Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Úprava farieb vo vegase

peter.urblik (355)|5.7.2009 23:07
Ahojte mám zas niekoľko otázok.. tento krát chcem urobiť čiernobiele video.. ale napr.. kvet v zábere aby zostal farebný... ide to vo vegase?? je to možné?? a tiež ako sa dajú upraviť farby príp svetelnosť??? napr.. bol som v BA v starom meste čosi natočiť... lenže niekoľko záberov som dosť podexponoval... mal som zapnutý cinema režim a ND4 filter takže je to dosť tmavé dá sa to ešte nejak upraviť??? nejak zachrániť?? inak je zaujímavé že na malom LCD to vyzeralo úúúplne normálne tu som to hodil na svoj full monitor a uff.. tmavé ako... no proste dá sa to nejak zachrániť?? a ako by som teda mohol urobiť vyššie uvedené video?? je na to nejaké efekt alebo čosi podobné??

čosi takéto:

[video=vimeo;4547780]http://vimeo.com/4547780[/video]
Pytkin (7947)|5.7.2009 23:20
a navod na VEGAS si cital ? maska ti nieco hovori ?
peter.urblik (355)|5.7.2009 23:32
dík za radu... opýtam sa... ono sa to dá robiť asi len na statické zábery že??? príp. tvorba pohyblivých je moc náročná... asi ako s normálnou maskou... v návode som tomu trochu nepochopil.. masku som robil už pár krát ale pohyblivé nie...
peco (772)|6.7.2009 08:34
S podexponovanim u HV20 je to zname, uz sa to tu riesilo. Treba tocit na hladacik a nie na LCD, alebo si najprv odskusat realitu pripojenim kamery k TV a sledovanim aj na vyklopnom LCD. Samozrejme je treba zapnut zebru, ta najlepsie ukaze, co je a co nie je prepalene.
peco (772)|6.7.2009 08:46
[QUOTE=peter.urblik;231856]dík za radu... opýtam sa... ono sa to dá robiť asi len na statické zábery že??? príp. tvorba pohyblivých je moc náročná... asi ako s normálnou maskou... v návode som tomu trochu nepochopil.. masku som robil už pár krát ale pohyblivé nie...[/QUOTE]
ak ti nepomoze ten color corrector tak si vytvoris masku a na pomocou keyframes si podla potreby vzdy maasku doladis. Medzi jednotlivymi keframes sa maska dopocita. Cym dynamickejsi pohyb, tym viac keframes musis vlozit.
Saxel (2279)|6.7.2009 12:43
[QUOTE=peter.urblik;231854]... tento krát chcem urobiť čiernobiele video.. ale napr.. kvet v zábere aby zostal farebný... ide to vo vegase??[/QUOTE]
Mrkni ještě na můj post v tomto threadu: [COLOR=black]cernobile video + 1 barva[/COLOR]
peter.urblik (355)|6.7.2009 20:55
[quote=peco;231866]S podexponovanim u HV20 je to zname, uz sa to tu riesilo. Treba tocit na hladacik a nie na LCD, alebo si najprv odskusat realitu pripojenim kamery k TV a sledovanim aj na vyklopnom LCD. Samozrejme je treba zapnut zebru, ta najlepsie ukaze, co je a co nie je prepalene.[/quote]

jasne zebru mám pustenú stále hihi... dík za typ... idem skúšať
peter.urblik (355)|6.7.2009 21:24
[QUOTE=Saxel;231908]Mrkni ještě na můj post v tomto threadu: [COLOR=black]cernobile video + 1 barva[/COLOR][/QUOTE]

uff tak z tohoto som ja pekný magor.... sakra nikde nie je na toto nejaký návod??? že by som to videl?? ked to čítam pripadám si že som z inej planéty hehe.. nerozumiem ani ťuk... sakra ťukám tým kvapatkom na tú fialovú kvetinu ale ništ ništ ništ... vždy sa mi zmení len niekoľko čiarok v kvete alebo čosi také a okrem toho ništ... som z toho jelen
peter.urblik (355)|6.7.2009 21:32
no trochu sa mi to podarilo... ale v tom Aav6cc ale okraje toho kvetu sú čiernobiele.. vnútro pekne fialové ale okraj je naprd.. ako to vyladiť?? a inak ani neviem ako som to urobil hahahahhaha ťukal som do všetkého čo šlo. :D
Akim (128)|6.7.2009 22:40
[quote=peter.urblik;232034]no trochu sa mi to podarilo... ale v tom Aav6cc ale okraje toho kvetu sú čiernobiele.. vnútro pekne fialové ale okraj je naprd.. ako to vyladiť?? a inak ani neviem ako som to urobil hahahahhaha ťukal som do všetkého čo šlo. :D[/quote]

