nastavení TV nejde uložit, tak po odpojení od sítě je opět standard.od sítě se neodpojuje tak často.
ovládání tlačítek na Tv je dotykové. možnosti připojení různých zařízení jsou myslím nadprůměrné. já tam mám obyč. dvd přehrávač přec cinch a HDMI pro porovnání (značné rozdíly obrazu - velké + HDMI), dig.sat. přes scart.a analog. příjem.na výstupu mám pouze externí repro.
obraz je velice příjemný asi tak od 3m pak jsou už vidět ,,nedostatky,, hlavně u horšího signálu (digi TV?),mám skylink, tak je to přijatelné.jen ty odlesky od panelu jsou max. rušivé.
po připojení USB flash Voyager 8Gb...detekce asi 3s..zatím nevím proč, ale nezobrazí to všechny formáty jpeg, mp3 přehraje,přes usb se provádí update a možnost přehrání filmů asi není (nebo nenalezena)
digi.JPG IMGP3003.JPG mp3.JPG usb.JPG
vivid.sk (11472)|22.7.2009 21:39
[QUOTE=mvikym;233736]jen ty odlesky od panelu jsou max. rušivé.[/QUOTE]


Nemala by byt verzia LEB550 s polomatnym displayom? (oprav ma, ak sa mylim) Alebo myslis odlesky od leskleho ramu?
mvikym (29)|22.7.2009 21:56
ano, je polomatný, ale světlo z oken se v panelu značně odráží. co se týče podsvícení panelu je pěkně rovnoměrný a ani v tmavých scénách neení rušivý. oproti mýmu LCD monitoru samsung je to nádhera
mvikym (29)|22.7.2009 22:00
tvoje 650 je 100Hz....tuším....máš možnost porovnat jestli je to znatelný rozdíl oproti 50Hz? a spotřeba 150W je taky odpovídající?
vivid.sk (11472)|23.7.2009 10:59
Pri beziacom texte vidno rozdiely - je cistejsi (staci zapnut uz prvy preset 100Hz a vidno to pri priamom porovnani). Nechcem tym povedat, zeby to bolo pri 50Hz zle, ale rozdiel je vidno.

Pri filmoch pouzivam vlastny preset, tam to myslim tiez trochu pomoze.


Co sa tyka spotreby, tak spokojnost. Od 80-130W po skalibrovani.
vjirka (21)|23.7.2009 13:05
Kvalitní příjem signálu jsem vyřešil, Jako hlavní příjem mám DVS (satelitní přijimač TF 7700 HSCI PRV) a jako vedlejší příjem DVT (multiplex Děvín) , dívat se budu z 99% z 2,5-3m na TV /Skylink/ hlavně na filmy a dokumentární pořady.
V druhém kole se rozhoduji pro LCD. Delší dobu sleduji názory a zkušenosti na LGxxLH4000 nebo Samsung 40B5xx, 40B6xx (zaujaly mne cenově a parametry).
Akce CASHBACK Samsungu vše změnila (tak i mě mile potěšilla) a nasměrovala na Samsung LE40B650 nebo LE40B550.
A tak jsem na pochybách - který?? /rozhodující pro můj výběr je dobrý obraz a ten mohou mít oba/
1) Jak dobrý /kvalitní/ je obraz TV /Skylink/ na LE40B550??
2) Zda při sledování jen TV /Skylink/stačí LE40B550 (a ušetřít 4000,- Kč, bezva funkce LE40B650 oželít stejně je nevyužiju nebo minimálně, rozhodující je obraz).
3) Nebo obraz u LE40B650 je o tolik lepší, že stojí za to připlatit ?
vivid.sk (11472)|23.7.2009 13:24
vjirka> myslim, ze niesi sam, kto uvazuje podobne a rozhoduje sa medzi radou B5xx a B6xx.
Okrem leskleho panelu - potencionalne lepsi kontrastny pomer (ktory sice ma vyhody, ale radsej by som mal polomatny - keby sa dal vybrat) ziskas upravovatelnu funkciu 100Hz a moznost prehravania videa z USB.

Marketing tentokrat spravil (zialbohu) svoje a 100Hz, ktore som od TV ocakaval dal az do druheho najvyssieho LCD modelu.

