Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahradní AKU pro Canon HF100 z eBay?

pusher... (78)|8.7.2009 10:56
osobne bych nic jinyho nez original Canon nekoupil...

Item location: Hong Kong,, to hovori za vse ;-]
quaero (141)|8.7.2009 14:13
A co má být? Myslíš že v HK neumění vyrobit baterii? 5x tolik za baterii jenom kvůli tomu že je na ní napsáno Canon fakt nedám. Mám několik neoriginálních baterií do mojí DSLR a kapacita/funkčnost je naprosto stejná jako u originálních. Ptal jsem se spíš na to jestli někdo nemá zkušenost z nějakým konkrétním modelem/prodejcem. Např. skoro všechny "drobnosti" (filtry apod.) pro mojí DSLR nakupuju z HK a nikdy žádnej problém.
pusher... (78)|8.7.2009 15:47
quaero: njn, ja jsem povercivej a abych dal do kamery za 20tisic baterku za 200Kc, tak to mi pridje jako extrem... Nemluve o tom, ze cokoliv se stane, tak nepujde opravit v ramci zaruky, a nevim jak to budes resit s nekym z HK...
Ale rikam, ja na podobny dobrodruzstvi nemam nervy,. Treba ty baterky jsou super a nic se ti s tou kamerou nestane. Btw. filtry a podobny drobnosti ti kameru neznici, coz baterie muze...
quaero (141)|8.7.2009 17:39
Jo tehle argument beru. Nicméně myslím že riziko že ti aku zničí kameru je mizivé a kdyby k tomu náhodou došlo tak bych chtěl vidět jak by mi to Canon dokázal že jsem tam dával jinou...
radon (142)|9.7.2009 11:25
dnes mi má dorazit neoriginální aku do Canona HG-20 (origoš 1500Kč, neorig 500Kč i s dopravou). Ve starém Canonu Hi8 jsem poslední roky používal pouze neoriginály (originály by byly dražší než kamera) a bez problémů, ale teď mám opravdu trochu obavy. Ani ne z toho, že by ta noname firma svou práci flákala, spíše se bojím jestli to Canon nemá nějak "ošetřené".
Také je problém, že kdysi se baterky nabíjely v levných nabíječkách a teď se default nabíjejí v kameře. Zase to, že v kameře se nabíjejí skoro dvakrát tak déle napovídá, že kamera do nich na rozdíl od externí nabíječky tlačí poměrně malé proudy, takže pravděpodobnost nějaké "exploze" je mnohem menší :-)
Connor (509)|9.7.2009 18:00
quaero: Ničeho se neboj a vklidu kup a používej neoriginální baterky. Za ušetřené peníze si kup třeba SD kartu, je to lepší investice než do značkové baterky.
radon (142)|11.7.2009 10:08
mé obavy se potvrdily, zatímco stará kamera nerozeznávala originál baterky od noname, ta nová sice funguje, ale po každém zapnutí zobrazí na displeji varovný nápis plus odmítá měřit stav nabití baterie. Zdá se, že ani při nabíjení nepozná kdy je baterie nabitá a dobíjí pořád (naštěstí malým proudem, baterie nehřejí)
Takže je to jen pro znalého uživatele, který ji má pouze jako železnou rezervu, tzn. nabíjí max 3 hodiny a raději nevybíjí do mrtě.
Pro ostatní bych asi doporučil si připlatit :-(
quaero (141)|11.7.2009 11:47
To s tím varovným nápisem je zajímavé. Ten stav nabití odmítá měřit vůbec, nebo jen není přesný? Samotné nabíjení aku bych řešil externí nabíječkou. Já jsem nakonec z HK objednal tak uvidíme až dorazí. Trošku info a poznatky s neorigo aku do hf100 jsou v angličtině zde: http://canon-hf100.blogspot.com/2008/07/fair-priced-battery-from-hongkong.html
radon (142)|13.7.2009 13:37
Nabíjím v kameře a po cca 3 hod ten neoriginální stále nebyl nabitý (blikala LED) tak jsem to ukončil. Kameru mají rodiče na dovolené, takže víc teď nezjistím.
V kameře byla funkční, akorát vůbec nefungovalo měření kapacity.

No Canon je známý, že dělá vše pro to, aby prodal předražené originální příslušenství, takže se to dalo čekat.

Zase pro mé potřeby (mít baterku poslední záchrany jako železnou rezervu) je to pořád vyhovující řešení. Zvláště s ohledem na to, že životnost těch baterek (orig i neorig) odhaduji tak na 1-2 roky, v mém případě na 1-2 dovolené, za což bych trojnásobek dával fakt velice nerad.