Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVCHD coreavc nvidia akcelerace

festr (163)|15.7.2009 23:35
Nasel jsem tady nekolik prispevku, ktere resily pomalost prehravani AVCHD (H.264) videa ve full HD. Pro ty, kteri vlastni nvidia kartu, ktera podporuje CUDA akceleraci, existuje reseni v podobe CoreAVC 1.9.5. Vlastnim starsi Intel P4 single CPU P4 3GHZ a s CoreAVC 1.8.5 bylo video nehratelne (100% vytizeni). Upgradem na CoreAVC 1.9.5 se aktivovala akcelerace CUDA (mam gforce 8500) a vytizeni procesoru je nyni na 30% vcetne hardwaroveho deinterlace (prehravam AVCHD ve full HD 1080/50i) a obraz je krasne plynuly. (nepouzivejte VLC prehravac, ktery ma interni kodeky). Pouzil jsem kmplayer a nastaveni H.264 a AVC na externi kodek (nekde tady na foru se to resilo). Eventualne by to slo asi prehrat ve windows media playeru, ktery urcite nema interni kodek.

Horsi je to ve strihacim programu Sony Vegas 9, kde preview v trimmer okenku je stale nepouzitelne, stejne tak prehrani timeline (bez aplikovani filtru). Jsou nejake SW strizny, ktere dokazi pro prehrani H.264 vyuzit externi kodeky, jako je coreavc?
festr (163)|16.7.2009 21:36
Mozna toto tema melo prijit do sekce Kodeky. Asi to nepresunu.

Mam dalsi poznatky s prehravanim AVCHD. Na notebooku core duo T2400 s gracikou kartou intel 945GM se mi konecne podarilo vyladit absolutne plynule prehravani full HD 1080/50i vcetne deinterlace. KMplayer (dulezite je vybrat externi kodek na CoreAVC 1.8.5 a hlavne dat spravny render v KMplayeru - overlay mixer, direct3D chodi s 60% vytizenim CPU, niz se nedostanu. Haliiho render je nepouzitelny.