Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GF 8600 - černobílý obraz z TV OUT

SONO (5)|7.7.2009 11:39
Jméno tazatele: Dobroslav Vráblík

Znění otázky:
Dobrý den.Potřeboval bych poradit mám grafickou kartu NVIDIA GeFORCE8600GT a mám propojeno na televizor přes skart do kterého vedou kabely cinch a kabel S-video.Pokud jsem měl starou kartu NVIDIA tak vše hrálo bez problémů.Nyní je obraz jen černobíle a bez zvuku.Prosím mohl by někdo tak trochu polopaticky napsat co bych měl udělat aby vše zase pracovalo jako dříve.Jsem již pokročilejšího věku a jsem proto rad za každou pomoc.

/// doom - změněn titulek na něco čitelnějšího
MIHI (940)|7.7.2009 13:54
Píšete, že do Scartu co máte na televizi vedou kromě S-video kabelu i kabely cich. Kolik jich tam vede? Jen zvuk (dva) nebo i s obrazem (tři)? Kam máte v počítači zapojené ty kabely cinch, co vedou zvuk?
Jen pro doplnění. S-video kabel vede pouze obraz. Zvuk je potřeba vést zvlášť např. ze zvukové karty počítače.
Černobílý obraz může vzniknout mnoha příčinami. Například jen špatně přepnutým AV vstupem na televizi. Nebo také třeba špatným S-video kabelem, respektive častou závadou bývá poškozený konektor.
MIHI (940)|7.7.2009 13:55
Ještě doplňující otázka. Píšete, že dříve vše fungovalo. Kde se stala změna, že to Vám to přestalo jít?
SONO (5)|7.7.2009 14:38
Dobrý den.Změna nastala při výměně počítače,kde byla jiná základní deska s integrovanou grafickou kartou NVIDIA GeFORCE 8600 GT.Do skartu vedou dva kabely a S-video.Z počítače mám však 3 kabely býlí,žlutý a červený.Možná že je chyba právě zde.Nevím to nemohu posoudit ale zapojení zůstalo po staré kartě NVIDIA .
MIHI (940)|7.7.2009 14:55
A z čeho Vám vedou z počítače ty tři kabely (bílý, červený, žlutý)? A ještě se podívejte pořádně na ten S-Video konektor. Jsou v něm takové čtyři piny (drátky). Tak se podívejte, jestli tam jsou všechny, jestli jsou stejně dlouhé (jestli není nějaký zatlačený), jestli není nějaký ohnutý, nebo zlomený. Zkontrolujte to jak u počítače, tak televize.
SONO (5)|7.7.2009 15:45
Velmi se omlouvám ty tři kabely vedou od televizní karty.,Do skartu jsou zapojeny jen dva a májí jeden konektor do zvukové karty.Tak že jde jen S-video.Podívám se na ty konektory od S-videa
Tak jsem kontroloval konektory od S-videa a jsou v pořádku tak nevím.Bude to pravděpodobně v nastavení grafické karty a to je pro mne španělská vesnice.Tak že nevím jak dále asi budu muset pozvat nějakého fachmana od počítačů aby to nastavil
Ivo Mašek (10205)|7.7.2009 17:11
Mrkni sem (do odstavce "Problém s černobílým obrazem u Nvidia"), třeba ti to pomůže:
http://www.netuj.cz/foto-video-hudba-grafika/propojeni-pocitace-s-tv-pc-jako-multimedialni-centrum-2-cast-nastaveni-graf
obrazek-1.png obrazek-4.png obrazek-5.png obrazek-6.png obrazek-7.png obrazek-8.png obrazek-9.png obrazek-10.png
SONO (5)|7.7.2009 20:14
Zdravím pana Maška a je tu problém sleduji obrázky a když spustím nastavení tak schází nastavení kabel S-video,přímo to pokračuje D/pal tak nevím kde je chyba.Je možnost poradit?Děkuji
Ivo Mašek (10205)|8.7.2009 08:06
Pokud máš fyzicky propojen (kontakty jsou na správných místech a mají dotek) PC s TV a TV puštěnou, musí se ti to menu, kde je výběr, zobrazit., aby jsi si mohl vybrat.
Jinak nevím, co s tím.
MIHI (940)|8.7.2009 12:18
Ještě to můžete zkusit, tak, že S-video vypojíte a propojíte PC s TV jen pomocí těch cinchů. Musíte mít ale zapojené všechny tři na obou stranách. A hlavně správně, takže pro lepší orientaci připomínám, že bílý a červený vedou zvuk. A žlutý-ten nás teď zajímá především- vede video.
Jinak je to práce na dlouho, protože těch důvodů proč to nejde může být opravdu celá řada (počínaje Software počítače, přes Hardware, konektory, kabely, až po samotnou televizi).
Proto bych Vám spíš radil, že pokud máte možnost požádat v okolí někoho, kdo se v tom vyzná, udělejte to. Jak píšu, chyba může být kdekoliv a takhle na dálku, kdy to člověk nevidí, se to dělá dost špatně.
SONO (5)|8.7.2009 13:11
Přátelé oběma vám děkuji já jsem nad tím seděl do půlnoci a nic jsem nevyřešil.Pořád je obraz černobílý a tak budu muset počkat až se vrátí kolega od počítačů z dovolené a tak doufám že mi poradí.To víte věk 71 už je pokročilý a ono už to tak moc nepálí.Ale i tak ještě jednou děkuji

// doom odstraněny přebytečné citace :-)