Da sa ale predpokladat, ze v oboch modeloch bude rovnaky upscale/deinterlace modul a kvalita nebude nejako extra rozdielna (usudzujem tak po precitani recenzie na B4xx model z hdtvtest.co.uk, ktory sa javi ako vyborny pri tej cene - dokonca aj samotna cierna je na urovni 0.04 cd/m2).

Cenovy rozdiel ale nie je adekvatny pridanym funkciam, takze pokial je clovek financne obmedzeny, dobru sluzbu spravia aj modely B5xx

Skylink je absolutne v pohode (lepsie su ceske programy s vyssim bitrate (CT)), pri mojej sledovacej vzdialenosti 2.5-2.8m.
pj$lf (38)|23.7.2009 14:50
mvikym> moznost prehravani filmu ma i B550ka. je defaultne vypnuty, ale pres servisni menu se da povolit (na vlastni nebezpeci)

sam ted vazne uvazuji o koupi B550 - budto 37" nebo 40". muzes se prosim podivat na stitek umisteny na pravem boku TV a napsat sem jaky mas typ panelu? je to kod ve tvaru AA0* / SQ0* / CN0* tusim na poslednim radku stitku. rad bych tim zjistil, zda se daji jeste nekde sehnat kusy se samsung panely (SQ0*), ktere jsou kvalitnejsi nez ostatni...
mvikym (29)|23.7.2009 18:58
dikec.omrknu to jestli je to možné, ale pokud ano, tak proč do vyšší třídy to davaj automaticky...pokud se nepletu. můj panel je SQ02
co se týče sledování skylink, tak od těch 3m je to v poho,souhlasím, napč Čt1 je lepší,pokud bude nějaký dokument v dobré kvalitě, tak super.
pj$lf (38)|23.7.2009 19:43
mvikym> usb video je featura oficialne az od serie 6 a vys. levnejsi serie 5 to ma z vyroby zablokovany, ale neoficialne to umi taky. vygoogli si "b550 enable mkv" a uvidis...

to ze mas panel SQ02 je dobra zprava. muzu se zeptat, kde si tu tv kupoval? zkusil bych to tam taky, jestli budu mit stejny stesti :)
mvikym (29)|23.7.2009 20:16
nevím jestli se do toho budu pouštět, zatím to nechám...kvůli zaruce,
tak jsem rád, že mám ok panel.....
kouúil jsem to tu, ale nevím jestli to k něčemu bude....http://www.elektroplus.cz/519-101-127-cm-%2840-49%29/?run=0&fev=135
pěkně ju zdražili a už není skladem
pj$lf (38)|25.7.2009 12:55
tak sem si ji byl dneska vyzvednout v mironetu. mam taky SQ02 panel a po odecteni cashbacku me vysla na 16.300,- vcetne 2m hdmi kabelu jako darek. az si ji trochu osaham tak napisu vlastni dojmy. po rychlym prozkoumani jsem narazil na to, ze televize slabe piska. doufam, ze to pri sledovani potichu nebude rusit...

btw nemate tip na nastaveni obrazu?
mvikym (29)|25.7.2009 13:23
takže asi to vypadá, že nebudou nějakou ,,vyjímkou,, s těmato panelama....docela dobrá cena při tom kolik stojí dobrej HDMI kabel. vyroba slovensko? byla taky celá umaštěná od rukou? u mé televize se pískání neprojevuje. bylo jen bzučení,který bylo příčinou rušením ze satelitu přes koaxial.
jak se dostat do servis menu? info,menu,mute nefunguje
s obrazem...tak jak ti to vyhovuje...standard od výrobce má spotřebu 130W, já mám ...
režim - standard, podsvícení 5-6, kontrast cca 60, jas,ostrost,barvy - 50, černý ton - tmavý, dynamický kontrast - nízký(střední), gamma 0 ....při tomto nastavení se spotřeba pohybuje mezi 100 - 110W a obraz je v pohodě.
pj$lf (38)|25.7.2009 14:24
tak piskani/bzuceni se projevovalo zatim jenom u pripojeni notebooku pres d-sub, takze je to asi opravdu jenom tim, ze je to nekvalitni zdroj signalu.

umasteny sem to nemel, bylo to komplet zabaleny a prelepeny ochranou folii. vyroba nevim jak poznam...

