Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosím pomoc !

freeDingo (13)|18.7.2009 20:20
Zdravím všechny. Jsem tu ouplně nový a mám problém s pinnacle 11 plus. Kdysi jsem měl na zkoušku osmičku. Byl jsem spokojený tak jsem si koupil tuhle jedenáctku, za cca 1 000 Kč. Je to asi rok a půl. Pracuji zatím s videi ve standartní kvalitě s délkou 30 - 70 min.Stříhám, titulkuji, vkládám fotky, doplňuji hudbu.Jde o filmy především z automobilového sportu. Byl jsem celkem spokojen. Jen se to občas kouslo - restart a dobrý. Teď jsem se vrátil z dovči a při rederování se kousne a vždy vypálí jen zrederovanou část !!!!!! Už po páté jsem znovu instaloval program a čtyřikrát stříhal ten samý film. Už jsem celej opupínkovanej. Prosím máte někdo radu ????? Beru i radu hoď pinnacla do popelnice, ale poraďte, co dál. Tip na program s podobnou logikou a ovládáním, co nepadá (počítač mám v pohodě) a za nějaký peníz, řekněme kolem 5 000 Kč......................Předem děkuji za jakoukoli radu. nováček freeDingo ( [email]freedingo@seznam.cz[/email])
StD (8612)|18.7.2009 21:23
"Do koše" ti doporučovat rozhodně nehodlám, akurát ty poslední kroky = autorizace+mastering+vypalování = dělat rozhodně v něčem jiném. A ten rendering v PiS taky není nic moc. Když to provozuješ už déle, proč jsi se neporozhlédl jinde? Já tu osmičku tady ještě také mám (jako odstrašující případ a jen proto, že obsahuje určité zaplacené certifikáty...). Ale na toto téma tu najdeš diskuse x-let staré.
freeDingo (13)|18.7.2009 21:34
StD : Dík za odpověď. Je to divné, ale když fungovalo tak jsem nic neřešil. Mě funkce vyhovovaly a zdokonaloval jsem se spíš v technikách filmování. Jak mám dělat rendering a vypalování v něčem jiném? To jde? Myslel jsem, že je nutné to zpracovávat v jednom programu...? Musím dodat, že jsem založením především uživatel a příliš nebádám po dalších možnostech programu. Prostě natočim 60 min, sestříhám 35min, vyberu hudbu, sladim zvuk, vypálím, rozdám, originál si nechám a JE TO. Prostě bych ocenil jiný jednoduchý a hlavně FUNKČNÍ program pro můj druh práce. Máš nějaký konkrétní tip? freeDingo
StD (8612)|18.7.2009 21:55
No to ti doporučovat nebudu (to se na tebe vzápětí vrhnou Vegasisti, ULeadisti a Premieristi - to z té amatérské oblasti), já si bastlím jen DVB-S zdroje, leč troufnu si tipnout, že s tím tvým strojem není cosi v pořádku, když to před tím šlo a teď nikoli. První otázka, jak je na tom prostor na tvých pevných discích? Hodinové záznamy jsou sice 00nic, ale vnitřní backupy se vytvářejí několikanásobné a občas se patřičně nesmažou...
freeDingo (13)|18.7.2009 22:18
StD: Harddisk se mi před měsícem sesypal, takže při opravě došlo k jeho rozdělení a zvětšení s tím že mi vrátili zpátky úplně čistý počítač. Momentálně mám na C: volných 8 GB a na D: 176 GB. Tím pádem si myslím, že místa je dost. Ještě před poruchou počítače jsem vyměnil kameru z Canon MV750i na Sony HDR-CX105E a nutno říct, že přechod proběhl bez větších problémů. Režim AVCHD zatím nevyužívám, protože nemám ani vypalovačku a ani přehrávač. Proto si myslím, že není důvod aby standartní režim pinnacle nezvládl. Přesto sem na něj hodně naštvaný a chtěl bych ho vyhodit. Proto se snažím sehnat nějaké informace o jiných programech...? freeDingo
freeDingo (13)|18.7.2009 22:21
Proč jde normálně sestříhat a v některé části rederování se zastaví a nehne se z místa??? Po restartu se situace opakuje v jiném místě.
Pave1 (4279)|18.7.2009 23:48
Mrkni na Edius (verze Edius Neo je levnější na jednodušší střih a zvládne i AVCHD) nebo na Vegas (od 8c výš, na doma je verze Platinum).

