Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitni komplet, vyber

Solaris1 (35)|20.7.2009 08:56
Ahoj,

prosim, o pomoc pri vyberu sat. kompletu.
Absolutne se v uvedene oblasti nevyznam. Myslim, ze investice do satelitu bude lepsim resenim nezli set-top box. Hledam kompromis mezi kvalitou a cenou.

Prosim, o pomoc pri veberu kompletu, netusim, jestli je lepsi s automat. ladenim (s motorem), nebo bez, dva konvertory, nebo monoblok? Staci obyc. kvalitni receiver bez HDD. Uvazovat jiz o HD (MPEG4)? Cenove komplet do 5-6 tisic. Provider asi skylink, nebo CSlink?

Jaky nazor na Topfield TF600CR? Nebo neco jineho?


Moc dekuji,

S.
Man5on (661)|20.7.2009 11:07
Topfield TF6000CR - pro příjem CZ programů (Skylink, CSlink) naprosto postačující přijímač.
Komplet se dá pořídit za 4-5 tisíc. Jednoduchej a bezproblémovej satelit. Pokud bys chtěl ale nahrávat na HDD nebo přijímat HD, tak musíš pár tisíc přidat.

[QUOTE=Solaris1;233379]Ahoj,

prosim, o pomoc pri vyberu sat. kompletu.
Absolutne se v uvedene oblasti nevyznam. Myslim, ze investice do satelitu bude lepsim resenim nezli set-top box. Hledam kompromis mezi kvalitou a cenou.

Prosim, o pomoc pri veberu kompletu, netusim, jestli je lepsi s automat. ladenim (s motorem), nebo bez, dva konvertory, nebo monoblok? Staci obyc. kvalitni receiver bez HDD. Uvazovat jiz o HD (MPEG4)? Cenove komplet do 5-6 tisic. Provider asi skylink, nebo CSlink?

Jaky nazor na Topfield TF600CR? Nebo neco jineho?


Moc dekuji,

S.[/QUOTE]
Solaris1 (35)|20.7.2009 11:56
diky,
dostal jsem typ na tenhle sat. komplet,


Satelitní komplet TechniLink STR1-dvě družice pro 1x TV, SkyLink

Připravili jsme pro Vás nabídku, dotovaný satelitní komplet TechniLink 1. Komplet je určen pro příjem volných i kódovaných českých a slovenských programů z družice Astra 23,5° a volných zahraničních programů z družice Astra 19,2°. Sestava se skládá z osvědčeného, velmi kvalitního, licencovaného přijímače TechniSat DigiPlus STR1 a dekódovací karty Skylink Standard bez časového omezení. Komplet dále obsahuje monoblok single určený pro příjem dvou družic (výrobce Inverto) a železné paraboly o průměru 80cm. Tento komplet je v současnosti jedním z nejlepších kompletů na českém a slovenském trhu v porovnání cena / výkon a Vaší domácnosti zajistí bezproblémový a kvalitní příjem všech pořadů. Na cenu v jednotlivých cenových skupinách se nevztahují další slevy!

* Přijímač z kompletu
* Přijímané české programy
* Držáky a stožáry
* Koaxiální kabely
* Konektory
* Stručný návod nastavení (650kB)
* Podrobný návod nastavení (80kB)
* Produkty TechniSat (CZ-28MB)

Výrobce: TechniSat


Satelitní komplet TechniLink STR1-dvě družice pro 1x TV, SkyLink

Cena internet: 5.225,- Kč s DPH ( 4.391,- Kč bez DPH )

link zde
http://www.omko.cz/?kod=KOM1SKY

Prosim o nazor, dekuji.

S.
Pitomec (10211)|20.7.2009 21:40
[QUOTE=Solaris1;233379]Ahoj,

prosim, o pomoc pri vyberu sat. kompletu.
Absolutne se v uvedene oblasti nevyznam. Myslim, ze investice do satelitu bude lepsim resenim nezli set-top box. Hledam kompromis mezi kvalitou a cenou.

Prosim, o pomoc pri veberu kompletu, netusim, jestli je lepsi s automat. ladenim (s motorem), nebo bez, dva konvertory, nebo monoblok? Staci obyc. kvalitni receiver bez HDD. Uvazovat jiz o HD (MPEG4)? Cenove komplet do 5-6 tisic. Provider asi skylink, nebo CSlink?

