Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávání HD videa

kareel (38)|7.7.2009 00:35
Zdravím! Prosím o pomoc. Pořídíl jsem si kvůli zpracování HD videa nový PC (moc už tomu HW nerozumím, čtyřjádro, 4GB RAM 1TB HDD a nějaká dobrá grafická karta, Visty - postaveno právě na zpracování HD videa). V Nero 9 a za pomocí kodeku CCCP mi HD video (H264 v mp4) perfektně jelo, pak jsem začal doinstalovávat další programy a jeden z posledních byl BS player. A od té chvíle na to PC HD video nepřehraji, jen asi 1-2 vteřiny a to rozmazaně a pak veškeré přehrávače spadnou. Odinstaloval jsem BS player, vrátil se bodem obnovení, odinstalovala a nainstaloval kodeky CCCP, promazal v registrech CCCP a nic, pořád stejné. Prosím, kde jsem udělal chybu, jak toto odstranit a vrátit původní stav. Nechce se mi znovu instalovat Visty. Děkuji :)
Doom (2331)|7.7.2009 12:23
zkus jiný přehrávač, třebas Media Player Classic (MPC) - zjistíš jestli je chyba v kodecích nebo v neru

mmch, vykašlal bych se na CCCP a zkusil jinou implementaci kodeku - Vista Codec Package. CCCP byly (a asi ještě jsou) dělané a laděné spíš na přehrávání animovaných filmů
kareel (38)|7.7.2009 18:25
Takže v MPC i WMP to dělá to samé, po cca 1 vteřině se přehrávač zablokuje.
Odinstaloval jsem tedy CCCP a nainstaloval Vista CodecPackage. Je to lepší v tom, že se už žádný přehrávač nekousne, zvuk běží normálně, ale obraz je stále rozmazaný, cca po 1 sekundě obměňovaný. Obraz vypadá jako mazanice štětcem. Někde muselo asi něco zůstat.
Ten procesor mám AMD Phenom II X4 940 3 GHz a grafiku ATI Radeon HD 4800.
Doom (2331)|8.7.2009 07:09
vista codec package má přibalený nástroj, kterým lze obnovit výchozí nastavení filtrů ffdshow. ted z hlavy si nevzpomenu, jak se jmenuje, ale zkus ho vyhledat v programech...
kareel (38)|8.7.2009 21:01
Tak jsem to provedl, ale žádná změna. Zkoušel jsem pak měnit různá nastavení ve videočásti. Buď beze změny nebo pro chybějící kodek se nic nepřehrálo. Akorát v záložce H264 při změně u DXVA kodeku na Enable (a Playback without DXVA nastaven na Do not use ffdshow) je přehrávané video při statickém záběru koukatelné, při pohybu kostičkuje a objevuje se jakoby zdvojené řádkování. Takže alespoň takový pokrok, ale v důsledku je to stále o ničem. Nenapadá Tě, prosím, ještě něco? Děkuji
Doom (2331)|9.7.2009 09:02
zkus GSpot - pomocí něj otevři nějaké HD video a on ti řekne, přes co všechno se přehrává. to by mohlo pomoct.
kareel (38)|9.7.2009 16:26
Tak jsem udělal náhled, protože se v tom moc nevyznám.
GSpot.jpg
kareel (38)|14.7.2009 09:16
Zkusil jsem znovu nainstaloval BS player a ten mi toto video přehraje. Ostatní přehrávače ne, hlásí chybějící odek. Začarovaný kruh. Jak se zbavit toho ffdshow kodeku od BS playeru a nainstalovat ten "univerzální" pro všechny přehrávače. Děkuji!!!!
eviljack (102)|16.7.2009 14:49
kareel (38)|16.7.2009 18:04
[QUOTE=eviljack;233147]http://www.highdef.cz/menu/navody/x264/x264.php[/QUOTE]

Díky moc!!! Pomohlo!!! Problém vyřešen!!! :)
artam (1147)|16.7.2009 20:13
Mimochodom, novy CoreAVC 1.9.5 Pro uz podporuje akceleraciu cez CUDA na nVidia grafikach.