Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG (.mpg) jen černobíle :-(

Poutnikl (14)|14.4.2004 18:08
Pro vás asi laický dotaz:

Kdysi ve slabé chvilce jsem si kdesi nastavil,
aby se mi MPEGy ( 1 i 2 ) přehrávaly černobíle.
A teď ani zanic nemůžu přijít na to kde se to dá nastavit zpátky.
Do MPEG1 ( 352*288, normal quality, Cel600MHz ) nahrávám z TV karty Leadtek expert. Pak to virtualDubem převedu XviDem do avi, abych se mohl dívat barevně...

Hledal jsem na webu i usenetu, kde mi nedokázali poradit.

Mám W98SE, v multimediiích žádný MPEG dekodér není
( vyjma Mpeg4 Xvidu).
Vím, že jsou snad nějaké Directshow filtry, fungující jako dekodéry, které tam nejsou ( přípona .ax ? ).
Nějaké takové jsem v systemdir našel, ale nastavení, to je jiná.

Ví tu někdo, co s tím ?

PS: Doku nemám na lepší PC, je lepší nahrávat 384(352)*288 se nízkou kvalitou , nebo 192*144 s dobrou a zvětšit to VDubem ( bicubic?)
Mike (617)|15.4.2004 07:36
Pusť si to v přehrávači, nech si zobrazit nastavení MPEG decoderu a tam to někde bude - ne všechny přehrávače to ale umí - zkus MPC, APL2000, ....

Vždycky je lepší nahrávat ve vyšším rozlišení, zkus ale neneharávat rovnou do MPEGu ale třeba do MJPEGu, pak to zvládneš i v plném PALu, budeš ale muset zahodit originální soft
Poutnikl (14)|15.4.2004 18:47
S tím přehrávačem a nestavením dekodéru v něm to ještě zkusím. Moje verze winfast PVR umí nahávat MJPEG kodecem. Zvláštní ale je, při malém rozlišení 384*288 je záznam na rozdíl od MPEG1 viditelně trhaný a při plném Palu zcela nepoužitelný ( statické obrazy strídající se po několika vteřinách). Mpeg sebou taky občas trhne, ale jde to.
Anonymous (825)|16.4.2004 13:04
Mám i P-III - 600Mega a AVI DV jede naprosto OK, MJPEG taky a MPEG jen s HW decoderem (720x576), tak ti nejspíš nejde HW urychlování, zapneš ho v DX, a nebo nemáš defragmentovaný disk.
Poutnikl (14)|17.4.2004 08:14
[quote=Mike]Pusť si to v přehrávači, nech si zobrazit nastavení MPEG decoderu a tam to někde bude - ne všechny přehrávače to ale umí - zkus MPC, APL2000, ....[/quote]

Nakonec jsem to nastavení mpeg dekoderu našel ve stndardním mplayer2 a vrátil to z ČB na berevně. Paradoxní na tom je,
že v menu icony DIVXG400 se začala objevovat položka MPEG video dekodér s totožným oknem nastavení, ale dal bych skoro ruku do ohně za to, že předtím tam nebyl ( díval jsem se mnohokrát )
Poutnikl (14)|17.4.2004 08:26
[quote=Bullback]Mám i P-III - 600Mega a AVI DV jede naprosto OK, MJPEG taky a MPEG jen s HW decoderem (720x576), tak ti nejspíš nejde HW urychlování, zapneš ho v DX, a nebo nemáš defragmentovaný disk.[/quote]

Na DV mám zatím málo místa :-((
V DX HW urychlování funguje - vícekrát testováno v DX8 i 9
(Win98SE +DX9.0b+Nvidia TNT2 M64). Disk je OK.
Prosté přehrávání TV mi v "Normal quality" bere na Celeronu 600
cca 17 / 50 se zap/vyp overlayem. Používám samo zap.
MPEG1 při nahr. 352-384/288 mi vezme tak 75-80%CPU,
při vyšším by se mu udělalo špatně.
Nevím, jestli máme stejné MJPEG kodeky.

Možná bude rozdíl v PIII600 vs Celeron600. (FSB, cache ? )