Jaky nazor na Topfield TF600CR? Nebo neco jineho?


Moc dekuji,

S.[/QUOTE]
V první řadě si musíš zodpovědět otázku, co chceš přijímat. A jinak já osobně bych volil řešení v podobě receiveru Golden Interstar 870 Xpeed (kombo DVB-S/T, http://www.top-shop.cz/catalog/product_info.php?products_id=82), nahrál do něho EMU, dal 2 paraboly 80cm (jednu na Astru 23,5E a druhou na Intelsat 1W), k tomu DiseqC přepínač 2/1 a kartu buď Skylink nebo CS Link (tady je to právě otázkou toho, jestli si chceš připlácet nějaké programy, jenž nejedou v EMU z Intelsatu, např. CS Film - ten je v nabídce CS Linku, takže bys musel vzít i tuto kartu atp.).
Solaris1 (35)|21.7.2009 09:04
@Pitomec

uf, tohle je na me slozity :)

potrebuji pouze jednoduche a levne kvalitni reseni, ted mame v TV pouze 4 programy :) , TV sledujem pouze obcas, nejsme tak narocni :) proto jsem uvazoval poridit komplet jako napr. http://www.omko.cz/?kod=KOM1SKY i cena kolem 5 tisic v pohode, a pripadne si to nainstalovat i sam. No netusim jak jsou na tom jednotlive komponenty. Ma to prijmac TechniSat co jsem cetl jenom pozitiva, a co ostatni jako monoblok single atd.?

Hodne je doporucovan SkyLink, tak asi tak. Ma sirsi paletu free programu.

Moc diky,
Man5on (661)|21.7.2009 12:13
[QUOTE=Solaris1;233403]diky,
dostal jsem typ na tenhle sat. komplet,
.......................................

Satelitní komplet TechniLink STR1-dvě družice pro 1x TV, SkyLink

Cena internet: 5.225,- Kč s DPH ( 4.391,- Kč bez DPH )

link zde
http://www.omko.cz/?kod=KOM1SKY

Prosim o nazor, dekuji.

S.[/QUOTE]

Podle toho co uvádáš, že nejsi žádnej tv-sat-fanatik, doporučuju ti tenhle set http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/satelitni-komplet-top-2-topfield-tf6000cr-prislusenstvi-mic-zdarma , ale nic ti nevnucuju. Měj se ;)
Pitomec (10211)|21.7.2009 13:06
[QUOTE=Solaris1;233507]@Pitomec

uf, tohle je na me slozity :)

potrebuji pouze jednoduche a levne kvalitni reseni, ted mame v TV pouze 4 programy :) , TV sledujem pouze obcas, nejsme tak narocni :) proto jsem uvazoval poridit komplet jako napr. http://www.omko.cz/?kod=KOM1SKY i cena kolem 5 tisic v pohode, a pripadne si to nainstalovat i sam. No netusim jak jsou na tom jednotlive komponenty. Ma to prijmac TechniSat co jsem cetl jenom pozitiva, a co ostatni jako monoblok single atd.?

Hodne je doporucovan SkyLink, tak asi tak. Ma sirsi paletu free programu.

Moc diky,[/QUOTE]
Na tom není vůbec nic složitýho a pokud je, tak ti to nějaký montér snad za pár stovek zrealizuje. Každopádně díky EMU dostaneš komplet nabídku DigiTV (všechny CZ a SK programy, HBO, Cinemax. sportovní atd.), což jistě stojí za to.

Skylink má oproti CS Linku navíc pouze program JOJ PLus (bavíme-li se o neplacených programech), ale zase jeho balíček Multi je dražší než Géčko od CS Linku. Takže tady je volba opravdu dost těžká a záleží jenom na těch programech v balíčcích jednotlivých poskytovatelů, které ti budou víc pasovat (pokud by sis je předplácel).
Solaris1 (35)|21.7.2009 13:50
@Man5on

diky, to je defacto identicky set, pouze je tam Topfield TF6000CR, tak tedy jeste prostudovat rozdil mezi uvedenym Topfield TF6000CR a TechniSat DigiPlus STR1, uf.
Prosim, o nazor a zkusenosti, doporuceni.