do servisniho menu vlezes tak, ze vypnes televizi a pak postupne namackas:

info, menu, mute a power

az zmenis ty hodnoty, tak ji zase pres power vypnes.

sam uz sem si takhle zapnul prehravani videii v MediaPlay. kdyz si na tom pustim nakej 720p hdrip tak je to parada! za tu cenu je to fakt super - ani nepotrebuju HTPC. jenom skoda, ze to neumi DTS :(
mvikym (29)|25.7.2009 15:01
ano, to by dávalo smysl....
já měl tu folii nebo co to jen letmo nasazenou....je to napsánno na štítku, kde se vyráběla.
ano, tohle funguje. doufám, že sem omylem něco nezměnil co sem neměl.
pj$lf (38)|25.7.2009 15:51
tak dle stitku mam taky slovenskou vyrobu
harmon3k (207)|25.7.2009 16:18
ten voucher ci casback plati u vsech prodejcu nebo jen u tech co to maji popsane pre sem nasel treba tu le46b650 za 24500 ale o tom odpoctu se tam nic nepise jako u vetsiny obchodu,ale vim ze plati do konce mesice
http://www.gsmtelefony.cz/index.php?cat=0&idx=128554
pj$lf (38)|25.7.2009 20:26
u vsech prodejcu voucher na cashback nedostanes, takze bych hledal shop, kde to vyslovne pisou...
vjirka (21)|26.7.2009 11:57
pro pj$lf cituji:...“...sam uz sem si takhle zapnul prehravani videii v MediaPlay. kdyz si na tom pustim nakej 720p hdrip tak je to parada! za tu cenu je to fakt super ....“.

Nevím jestli jsem dobře pochopil, tak jste u LE40B550 zpojizdnil u USB 2.0 přehravaní videa??? a tak zvládá nejen (JPEG, MP3) ?? Jak jste naznačoval, že by to šlo změnou v servisním menu... To by bylo bezva!!!
pj$lf (38)|26.7.2009 19:13
vjirka> ano, lze povolit funkci "usb video", ktera je jinak dostupna az od rady 6. navod jak na to se da vygooglit...
pj$lf (38)|29.7.2009 11:30
tak bohuzel bzuceni tv nezmizelo jak jsem si v euforii myslel. i kdyz mam vsechny vstupy odpojeny a vlezu do mediaplay, tak je slyset elektricky bzuceni vychazejici z horniho leveho rohu. zrejme to tedy nebude zpusobeno nekvalitnim signalem. co jsem se koukal na netu tak to vypada, ze nejsem jediny komu tv bzuci a netyka se to pouze modelu b550 ale minimalne i b650. vypozoroval jsem, ze pokud nastavim uroven podsviceni panelu na maximalni hodnotu, tak bzuceni prestane. pokud ubiram podvsiceni panelu tak bzuceni meni frekvenci.

