Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký Divx kodek?

strelec3751 (34)|12.7.2009 17:42
Zdravím všechny návštěvníky,
prosím o radu s problémem s kodekem pro Divx. Mám stažené nějaké filmy ve formátu Divx. Potřebuji je převést na běžné DVD video, tedy překodovat do mpeg-2. Použil jsem na to Canopus Procoder 3. Nejdříve byl se soubory ve formátu Divx obecně problém, protože Canopus vyprodukoval videa bez obrazu, pouze zvuk. Protože jsem si všimnul, že tato videa nepřehrává ani Windows media player (KMPlayer přehrává bez problémů-má svoje vnitřní kodeky) napadlo mne, že bude v systemu chybět Divx kodek. Ninstaloval jsem Divx coder 7 a většina souborů jde zpracovat v Canopusu i přehrát ve WMP. Ale zůstalo několik souborů, které nadále vzdorují, tzn. že Canopus je vůbec nenačte a hlásí "Unable to open Windows Media source file", WMP je také nepřehraje s podobnou hláškou. Přitom při zkoumání souborů pomocí programu Videoinspectror hlásí, že se jedná o soubory ve formátu Divx 4/5/6/ a že kodek je v sytemu nainstalován.
Nemáte někdo ponětí v čem by mohl být problém?
Nerad bych však naslepo instaloval nějaké Mega pack balíčky, kterými bych si zaneřádil nedávno instalovaný system.

Střelec
strelec3751 (34)|14.7.2009 21:48
Tak zkusím ještě jeden pokus, přiložím snímek jak soubor, který nelze v WMP nelze přehrát vyhodnotil GSpot, třeba někoho napadne.

Střelec
Screenshot - 14.7.2009 , 21_40_54.jpg
StD (8612)|15.7.2009 07:12
Ten GSpot ti to tam píše červeně zvýrazněné "File truncated... 8bytes missing". Tzn. cosi mu chybí v hlavičce (indexu).

BTW: Nevím jak je to u CPC 3, ale v ProCoderu 2 je součástí full verze DivXu už v instalaci a nikdy jsem nemusel nic doplňovat - dodával jsem si vždy jen XviD.
strelec3751 (34)|15.7.2009 16:36
Díky za snahu,
taky mne napadlo, že to červeně zvýrazněné sdělení bude nějaká zrada. Ale co s tím? Myslím, že chyba nebude v Procoderu ale buď v systemu nebo v souborech, protože jak už jsem psal soubory nepřehraje ani WMP. Chyba v souborech zase ale nemůže být tak závažná, když KMPlayer všechny soubory bez problémů přehraje. Ale na to aby to byla chyba v souborech jich je nějak moc, z celkových asi třiceti tak polovina. Tak jsem z toho jelen, což zase není nic tak divného, protože mám jakési ponětí k čemi kodeky v systému slouží, ale s jejich organizací a správou si moc nerozumím.

Střelec.

PS. Připojím ještě jednou screen z GSpot jsou tam v levé spodní části výsledky testu videa.
Taky je divné, že je tu uvedeno, že potřebné audio i video kodeky jsou přítomny.
Screenshot - 15.7.2009 , 16_30_09.jpg
StD (8612)|16.7.2009 07:13
Z té hlášky dole vyplývá, že má k disposici 2 kodeky, které se o to "poperou", až stiskneš tlačítko 2 pod modrou 1 vlevo vedle toho okénka... Co ti napíše po stisknutí té dvojky?
artam (1147)|16.7.2009 15:55
Pokial jedinym problemom u divxoveho suboru je poskodeny index, tak staci pouzit programcek DivFix++, ktory komplet preskenuje subor a vyrobi indexy nove.

StD: kodeky sa pri prehravani nijako "nepoperou" ;), ale bez boja sa pouzije ten, ktory ma v systeme vyssi merit.
StD (8612)|17.7.2009 07:18
[QUOTE=artam;233154]... sa pouzije ten, ktory ma v systeme vyssi merit.[/QUOTE]
Však já vím. ;)
strelec3751 (34)|18.7.2009 15:44
Tak posílám ten snímek se sdělením GSpotu.
Jinak o těch meritech kodeků už jsem také něco "zaslechl", dokonce tuším, že jsem s tím také nějak laboroval (ne na tomto OS), ale už je to dávno a zcela beznadějně jsem to zapoměl.
I u vědomí této skutečnosti ale mám dojem, že nějaký konflikt kodeků v OS bude, protože i KMPlayer sice soubory přehraje ale v poslední době na nějaké nesrovnalosti před přehráním upozorňuje.

Zdravíma děkuji Střelec
Screenshot - 18.7.2009 , 15_34_44.jpg
StD (8612)|18.7.2009 17:47
[QUOTE=strelec3751;233245]Tak posílám ten snímek se sdělením GSpotu.
Jinak o těch meritech kodeků už jsem také něco "zaslechl", dokonce tuším, že jsem s tím také nějak laboroval (ne na tomto OS), ale už je to dávno a zcela beznadějně jsem to zapoměl.
I u vědomí této skutečnosti ale mám dojem, že nějaký konflikt kodeků v OS bude, protože i KMPlayer sice soubory přehraje ale v poslední době na nějaké nesrovnalosti před přehráním upozorňuje.

Zdravíma děkuji Střelec[/QUOTE]

No z toho čísla chyby (0x800xxxxxx) jsem Jelen jako ty jsi Střelec... Co Artam na to? Selhává dekoder i splitter, tudíž tam visí nějaký DSfiltr s vyšší prioritou?
strelec3751 (34)|30.7.2009 19:16
Tak jsem se o problém podělil s účastníky na foru TV Freak.sk a nakonec se ukázalo, že na vině jsou chyby v souborech. Řešení problému je v otevření souborů ve VirtualDubu, ten je při otevírání nějak "přechroupe" a pak je jen přímo uložím v původním formátu, Tyto soubory už jsou dále normálně zpracovatelné a přehratelné.
Střelec