@Pitomec

diky, skylink ma navic jeste nejakou Novu Plus,,
v budoucnu maximalne neco jako National G, HBO atd.
Neni EMU ilegalni :) Jako super, ale co kdyz se to provali :)

Tak tedy staci poridit uvedeny set, vybehnout na strechu, nahodit parabolu otocit na jih a 4 stupne na vychod, stahnout kabel (na stavajici antenni rozvod to asi nema smysl davat), zapojit a naladit, je tak?

Diky,
Pitomec (10211)|21.7.2009 13:56
Skylink nemá žádnou Novu Plus (ta ani neexistuje), má Novu HD, což má ale i CS Link a potřebuješ k tomu samozřejmě i HD přijímač. Ovšem ona Nova HD je vesměs stejně pouhý upscaling z SD signálu, takže vlastně o ničem.

Legálnost EMU neřeš, v domácích podmínkách tě stejně nikdo neodhalí (ani odhalovat nebude) a dokud to jede, tak proč to nevyužít? 8-)
Solaris1 (35)|21.7.2009 14:07
@Pitomec

diky, hm tak tedy myslis, ze bude lepsi reseni EMU, a nebo na zacatek bude stacit vyse uvedenej set? Budget je do 4 max. 5 tisic, ten set s Topfieldem vypada zajimave a je levnejsi nezli TechniSat.

pardon, spletl jsem si logo je to joj plus :(
http://www.omko.cz/img_czechlink/cl_joj_plus.gif
jsem tady nasel prehled
http://www.omko.cz/?idm=ceskyzesat&uid=d988b7dc9faf76de
Pitomec (10211)|21.7.2009 14:09
EMU je dobrým řešením, protože tě nestojí nic. Výše jsem ti uvedl přijímač, který je naprosto v pohodě (navíc je to kombo DVB-S/T) a tebou uváděnou cenu pokryje v pohodě. Navíc ten přijímač má samozřejmě i čtečku Cryptoworks (on ji má tedy UNI) a ještě další 2 sloty pro případné moduly (mimochodem vše funguje i pro DVB-T, takže kdyby se případně časem kódovalo i zde, tak bezproblémů).
Solaris1 (35)|21.7.2009 14:18
@Pitomec

diky, muzes mi napsat konkretni konfiguraci sat. kompletu prez sz, dik
losos (2977)|22.7.2009 08:05
Pitomec ti radí dobře (2 paraboly a EMU), jen bych doplnil, že by bylo vhodné koupit takový přijímač, který umí také nahrávat pořady na USB flash disk, nebo USB externí disk. Existují i takové a to i za přibližně stejnou cenu. Např. Fergusony, Showbox 300,500,700, Vantage a jiné, stačí si jen vybrat... Topfield neumí EMU a Technisat asi také ne (to nevím jistě).
Ovšem pokud bys plánoval koupit HD televizor, tak samozřejmě kup i sat. přijímač HD, např. Vantage HD, nebo levný Comag SL 100 HD a pod.
Solaris1 (35)|22.7.2009 08:48
jj, moc diky, ten Golden Interstar ma USB, snad to lze napojit na externi HDD, i kdyz to bude pomalejsi, jenom aby to utahlo :)
Myslim ze GI bude dobrou volbou, uz jenom kvuli citlivemu tuneru a CZ a timeshiftu 30 sekund, co jsem zatim cetl.
losos (2977)|22.7.2009 08:59
[QUOTE=Solaris1;233620]jj, moc diky, ten Golden Interstar ma USB, snad to lze napojit na externi HDD, i kdyz to bude pomalejsi, jenom aby to utahlo :)
Myslim ze GI bude dobrou volbou, uz jenom kvuli citlivemu tuneru a CZ a timeshiftu 30 sekund, co jsem zatim cetl.[/QUOTE]

"SNAD" nemusí automaticky znamenat ANO !
Díval jsem se na tu stránku, ale není tam uvedeno, že umí nahrávat na USB. Kdyby to uměl, tak by to tam určitě napsali, je to příliš významné, než aby to neuvedli...
Man5on (661)|22.7.2009 09:25
Nahrávat umí až model Golden Interstar GI-TS 84 CICR PVR-X, EMU zvládá též!
Link: http://www.videotech.cz/kombo-prijimace-dvb-t-dvb-s/golden-interstar-gi-ts-84-cicr-pvr-x
losos (2977)|22.7.2009 09:40
Také tenhle komplet by mohl vyhovět - a je to HD stroj :
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=OR1021563

Přijímač funguje spolehlivě (má jej soused, zkoušel jsem i nahrávání, funguje v něm i Diablo...), mně osobně se nelíbí ta železná parabola, já doporučuji vždy jen hliníkovou, nebo duralovou (proč si přidělávat problémy s rezivěním, že ?).