muzete to nekdo vyzkouset na vasem kousku, zda se to chova stejne?
endys16 (15)|29.7.2009 12:05
Zdravim,zvazujem kupu 40B550 alebo 37B651.Chcel by som sa opytat majitelov B550,ci je prehravanie USB totozne ako na B650?Ci mi najde moj HDD v NTFS?A ci s prehravanim z USB nie su nejake problemy? Na nete som cital vraj sa TV preto casto restartuje?dakujem
pj$lf (38)|29.7.2009 12:38
endys16> porovnat s b650 bohuzel nemam jak. disk s NTFS najde a nema problem ani s vetsi velikosti clusteru (vcera jsem zkusil naformatovat na 32K a neni problem). restarty tv sem uz parkrat zazil. zda se, ze se deji vetsinou pouze pri prvnim nacitani po zapnuti tv, pak uz je to ok. na avforums jsem nasel, ze mpeg videa to nacte udajne vzdy bez problemu, takze jistym workaroundem je na disk nahrat nejake kratoucke mpeg video, ktere pouzivat jako "starter" po zapnuti tv - dat ho prehrat a po nacteni stopnout. az budu mit cas tak to zkusim proverit zda to opravdu funguje...
pj$lf (38)|6.8.2009 16:16
vcera jsem pri koukani na film z usb disku pozoroval jednu takovou otravnou vec. kdyz se ve filmu objevi tmava scena, tak je videt, jak cely obraz skokove ztmavne. jakoby se pro zobrazeni tmave sceny skokove snizila uroven podsviceni panelu. pozorovatelne je to hlavne na titulkach, ktere po dobu tmave sceny zmeni barvu z bile na takovou svetle sedou. jakmile tmavsi scena skonci jsou titulky opet krasne bile. nesetkal jste se s tim nekdo? neni to vada kusu? celkem rad bych se toho zbavil...
vjirka (21)|8.8.2009 12:54
pro pj$lf
1)Ty restarty LCD u LE40B550 jsou jen po aktivaci USB a následně při přehrávání filmů přes USB ??? Nebo po aktivaci USB jsou i při sledování jen klasického televizního pořadu ??
2)postrádáte 100 Hz při dívání na televizní pořady ze satelitu – SKYLINK případně DVT (filmy, dokumenty) a nebo i bez 100 Hz je obraz dostatečně kvalitní - dobrý ??? (že se neseká, je dostatečně ostrý, plynulý ..) A nebo Vám těch 100 Hz přeci jen chybí / nebo nechybí / a teď (po zkušenostech) už by jste si raději připlatil /nepřiplatil/ ?? Chápu, že je to osobní, přesto mne to zajímá. Díky za odpovědi.
pj$lf (38)|9.8.2009 16:26
vjirka> 1) restarty se objevuji pouze pri prvnim nacitani videa z usb po spusteni media play. jakmile se jednou video nacte, tak uz jsem zadny dalsi restart nezaregistroval. mimo media play, pokud vim, restarty nenastavaji.

2) na televizni vysilani takrka nekoukam. na tv sleduji skoro vyhradne filmy z media play a tam mi 100Hz nechybi. porovnaval jsem v obchode b550 a b650 vedle sebe na promo smycce (obe s SQ panelem) a tezko jsem hledal rozdily v kvalite obrazu. rozdil ve 100Hz byl patrny tak u rychle scrollujiciho textu. u sledovani sportovniho vysilani se urcite 100Hz hodi, u filmu je to myslim zbytecnost. jak pisete je to subjektivni, takze nejlepsi je si to porovnat v prodejne vedle sebe a rozhodnout se podle vlastniho pocitu...
abroBA (9)|2.9.2009 17:53
[quote=pj$lf;233909]mvikym> moznost prehravani filmu ma i B550ka. je defaultne vypnuty, ale pres servisni menu se da povolit (na vlastni nebezpeci)[/quote]

Zdravim, podla navodu som sa dostal do servisneho menu ale nikde som tam nevedel najst ako povolit prehravanie videa cez USB (pripadne ake videa potom idu dvix,xvid,mpg4). Ak by sa dalo napisat postup.
Mam firmware 1007.1 a servisne menu:
Option
ADC/WB
CONTROL
SVC
ADVANCED

EDIT: uz som nasiel tvoj odkaz na googla tak citam a vyskusam. No skor ako som vyskuskal povolit prehravanie videa z USB tak som updatoval firmware na 2006.0 a teraz pri Turn on WISELINK MOVIE nemam vysvietene a nemozem dat ON. Neviete dakto poradit? Ci to mate pristupne s firmwarom 1007, ze ci som nespravil hlupost.
Na jednom foru som nasiel odkaz aby sme neupdatovali na novy firmwar ze tam je moznost zablokovana. Neda sa niekde zozhnat ten stary firmware? A ci to pojde prejst spat?

FINAL EDIT:
Neupdatujte na novy firmware 2006.0 je v nom povolenie filmov zablokovane. Ale v menu update firmware sa objavila moznost vratit sa na alternativny firmwar a to bol 1007 a v nom to uz islo. V USB menu sa mi objavila moznost MOVIE a islo spustit film. Uzite si to.
info site cez google:
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/984624-samsung-b550-how-enable-mkv-divx-xvid-playback.html
pj$lf (38)|2.9.2009 20:42
abroBA> v tom threadu na avforums popisujou i moznost rozchozeni usb movie funkce s firmwarem 2006. da se toho dosahnout zmenou identifikatoru tv v servisnim menu z b550 na b650. hodnoty WISELINK MOVIE atd. sice opet nejdou menit, ale jsou defaultne aktivovany. jako bonus tim udajne ziskas i PIP (nezkousel jsem).

jinak udajne posledni verze firmwaru, se kterou lze menit hodnoty WISELINKu v servisnim menu je 2003.