Rozumný sw za rozumný peníze, zvlášť ty verze na doma.
StD (8612)|19.7.2009 06:21
[QUOTE=freeDingo;233276]StD: Harddisk se mi před měsícem sesypal, takže při opravě došlo k jeho rozdělení a zvětšení s tím že mi vrátili zpátky úplně čistý počítač. Momentálně mám na C: volných 8 GB a na D: 176 GB. Tím pádem si myslím, že místa je dost. Ještě před poruchou počítače jsem vyměnil kameru z Canon MV750i na Sony HDR-CX105E a nutno říct, že přechod proběhl bez větších problémů. Režim AVCHD zatím nevyužívám, protože nemám ani vypalovačku a ani přehrávač. Proto si myslím, že není důvod aby standartní režim pinnacle nezvládl. Přesto sem na něj hodně naštvaný a chtěl bych ho vyhodit. Proto se snažím sehnat nějaké informace o jiných programech...? freeDingo[/QUOTE]

Oddíl C: na HDD pro OS ti sice "k životu" stačí, nicméně koukni se na cestu (path), kam si zadal PiS prostor pro cílové a odkládací soubory. Jestli je to default (C:\Program Files.....), pak je to ona "příčina".
freeDingo (13)|20.7.2009 10:35
Chlapci. Díky všem. Začnu tím, že dám PC k panu doktorovi na zvětšení především operační paměti, a asi i HD.Třeba bude fakt chyba v počítači. Nevím jak to bude dlouho trvat. Pak tam vrátím Pinnacla a uvidíme. Určitě se potom ozvu, jak to dopadlo.Zatím fakt díky a uvidíme.Třeba dojde i na jiný program. freeDingo - vděčný
freeDingo (13)|11.8.2009 20:38
Ahoj kluci. PC mám doma už třetí den. Myslím že se pěkně nafoukl. Na C mám volných 188 GB, a na J mám teď volných 287 GB. Nainstaloval jsem znovu Pinnacla 11 a po nastříhání se to při rederování opět kouslo..................A dost !!! Nutno říct, že jsem s ním fungoval nějaké dva roky, ale už je toho fakt akorát. Stáhl jsem z netu, z nějaké prodejny demo SONY-VEGAS- MOVIE- PLATINUM 9. Trochu plavu v angličtině, ale asi bych se zorientoval. Problém je, že to zase nejde vypálit. Chce to ještě nějaký prográmek, bo co ?Halt budu ještě chvíli laborovat a pak asi koupím Pinnacla 12 plus. Ten aspoň mluví po našem. Jen se bojím, že to bude dělat zase problémy !!!....................Fakt nevím ? Dík za další názory.............Dingo
mmmm. (112)|11.8.2009 22:09
Problém není v tobě, ale částečně v pc, ve kterém jsi udělal nějaké změny a také v pinnaclu, který je na to alergický. prošel jsem tím, ale ta chyba může být opravdu kdekoliv, takže ti fakt nezávidím. doporučuji pročistit pc od konkurenčních programů a od jejich zbytků v systému. Vsaď boty, že pokud nainstaluješ svůj program na novém nebo jiném pc, pojedu bez problémů. Mě například nejel PMB Sony Picture kvůli Pinnaclovi v PC, no napadlo by tě to?:-) Viz. debata Zpracování hd záznamu v sekci videokamery na avmanii. Pevný nervy:-)
BEPE (539)|12.8.2009 10:50
Souhlasím, já mám na video, resp. střižnu samostatný disk, kde není kromě operáku a věcí ke tvorbě videa nic jiného a přepínám to v biosu při startu podle toho jestli chci stříhat a nebo běžně pracovat s počítadlem, surfovat atd. Jinak na Pinacle jsem už slyšel opravdu spoustu stesků.
StD (8612)|12.8.2009 11:03
[quote=BEPE;236461]...na Pinacle jsem už slyšel opravdu spoustu stesků.[/quote]
...a hlavně se musí neustále sledovat "patchování Studia" na exac.cz.
freeDingo (13)|30.8.2009 20:32
Ahoj Kluci. Nakonec po mnoha a mnoha pokusech s Pinnaclem jsem nad ním zlomil hůl a už ho nechci ani vidět. Objednal, koupil a nainstaloval jsem SONY Vegas 9. Mám trošku problém s angličtinou, ale to časem zvládnu - pokus - omyl. ....ALE.... Po normálním nainstalování všechno běží, jen zvuk mého videa tam není. Hudbu tam dám normálně a hraje. S ovladači vlevo u stopy hýbu a furt ticho...............Co s tím ? Prosím a děkuji za radu...................Dingo - vděčný
StD (8612)|30.8.2009 20:41
[quote=freeDingo;238765]Ahoj Kluci. Nakonec po mnoha a mnoha pokusech s Pinnaclem jsem nad ním zlomil hůl a už ho nechci ani vidět. Objednal, koupil a nainstaloval jsem SONY Vegas 9. Mám trošku problém s angličtinou, ale to časem zvládnu - pokus - omyl. ....ALE.... Po normálním nainstalování všechno běží, jen zvuk mého videa tam není. Hudbu tam dám normálně a hraje. S ovladači vlevo u stopy hýbu a furt ticho...............Co s tím ? Prosím a děkuji za radu...................Dingo - vděčný[/quote]

No hlavně asi budeš muset položit ten dotaz do threadu, kde se řeší ten Sony-zmetek vegasí. Já touto úchylkou ani masochismem netrpím.