Ovšem Vantage to není....
Solaris1 (35)|22.7.2009 19:09
moc diky,

i kdyz filmy, nebo cokoliv nenahravam na HDD, muze se to do budoucna siknout,
jeste na to mrknu, jestli stavajici 870 X-peed, nebo GI-TS 84 CICR PVR-X. Zajima me hlavne kvalita obrazu a citlivost tuneru na signal.
Co jsm tak postrehnul v rychlosti, rozdil v poctu programu 870 ma 6 tis. a GI-TS 84 ma pouze 5 tis.
Honza23 (80)|22.7.2009 20:40
[QUOTE=Pitomec;233472]V první řadě si musíš zodpovědět otázku, co chceš přijímat. A jinak já osobně bych volil řešení v podobě receiveru Golden Interstar 870 Xpeed (kombo DVB-S/T, http://www.top-shop.cz/catalog/product_info.php?products_id=82), nahrál do něho EMU, dal 2 paraboly 80cm (jednu na Astru 23,5E a druhou na Intelsat 1W), k tomu DiseqC přepínač 2/1 a kartu buď Skylink nebo CS Link (tady je to právě otázkou toho, jestli si chceš připlácet nějaké programy, jenž nejedou v EMU z Intelsatu, např. CS Film - ten je v nabídce CS Linku, takže bys musel vzít i tuto kartu atp.).[/QUOTE]

Proč dvě paraboly ?Já to chytám bez sebemenších problémů na jedné parabole.
OO7 (192)|22.7.2009 23:22
chtěl jsem se jen zeptat jestli se dá propojit tento Comag SL 100 HD na dvě TV. myslím že asi ne.
Solaris1 (35)|23.7.2009 07:10
@Honza23

hm, jako jedna parabola, tedy na ni mas i Astru i Intelsat?
I kdyz by se hodne financne usetrilo, nejsou lepsi dve?

Diky,
Man5on (661)|23.7.2009 09:31
Honza23 má nejspíš multifeed, je to elegantní řešení, ale ne levnější než dvě paraboly.
Man5on (661)|23.7.2009 09:36
[quote=Solaris1;233764]................
Co jsm tak postrehnul v rychlosti, rozdil v poctu programu 870 ma 6 tis. a GI-TS 84 ma pouze 5 tis.[/quote]

... pouze 5 tisíc programů?

Ses nám vybarvil, že prej TV sleduje občas a teď je mu 5 tisíc kanálů málo :D
Pitomec (10211)|23.7.2009 13:09
[quote=Honza23;233773]Proč dvě paraboly ?Já to chytám bez sebemenších problémů na jedné parabole.[/quote]
Astra 23,5E a Intelsat 1W je už dost od sebe, aby to šlo spolehlivě na jednu parabolu. A hlavně s ohledem na to, že ten signál Digi na Intelsatu není nic-moc. Navíc cenový rozdíl tvého a mého řešení je defacto nula, ty ušetříš na jedné parabole (na Astru navíc stačí úplně obyč. 60cm za tři stovky), zase musíš dávat multifokus a složitěji to nastavovat. Radši paraboly 2 a je klid.
ccedar (21)|9.10.2009 18:49
Ahoj. Řeším teď podobný problém.
Chci rozjet nějaký komplet na satelit.

Požadavky: Příjem DIGITV přes EMU (Intelsat)
Příjem dalších družic na druhou paragolu (2 Astry, příp. Hotbird).
Možnost přijmu HD kanálů.
Slot CW pro kartu (Skylink, ...) - zatím nebudu používat, ale chci to tam
Případně USB výstup na nahrávání.

Mám připravené nějaké komponenty co mi zbyly, nechci to vyhodit.
Co mám: 3 konvertory, 2 paraboly 60 :-)
Asi k ničemu, ale třeba ne.

