Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký diskový přehrávač nebo něco s USB slotem?

havranisko (7)|11.7.2009 16:51
Zdravím, obracím se na toto fórum pro radu. Před asi půl rokem jsem si pořídil diskový přehrávač, po dlouhém vybírání nakonec vyhrál Evolve http://www.alza.cz/multimedialni-prehravac-a-rekorder-evolve-encorehd-d107556.htm.
Nicméně neměl se rád s mojí CRT televizí (zobrazoval signál černobíle), po dlouhém koumání jsem ho vrátil...
Nyní jsem se ale rozhoupal pořídit si nové TV, asi LCD, ještě nejsem úplně rozhodnutý, takže HDMI výstup bude nutností. Nicméně u těch diskových přehrávačů mi vadila rychlost, odezva a prolézání menu bylo za trest... rsp. u tohoto Evolve co jsem měl. V síti to mít nepotřebuju, ani tím brouzdat po internetu. Vlastně nic víc nic míň, než si pouštět divx-xvid s českýma titulkama z disku. Objevil jsem že některé DVD přehrávače mají usb vstup, např. Philips 5990.

Tak nevím, externí disk který stejně moc nepoužívám mám, na druhou stranu mám ale i DVD přehrávač, takže nový nepotřebuji. U diskových přehrávačů jsou nevýhody rychlost, zbytečné vyfikundace které nevyužiju a možná i trošku vyšší cena. Poradíte někdo co by bylo pro mě nejlepší? :) Díky.
ai (2993)|11.7.2009 19:08
... Wdtv
havranisko (7)|12.7.2009 21:06
[QUOTE=ai;232672]... Wdtv[/QUOTE]

Hezký, ale drahý, rsp. cena ok, ale ten DVD přehrávač s usb vstupem je za poloviční cenu...
Connor (509)|13.7.2009 20:55
[QUOTE=havranisko;232782]Hezký, ale drahý, rsp. cena ok, ale ten DVD přehrávač s usb vstupem je za poloviční cenu...[/QUOTE]

Tak to asi nemáš moc co řešit, když ti peníze za wdtv přijdou moc, tak tedy: DVD s USB vstupem... a přeji ať ti všechno přehraje. :-)
havranisko (7)|14.7.2009 23:23
[QUOTE=Connor;232901]Tak to asi nemáš moc co řešit, když ti peníze za wdtv přijdou moc, tak tedy: DVD s USB vstupem... [/QUOTE]

No tak moc mi to nepřijde, ale proč zrovna toto, ani k tomu nejde připojit disk, nebo teda jde, tim že se holej položí vedle nebo přes usb, v síti to mít nechci, to si můžu rovnou připojit počítač k televizi a pouštět to z něj...

[QUOTE=Connor;232901]a přeji ať ti všechno přehraje. :-)[/QUOTE]

To zní dost ironicky, znamená to, že budu mít problémy, i když specifikace tvrdí opak? :)
Connor (509)|15.7.2009 10:12
Jestli chceš s interním diskem, tak je třeba asi mířit výš na NMT (Popcorn, eGreat M31 apod.). Ale sám píšeš, že disk máš, ale nepoužíváš, nerozumím.
To že DVD player s USB portem hlasí podporu DivX přece neznamená, že přehraje všechny, jistě nakonec narazíš na takový, který to nezvládne.

Klidně vyměň DVD player za ten co má USB a buď si to předem vyzkoušej, nebo doufej. To že sem tam něco nepřehraje nevadí, tak to stáhneš v jiném provedení znova a pokud si DivXy děláš sám, tak se podle toho zařídíš...
radon (142)|18.7.2009 20:19
[QUOTE=havranisko;232661] ... Nyní jsem se ale rozhoupal pořídit si nové TV, asi LCD, ještě nejsem úplně rozhodnutý...[/QUOTE]

