Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: VD: Zvuk je také důležitý?

Je tu občas Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Zvuk je také důležitý?

Většina lidí, kteří si potrpí na sledování filmů na kvalitních velkoplošných TV, zároveň příliš neřeší zvukovou stránku a často se spokojí s reproduktory televizoru. Nadšenci však investují i do této oblasti. Kam patříte vy? Jaká aparatura vám doma zpříjemňuje požitek při sledování filmů? Ať už jsou Váš přístup jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele jibarr
    Registrace
    Sep 2007

To já si na zvuk potrpím. Harman/Kardon 5/1, repro Mission, subbass Kenwood. Celkem 700 Watů sinus. A když mě feťáci nedemnou nas..štvou, tak jim to pěkně okouřím. A to se pak klepou i panely.

Je tu pravidelně Avatar uživatele LOPOLO_2
    Registrace
    Dec 2006

zvuk je 50% filmu .. Onkyo receiver + Jamo 5.1 set, + Jamo subwoofer

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

nesmějte se ale Tesla 814A v roli zesilovače + 2x 16W repro ve dřevě. na můj malej byt je to pro ozvučení akorát. na filmy nějak moc nekoukám, takže surround neřeším a na hudbu je lepší mít standardní stereo, v tomhle jsem konzervativní. nicméně si troufnu tvrdit, že tahle stařičká sestava hraje podstatně líp než většina moderních televizí.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Zvuk řeším na úrovni sterea (stereo zesilovač Marantz + bedny REGA JURA MK II), na muziku (CD, hudební DVD i koncerty z TV) mi vyhovuje, u ne často sledovaných neakčních filmů stačí, vícekanálový zvuk neřeším

Čestný člen Avatar uživatele Mike
    Registrace
    Mar 2004

Zvuk je 90% filmu

Technics A/V 5x100W
    Bedny samodomo 1x80W + 4*70W
    Aktivní subwooffer samodomo 160W

Je to až moc

Neregistrovaný
    Guest

Pozerať film na veľkoplošnej obrazovke so zvukom v 2.0 je ako milovať sa s gumovou babou. Keď už veľkoplošná obrazovka, tak už k tomu musí byť i zvuk aspoň vo formáte 5.1 na kvalitných drevených reprákoch, inak je to naozaj ako s tou gumovou babou. Preto keď mám pozerať film s českým (slovenským) dabingom v 2.0, tak to radšej v originálnom jazyku v 5.1 s titulkami. Straka

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Ja zastavam nazor , ze horsie 5.1 je na filmy lepsie ako dobre 2.0 .. na sledovanie telky mi stacia aj jej repraky ..

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Zvukovou aparaturu mám lotyšskou Radiotehniku, dle francouzské licence. Zakoupeno v 90-tých letech mimo území ČSR. Nemohu si stěžovat.

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Zesilovač Marantz PM-66SE a repro VISATON "CASABLANCA III" . Jelikož jsem hlavně příznivcem koncertů, tak preferuji stereo. Vadí mi "kytáry", které hrají ze zadu a "kytárníci" jsou vpředu. Prostor by mi měl dělat můj pokoj, a ne nějaké pseudo nastavení.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

boba " mas daky koncert , kde hraju gitary zo zadu ? to musi byt daka klobasa ..

rozdiel medzi 5.1 a stereo je rovnaky ako medzi stereo a mono .. proste ked si trosku popocuvas dobre 5.1 narhavky , tak ti stereo pride strasne ploche .. ako ked zapnes mono ..

marconi-cz
    Guest

Myslím, že s ohledem na kvalitu zdroje je zbytečné hovořit o kvalitě zvuku, možná tak o"mp3 kvalitě". Což je samozřejmě pouze marketingový slogan. Takže reproduktory v TV jsou dostatečné, pokud by ovšem zdroj dosáhl aspoň na cd úroveň tak by situace byla jiná. Nebo je snad hodně těch co považují za kvalitu řvaní dinosaurů nebo zvuk stíhačky či něčeho podobného vydávajícího rachot(což jsou zvuky nenáročné na reprodukci) za měřítko kvality zvuku?

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od LOPOLO_2 Zobrazit příspěvek
    zvuk je 50% filmu .. Onkyo receiver + Jamo 5.1 set, + Jamo subwoofer
    V podstatě totéž, akorát receiver mám Sony.
    Nedovedu si představit, že bych poslochal cokoliv (včetně TV zpráv) jinak než přes receiver.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

osobne receiver Yamaha RX-V661 a repro Yamaha NS-333

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    boba " mas daky koncert , kde hraju gitary zo zadu ? to musi byt daka klobasa ..

rozdiel medzi 5.1 a stereo je rovnaky ako medzi stereo a mono .. proste ked si trosku popocuvas dobre 5.1 narhavky , tak ti stereo pride strasne ploche .. ako ked zapnes mono ..
    Považuji se za Hi-Fistu a pokud si poslechneš skutečně dobře nahrané stereo CD a myslím tím skutečně dobře nahrané CD, tak jsou kouzelníci, kteří z toho vytlučou něco úžasného. Je pravda, že některé žánry se, ale točí relativně "snadněji". Např. jazz, vážná hudba (s orchestrem je to už umění). Zkus si něco sehnat z "Chesky records" a nebudeš psát, že stereo je oproti 5.1 mono. A s těmi kytarami je to myšleno tak, že nehrají samozřejmě naplno ze zadu, ale jsou tam slyšet, což na koncertě jaksi není.Pokud ano, tak to jsou zvukaři - fušeři. Občas si na něco zajdu, abych si osvěžil paměť reálným poslechem.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zvuk pro WMP
    Od Taby v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 14-07-2006, 08:32
  2. Rozdvojka na ZVUK ze zvuk.karty
    Od juppiter v sekci Editace audia
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-02-2006, 22:49
  3. Reakcí: 27