Koupit alespoň 1 parabolu 80, dát brejle, Di-seqv atd.
Tuner: Vantage? Comag? jiný?
Kde ty věci nakoupit?
Prodává se nějaký velmi dobrý komplet za skvělou cenu?
(který půjde napasovat na moje požadavky)

Chci co nejvíce muziky za dobré peníze.
Pokud tak rozjedu třeba 3-4 družice, bude to super.
Zatím nejdu po extrémní kvalitě, stačí střední třída.
Mohl bych koupit třeba tuner nebo díly od někoho.

Poraďte mi prosím. Moc díky za váš čas.
Případně bych rád pokecal přes Skype.

P.S.:
Pomalu si zbírám informace. Moje požadavky berte s rezervou. Třeba se dá chtít za stejné peníze ještě více, nebo naopak některé věci jsou blbost (třeba 4 družice).
Nechám si rád poradit.
Jinak vím, že DigiTV neni nic moc.
losos (2977)|9.10.2009 19:15
Pro ccedar:
nějaké firmy zde :
http://www.satelity.borec.cz/eshop.php?ID=search&ID2=2ae2b5f1d2b4866c8c6485b57&h1=2&h2=3&h3=0&h4=0
http://www.sat2000.cz/catalog/ci-moduly-c-27.html
http://www.eltasat.cz/ca-moduly/?Trideni=VahaProOddeleni%20DESC,JmenoZbozi
moje oblíbené stránky :
http://eshop.staservis.cz/detail/vantage-hd-8000-s-500gb-hdd-aktivni-chlazeni/
http://www.tvdigitalne.cz/index.php?ID[1]=3&ID[2]=8438&HDTV-prijimace-Vantage
a je jich mnohem víc, hledej...

P.S.- zapomněl jsem dodat : jestli si o tom chceš popovídat, pošli mi soukr. zpávou (PM) tvé jméno ve Skype.
dunaj (1030)|12.10.2009 01:07
[quote=Pitomec;233534]Ovšem ona Nova HD je vesměs stejně pouhý upscaling z SD signálu, takže vlastně o ničem.[/quote]

"Vesmes" vsetky live relacie vcitane Superstar a plno dalsieho materialu. Na upscaling celkom slusne...

A radit dnes niekomu prijimac bez HDMI, tak tomu sa u nas hovori "medvedia sluzba"!
jadam (42)|18.11.2009 10:40
Zdravím všechny, prosím Vás mám v plánu nákup satelitního kompletu něco už mám nastudováno a začínám se trochu orientovat a vzhledem k nenáročným požadavkům jsem zatím vybral : http://shop.computershop.cz/eshop/?cls=stoitem&stiid=69705
dle pročítaných fór to myslím není špatná sestava nebo jaký je Váš názor, ale ještě jedna věc trochu jsem zamotal ohledně přijímaných kanálu, když budu mít kartu CSlink tak jasný neplacený programy OK, potom přetočím na Digi TV a na to budu potřebovat na všechny programy EMU nebo postačí nalezené kódy na netu. Děkuji předem všem za názory a odpovědi.
Pitomec (10211)|18.11.2009 16:14
Kódy zadáváš do přijímače, který má EMU
jadam (42)|18.11.2009 19:19
Ano, pravda napsal jsem dotaz dřív než jsem to úplně nastudoval a pochopil, proto předešlí satelitní komplet nepřipadá v úvahu a našel jsem si jiný
http://www.eva.cz/zbozi/38432/sat-komplet-mascom-mc1101scr-80m2-gital-motor-80cm/
ale nevím tedy jestli je Mascom dobrá volba líbí se mi tedy i zde nabízený
http://www.top-shop.cz/catalog/product_info.php?products_id=82
ale zase nemám představu jak by se vyšplhala cena komplet, těch 5 tisíc je pro mě skoro hraniční a také úplně netuším zda jeho vyzdvihované parametry využiju, jěště to dostuduju
Přivítám jakékoli názory
Pitomec (10211)|18.11.2009 20:14
Golden Interstar je dobrá volba a kombo tuner DVB-S/T se může hodit.
jadam (42)|18.11.2009 20:54
Ještě bych si to rád ujasnil vezmu-i například Mascom tak to vezme jakoukoli kartu a na tu pojedu neplacený programy z astry potom přeladím a přes EMU pojedu DigiTV.
Golden může mít 2 karty.
DVB-T už mají nové TV zabudované v případě kodování by to společně nefungovalo?
Děkuji
Pitomec (10211)|18.11.2009 21:07
Golden má jednu UNI čtečku a 2 sloty (do kterých můžeš dát moduly a do modulů karty, tj. buď 2 moduly a 2 karty nebo 2 moduly a 4 karty, pokud jsou ty moduly takto dělané). Jistou výhodou je i to, že čtečka a sloty fungují jak na DVB-S, tak na DVB-T.
Pokud jde o TV, tak tam musíš mít modul s kartou pro zakódovaný signál (budeš-li ten signál přijímat jiným receiverem, který ho dekóduje, tak pak v TV už nebude potřeba pochopitelně nic).
jadam (42)|19.11.2009 10:23
Po vašich radách se přikláním ke Goldenu na těchto stránkách:
http://www.eltasat.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=2651
jsem si udělal takou to sestavu:
Golden Interstar GI-T/S 870 CRCI Xpeed
Parabola 80 AL
Golden Interstar Single GI-201 Platinum X
CS Link + 1 měs. TOTAL a 2 měs. FILM
Motor OptiBox DM-2400
koaxial+konektor+scart+držák

