Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Má cenu řešit Sony HDR-XR520V aSony HDR-XR520VE?

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Po usilovném pátrání jsem dospěl jako začátečník k názoru, že Sony HDR-XR520V je skoro o 5 táců lacinější, než Sony HDR-XR520VE. Poraďte mi, ono to zřejmě souvisí s normou NTSC a PAL pro evropu, to, že nebudu mít české menu asi vadit nebude, ale výroba DVD bez počítače a jeho následné přehrání v běžném TV zřejmě nepůjde. Díky za odpověď
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2009

Podle me to neni jen tim NTSC a PAL (to je rozdil mezi tema kamerama), ale tim, ze Evropa je jiny trh a proto se prodava draz.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Pokud lacinější, tak je tu myslím ještě XR500E. Americký model neber, zní moje rada.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Pave1 Zobrazit příspěvek
    Pokud lacinější, tak je tu myslím ještě XR500E. Americký model neber, zní moje rada.
    Díky za názory, asi jako každý i já bych chtěl lepší kameru za málo peněz. Sonka se mi zdála dosti drahá a tak zkusím Panasonic SD300EG-K, skoro za 25 táců. Zase dilema, tato kamera je určena jen pro západoevropský trh, je bez HDD a SDHC karet. Mám vyzkoušeno, že karty 16GB class4 zde budou fungovat bez potíží, stačí mě 2 karty za cca 2x 1200.-
    Obchodník mě přesvědčuje, že kamera koupená v Německu má jen roční záruku, proto je lacinější. Že by neplatila záruka EU?

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2009

Mam presne to same dilema. Tato tricipovka Panasonic ma udajne lepsi a vernejsi barvy, ale neni tak dobra (a to znatelne) ve scenach s mensim osvetlenim jako Sony XR500. Panasonic ma asi nejlepsi manulani ovladani v teto cenove relaci, na druhou stranu, Sony ma nejlepsi stabilizator obrazu. Ja jsem se definitivne rozhodl pro XR500 - Vyhody oproti Panasonic: lepsi opticky stabilizator, lepsi senzitivita senzoru (maly sum pri nizkem osvetleni) a mnohem lepsi fotky. Nevyhoda - malo manulanich funkci oproti Panasonic. Tedy pokud budes mit kameru vyhradne na nataceni a sceny budou prevazovat pres den, jednoznacna volba je Panasonic (alespon pro me). Nicmene kdyz uz budu tahat kameru, proc bych si neudelal par hezkych fotek a navic, chci natacet i pri mensim osvetleni.

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2009

Jeste jsem zapomnel dodat, ze bych vubec nebral americkou normu (60 snimku). Evropa jede na 50.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od festr Zobrazit příspěvek
    Mam presne to same dilema. Tato tricipovka Panasonic ma udajne lepsi a vernejsi barvy, ale neni tak dobra (a to znatelne) ve scenach s mensim osvetlenim jako Sony XR500. Panasonic ma asi nejlepsi manulani ovladani v teto cenove relaci, na druhou stranu, Sony ma nejlepsi stabilizator obrazu. Ja jsem se definitivne rozhodl pro XR500 - Vyhody oproti Panasonic: lepsi opticky stabilizator, lepsi senzitivita senzoru (maly sum pri nizkem osvetleni) a mnohem lepsi fotky. Nevyhoda - malo manulanich funkci oproti Panasonic. Tedy pokud budes mit kameru vyhradne na nataceni a sceny budou prevazovat pres den, jednoznacna volba je Panasonic (alespon pro me). Nicmene kdyz uz budu tahat kameru, proc bych si neudelal par hezkych fotek a navic, chci natacet i pri mensim osvetleni.
    Při hledání na netu, jsem zjistil, že s tou citlivostí a šumem při nižším osvětlení není tak špatné, viděl jsem porovnání SD-TM300 a XR520 v nočním městě, TM300 byla lepší, stejně tak optický stabilizátor vychází z principů Panasonica, oba jsou japonci - možná tam budou nějaké malé výhody, nevím, měl jsem jen v ruce SD100 a paráda. Pořád se mi jeví ten Panasonic jako lepší, už i z hlediska, že nemá HDD. Kameru si kvůli fotkám pořizovat nechci, mám Canona. No a na to osvětlení v místnosti, si koupím světlo a na zvuk lepší mikrofon. Jediné, co budu muset si ještě koupit širokoúhlou předsádku. No a to až časem. Stejně to vyjde na peníze stejně jako SONY XR550

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od j430 Zobrazit příspěvek
    Že by neplatila záruka EU?
    Není myslím žádná záruka EU, kdyžtak prosím opravit. Rozhodně není nic jako dvouletá záruka v každém členském státě. I proto jsou české ceny vyšší.

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od j430 Zobrazit příspěvek
    viděl jsem porovnání SD-TM300 a XR520 v nočním městě, TM300 byla lepší, stejně tak optický stabilizátor vychází z principů Panasonica, oba jsou japonci
    Nemas nejaky odkaz na srovnani prosim? Ja jsem videl porovnani fotek pri osvetleni 10 lux XR520 a TM300 a XR250 neporovnatelne vede s ohledem na sum. Pokud by byl ten Panasonic opravdu lepsi (nebo minimalne stejny), tak zas budu muset zmenit nazor nebo co sakra...

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Já bych názor neměnil, hledal jsem to a už se mi to nepodařilo, bylo to na nějakém německém fóru, klidně ty obrázky mohli zaměnit, pravdou je, že v testech vychází SONY při osvětlení trochu lépe, ona ta sd300 nemá vůbec žádnou úložnou paměť, SD100 funguje parádně i SDHC 2x, při datovém toku 17MB, příručka je stejná jako na SD TM300.

Podobná témata

1. Jak řešit nahrávání DVB-T + přehrávání DVD?
    Od dawie v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-08-2011, 21:48
  2. Canon LEGRIA HF S10 nebo Sony HDR-XR520VE
    Od camcorder v sekci Videokamery
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 01-01-2010, 15:10
  3. Canon Legria HFS100 vs Sony HDR-XR520V
    Od meffistoSK v sekci Videokamery
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 25-11-2009, 15:59
  4. Sony HDR SR-12E & Sony HDR-XR520VE