Hmm, slušnou CRT TV už neseženeš, takže to bude HD Ready/Full HD TV v provedení plasma/LCD s HDMI vstupem ... a ty se rozhoduješ mezi DVD přehrávačem (který i kdyby měl stokrát HDMI výstup s interpolovaným Full HD rozlišením, tak ve výsledku to bude pořád jen prehistorický SD PAL 720x576) a mezi plnohodnotným Full HD přehrávačem s možností upgrade firmware, který zvládne pětkrát tolik kodeků ... a připadá ti lepší to DVD?
To jsem snad musel špatně pochopit ...
havranisko (7)|21.7.2009 20:53
[QUOTE=radon;233262](který i kdyby měl stokrát HDMI výstup s interpolovaným Full HD rozlišením, tak ve výsledku to bude pořád jen prehistorický SD PAL 720x576[/QUOTE]

Tak to jsem netušil v tom případě jasně pro diskovej přehrávač, díky
havranisko (7)|21.7.2009 21:37
Máte někdo jinak zkušenosti s rychlostí nějakého diskového přehrávače? Měl jsem chvíli toto http://www.xcomputer.cz/evolve-encorehd-hdd-media-player-recorder-shc-hmc-79tvr-divx-xvid-dvd-mp3-wma-ogg-jpeg-hdmi-usb-av-do-lan-nas-d107556.htm a brouzdání v menu bylo dost o nervy, fakt pomalé :(
radon (142)|22.7.2009 14:27
s rychlostí ti neporadím, ale myslím si, že pomalé menu je sice nepříjemná vlastnost, ale dá se s ní žít, protože s menu pracuješ JEN CHVÍLI před spuštěním filmu. Při výběru přehrávače bych preferoval jiné vlastnosti :
1) kvalitní zvuk a obraz je samozřejmost
2) měl by PŘEHRÁT VŠE co si přinesu od kamarádů
Bohužel nebo naštěstí velké procento ripů, které si dnes přineseš domů je ve formátech, se kterými si poradí jen výkonné počítače nebo nejnovější (a dražší) HDD přehrávače. Z konferencí mám dojem, že v úvahu pak připadají hlavně tyto tři :
WDTV HD Media player WDAVP00BE
eGreat EG-M34A
Popcorn hour NMT A-110
přitom ani ony nejsou dokonalé a můžeš narazit na problémy s dekódováním audia nebo zobrazováním titulků. Níže v sekci "Přehrávače a rekordéry.. " se lze dočíst více, každopádně ale platí, že i ten nejjednodušší z nich si poradí s větším procentem DivX filmů, než původně plánovaný DVD přehrávač a navíc schroustne a v bezvadné kvalitě podá i hezké procento filmů ve vysokém rozlišení. Hleděl bych tedy tímto směrem ...
havranisko (7)|24.7.2009 11:22
no jo tak popcorn ať se na mě nezlobí, může bejt nejlepší z nejlepších, ale do obýváku bych si takovou ošklivou plechovku vedle tv nepoložil. A ty další dva bezdisku.... nevim no, je to zase jenom prostředník mezi kompem/externím diskem a televizí :(
radon (142)|24.7.2009 12:05
trochu mně připomínáš jednoho kamaráda :-), také preferuje design, DVD kvalita mu stačí a filmy má nejraději na fyzických nosičích jako je CD/DVD. Nic proti, každému co se mu líbí. Já jsem placky opustil bez váhání, preference mám jinde :
- design neřeším, HDD přehrávač nemusí být vidět (kromě IR čidla)
- a také se mně líbí, když je v obýváku vidět pouze AV receiver + TV
- mám velkou LCD, takže potřebuji kvalitní obraz (min DVD, raději HD)
- v okolí mám řadu lidí, kteří jsou na tom stejně a filmy v HD jsou u nich zastoupeny v poměru cca 20-50%
- chci mít muziku i filmy dostupné v obýváku i v pracovně, pořídil jsem si NAS
- NAS může po nocích stahovat filmy a muziku
- nepotřebuji player s HDD, když mám NAS
Jestzli to cítíš jinak, poohlédni se po jiné technice.
Pytkin (7947)|24.7.2009 16:52
havranisko : sak su aj designove prehravace .. trebars TVIX je designovo celkom podareny ..