cena 4678,- s DPH

je nutné ještě kupovat CA modul nebo stačí někdy v budoucnu?
na tuto sestuvu je možné chytat programy na CSlink a DigiTv přes EMU?
je tato sestava zvolená vhodně?
losos (2977)|19.11.2009 10:52
Jedna dobrá rada pro jadam :
Nedělej chybu a kup Ferguson Ariva 200 HD - za pouhých 3.200,- Kč budeš mít perfektní HD přijímač, umí nahrávat na USB a vůbec umí všechno - jen kafe si musíš uvařit sám...
Má malou spotřebu, hřeje jen mírně, atd...přečti si o něm vše, co najdeš.
jadam (42)|19.11.2009 14:18
Chybu určitě udělat nechci, Ferguson toho umí opravdu hodně, ale dostávám se s kompletem jaksi mimo mojí cenovou hladinu navíc plánuji koupi nového TV bez HD i proto je tento přístoj asi nesmysl nebo přemýšlím špatně. Děkuji
Man5on (661)|19.11.2009 14:18
[quote=jadam;249304]Ještě bych si to rád ujasnil vezmu-i například Mascom tak to vezme jakoukoli kartu a na tu pojedu neplacený programy z astry potom přeladím a přes EMU pojedu DigiTV.
Golden může mít 2 karty.
DVB-T už mají nové TV zabudované v případě kodování by to společně nefungovalo?
Děkuji[/quote]

Mascom nepodporuje EMU, ber ten Golden Interstar.
Co se týče DVB-T, pokud máš TV už s DVB-T tunerem, tak kup Goldena jen s DVB-S tunerem, nepotřebuješ vyhazovat peníze za další DVB-T tuner, kterej nevyužiješ.
Man5on (661)|19.11.2009 14:22
[quote=jadam;249379]
je nutné ještě kupovat CA modul nebo stačí někdy v budoucnu?
na tuto sestuvu je možné chytat programy na CSlink a DigiTv přes EMU?
je tato sestava zvolená vhodně?[/quote]