(s timhle tematem spis do threadu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20970)
abroBA (9)|2.9.2009 22:09
pj$lf> diky za info. uz mam fw 2003. ale stale som nenasiel sposob ako dat fw z b650 na b550 i ked pochybujem ze by som sa k tomu odhodlal dokym to nie je odskusane
pj$lf (38)|2.9.2009 23:28
abroBA> ted si nejsem jistej, zda jsme si vzajemne rozumneli. davat fw pro b650 na b550 bych raci nezkousel. to na co jsem se odkazoval je pouze zmena identifikatoru modelu v servisnim menu (fw zustava porad pro b550). viz vynatek z originalniho postu na avforums:

"I did however, have some problems getting the movie option to work. When you go into the sub-control menu the wiselink movie option is greyed out and turned off.

to get around this I went into the service menu selected 'Option' then 'Model' and changed the model to 'LB650'. This has caused no problems even though I only have the B550 model.

Afterwards in the sub-control menu the wiselink movie option is still greyed out but is now turned on.

Hope this helps those with newer firmware."

(http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/984624-samsung-b550-how-enable-mkv-divx-xvid-playback-16.html#post10224781)
abroBA (9)|3.9.2009 14:40
pj$lf > tak uz mi docvaklo. diky. tak som sa hnal za zmenou ze som to asi preskocil a dobre neprecital.
pj$lf (38)|3.9.2009 15:07
abroBA> btw zaznamenal si pri prechodu na 2003 firmware nejake zlepseni? napr. zrychleni odezvy menu ci neco jinyho co by stalo za update? aktualne mam totiz verzi tusim 1003 ci neco takovyho, tak zvazuju jestli ma cenu upgradovat, abych pak nezjistil, ze se z myho pohledu nic nezmenilo a jenom sem musel znova vse nastavit od defaultniho nastaveni...
abroBA (9)|3.9.2009 15:49
pj$lf > ked som skocil na fw 2006 tak sa mi zdalo ze odozva medzi prepinanim je o dost rychlejsia a tak isto sa mi zdalo ze aj obraz bol iny ( ale to uz si nie som isty) zase teraz ked mam 2003 aby mi islo prehravat z USB, tak obraz co chytam cez analog vzduchom sa mi zda dost rozmazany. Vyskusam znova original 1007 a potom 2006 a 2003 a dam ti vediet presnejsie.
maarkii (65)|3.9.2009 16:35
Opravdu Nejde změnit na video usb u 40b550,je to soft vypnuté.Já změnil v servis menu typ z 550 na 650 a video usb je pak soft zapnuté pořád.Jen pozoruji při zapnutí lcd delší náběh cca 15sec do rozsvícení lcd.
pj$lf (38)|3.9.2009 17:25
maarkii> a podarilo se ti tak rozchodit i PIP?
maarkii (65)|3.9.2009 17:51
Nezkoušel jsem PIP.Vrátil jsem to zpátky na 550,nezdá se mě přece jen delší doba do plného zapnutí,u 550originál je to cca 7sec., u změny na 650 je to cca 15sec.Bůhví co se ještě změní,co nepozoruji a nelze zpozorovat,nechci hned u lcd hned něco odpálit,mám ji pár dní.Spíš se zeptám asi hloupě,ale když to nevím...šlo by přes USB vstup do LCD poslat normálně z PC video,at už z mechaniky DVD či HDD??(samozřejmě po zapnutí video USB v menu Sama LCD)Nebo to zkrátka funguje jen na USB flash pamět?A fungovalo by to i na připojený externí HDD?
Jináč USB video samozřejmě po změně na 650 chodilo,jen bohužel nechodí veškeré formáty,zkoušel jsem video z fotáku a to přímo zapojené a nešlo to,ač přímo fotky z fotáku už chodily.(na 550 přímo fotky z fotáku nikon nechodily,myšleno přímé napojení fotáku přes USB Sama)
pj$lf (38)|3.9.2009 18:18
maarkii> filmy pres usb muzes prehravat jak z flashky, tak z externiho hdd (obecne z jakyhokoli mass storage zarizeni). z PC zpusobem jakym to popisujes to myslim nepujde.
abroBA (9)|4.9.2009 09:41
Este so zistil ako vypisovali pri fw 2003 ze pri pripojeni HDD sa LCD restartoval. Ale ak som ho napojil cez kabel z fotaka co ma asi ten kondenzator ci co to je na kably tak HDD fical s LCD bez restartovania. Skratka cisty kabel robi problemy. Tiez by som asi odporucal ostat pri nastaveni B550 a fw 2003.
janjan1 (7)|5.9.2009 10:32
[quote=abroBA;239412]Tiez by som asi odporucal ostat pri nastaveni B550 a fw 2003.[/quote]
No na fw2003 mě dost štvaly ty časté restarty při přehrávání avi (někdy i 5x i víckrát po sobě než to začalo přehrávat).
Tak jsem dal fw2006 a nastavil model na lb650 a u toho zůstanu (pokud to tedy vyřeší ty restarty - zatím po 1 dni se zdá že ano).
Osobně si myslím, že časté restarty jsou pro životnost tv škodlivější (zdroj, měnič pro výbojky, výbojky) než delší startování kdy stejně asi jenom hledá hw který tam není (síťová karta, ...).
abroBA (9)|8.10.2009 07:20
all> Chcel by som sa dakoho opytat, ci neviete ze ak spojazdnim to USB na pozeranie filmov, ci potom to dane USB moze pracovat s USB wifi aby sa LCD TV vedel spojit s PC, tak ako je to asi s B650.
luty2 (9)|10.10.2009 09:17
Jak jsem tak, četl toto vlákno a recenze na netu, tak se píše, že tato televize Samsung 40B550 vydává bzučení a pískání a nemá kvalitní zvuk. Tak pokud tuto televizi máte, můžete mi k tomu napsat Vaše zkušenosti? díky
petrprv (281)|24.10.2009 20:52
Můžu se zeptat? Umí prosím ty Samsungy napájet aktivní anténu po antenním vstupu?
Chtěl bych si pořídit 32b550, ale potřebuji, aby zároveň napájela aktivní anténu.Dík
Hmm (1739)|1.11.2009 09:08
Hooodně dobrý výsledek v recenzi. Až na tu černou, ale co chtít od trubic....
http://www.avforums.com/reviews/Samsung-LE40B550-LCD-HDTV-Review.html
jackrabbit88 (2)|3.11.2009 00:08
Zdravíčko majitelé této zcela jistě skvělé televize. Chtěl bych se zeptat, jestli neznáte rozdíly mezi modely b550, 551, 553 a 554 ? Zatím díky
vivid.sk (11472)|3.11.2009 13:34
jackrabbit88> Uz to tu 100x odznelo, staci citat.

