Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přidání k anténě další TV

Golmanek (154)|4.7.2009 23:06
Mám na Vás jeden dotaz. Ve starém baráku mi funguje rozvod koaxu skvěle, žádný problém, funguje mi na 5 TV. Nyní mám na půdu vytažen nový kabel k 6. televizi a proto bych se chtěl zeptat jak ho zapojit? Mám rozstřihnout ten stávající anténní kabel, dát rozdvojku popř. zesilovač (jeden mám připravený doma - EU-7035FR 30dB) a zapojit do něho těch 5 TV (jeden kabel, protože jsou rozvedeny níže) a tu jednu novou? Děkuji za odpovědi.
Pitomec (10211)|5.7.2009 14:33
Odbočovač cca 12dB, na tu odbočku připojit výstup k 6. TV a výstup z odbočovače dát do rozvodu na těch 5 TV
Golmanek (154)|5.7.2009 20:18
[QUOTE=Pitomec;231820]Odbočovač cca 12dB, na tu odbočku připojit výstup k 6. TV a výstup z odbočovače dát do rozvodu na těch 5 TV[/QUOTE]

Super, díky. Takže se nemusím bát "rozstřižení" toho koaxu a nastavení? Mám použí "F" spojky? Nejlépe asi šroubovací, ne?
Golmanek (154)|5.7.2009 20:27
[QUOTE=Pitomec;231820]Odbočovač cca 12dB, na tu odbočku připojit výstup k 6. TV a výstup z odbočovače dát do rozvodu na těch 5 TV[/QUOTE]

Prosím Tě, ten zesilovač teda nepoužít, jo?
Pitomec (10211)|5.7.2009 21:57
Odbočovač ideálně v provedení na F konektory a pokud jde o zesilovač, tak ten má smysl řešit až v momentě, kdy ten signál bude slabý. Ale to by v tomto případě nemělo nastat, resp. nemělo by to nastat tím vložením odbočovače do rozvodu.
Golmanek (154)|5.7.2009 21:59
[QUOTE=Pitomec;231846]Odbočovač ideálně v provedení na F konektory a pokud jde o zesilovač, tak ten má smysl řešit až v momentě, kdy ten signál bude slabý. Ale to by v tomto případě nemělo nastat, resp. nemělo by to nastat tím vložením odbočovače do rozvodu.[/QUOTE]

Dobře, díky. A když ho mám, můžu ho tam místo toho odbočovače dát? Můžu tím něco zkazit?
Pitomec (10211)|5.7.2009 22:07
Jak bys chtěl dát zesilovač místo odbočovače, když každá věc je určená ke zcela jiným účelům? Ty potřebuješ z té "hlavní trasy" vypíchnout odbočku pro šestou TV (což ti zesilovač samozřejmě neudělá ani omylem) a hlavně je potřeba mít celý rozvod ve zhruba stejných úrovních signálu (proto ten odbočovač a ne třeba rozbočovač). Až teprve v momentě, kdy bude slabý signál, tak má smysl řešit zesílení.
Golmanek (154)|5.7.2009 22:36
[QUOTE=Pitomec;231849]Jak bys chtěl dát zesilovač místo odbočovače, když každá věc je určená ke zcela jiným účelům? Ty potřebuješ z té "hlavní trasy" vypíchnout odbočku pro šestou TV (což ti zesilovač samozřejmě neudělá ani omylem) a hlavně je potřeba mít celý rozvod ve zhruba stejných úrovních signálu (proto ten odbočovač a ne třeba rozbočovač). Až teprve v momentě, kdy bude slabý signál, tak má smysl řešit zesílení.[/QUOTE]

Jo to máš vlastně pravdu, já chtěl ten odbočovač také koupit, tento zesilovač má jen jeden výstup (další jsou zaslepený...) Dobře, udělám to tak jak si to napsal a pak uvidím. Díky moc.