CA modul nepotřebuješ, přehraješ si v receiveru firmware za neoficiální (s EMU) a čtečky se rázem stávají univerzální. Jinak co se týče EMU, tak jej využiješ jen na příjem Cigi, CSlink nee.
jadam (42)|19.11.2009 14:42
rozumím CA modul je taková redukce aby tam šlapaly všechny karty po nahrání EMU není potřeba
využiju pouze Cigi to vím na CSlink mám kartu
sestava s Goldenem je tedy v poho a víc nepotřebuji?
jaký Golden pouze s DVB-S?
Děkuji
Man5on (661)|19.11.2009 14:50
S DVB-S jsou tuším GI 770, 830 aj. Musíš si porovnat co kterej stojí a umí, třeba ti vyjde, že ten GI 870 je jen o 100ku dražší a nemá cenu to řešit.
jadam (42)|19.11.2009 14:56
přesně tohle tuším a myslím že GI 870 je v poho jen ještě poprosím jestli sestava kterou jsem vybral viz. výše je kompletní a spolupůsobící.
Děkuji
losos (2977)|19.11.2009 16:08
Jen dvě slova : DĚLÁŠ CHYBU !
Man5on (661)|19.11.2009 16:35
jadam: Sestavu, kterou výše uvádíš, je pro někoho dostačující. Pro mě by nebyla a naznačuje ti to i Losos. Přidat pár kaček navíc, koupit HD přijímač se Skylink kartou a je to o něčem jiným. Ale pokud ti to stačí jen na sledování Digi, tak budeš spokojenej. Měj se
jadam (42)|19.11.2009 18:06
OK děkuji mockrát za rady ještě to promyslím a případně se ještě ozvu
jadam (42)|20.11.2009 17:22
Tak jsem tady zas, pánové prosím Vás při mém výběru sestavy GI 870 se někde vyskytla numerická chybka a dostal jsem se tím pádem do hranice 6500,- Kč tak jsem udělal ústupek v podobě GI 770 ale pořád jsem na hranici 6000,- Kč komplet. Mohl bych prosím dostat radu zda cena odpovídá a nebo hledám ve špatných obchodech? Děkuji
losos (2977)|21.11.2009 14:47
No, já jsem ti již odpověděl - dokonce 2x... ;)
Petroubek (5)|21.11.2009 17:34
Nejprve pro autora tématu: Ačkoli ti jde jen o digitální příjem, rozhodně bych vše mířil směrem k HD. Losos ti radí myslím správně. A když už píšu a můj "skromný" dotaz by souhlasil i s tématem, chtěl bych poprosit zdejší matadory o názor na následující sestavu:

Chystám se z nekvalitního místního kabelového a navíc analogového signálu zobrazovaného na staré CRT 55cm přejít s koupí nové TV (Samsung LE32B650, případně v případě utržení z finančního řetězu Samsung UE32B7000) na kvalitní satelitní, včetně HD. Přečetl jsem tu dost diskuzí i recenzí a prosím o schválení této kombinace:

Parabola: http://www.satelity-ostrava.cz/produkt/20/92/paraboly/emme-esse-87-al-cihlove-cervena/
Konvertor: http://www.satelity-ostrava.cz/produkt/45/127/astra-23-5-astra-19-2/inverto-monoblock-twin-0-2db/
Přijímač: http://www.satelity-ostrava.cz/produkt/6/79/satelitni-prijimace/vantage-hd-8000-s-hdtv-twin-tuner/
karta: http://www.satelity-ostrava.cz/produkt/24/86/ca-moduly-a-karty/karta-skylink-standard/

Moje vize: Sedět v křesle a mít možnost sledovat v nejvyšší možné kvalitě kterýkoli z programů balíčku Multi + HD od skylinku (důraz na Eurosport a Nova sport :)). Přijímač Vantage hodlám doma osadit na příležitostné nahrávání starším 250GB SATA HDD od Hitachi, na těch pár hodin záznamu by to mělo podle mě stačit (kolik hodin na tuto kapacitu nahraji bez komprese?). Celé řešení pak budu mít ještě propojeno s klasickým pc ve vzdálenosti cca 3m. Na přehrávání všech .mkv, DVD i jiných ripů tedy použiji HDMI na GK v pc a propojím to přímo s TV (mám pro tento účel pasivně chlazenou ATI HD3650, kde by s HDMI včetně zvuku snad neměl být problém), dále v pc mám volnou druhou ethernetovou zásuvku, takže ji použiji na spojení s Vantage a kopírování filmů / jiného multimediálního obsahu.

Moje otázka zní... Bude mi to takhle celé fungovat? Satelit je pro mě zatím velká neznámá a digitál obecně také, takže pokud mi tam něco (kromě koaxu a HDMI kabelů) chybí, či to mám celé špatně a existuje lepší řešení, sem s ním. Peněžní limit pevný není, ale celý komplet by se měl pohybovat kolem 35k Kč.