Pokud jsi to z toho návodu nepochopil, tak zkus pohledat návod na youtube. Hledej něco jako pleasantville efekt nebo tak. Je to opravdu jednoduchý. Ale taky je již výše psáno, že se to musí někdy trochu dotáhnout maskováním. Jde o to, že ten efekt může mít přesah na některý i jiný objekt než ten, o který ti jde. Např. fialová květina a zbyde ti kus fialový na některém jiném místě v záběru. Pak musíš použít maskování. Prostě musíš si hodit do druhý stopy to samý video použít zakrytí části záběru.

edit. hele třeba tady:
peter.urblik (355)|7.7.2009 09:11
wooow ... ono to vyzerá byť skutočne moc jednoduché... no super idem skúšať dám vedieť ako som dopadol :-) moc krát díííík
peter.urblik (355)|7.7.2009 12:24
no tak som vyskúšal.. ale stále to nie je ono... no asi to budem musieť špekulovať nejak cez tú masku... v tom videu to mal chalan jednoduchšie pretože tam okolo seba mal len biele steny a pod... v mojom prípade je to o dosť ťažšie kedže podobných odtieňov mám všade habadej.. sakra takže len skúšať a skúšať toto je ale riadna makačka uff :-(
Akim (128)|7.7.2009 13:05
[QUOTE=peter.urblik;232098]no tak som vyskúšal.. ale stále to nie je ono... no asi to budem musieť špekulovať nejak cez tú masku... v tom videu to mal chalan jednoduchšie pretože tam okolo seba mal len biele steny a pod... v mojom prípade je to o dosť ťažšie kedže podobných odtieňov mám všade habadej.. sakra takže len skúšať a skúšať toto je ale riadna makačka uff :-([/QUOTE]

jj. Je třeba si trochu pohrát s jemným doladědím skrze ostatní nastavení. Zkus si zobrazit masku toho efektu (show mask) a pomocí těch různých táhel se jí snaž co nejvíce ohraničit kolem toho objektu. (něco podobného, jako když se klíčuje na barvu). Někdy může pomoci nejdříve trochu upravit barvy původního videa tak, aby byly více separovatelné. Např. jestli potřebuju ponechat fialovou, tak jí třeba pomocí křivek nebo colorcorectoru trochu víc saturovat, případně jinak upravit. A pokud si pak pohraješ s maskováním uvidíš, že bude výsledek slušnej.

edit: v každým případě se snaž tím kapátkem vybrat větší plochu i s odstíny a ne jen "nasát" jedním klepnutím.
peter.urblik (355)|7.7.2009 18:16
"edit: v každým případě se snaž tím kapátkem vybrat větší plochu i s odstíny a ne jen "nasát" jedním klepnutím. "

tým myslíš stlačiť a poťiahnúť?? ako ked čosi označuješ??
Akim (128)|7.7.2009 19:32
[QUOTE=peter.urblik;232147]"edit: v každým případě se snaž tím kapátkem vybrat větší plochu i s odstíny a ne jen "nasát" jedním klepnutím. "

tým myslíš stlačiť a poťiahnúť?? ako ked čosi označuješ??[/QUOTE]

Přesně :-)
peter.urblik (355)|7.7.2009 20:46
no pár krát mi to už vyšlo... ale robil som to tak ako si povedal... najprv som upravil farby a až potom som to urobil... je to takto jednoduchšie.. super.. dík za radu.. ešte sa chcem naučiť to urobiť cez masku pomocou tých keyframov... ale ešte neviem ako to funguje kuknem do návodu ak to tam nájdem .. teda ten návod čo mám bo z angličtiny som jelen.. ale to som sem už vela krát písal.. hehe
peco (772)|7.7.2009 21:03
O google translate si asi este nepocul :)
peter.urblik (355)|7.7.2009 21:58
čo to je???? :-D ano počul aj videl aj skúšal... ale ťažko sa číta čosi doslovne preložené... navyše na to aby si čosi mohol preložiť potrebuješ to vedieť vyhladať a kedže to nie je v SJ ani ČJ potrebuješ to zadať do vyhladávača v inom ako rodnom jazyku.. hmm a kedže si z angličtiny magor ťažko do toho okienka niečo napíšeš a teda ti ťažko čosi nájde a tým pádom nemáš čo prekladať, že.. :-D
MIHI (940)|7.7.2009 22:00
slovnik.seznam.cz
a pak translate.google.com
peter.urblik (355)|7.7.2009 22:05
no na to by som asi neprišiel :-D
to by som ale musel vedieť ako sa to čo chcem povie po slovensky.. som v tom úplný začiatočník..začal som sa týmto zaoberať len začiatkom tohto roka.. takže nemám šancu vedieť všetko.. viem čo chcem ale ako to tam mám zadať??? čo mám napísať?? čo mám preložiť?? už asi rozumieš... viem aký má byť výsledok.. ale ako sa to povie?? hmmm... môžem písať blbosti ale blbosti mi nájde.. neviem ani čo by som mal preložiť.. však ale ako vravím najprv kuknem do návodu.. ešte nebolo času..