ide predovsetkym o rozdiely v designe a rozne verzie pre ine trhy. Zelezo je rovnake.
jackrabbit88 (2)|3.11.2009 15:39
Četl jsem skoro všechno, ale nenašel, tak sorry.
Jsem rád, že tyhle televize vyrábějí zrovínka sousedé Slováci :)
ladik1983 (257)|23.11.2009 23:23
Premyslim o tomto panelu. Vyuziti z 80% na HD filmy zbytek pak obyc digital pozdeji mozna O2 TV. Proto se chci zeptat jak je na tom tento panel v HD rozliseni. Diky za postrehy :)
matosmi (19)|24.11.2009 20:56
Zdravim
Nemate niekto po ruke subor *.inf (driver) pre tento TV ? Po pripojeni s PC s kablom DVI-D - HDMI mi islo rozlisenie 1920x1080 / 85Hz. Nie som si vedomy ziadneho zasahu do systemu ale od predvcera nie som schopny zapnut toto nastavenie ale len max 1920x1080 / 60Hz, co bohuzial na LCD vytvori dost siroke cierne pasy po stranach obrazu. Pri frekvencii 85 Hz bol obraz presne na sirku TV.
vivid.sk (11472)|24.11.2009 21:07
Tato TV nepodporuje 85Hz, takze predpokladam, ze to bol nejaky omyl. Max 60Hz.
Treba nastavit "JustScan" v nastaveni TV, alebo pozriet driver karty, i tam nemas nejaky zoom. Tieto problemy sa tu riesia permanentne, urcite to vsak ide nastavit presne 1:1