PS: Ještě ohledně konvertoru... celé to chci mít připraveno ještě se stejnými nároky pro druhou TV do budoucna. Chápu to správně, že mnou vybraný má 2 výstupy na koax, tedy na něj mohu připojit 2 různé přijímače a na každém přijímači sledovat jiný program a další (opět jiné) nahrávat? Připomínám, že moje nároky jsou kladeny hlavně na programy vysílané výhradně v češtině, tedy družice ASTRA 3A,1G na pozici 23,5° východně a ASTRA 1E na pozici 19,2° východně (jen Eurosport).
losos (2977)|21.11.2009 19:46
Parabola: http://www.satelity-ostrava.cz/produ...hlove-cervena/
Konvertor: http://www.satelity-ostrava.cz/produ...ck-twin-0-2db/
Přijímač: http://www.satelity-ostrava.cz/produ...tv-twin-tuner/
karta: http://www.satelity-ostrava.cz/produ...link-standard/

Tohle jsi vybral správně, ale nějaké poznámky bych měl :
1. Ten LNB Monoblock Twin, který sis vybral, má dva vývody, je tudíž určen pro dva jednotunerové přijímače, nebo pro jeden přijímač dvoutunerový (pro každý tuner jeden svod)... - a protože Vantage HD 8000S je dvoutunerový, tak ti již žádný další vývod pro další přijímač nezbude...
Pokud bys ten další vývod přece jen potřeboval (v budoucnu), tak je třeba koupit a namontovat LNB Monoblock Quad (se čtyřmi vývody pro čtyři...atd...).
2. Nevím, jestli jsi četl i tohle : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/15722-dvb-s-s-hdd-vs-dvd-hdd-recorder
Pokud ne, doporučuji to projít...
3. Již rok neustále každému doporučuji Vantage HD 8000S, ale v poslední době uznávám, že se mnohé změnilo a tak jsem dnes na vážkách, protože ne každý má stejné priority (či požadavky) a rovněž mi vadí neutuchající stížnosti některých majitelů Vantage HD na problémy s nahráváním - viz diskuse na jejich fórech...
4. A právě z toho důvodu nevím, jestli bude vyhovovat např. ten tvůj starší harddisk...
5. A tak vážně nevím, zda je opravdu výhodné koupit dost drahý (až předražený) Vantage HD - zda-li by nebylo výhodnější koupit za tu cenu např. několik přijímačů Ariva 200 HD - nedávno jsem si jej pořídil a i když netuším, jak dlouho vydrží fungovat, zatím funguje úplně bezproblémově (viz jiné příspěvky)... - ovšem Vantage to není, to opravdu ne !
6. Ale za tu cenu, co jsi ochoten dát, tak by určitě byla nejdokonalejší varianta s Dreamboxem 8000 HD - ten umí opravdu maximum (=česky řečeno "všechno").
O Dreamboxech je hodně ke čtení např. na cssf fóru, jen je to pro začínající možná trochu nesrozumutelné... - pro mne tedy určitě).
Petroubek (5)|21.11.2009 20:33
ad 1: Díky za informaci, potřebovat to budu do budoucna určitě, tedy jdu do quad monobloku Best monoblock quad 0,2dB
ad 2: Kdysi dávno jsem to četl, ale to jsem ještě o satelitu spíše snil. Děkuji za oživení a pročítám znovu.
ad 3: Z těch stížností mám trochu vrásky, ale zase je to řešení, které alespoň parametrově splňuje snad vše, co si představuji. Pokud by můj postarší disk nešel, tak bych to řešil koupí nového WD či jiného bezproblémového, aneb místa není nikdy dost :) Případné problémy s nahráváním bych řešil jinými FW a nějak bych to snad vyřešil a pokud ne, stále lze zařízení reklamovat.
ad 6: Cenou jsem to myslel i s tou TV a kabeláží, Dreambox je momentálně mimo mé potřeby i cenové možnosti. To raději koupím ten LED Samsung :)

Díky moc za reakci. Snad se ve Vantage nezklamu a naplní má očekávání kvalitního přijímače s perfektním obrazem i nahráváním.
Roderic (41)|22.11.2009 12:43
ahoj,
rad by som sa opytal, ak si obstaram telku s DVB-T/DVB-S primacom (TX P42G15E), a rad by som primal Skylink programy HD balika, co by som potreboval kupit? Je potrebne zakupit resiver, alebo staci parabola a nejake zariadenie pre kartu? Ako by ste to prepojili?
Dakujem

PS: Absolutne sa nevyznam, takze prosim ohlad. Precital som tieto fora, ale s takymto riesenim som sa nestretol.