Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony dvd architect nenacita mpg z Vegas

scooti (20)|19.7.2009 09:22
Zdravim,
mam taky mensi problem. Vcera som konecne dokoncil upravu videi v Sony vegas a po takmer dvoch hodinach renderingu pre DVD mi to vytvorilo jeden mpg subor a jeden ac3 subor. Nasledne to chcelo hned importovat do DVD Architect studio, ibaze ten zahlasil "The selected file is not of the required type" a to iste hlasi aj ked ho chcem manulne vlozit do projektu. Neprehra ho ani ked si ho len chcem pozriet v Architect. Pricom ho normalne prehraje aj Vegas, aj VLC. Ako je teda vyriesene prepojenie Vegas a Architect? Ak chcem predsa dat vyrobit DVD, inu moznost ako mpg mi Vegas neposkytuje, no ak to mpg nasledne nenacita DVD Architect tak som vlastne zbytocne rendroval video 2 hodiny a budem to musiet prerendrovat znovu na iny format? ine videa prehrava a importuje bez problemov, mpg nie.. aspon nie ten ktory vyrendroval Vegas.

Vopred dakujem za kazdu radu

Vegas 9.0 platinum
DVD Architect 4.5
SB (260)|19.7.2009 16:43
Video, které importuješ do Architekta by mělo mít příponu m2v, ne mpg.Pokud jsi tím m2v myslel,pak by mělo být vše v pořádku.Zkus případně ještě v nečem(např. TMPGEnec) převíst do m2v,nebo opačně a pak zpátky do m2v.Někdy to pomůže.Pokud ne,tak zkus kousek vyrenderovat znova a vložit do Architekta a když to půjde,tak je chyba ve streamu,který si vytvořil a musíš znovu.
scooti (20)|19.7.2009 17:30
tak potom robi nieco zle Vegas, pretoze ked dam vytvorit video, vyberiem si DVD.. Vegas automaticky vytvara mpg (nie m2v) a ac3 a zmenit to nie je mozne. Po vyrendrovani finalneho mpg a ac3 ponukne moznost importu do Architecta a tam mi uz zahlasi ze tento subor nie je podporovany. Skusil som aj vyrendrovat kratky snimok a s rovnakym vysledkom.. proste mi to nenacita mpg.
Saxel (2279)|20.7.2009 09:00
[QUOTE=scooti;233292]... Vcera som konecne dokoncil upravu videi v Sony vegas a po takmer dvoch hodinach renderingu pre DVD mi to vytvorilo jeden mpg subor a jeden ac3 subor. Nasledne to chcelo hned importovat do DVD Architect studio, ibaze ten zahlasil "The selected file is not of the required type" ...[/QUOTE]
Nevím, jak je to ve Vegas Platinum, ale ve Vegas Pro renderuju zvlášť audio a zvlášť video. Pro video používám template "DVD Architect PAL Widescreen", výsledkem je soubor s příponou .mpg. DVD Architect s ním samozřejmě nemá žádný problém. Ale jak říkám, verzi Platinum neznám, asi by se měl vyjádřit někdo, kdo ji používá.
SB (260)|20.7.2009 10:36
m2v je elementární stream videa.Vegas vytváří m2v pokud se renderuje jako DVD separate streams.Při authoringu se používájí oba streamy zvlášt´-audio i video.Architekt zbaští ledacos a pak to přerendruje,pokud to není validní..mpg tedy taky není pro architekt špatně.Znám pár lidí od authoringu a ti vždy vyžadují streamy separátně..
Pytkin (7947)|20.7.2009 18:14
MPG staci demuxovat na video a audio ..
SB (260)|20.7.2009 18:54
Stačí..Program stream na ES
marek62 (168)|21.7.2009 07:31
SB: proc by to mela byt pripona m2v? Prece vyrabi normalni DVDcko. Ja mam taky "lehkou" verzi, Movie, ktery umi jen SD, normalne exportuji stejne jako Saxel, vytvorim si adresar, tam vyexportuju separatne video a zvuk pod stejnym nazvem souboru a DVDA to normalne nacte - pri nacteni videa se automaticky nacte i audio.
SB (260)|21.7.2009 09:13
To se snad nevylučuje...ne?Nepsal jsem, že je to jediná možnost..jen když to nejde, tak má zkusit jinej stream a pak řešit přerenderování...(když nic nepomůže) a separátní streamy jsou m2v a ac3, jak píšeš..Každopádně m2v se takhle používá ..
scooti (20)|22.7.2009 15:17
hmmm.. tak neviem co to bolo, ale problem sa vyriesil.. sice nie podla mojich predstav. Skusil som vyrobit rozne videa cez vegas a jeho moznost burn DVD s tym ze to mpg a ac3 ktore mi vytvoril importujem do DVDA, no neuspesne.. stale to hlasilo nekompatibilny subor, aj ked vegas vsetko bez problemov nacital. Tak som si nainstaloval verziu 4.0 a ta nemala s importom ziaden problem, normalne nacitala aj ac3 a bez chyby vyrendrovala a napalila dvd. 4.5 som skusal ako najnovsiu verziu, aby som ju odporucil sefovi na kupu, kedze potrebujeme nejaky jednoduchsi soft na vyrobu reklamnych dvd spotov a tento sa mi zdal dost prakticky a pouzitelny, no takato chybicka ma dost zaskocila. Mozno to bola len chyba tej verzie ktoru som pouzil.
SB (260)|22.7.2009 17:50
Někdy je to pěkná "duchařina"... :D
drewarens (5)|21.5.2010 06:23
Tak jsem právě narazil na podobný problém...bohužel je to tak...mpg ani m2v ani mpeg není podporován....je to zvláštní paradox, když při pálení na dvd exportuje video do MPEG-2...tvůri si asi potrpí na konverzi za každou cenu... :)

Používám teda EDIUS, který co se týče mpegu uloží do troufám si čehokoliv co existuje...ale nepochybuji taky o tom, že to dvd architect 4.5 zase nepřečte...

konverguji na 4.0