Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Jak správně a efektivně střihat video?

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Antonín Zobrazit příspěvek
    Nejlepší je stříhat tak, jak je vstup, nerenderovat, co není potřeba. Smart render.
    Jenom v případech, kdy to opravdu nejde, to má smysl jinak.

Neveřím tomu, že běžný domácí amatér dokáže filmeček nějak barevně vylepšovat apod. To chce hodně znalostí a citu, aby to nebylo spíše horší. A ve většině případů to má smysl jenom tehdy, když jde o výrazně problémové záběry.
    Druhá věc je prokládání a HD.
    Většinu HD filmečků přehrávají počítače a ty mají (skoro všechny) výstup neprokládaný. Odstranění prokládání je prakticky nemožná věc bez důsledků.

Změna fps je možná, ale obyčejné softy to neudělají dobře a hlavně to nikdy není k dobrému.
    Vpodstate souhlasim, asi jsem to moc "nevylepsil", ale s vysledkem jsem relativne spokojeny. Alespon na muj prvni pokus s editovanim vubec. Zapojim se snad brzo do vlakna "Vlastni vytvory", kde budu chtit urcite nejake rady a komentare od vas "mazaku".
    Co se tyce HD, tak potiz je v tom, ze mi HD filmy nestiha uz prehravat comp (Athlon 3500 jednojadro s 1Gb RAM)o editovani ani nemluvim, takze do archivu budu schovavat v puvodnim stavu (do budoucna, po koupi lepsiho zeleza), ale jinak z toho budu delat postupne casti pro DVD. Jeste v tom dost tapu, co kdy nechavat v jakem formatu apod. Ale to snad casem vychytam, chce to cas a praxi....strihat a strihat a studovat a studovat (tedy, nic nestuduju, jen doma nad tim badam....asi se mi sikne ta vyse zminena FAMU literatura, jen bych potreboval, aby mel den tak 60 hodin a ja abych nemusel taky nekdy spat).
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Antonín Zobrazit příspěvek
    No střih elektronických dokumentárních filmečků je přece jenom trochu jiný šálek kafe, než filmový střih, kde existuje na začátku scénář a hlavně, kde to má nějaký vnitřní záměr, pak ten tým sdružuje ten záměr a každý přispívá.
    Moc se z toho čerpat nedá.
    Ani odvodit.
    Když už se učit o střihu pro výše uvedené účely, tal radší na nějakém Travel Channel, nebo i dalších doku kanálech, případně koukat na to, jak střihají klipy ve zprávách, má to více společného.
    Ale jo, co se strihu jako takoveho tyce, tak ano. Vedel jsem hned, ze z toho sveho zaberu dcery na bruslich moc "filmoveho" pocitu nevykresu. Slo mi ciste o "format"?...je to to spravne slovo? V tom smyslu, ze: "Kdybych na to myslel hned pri toceni a necukal kamerou, nesminkoval jak zbesilej, nezoomoval sem tam a pouzil postup jako ted..." pak by mi z toho vylezlo neco rekneme o par trid jeste lepsiho. Tak s tim jsem se na svuj vysledek kouknul a rikam si "jo, dobry". Tak asi tak. Ale kdyz bys na to kouknul ty, tak bys rekl neco uplne jinyho Ale jak rikam, jindy, v jinym vlaknu. At to tu nezahltim svyma pokusama.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Každé řemeslo má nějaká pravidla a všechno nejde jen odkoukat. Je zapotřebí i trocha teorie - viz. www.famu.cz/docs/valusiak.pdf. Ještě bych chtěl podotknout, že ing. Valušiak je renomovaný stříhač, zkuste si jeho jméno vygooglovat.
    Naposledy upraveno uživatelem BEPE: 06-07-2009 v 22:30

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od poutniksantiago Zobrazit příspěvek
    Orig. soubory se mi ve Vegas hlasi jako 25fps, tak jsem postupoval podle postupu v clanku o post vys.
    Pulldown 3:2 robis ale pri NTSC->24p .. z palu by bolo rozumnejsie to spomalit ..

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    Pulldown 3:2 robis ale pri NTSC->24p .. z palu by bolo rozumnejsie to spomalit ..
    No NTSC je 60 prokladanych snimku za sekundu a PAL 50 prokladanych snimku za sekundu, že? Tak je to rozdil 10ti prokladanych snimku. Proč by bylo lepší video v PALu jen zpomalit? V čem je rozdíl?

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

No NTSC je 60 prokladanych snimku za sekundu a PAL 50 prokladanych snimku za sekundu, že? Tak je to rozdil 10ti prokladanych snimku. Proč by bylo lepší video v PALu jen zpomalit? V čem je rozdíl?
    24p (48 teoretickych fields) zmenime na 60 fields jedine algoritmem pri zachovani stejneho casu, na kazde 4 snimku filmu v jednom momente vytahnes ze 3 snimku 4 fields a slozis 2 snimky (3 snimky jsou jen duplikovane) a tu samou operaci by jsi musel delat pri konverzi 24 do 25 na useku 25 snimku, otazka je proc, kdyz se to da udelat tak, ze hybnes s tim casem
    Naposledy upraveno uživatelem ai: 07-07-2009 v 03:42

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2009

Vyborne tema. Diky za ne a za vsechny zatimni prispevky, jsou velice cenne pro kazdeho zacinajiciho filmare amatera (jako ja). Hlavne me zaujal posledni prispevek od Antonina ohledne dokumentarniho strihu (z dovolene apod.), protoze s tim se potkam nejcasteji.
    Souhlasím s poutnikem a děkuji všem, kteří přispěli do tohoto vlákna svými postřehy a radami ohledně střihu videa (musím přiznat, že příspěvek Antonína mi taktéž dal hodně nových informací i co se samotného natáčení týká).

V souvislosti s tímto vláknem bych chtěl uveřejnit odkaz na článek (resp. seriál) pojednávající právě o střihání videa, který zřejmě začne vycházet na serveru tvfreak.cz (v tuto chvíli je tam první část nazvaná Úvod) a to na tomto odkazu:

https://www.tvfreak.cz/vytvarime-domaci-video-uvod/3025

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-08-2008, 14:26
  2. Rychle a efektivne vymazanie pasky Hi8
    Od Dusapa v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-09-2006, 17:00
  3. Cim strihat Windows media video ???
    Od extremly_sick v sekci Kodeky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 17-08-2006, 10:47
  4. V čem stříhat video z DVD-DCR201
    Od koudi v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-09-2004, 20:09
  5. v cem strihat *.mov
    Od pee.tr v sekci Editace videa